Зловив підвязку на весіллі (8 фото): що означає така прикмета для хлопця і що робити з підвязкою нареченої після свята?

Що означає для молодої людини, якщо він зловив на весіллі підв’язку? Весільні традиції різних країн по-різному оцінюють такий ритуал. В чому особливість даного ритуалу в нашій країні?

Згідно традиції, неодружені молоді люди збираються за спиною у нареченого, який до цього зняв підв’язку з правої ноги своєї нареченої. Зробити це він може руками, але деякі воліють додати «перчинки» і стягують аксесуар зубами.

До речі кажучи, підв’язки на ногах наречених розташовані не на одній висоті. Ліва підв’язка дещо ближче до верхньої частини стегна. Після весілля вона може послужити як сімейною реліквією, так і забавним сувеніром.

Сам процес зняття здійснюється руками, але деякі воліють робити це зубами. Незайвим буде сказати, що відбувається це не завжди гладко і нерідко нареченій доводиться допомагати своєму обранцеві.

Як кажуть, про смаки не сперечаються, але не всяке оточення може сприйняти це з схваленням. Якщо на святі присутні старші родичі, то молодим, можливо, не уникнути дискомфорту і незручних ситуацій.

Після цього молодий чоловік не дивлячись кидає підв’язку через голову, а неодружені чоловіки намагаються її зловити.


Сенс ритуалу

Особливо цікавою особливістю такого ритуалу є її сакральний сенс. Вважається, що зловив підв’язку хлопець або чоловік незабаром знайде свою любов, а якщо він перебуває у відносинах, то наближається пора передвесільних хвилювань.

В інших випадках такого везунчика можуть вважати успішним у жінок, про що і говорить отриманий аксесуар. Щасливчик може навіть обв’язати свою руку такою прикрасою і так проходити всі святкування, а потім повернути підв’язку нареченої, або залишити собі на пам’ять.


Як виглядає аксесуар?

Такий сувенір хоч і є в наш час чисто декоративним, раніше служив цілком практичним цілям. До подвязкам кріпилися панчохи, не дозволяючи їм покинути свою носительку.

Дивіться також:  Чеченська весілля (83 фото): як проходить весільне торжество в Чечні? Традиції і звичаї найкрасивішою весілля

Зрозуміло, що зараз виконана за допомогою ручної роботи підв’язка цінується особливо. Крім того, її можна прикрасити за власним смаком і, додавши трохи фантазії, перетворити в справжній шедевр.

Не менш цікавими є підв’язки, що пройшли в якості реліквії від однієї нареченої до іншої, адже одного разу спійманий аксесуар повинен був надіватися на наречену чоловіка, якому колись пощастило зловити її.

Але не кожна дівчина може погодитися на вторинне використання чужого нижньої білизни, яким, до речі, і є підв’язка, навіть незважаючи на прикмети. Тому й знайти такі варіанти досить складно і ці традиції потроху відходять в історію, хоча і затримуються в сервантах деяких жінок.

Не варто забувати, що і батьківщиною таких традицій є більш розкутий захід, а значить, і очікувати широкого розповсюдження цього звичаю на пострадянському просторі не варто.

Про те, як можна розіграти друзів на весіллі при киданні підв’язки, дивіться далі.