Як правильно вищипнути брови? 80 фото Як вищипувати без болю в домашніх умовах покроково, гарні приклади

Як правильно вищипувати брови пінцетом? Про те, як робити це без болю в домашніх умовах покроково, ви дізнаєтеся в цій статті. Тут дана інструкція з видалення їх ниткою, а також наведено гарні приклади доглянутих брів.

Перш ніж починати вищипувати брови, слід визначитися з відповідною формою. Якщо цього не зробити заздалегідь, результат може стати неприємним сюрпризом. А виправити його вдасться через 2-3 місяці, коли повністю відросте волосся.

При виборі форми брів в першу чергу слід керуватися формою обличчя. Брови «будиночком» з високим зламом і заокругленим кінчиком зможуть візуально витягнути кругле обличчя, зробивши його більш витонченим і прибравши зайву «набряк». Кінчик не повинен бути занадто довгим або направленим вниз. Йому слід прагнути вести до скронь.

Аналогічну форму, але з невеликим зміщенням зламу до середини ока можна вибрати для обличчя квадратної форми. Підійдуть такі брови і для трикутного обличчя, правда, вигин у цьому випадку варто зробити більш плавним.

При виборі форми для даного типажу слід уникати гострих кутів, зламів.Подовжене або прямокутне витягнуте обличчя, навпаки, потребує більш прямі, без вираженого вигину брів. Однак і занадто прямолінійних форм слід уникати – вони зроблять обличчя плоским, невиразним. Оптимальний варіант – плавні, трохи закруглені брови.

Для особи у формі «сердечко» не підійдуть як надмірно прямі, так і з різким зламом брів. Оптимальний варіант – заокруглена форма, початок і кінець повинні знаходитися приблизно на одній горизонталі.

Овальна форма обличчя вважається найбільш гармонійною, можна навіть сказати, еталонною, тому для такої форми можна підібрати практично будь-яку форму брів.Не слід для маленьких, глибоко посаджених очей вибирати густі брови, від цього очі будуть здаватися невиразними. У той же час великі очі вимагають гідного обрамлення – довгих вій і досить широких брів.

При близько посаджених очах рекомендується збільшувати відстань між бровами. Широко розставлені очі, навпаки, вимагають скорочення відстані між ними в області перенісся.Вигнуті, у формі арки брови добре виглядають у поєднанні з високим чолом. В інших випадках краще вибирати більш плавні варіанти.

Якщо ви хочете кардинально змінити форму брів, можна нанести щільний шар тонального засобу поверх натуральних волосків, після чого олівцем промальовувати бажану форму. Так ви зможете приблизно зрозуміти, наскільки підходить вам бажаний варіант.

При підборі форми брів не потрібно ігнорувати форму, якою нагородила вас природа. Не слід занадто відхилятися від неї, інакше результат може вийти грубим і неприродним.

При занадто різких рисах обличчя рекомендується вибирати округлу форму брів, категорично заборонені брови з різкими зламами. Зробити особа більш округлим, врівноважити важкий підборіддя дозволяють висхідні до скронь брови.

Однак вони не повинні бути занадто «вразлет», інакше особа набуває істеричне і неприродне вираз.Необхідні інструменти

При вищипуванні бажано заздалегідь підготувати всі необхідні інструменти. Для процедури потрібно дзеркало, краще, якщо воно буде зафіксовано на стіні або мати підставку. У процесі роботи ваші руки повинні бути вільні. Дзеркало слід розмістити в добре освітленій зоні, його розмір повинен бути таким, щоб ви могли бачити в ньому все своє обличчя.

Крім звичайного дзеркала, професіонали зазвичай використовують також збільшувальне, що абсолютно виправдано. За допомогою цього пристосування вдається побачити найдрібніші і світлі волоски і провести більш якісне «проріджування».


Крім того, потрібно пінцет. Він повинен мати скошені, добре наточені кінці, які щільно змикаються один з одним. Краще мати ще один різновид пінцета – з більш плоскими кінцями. Цей інструмент потрібно для фінішної коригування.

При вищипуванні пінцетом потрібно нитка. Вона повинна бути не надто тонкою і ворсистої, а також не повинна розтягуватися. Зараз у продажу можна знайти спеціальні нитки, що дуже зручно.Необхідно також підготувати ватяні диски, дезинфікуючий склад.

Власницям ніжною і надчутливої шкіри можуть також знадобитися знеболюючий крем і силіконові подушечки. Останні необхідно заздалегідь помістити в холодильник. Замість подушечок можна також заморозити у формочках для льоду відвар ромашки. Після процедури можна буде протерти крижинками робочу зону, щоб зняти припухлість, почервоніння і роздратування.

