Як вести себе на весіллі? 11 фото Правила поведінки для осіб, нареченої, нареченого і батьків. Як правильно повинен тримати себе дружка-свідок?

Весілля є важливим і відповідальним моментом у житті молодих, тому поводитися з нею потрібно правильно. Які правила поведінки для нареченого і нареченої? Чого не можна робити на весіллі гостям і батькам? Як повинен вести себе наречений на викуп?

Весілля є першим важливим подією в житті молодої сім’ї. Від їх настрою і поведінки на церемонії одруження і на урочистій її частини залежить загальний емоційний клімат заходи. Якщо молоді будуть похмурими або роздратованими, то і гостям на такому святі буде не дуже затишно. І навпаки – посмішки присутніх, поцілунки і ніжне ставлення один до одного налаштує публіку на потрібний лад.

Офіційної частини весільної церемонії передує, як правило, викуп нареченої. Це досить відповідальний момент, який, по суті, є початком весільного торжества і часто задає тон загальному заходу. Головним учасником викупу є наречений. Роль нареченої на цьому етапі є мінімальною і полягає в очікуванні нареченого в квартирі, в оточенні однієї або двох близьких родичок. Наречений же, навпаки, виступає в ролі головного діючого персонажа, тому його поведінка в цей момент дуже важливо.


Молода людина повинна з розумінням ставитися до пропонованих випробувань і по можливості виконувати всі дії, які від нього вимагають подружки нареченої. Не слід висловлювати своє обурення або відмовлятися від завдань – це може викликати неоднозначну реакцію оточуючих і знецінить головний сенс викупу. В особливо скрутних ситуаціях на допомогу нареченому повинні прийти друзі і свідок. Вони на відміну від нареченого не хвилюються, абсолютно розкуті і здатні перевести в жарт каверзні питання і нелегкі випробування. Однак занадто фривольне поведінка нареченого також не вітається – він не повинен обніматися і загравати з подружками нареченої, а також відпускати недоречні жарти.

Дивіться також:  Циганські весілля (94 фото): весільні звичаї і традиції, сватання нареченої. Як проходить гарне свято?


Наступним етапом весілля є офіційна частина заходу в Загсі. І якщо під час церемонії молодята повинні бути серйозними й урочистими, то після її закінчення можна видихнути, розслабитися і почати приймати поздоровлення. Нареченого зазвичай всі встигають розглянути під час викупу, тому до нареченої в Загсі прикута особлива увага. Для того щоб молода дружина не відчувала себе дещо розгублено, чоловік повинен надавати їй підтримку і завжди перебувати поруч.

На урочистому вечорі в ресторані молоді повинні першими підійти привітатися з літніми родичам і гостями, яких не було на офіційній церемонії. Сидячи за столом і приймаючи вітання від старшого покоління, молодята повинні вставати, а при привітанні від друзів і молодих родичів цього робити необов’язково. При проголошенні гостями тостів вставати також не потрібно – досить лише кивнути виступаючому людині в знак уваги. Також молодим потрібно обережно ставитися до алкоголю, так як після хвилювань і весільних клопотів сп’яніння може наступити дуже швидко.

Молоде подружжя можуть піти з вечора в будь-який момент, поставивши про це до відома батьків і попрощавшись з літніми родичами. Прощатися з усіма гостями окремо немає потреби. Веселощі, як правило, вже в самому розпалі, і присутніми займається тамада.

Етикет для гостей

Для запрошених також існує звід правил поведінки на весіллі.

