Як відмити витяжку від жиру в домашніх умовах? Як очистити решітку над плитою на кухні легко і швидко, вибираємо засоби

Кухонна витяжка являє собою корисне і багатофункціональний пристрій, який користується великою популярністю. Як відмити витяжку від жиру в домашніх умовах, використовуючи народні засоби боротьби з в’ївся брудом?

Не секрет, що належний і своєчасний догляд за приладами збільшує їх експлуатаційний термін. Щоб уникнути виходу з ладу витяжки, необхідно знати, як максимально ефективно відмити від жиру та інших забруднень. Головними шкідниками для пристрою, за родом своїх завдань розташованого над кухонною плитою, є частинки продуктів харчування, які потрапляють на її поверхню і проникають в складові елементи.

Велика частина відкладень, звичайно, накопичується на плитці, фасадах меблів, самій плиті, що стосується витяжки, то в цьому випадку страждає більше всього решітка. Забруднення негативно впливають не тільки на її зовнішній вигляд, але і знижують продуктивність, як наслідок, пристрій не справляється зі втягуванням сторонніх запахів, які вільно розповсюджуються по всьому житловому приміщенню.

В силу своїх функціональних завдань, витяжка накопичує в собі багато випарів і жирів, які згодом формують цілі шари бруду, що обрамляють цоколь і його деталі. Це обумовлено тим, що під впливом високих температур все виділяються речовини з підготовлювані на плиті страв, осідають на сітці і перетворюються в досить міцну кірку. Тому регулярна очистка фільтра є крайньою необхідністю для подібних вентиляційних систем.


Для того щоб вимити її, зараз реалізується великий асортимент спеціальних складів, крім того, не меншою ефективністю відрізняються очищаючі засоби, які можна зробити в домашніх умовах. Для їх виготовлення застосовуються інгредієнти, які гарантовано є на кожній кухні.

У більшості моделей кухонних витяжок в очищенні потребують всі деталі, проте, щоб знати напевно, слід ознайомитися з інструкцією до приладу. Деякі елементи легко знімаються, і допускається їх обробка будь-якими засобами, інші ж частини розбирати не можна, оскільки є ризик вивести прилад із ладу. Крім того, слід уважно поставитися до виду матеріалу, з якого виготовлені ті чи інші деталі, оскільки не всі кошти будуть сумісні з ним. Якщо своєчасно не вжити заходів, витяжка з скопившимся жиром перетвориться на справжню проблему, оскільки почистити її деталі, не пошкодивши при цьому їх заснування, буде вже досить проблематично.

Перш ніж приступати до видалення жиру з витяжки, її слід розібрати. Підготовка пристрою до чищення передбачає його розбирання, для цього можуть знадобитися спеціальні інструменти. Всі забруднені частини, які можна розібрати, знімаються, якщо вони зафіксовані за допомогою болтів, то кріпильні деталі відкручуються і складаються в одному місці, щоб пізніше не довелося шукати.

Підготовчі роботи включають наступні етапи, які в залежності від моделі та конфігурації приладу можуть дещо відрізнятися.

 • В першу чергу, витяжку треба відключити від електроживлення.
 • Далі потрібно максимально розібрати пристрій, щоб було зручно відчищати жир.
 • Якщо у приладі передбачені одноразові фільтри – їх знімають для подальшої заміни на нові. Варто заздалегідь потурбуватися про придбання комплектуючих.
 • В моделях, де передбачено демонтаж воздуховода, його потрібно зняти, якщо такої можливості немає, потрібно буде зайнятися чисткою доступною його частини.
 • Після чого можна приступити до очищення основ усередині і зовні.
 • Більшої уваги потребує грати, її можна попередньо замочити в якомусь засобі у ванній або помити на кухні в раковині. Все залежить від габаритів сітки і ступеня утворився нальоту.
 • Після обробки знімні деталі необхідно встановити на їх колишні місця. При наявності в моделі фільтрів – поставити нові.
 • Включити витяжку в розетку.
Дивіться також:  Освіжувач для унітазу (22 фото): як зробити своїми руками і правильно повісити, як прикріпити, які буваютьЕфективні способи видалення бруду

Оскільки сьогодні є маса методів очищення кухонної витяжки, варто докладно зупинитися на найбільш дієвих, що дозволяють впоратися з цим завданням в домашніх умовах. Головне, приступаючи до роботи, не забувати про індивідуальні способи захисту. Для цих цілей варто одягти на руки рукавички, щоб уникнути ризику виникнення алергічних реакцій на шкірі або травмування з необережності.

Серед переліку варіантів очищення витяжок на кухні варто виділити таку технологію, як чищення паром. Цей спосіб дозволяє привести в порядок зовнішні і внутрішні деталі пристрою за допомогою парогенератора. Він функціонує без використання яких-небудь агресивних хімічних сполук, завдяки чому можна виконувати очищення майже всіх без винятку підстав.