Дивіться також:  Білявка з чорними бровами (62 фото): який колір підходить до темним карим, блакитним і зеленим очам
Покрокова інструкція

При бажанні і невеликої вправності ви зможете вищипувати самій собі брови будинку, економлячи на послуги майстра. Правильно вищипувати брови не при штучному, а природному освітленні, тобто проводити процедуру краще в ранкові або денні години.

Вищипувати потрібно знизу, верхні волоски іноді досить підрізати. При вищипуванні зверху потрібно бути уважним, щоб не видалити «потрібний». Як правило, волосся в цій зоні виростають досить довго. Крім того, дана техніка робить погляд похмурим, оскільки брови починають надвисать над шкірою.


Тягнути волосок пінцетом потрібно різким рухом, за один раз слід захоплювати один волосок. Витягати його слід тільки по напрямку росту.

Важливо захоплювати волосся максимально близько до основи, використовуючи якісні інструменти. В іншому випадку волосся може зламатися, що, в свою чергу, загрожує його вростанням.

Якщо трохи натягувати шкіру над тим місцем, де ви працюєте, то буде не боляче. Головне, не відтягувати шкіру занадто сильно, адже в області очей вона дуже ніжна.


Занадто довгі невищипанні волосся попередньо можна підстригти. Після того як ви промалювали олівцем форму ваших брів, слід зачесати волосся вгору. Ті з них, які значно виступають за кордон олівцевої лінії, можна зістригти спеціальними ножицями для брів. Якщо таких немає, то підійдуть і звичайні манікюрні, але з рівними ріжучими поверхнями.

При стрижці краще захоплювати по 2-4 волоска, уникаючи зістригати по лінії. В іншому випадку при розчісуванні волосся в потрібному напрямку ви ризикуєте отримати «залисини».

Якщо на переніссі, а також у верхній частині брови, по суті, вже на лобі, росте багато волосся, можна скористатися воском для їх видалення. Косметичний віск необхідно підігріти, нанести на очищену шкіру, дочекатися застигання і різким рухом видалити з шкіри разом з небажаними волосками.

Головне при роботі з воском – наносити його точно на ті поверхні, де спостерігається велике скупчення волосся, не відносяться до зони брів. В іншому випадку ви ризикуєте залишитися зовсім без них. Безпосередньо корекцію можна виконувати тільки пінцетом або ниткою.


Брова повинна бути більш товстою на початку, поступово звужуючись до кінця. Стилісти рекомендують зберігати одну товщину від початку до згину.

Існує кілька методик вищипування брів, проте незалежно від обраного способу перші етапи процедури однакові для них усіх.

Очищення шкіри

Правильно вищипувати брови можна, лише починаючи цей процес з демакіяжу. Слід видалити в цій зоні косметику, скориставшись очищаючим молочком, лосьйоном. На цьому ж етапі слід дезінфікувати робочу зону і пінцет.

Нанесення лінії брови

Попередньо косметичним олівцем слід намітити точки початку брови та її закінчення, а також максимально високу точку вигину.

Побудувати першу точку можна, поставивши олівець до крила носа і направивши його до куточка ока. Саме над куточком ока повинна починатися брову, це місце зазначається крапкою.

Тримаючи олівець біля крила носа, слід розгорнути його таким чином, щоб він припадав на зовнішній куточок ока. Над цією точкою брову повинна закінчуватися.

Нарешті, провівши уявну лінію від крила носа через зіницю, відмітьте отримані місце на брови точкою – тут буде вершина зламу.

При проведенні уявної лінії важливо дивитися прямо перед собою. Аналогічну «розмітку» слід провести для другої брови.

Отримані точки слід з’єднати, враховуючи обрану форму.

Пінцетом

Проведення цієї процедури в домашніх умовах передбачає поетапне виконання таких маніпуляцій:

 • Підготовка брів. Цей етап передбачає демакіяж, знезараження поверхонь, рук і інструментів і промальовування майбутньої форми косметичним олівцем.
 • Надання волоскам потрібного напрямку. Волоски за допомогою спеціальної гребінця або відмитої від туші щіточки для вій слід розчесати в напрямку зростання, тобто трохи піднімаючи вгору.
 • Корекція. Зайві волоски слід підхопити пінцетом в нижній частині, злегка відтягнути в цій зоні шкіру і різким рухом висмикнути волосок пінцетом. Аналогічним чином видаляються всі зайві волосся.
 • Дезінфекція. Після процедури потрібно знову продезінфікувати оброблюваний ділянку. При сильному болі протерти шкіру льодом.
 • Дивіться також:  Як відростити брови? 75 фото Як швидко відростити густі брови в домашніх умовах, якщо вони погано ростуть, відгуки
  Ниткою

  За відгуками багатьох дівчат, проріджування брів ниткою є менш болючим, однак цей метод вимагає вправності. У першу чергу потрібно також очистити і підготувати область обробки.

