Як відіпрати плями від апельсина? Чим вивести пляму з білого одягу?

Як відіпрати плями від апельсина? Чим вивести пляму з білого одягу? При виведення складних забруднень, а саме до таких відносять апельсинові сліди на тканини, важливе значення має фактор часу. Якщо запрати або потримати під холодною водою свіжа пляма (посаджене не пізніше 10-15 хвилин), то впоратися з ним вдасться швидко та без використання спеціальних засобів.

Апельсини здатні залишати на одязі помітні і складно отстирываемые плями. Це пов’язано з високою концентрацією в їх складі органічних кислот і фарбувального пігменту. Перші починають роз’їдати тканина, порушуючи структуру волокон. Це, в свою чергу, дозволяє пігменту глибоко проникати у волокна, забарвлюючи їх.

У боротьбі із забрудненнями від помаранчевих цитрусів вирішальну роль відіграє час. Свіжі плями, якщо почати боротьбу з ними відразу після появи плями іноді вдається вивести навіть звичайною водою. Інакше кажучи, пігмент в цей момент знаходиться на поверхні тканини і ніби змивається з неї.

Якщо минуло більше години, тим більше кількох годин або діб, то волокна тканини виявляються пошкоджені, а пігмент в’їдається глибоко.

Засоби для очищення тканини

Не кожен плямовивідник впорається із забрудненнями від апельсина. На упаковці засобу повинно бути зазначено, що воно справляється з подібного роду неприємностями. Ще один момент – переконатися, що плямовивідник підходить для тієї чи іншої тканини. Більшість з них ефективні на білих тканинах, але можуть зіпсувати кольорову річ.

Перевагу слід віддавати складів на рослинній основі без хлору і інших агресивних компонентів у складі. З білого складні забруднення можна видалити за допомогою відбілювача. Не треба лити його відразу на пляму, варто змочити губку в складі, ще краще – трохи розвести його водою.

Дивіться також:  Чим очистити монтажну піну з одягу? 29 фото Як прибрати і способи видалити плями, чим відмити і як відтерти в домашніх умовах

Досить популярними стають і олівці-відбілювачі. Ними зручно користуватися і майже всі вони справляються з апельсиновими слідами на тканини.

Способи виведення

Одним із простих і безпечних способів усунення плям від апельсина є приміщення їх під холодну воду. Однак цей метод «працює» тільки на свіжих, поставлених не пізніше 10-15 хвилин плям.

Досить включити холодну воду і помістити місце забруднення під стікає струмінь. Час подібного впливу складе 2-3 хвилини. Втім, господиня сама побачить, що пляма спочатку поблекло, а потім повністю зникло. Після цього слід випрати річ підходящим способом.

Ще один варіант – присипати свіжа пляма кухонною сіллю. Її залишають на речі на 7-10 хвилин, після чого змивають прохолодною водою. На завершення річ стирається підходящим способом. Вплив солі може виявитися небезпечним для кольорових і темних тканин.

Білі речі, які не сідають в гарячій воді, можна обробити окропом. Для цього дуже гарячу рідину ллють прямо на пляму, поки не зникне.


Ще один ефективний, але у деяких випадках небезпечний спосіб відіпрати свіже апельсинове пляма – обробити її оцтом. Важливий момент – не можна лити оцтову есенцію прямо на забруднення. Спочатку змочується рідиною ватний диск або паличка, якими акуратно обробляється забруднення. Робити це потрібно до тих пір, поки пляма не зблідне і не зникне. Потім обов’язково потрібно прополоскати річ в теплій воді.

Замість оцту можна використовувати лимонну кислоту. Спочатку потрібно приготувати відбілюючий розчин, додавши до нього 10 мл гарячої води 1 чайну ложку кислоти. Склад з допомогою ватного тампона наноситься на забруднення, після чого потрібно дати засобу 10-20 хвилин для активації. Потім слід змити лимонний концентрат і випрати річ звичним способом.

Дивіться також:  Чим очистити монтажну піну з одягу? 29 фото Як прибрати і способи видалити плями, чим відмити і як відтерти в домашніх умовах

Використання лимонної кислоти можна поєднувати з замочуванням або обробкою парою. Спочатку річ замочують в мильній воді або обробляють парою, після чого пляма покривають лимонним складом та вчиняють дії, описані вище.

Набагато більшу проблему являють собою застарілі плями. Одна з технологій передбачає їх виведення гарячим паром. Для цього річ потрібно тримати над парою кілька годин, потім замочити в порошку і, нарешті, випрати вручну або на машинці.

Більшість описаних способів підходять для подальшої прання як ручним, так і машинним способом. Визначальним фактором стане якість і особливості тканини. Втім, іноді доводиться вдаватися саме до ручного прання або використання автомата.

У пральній машині

Апельсинове пляму можна обробити гліцерином. Він продається в аптеці. Його потрібно просто налити на пляму і залишити на годину-півтори, потім прополоскати річ під водою і відправити в пральну машину. Спочатку потрібно виставити режим «попереднього прання», а потім звичайний – той, що підходить для конкретної речі.

Вручну

Найбільш, мабуть, найпоширеніший і трудомісткий спосіб позбутися від застарілого апельсинного плями – багатогодинне замочування речі. Для цього в теплій воді розчиняється пральний порошок, якого в цей раз потрібно взяти трохи більше, ніж зазвичай. Розчин для замочування повинен вийти концентрованим.

Замочування має тривати 2-3 години, періодично перевіряти пляму і злегка запирати його. По закінченні замочування пляму можна більш інтенсивно потерти руками або щіткою до повного зникнення. Після цього рекомендується випрати річ вручну.

При виведенні плям з об’ємних і габаритних речей (наприклад, килим) можна приготувати таку суміш – змішати соду і гель для миття посуду. Останнього слід взяти в 2 рази більше, ніж соди. Нанести засіб на 30 хвилин, після чого змити водою й промити за допомогою губки.


Поради

Перш ніж скористатися будь-яким з описаних методів або готовим складом проти плям, слід переконатися, що склад не зіпсує тканину. Для цього невелика його кількість наносять на виворітний шов і залишають на 10-15 хвилин. Якщо через цей час на тканини не виявлено негативних змін, можна використовувати засіб.

Дивіться також:  Чим очистити монтажну піну з одягу? 29 фото Як прибрати і способи видалити плями, чим відмити і як відтерти в домашніх умовах

Уникнути появи розлучень і нового плями навколо вже наявного забруднення під час його виведення допоможе невелика хитрість. Для цього область навколо забруднення потрібно присипати тальком або пшеничним борошном.

Не можна просто вивести пляму і запланувати продовжувати носити річ. При висиханні можуть утворитися розлучення, та й сама пляма виявиться меншою інтенсивності. У зв’язку з цим після видалення плям річ потрібно обов’язково випрати з використанням порошку. Це допоможе запобігти виникненню описаних неприємностей.

Про інші способи виведення плям від цитрусових та інших фруктів дивіться у доданому відео.