Крім видалення бруду і жиру, пар відрізняється дезінфікуючими властивостями, оскільки робота виконується при високій температурі, при якій мікроби і мікроорганізми гинуть. В середньому цей показник складає +150°C. Процедура очищення приладу займає всього кілька хвилин, крім того, немає необхідності вдихати небезпечні пари, що виділяються при використанні агресивних миючих складів.

Серед мінусів такого способу можна виділити вартість парового котла. Однак пристрій, як правило, має в своїй комплектації різні насадки, які допоможуть виконувати дезінфекцію і обробку не тільки кухонних приладів, але і працювати з ним у ванній кімнаті. В результаті нескладних підрахунків можна переконатися, що вартість парогенератора окупиться досить швидко, оскільки він дозволяє економити на придбанні засобів для чищення, які зазвичай купуються для прибирання, крім того, не варто переживати про можливість алергічних реакцій на порошки та гелі, що актуально в сім’ях, де є маленькі діти.

Якщо видалити забруднення планується без застосування спеціальних пристроїв, на допомогу прийдуть різноманітні варіанти коштів з серії побутової хімії для видалення бруду і жиру. Вони не вимагають розведення, і, як правило, реалізуються вже готовими до застосування.

Серед найбільш затребуваних складів слід виділити продукцію, описану далі.

 • Засоби для миття посуду. Щоб привести в порядок витяжку такими складами, ґрати попередньо замочують в розчині, труть щіткою або абразивною губкою, після чого обдають гарячою водою і встановлюють назад в прилад. Однак ефективність способу багато в чому залежить від того, наскільки въевшимися будуть забруднення. Рідкі миючі засоби для посуду допоможуть лише в тому випадку, якщо жир не буде занадто старим.
 • Білизна – старе і перевірене засіб в боротьбі з жиром і брудом. Метод застосування продукції полягає в обробці складом за допомогою старої зубної щітки всіх підстав пристрою. Після чого необхідно дати засобу активізувати свої властивості, залишивши витяжку на 15-20 хвилин з нанесеним складом. Після закінчення часу змити бруд великою кількістю води і витерти насухо.


 • Деякі господині намагаються очистити витяжку за допомогою складів, в яких присутня мурашина кислота. В даному випадку слід подбати про те, щоб продукція не контактувала з шкірою.
 • Різна продукція, яка використовується для прочищення водостічних труб. Вона реалізується у вигляді порошку або гелю. Метод досить агресивний, тому вдаватися до застосування саме такої продукції варто тільки в крайніх випадках. Крім того, алюмінієва витяжка подібну обробку, швидше за все, витримає не більше двох разів. Принцип роботи зі складами наступний: всі знімні елементи конструкції замочуються в будь-якому засобі на півгодини, після чого деталі, які залишилися брудними, потрібно потерти абразивною губкою, обполоснути все водою, і, витерши насухо, встановити назад у витяжку. Інструкція по розведенню складу зазвичай розміщується на упаковці продукції. Слід обережно використовувати засоби для прочищення труб, оскільки вони в більшості випадків містять луг, яка при контакті з деякими матеріалами, зокрема, з металами, може викликати їх руйнування і подальшу корозію.
Дивіться також:  Як прочистити унітаз? 50 фото Як в домашніх умовах самостійно усунути засмічення, швидкі та ефективні способи очистити злив


 • На прилавках супермаркетів можна зустріти досить багато коштів, вузькоспеціалізованого призначення, які рекомендовані для роботи з витяжками на кухні. До них варто віднести склади таких торгових марок, як Sanita, Cilit Bang та інші аналогічні товари. Вони мають у своєму складі агресивні речовини, які чудово видаляють навіть самий в’їдаються жир, але небезпечні для здоров’я. Тому використовувати їх для миття слід тільки в рукавичках і масці в добре провітрюваному приміщенні.
 • Що стосується витяжки з нержавійки, то для цього матеріалу підійдуть далеко не всі чистячі склади. Для таких поверхонь не варто використовувати абразивні засоби, включаючи сіль, бо це спровокує утворенню іржі. Мити витяжку з нержавійки найкраще щадними засобами, у тому числі і народними. Можна, наприклад, приготувати для роботи мильний розчин, виконати очищення оцтом і т. д.


Народні методи

Підручні засоби, які не менш ефективно допоможуть в боротьбі за чистоту витяжки, можна зустріти в будь-якому будинку. Звичайно, на обробку такими складами може знадобитися більше часу і зусиль, проте їх використання точно дозволить заощадити грошові кошти, крім того, вони не містять шкідливих хімічних речовин.

Серед розмаїття методів очищення можна виділити наступні варіанти, описані нижче.

 • Харчова сода давно відома як народний засіб боротьби з побутовими забрудненнями, особливо це стосується кухонного приладдя і приладів, розташованих в цьому приміщенні. Щоб використовувати її для очищення, знадобиться велика ємність, у якій буде готуватися засіб для обробки. Технологія приготування наступна: в самій великій каструлі або відрі необхідно довести до кипіння звичайну воду, в неї додається близько 250 грамів соди. Після її розчинення в склад опускається сітка від витяжки, яку потрібно кип’ятити протягом півгодини. Для видалення кіптяви не потрібно докладати ніяких зусиль і терти ґрати, бруд відійде сама по собі. Після кип’ятіння ґрати варто промити водою і, витерши насухо, встановити витяжку.