 • В першу чергу, гостю необхідно відповісти на запрошення і відразу позначити батькам або молодим, чи буде він присутній. Такий підхід допоможе парі визначитися з розсадкою гостей і вбереже від зайвих витрат. В ідеалі відповідь необхідно дати максимум на наступний день після отримання запрошення.
 • Також гостю необхідно дотримуватися дрес-код. Якщо пара вирішила провести свято в певному стилі, то краще заздалегідь подбати про вбрання, щоб потім не відчувати себе «білою вороною» серед інших гостей.
 • При проголошенні тостів не треба занадто захоплюватися і перетворювати захід на «театр одного актора». Тост повинен бути коротким, добрим і лаконічним, не містити двозначного підтексту і не зачіпати нічиїх почуттів. Перший тост звичайно вимовляє самий старший і почесний учасник урочистості, лише потім – всі бажаючі.
 • Під час святкової вечері потрібно спілкуватися з усіма гостями, навіть із незнайомими – це дозволить не тільки краще пізнати людей, які близькі молодятам, але й знайти нових друзів. Однак бути занадто нав’язливим не варто. Не слід голосно кричати, привертати до себе зайву увагу і старатися у своєму бажанні допомогти тамаді і організаторам.
 • Окрема тема – телефон. Перш ніж увійти в приміщення Рагсу, необхідно вимкнути звук або вимкнути мобільник. Це обумовлено тим, що офіційна частина є досить серйозним і хвилюючим процесом, а весела мелодія дзвінка просто змаже всю урочистість моменту. Також не слід знімати кожну мить торжества на телефон, адже вас покликали розділити радість події, а не дублювати роботу запрошеного оператора. Тому на молодих краще дивитися власними очима, а не через екран.
Дивіться також:  Весілля взимку (78 фото): ідеї для організації урочистостей, плюси і мінуси проведення зимового заходу, образ нареченої на весільних фотографіях

Але якщо фотографії були зроблені, то перш ніж ділитися ними в соціальних мережах, необхідно отримати згоду молодих. Під час проведення фотосесії для подружжя не потрібно висловлювати невдоволення з приводу їх тривалої відсутності. Краще в цей час познайомитися з іншими гостями, одним свідком нареченого і нареченої.

 • Необхідно брати активну участь у танцях і конкурсах. Потрібно розуміти, що весільний банкет не обмежується смачною їжею і випивкою і включає в себе розважальну програму, а беручи участь у конкурсах і постановках, гість проявляє повагу не тільки до організаторів заходу, але і до винуватців торжества.
 • Під час бенкету не можна спиратися ліктями об стіл і тягнутися за далеко стоять стравою. Крім того, не потрібно коментувати якість і кількість поданих страв, а якщо якийсь продукт прийшовся не до смаку, то краще відкласти його в бік і попросити офіціанта замінити тарілку. Також не слід зловживати криками «гірко» – молоді напевно зголодніли, і потрібно дозволити їм спокійно поїсти.
 • Діти на весіллі повинні бути під постійним контролем і ні в якому разі не заважати гостям. По-перше, весілля є дорослим святом, а по-друге, люди прийшли відпочивати і не зобов’язані терпіти незручності, викликані поведінкою дітей.

Чого не можна робити?

Поряд з правилами етикету, існує і ряд заборон, які ніяким чином не можна порушувати, перебуваючи на весіллі.

 • На весільному заході не слід говорити погано про молодих, їх батьків і організації свята.
 • Нареченому не потрібно крутитися в компанії незаміжніх дівчат і розповідати про пригоди своєї холостий життя. Така поведінка є дуже образливим для мами нареченої, і вона може засумніватися в правильному виборі дочки.
 • Можна приводити з собою неприглашенного людини. Навіть якщо гість йде на весілля в перший раз і нікого, крім нареченого або нареченої, не знає, треба йти поодинці і в процесі святкування знайти собі гідного компаньйона і співрозмовника.
 • Не можна відводити в бік для розмови одного з подружжя, приходити без подарунка і конфліктувати з іншими гостями.
Дивіться також:  Весільні аксесуари (72 фото): які вироби ручної роботи потрібні для оформлення весілля? Виготовлення комплектів аксесуарів для свідків і гостей

Коректне поведінка і повагу до всіх присутніх стануть запорукою успішного проведення весілля і гарантом гарного настрою.

Про те, як правильно вести себе на весіллі, дивіться у відео нижче.