  Після цього необхідно виконати наступні кроки:

 • Нанесіть на шкіру навколо брів трохи пудри, це дозволить уникнути защипування її ниткою.
 • Візьміть відповідну нитку довжиною близько 50 см, зв’яжіть її кінці, розтягніть одержаний еліпс між пальцями обох рук.
 • Утворіть з ниток «вісімку», кілька разів перекрутивши петлю посередині.
 • Петлі «вісімки» слід розташувати між великим і вказівним пальцями кожної з рук. Зводячи і розводячи пальці, ви повинні зміщувати центр «вісімки». Краще заздалегідь потренуватися управляти «петлею».
 • Розташуйте скручену петлю навпроти очі, перемістіть центр «вісімки» (при цьому один з трикутників «вісімки» зменшиться).
 • Кут другого трикутника слід підвести до волоска. Розслабляючи пальці другої руки, слід захопити волосок.
 • Різким рухом витягніть волосся. Повторіть процедуру на частині, що залишилася брови.
 • Сьогодні існує і більш простий спосіб вищипування брів – з допомогою спеціальних трафаретів. Відповідний за формою трафарет необхідно придбати в спеціалізованому магазині. Потім на очищену зону брів слід докласти трафарет і промальовувати гостро заточеним олівцем отриманий «малюнок».

  Тепер залишається лише прибрати трафарет, зачесати волоски по лінії росту і вищипнути ті, що виходять за межі олівцевих ліній. Перевагою даного методу є його простота. Недоліком – неможливість врахувати всі індивідуальні особливості форми і риси обличчя.  Подальший догляд

  Подальший догляд може включати в себе щоденний (проводиться зазвичай перед сном), точковий масаж брів, нанесення на них косметичних масел і живильних масок. Проте від подібних маніпуляцій слід відмовитися, якщо ваші брови пофарбовані. Фарба в такому випадку не буде триматися, може змінитися її відтінок.

  Обов’язковим уходовым заходом є регулярне розчісування брів спеціальною щіткою. Якщо її немає, підійде і звичайна щітка від старої туші, правда, її потрібно добре помити і висушити. Розчісування забезпечує легкий масажний ефект, пом’якшує волоски і змушує їх купувати потрібний напрямок. Розчісувати брови потрібно по напрямку до скронь, трохи піднімаючи їх.


  Крім догляду, в ряді випадків брови потребують нанесенні на них косметики. Вона необхідна для заповнення ділянок шкіри на місці відсутніх волосків, додання бровам більшої виразності. Важливо використовувати олівець або тіні в тон брів, малюючи тонкі лінії зростання волосся. Всі лінії необхідно розтушовувати для отримання природного ефекту.

  Вибираючи відтінок тіней, слід орієнтуватися на колір волосся. Брови повинні бути в тон волоссю або на півтону темніше. Для вечірнього макіяжу можна вибрати відтінок брів на тон темніше кольору волосся. Краще використовувати спеціальні тіні, а також кисть зі скошеним кінчиком.

  Професіонали зазвичай виконують більш темним кольором вигин і кінчик брови, а більш світлий відтінок наносять на початок брови, ретельно розтушовувавши кордону між квітами. Це дозволяє надати образу м’якість, природність.

  Для тривалого збереження відтінку можна скористатися спеціальними фарбами або звернутися до майстра перманентного макіяжу.


  Якщо волоски брів неслухняне, то можна укладати їх з застосуванням гелю. Спеціалізований засіб може замінити гель або лак для волосся. Невелику кількість засобу нанести або розпорошити на чисту зубну щітку і провести нею по бровам, надаючи волоскам потрібний напрямок.

  Якщо від природи волоски дуже рідкісні або має місце невдала корекція, брови можна відновити. Допоможуть в цьому натуральні масла, регулярний масаж і розчісування.


  Коли процедура протипоказана

  Не можна проводити процедуру при наявності запалення, набряки і почервоніння в оброблюваній зоні. Гнійнички також є протипоказанням до проведення процедури, оскільки це загрожує розвитком більш великого і серйозного запалення.