 • Оцет є кислотою, а вона, як правило, відрізняється здатністю розчиняти жири. Але, крім цієї особливості, оцет здатний нашкодити шкірним покривом, а також обпалити слизову носа. Тому роботи з оцтом слід виконувати в рукавичках і масці. Процес очищення деталей вентиляційного приладу полягає в обробці знімних частин кислотою, через 15-20 хвилин жир повністю розчинитися, а самі прикипіла залишки на елементах можна буде додатково зняти кухонних губкою. Після чого грати або будь-яку іншу деталь слід промити водою і дати обсохнути.
 • Ще одним різновидом кислот, які застосовуються для видалення забруднень, є лимонна. Вона може бути використана у вигляді порошку або можна взяти сік свіжого лимона. Свіжий фрукт розрізають і натирають забруднені ділянки. Лимонна кислота у вигляді гранул потребує попереднього розчинення у воді. Отриманим розчином обробляють деталі, залишають на деякий час для освіти реакції, після чого виполіскують водою і встановлюють у витяжку.
Дивіться також:  Освіжувач для унітазу (22 фото): як зробити своїми руками і правильно повісити, як прикріпити, які бувають


 • Для видалення жиру можна використовувати господарське мило. Їм можна працювати двома способами: у першому випадку необхідно шматок мила розчинити в теплій воді і занурити туди брудні деталі, іншим способом очищення є варіант, коли шматком мила натирається сама решітка. Після цього в деко з духовки наливається вода, туди занурюється сітка і відправляється в розігрітий духову шафу. Процес кип’ятіння буде займати близько 30 хвилин. Після цього деталі потрібно обполоснути водою.
 • Такий засіб, як нашатирний спирт має досить неприємний запах, однак, як показує практика, прекрасно відмиває жироуловлювачі з кухонних витяжок. Працювати з ним потрібно в добре провітрюваному приміщенні в респіраторі. Розчин на базі нашатирного спирту готується за наступним рецептом: 100-150 мл потрібно розвести в 3-4 літрах теплої води. В отриманий склад занурюються деталі на 2-3 години, після чого їх обполіскують і насухо витирають.


Зовнішню поверхню кухонної витяжки необхідно відчищати від накопичених забруднень регулярно. Для цього на основу наноситься будь вибране засіб, яким потрібно дати деякий час для боротьби з накипом і жиром. Після розчинення забруднень, склад разом з включеннями бруду видаляється з поверхні за допомогою вологої дрантя або губки.

Залізні шкребки використовувати не рекомендується, оскільки вони можуть пошкодити металевий корпус.

Машинне чищення

Крім засобів для очищення жиру, що вимагають зусиль, сьогодні існують варіанти, що дозволяють боротися з брудом з мінімальними трудовитратами з боку господині. До них варто віднести посудомийні машини. Такий варіант ідеально підходить для решіток, які виготовлені з нержавіючої сталі. Для очищення деталей потрібно помістити їх в пристрій з миючим складом, включити машину. Після чого отримати чисті продезінфіковані елементи.


Періодичність

Питання про те, наскільки часто потрібно проводити очищення витяжки на кухні, буде залежати від безлічі факторів, тому єдина думка з цього приводу виділити досить складно. В даному випадку все залежить від частоти приготування їжі, акуратності господині, наявності вільного часу і т. д.

У середньому генеральне прибирання бажано проводити раз на три місяці. При наявності змінних фільтрів в пристрої, їх слід міняти раз в місяць, а зовнішні стінки протирати від пилу і жиру раз в тиждень.

Варто відзначити, що систематичний догляд за пристроєм продовжить експлуатаційний термін служби мотора і всіх інших складових кухонної витяжки і, як наслідок, застрахує від зайвих витрат із сімейного бюджету.

Догляд

Регулярне очищення витяжки забезпечить подачу чистого повітря і допоможе знизити ризик виникнення пожежонебезпечних ситуацій на кухні. Оскільки з дуже забруднених решіток на плиту в процесі приготування їжі може стікати розплавлений жир, що може призвести до займання.

На зовнішній панелі пристрою в більшості моделей розташовані кнопки управління. Це місця також накопичують на собі бруд, жир і інші включення. Видаляти їх часом буває досить складно. Для обробки кнопок краще всього використовувати вологу ганчірку, оброблену щадним миючим складом. Після очищення панель потрібно насухо витерти.

Що стосується приладів, оснащених багаторазовими вугільними фільтрами, то вони, як правило, можуть використовуватися від одного до трьох років. Такі пристрої на кухні працюють в рециркуляційному режимі. Догляд за фільтрами здійснюється за допомогою посудомийної машини, після чого їх треба просушити в духовці.


Про те, як очистити кухонну витяжку в домашніх умовах, дивіться у наступному відео.