  Безпосередньо перед виходом на вулицю не варто проводити вищипування, оскільки шкіра стає більш вразливою до впливу високих і низьких температур, УФ-променів, вітру. У утворилися мікроушкодження шкіри і пори можуть проникнути бруд і пил, що викличе запалення.

  Дивіться також:  Моделювання брів (35 фото): що це таке, як змоделювати ниткою в домашніх умовах, схеми для самостійного виконання


  З цієї ж причини (ризик розвитку микровоспалений) не слід відразу після процедури фарбувати волосся стійкою фарбою, а також користуватися косметикою.

  Менструація не є протипоказанням до проведення процедури, однак корисно знати, що в цей період більшість жінок гостріше відчувають біль, а ризик розвитку запалень – вище. Аналогічного ефекту слід очікувати і за 2-3 дні до появи менструації. Вважається, що оптимальний час для косметологічних маніпуляцій і корекції – середина циклу.

  Корисні поради

  Швидко і без болю видалити волоски можна, використовуючи попередньо гарячі компреси. Для цього слід підготувати відвар ромашки, а коли він стане теплим, змочити у відварі ватний тампон і прикласти до зони брів на пару хвилин. Після цього пори розкриються, волоски будуть выщипываться легше і процедура пройде практично безболісно. Крім того, ромашка володіє антисептичною і легким анальгетичний ефект. Розпарювання доведеться повторювати кожні 5-7 хвилин, оскільки ватка буде остигати.


  Якщо для одержання потрібної форми волосків недостатньо, їх потрібно відрощувати, зафарбовуючи на цей період «прогалини» спеціальними тінями для брів. Прискорити процес відрощування дозволяє регулярне змазування брів касторовою олією. Робити це зручніше перед сном, попередньо очистивши шкіру обличчя і рук. Далі на вказівні пальці слід нанести трохи олії і втерти його в брови масажними рухами.

  Реп’яхову і персикове масло також демонструють благотворний вплив, роблячи волосся м’якими і блискучими. Важливо наносити олію в теплому вигляді, для чого його можна підігрівати на водяній бані.  Фарбування проводиться до вищипування або через 3-4 дні після процедури. Не слід вдаватися до фарбування відразу після вищипування, оскільки фарба може проникнути в розкрилися пори і отримані мікроранки, викликаючи запалення.

  Після процедури не слід наносити на шкіру живильну маску або жирний крем, вони здатні закупорити пори, що також викличе роздратування. Протирати лосьйоном з дезинфікуючим дією або кубиком льоду буде достатньо.


  Якщо ви робите корекцію вперше, краще довірити цей процес професіоналу. Він підбере правильну форму і відтінок брів, вам залишиться лише підтримувати їх.

  Багато дівчат спочатку оформляють одну брову, а потім приступають до другої. Однак при такому підході вони нерідко виходять несиметричними або «перещипанными». Набагато правильніше вести роботу відразу на обох бровах, тобто сформувавши вигин на одній, необхідно приступати до іншої, а потім знову повертатися до першої для роботи в області кінчика і т. д.

  Гарні приклади

  При корекції брів важливо дотримуватися гармонійне їх поєднання форми та особливостей особи. Важливо правильно підібрати обсяг і відтінок.

  На цьому фото – приклад оптимально подободранных брів для круглолицих дівчат зі світлим волоссям. Тут є добре виражений вигин, але завдяки достатньої ширини, округлому початку і кінчика образ виглядає м’яко, природно.

  Ще один варіант для дівчат з округлим обличчям – більш прямолінійні брови, мають плавне сходження від середини і закінчуються округлим кінчиком.

  Власницям овального або витягнутого обличчя і класичних, правильних рис, рекомендується вибирати в міру тонкі природні вигини.

  При наявності квадратної форми обличчя і характерного для такого овалу важкого підборіддя слід прагнути зробити брову більш округлої і висхідній.

  При виборі форми і відтінки брів слід враховувати і тип зовнішності. Так, світловолосим леді слов’янської зовнішності до лиця більш тонкі брови в тон волосся.

  Східні красуні можуть «носити» більш широкі брови з яскраво вираженим вигином. Як правило, вони від природи наділені яскравим відтінком брів, що збігається з кольором волосся.

  Густі темні брови в поєднанні зі світлими волоссям – один із трендів, який, однак, підходить лише при правильно розставлених акцентах (увага повинні залучати в першу чергу брови). Більш темні і густі виділяють очі.

  Якщо ви вибираєте такі брови, пам’ятайте, що вони повинні мати бездоганну форму!

  Тонкі брови з вираженим вигином роблять образ чуттєвішими, витонченіше.

  Про те, як правильно вищипувати брови, дивіться у наступному відео.