Як почистити золото нашатирним спиртом? 15 фото Моєму в домашніх умовах ювелірні вироби з допомогою нашатирю і перекису

З часом всі золоті прикраси починають втрачати свій первинний блиск і красу через забруднень на їх поверхні. Як можна почистити золото нашатирним спиртом? Як приготувати розчин для очищення ювелірних прикрас?

Є цілий ряд переваг в очищенні золотих ювелірних виробів за допомогою нашатирю:

 • Доступність – добре відомий усім нам нашатир можна без проблем купити в будь-якій найближчій аптеці, а у багатьох людей його завжди можна знайти під рукою в домашній аптечці;
 • Невисока ціна – нашатир дуже доступний за вартістю;
 • Простота й швидкість процедури очищення;
 • Використовуючи різні варіанти рецептів розчину з нашатирним спиртом, можна буде почистити навіть ті вироби, які містять деякі види дорогоцінних каменів;
 • Первісний ідеальний зовнішній вигляд і гарний блиск після очищення;
 • Даний метод очищення повністю безпечний.

Звичайно, у цього методу очищення є і певні недоліки:

 • Неприємний запах – нашатир має досить різкий специфічний запах, на який у деяких людей може бути досить гостра реакція;
 • Запах аміаку може деякий час зберігатися на золотих виробах, які проходили чистку. Але протягом пари днів запах зникне безслідно;
 • Важкодоступні області прикрас доведеться чистити механічними методами, що в домашніх умовах зробити практично неможливо;
 • Даний метод не слід застосовувати для виробів, що мають матове покриття, оскільки нашатир може його пошкодити;
 • Якщо ваші ювелірні прикраси містять дорогоцінні камені, краще всього віднести дані вироби на чистку до майстра, оскільки розчини, до складу яких входить нашатир, можуть пошкодити деякі види каменів.

Рецепти миючих розчинів

Існує безліч різних рецептів з нашатирним спиртом для чищення золота. Однак перш ніж приступати до їх приготування, бажано виконати просту рекомендацію, загальну для всіх випадків і методів очищення. Спочатку слід промити виріб у воді з додаванням мильного розчину. Завдяки цьому ви усунете налипшие зовні вироби забруднення і пил.

Виконавши таке просте дію, ви істотно полегшите і прискорите подальше очищення золота.Є кілька способів очищення золотих виробів:

Дивіться також:  Як почистити килим в домашніх умовах за допомогою соди і оцту? 19 фото Чистимо палас від бруду розчином з перекисом, порошком і миючим засобом, відгуки
 • Найпростіший метод очищення золота – використання нашатирного спирту в чистому вигляді. Його необхідно нанести на ватяний спонж і протерти виріб, також можна використовувати для цієї процедури ватні палички. По закінченні чищення ювелірний виріб потрібно промити під водою.
 • Ще один досить щадний метод для легких забруднень – розчин води і нашатирю – на 1 склянку води необхідно використовувати 1 столову ложку нашатирю. Прикраси потрібно залишити в даному кошти на півгодини, після чого промити під проточною водою.
 • Також безпечним і дбайливим варіантом очищення золота вважається розчин, до складу якого входить нашатир, чиста вода і пральний порошок (можна використовувати дитячий порошок, оскільки він не агресивний, у ньому відсутні всілякі ароматизатори та інші непотрібні нам компоненти).


 • Рецепт приготування дуже простий – необхідно взяти одну чайну ложку нашатирного спирту, одну столову ложку прального порошку, один стакан води. Гарненько змішуємо всі інгредієнти. Необхідно, щоб порошок для прання повністю розчинився у воді. Отриманий розчин буде особливо ефективним протягом першої півгодини, поки ще не випарувався нашатирний спирт. За допомогою цього засобу можна очищати вироби з жовтого золота, які можуть містити дорогоцінні камені. Розчин відмінно справляється з застарілими жирними забрудненнями.

  Для ще одного ефективного рецепту знадобиться нашатир, перекис, рідке мило і чиста вода.

  В одній склянці чистої води розчиняється 25-35 мл перекису, одна чайна ложка нашатирю і половина чайної ложки мила рідкої консистенції. Отримане засіб повинен постояти чверть години. Даний рецепт не бажано застосовувати для чищення прикрас, якщо в них присутні напівдорогоцінне каміння, оскільки перекис водню може негативно позначитися на їхньому стані – камені можуть потьмяніти.

  Золото потрібно опустити в приготований розчин і залишити в ньому на 10-15 хвилин. Після цього прикраси слід вийняти з розчину і прополоскати під проточною водою.

  Які проби витримають таку обробку?

  Будь-який ювелірний виріб потрібно чистити дуже акуратно, щоб не зіпсувати його красивий зовнішній вигляд. Який розчин для чищення краще використовувати, буде залежати від типу золота.

  Дивіться також:  Як почистити позолочене срібло? 10 фото Чим почистити позолоту від чорноти в домашніх умовах

  Так, для жовтого і червоного золота можна застосовувати розчини, до складу яких входить нашатир. А концентрація нашатирю в чистящем засобі повинна відповідати пробою дорогоцінного металу. Для жовтого золота необхідно використовувати наступні співвідношення:

  • 375 проба – до 17% спирту;
  • 585 проба – до 30% спирту;
  • 750 проба – до 50% спирту.

  Для червоного (рожевого, оранжевого) золота:

  • 375 проба – до 15% спирту;
  • 595 проба – до 13% спирту;
  • 750 проба – до 5% спирту.

  Для інших видів золота (зелене, біле і т. д. ) використання розчинів, що містять спирт, зовсім небажано. Також самостійна очищення в домашніх умовах не бажана для прикрас, що містять дорогоцінне каміння. Але якщо ж ви все-таки прийняли рішення самостійно почистити виріб із золота, прикрашене камінням, замініть нашатирний спирт розчином аміаку – він не такий небезпечний, має меншу концентрацію, завдяки чому не зіпсує колір каменю і його ограновування.

  Для приготування розчину візьміть шість частин води і одну частина аміаку, також необхідно додати трохи миючого засобу. Прикраси треба потримати в приготованому розчині від 15 до 20 хвилин, за цей час аміак впорається із забрудненнями на прикрасах, але не заподіє їм ніякої шкоди.

  Після очищення промийте як слід вироби під чистою проточною водою.


  Як бачите, відчистити золоті прикраси в домашніх умовах за допомогою нашатирю досить легко, головне – правильно приготувати очищуючий розчин. Проте золото – дуже примхливий метал, з його поверхні іноді буває досить важко прибрати забруднення. І якщо вам не вдалося відчистити золотий виріб в домашніх умовах з першого разу, в таких ситуаціях краще все ж віднести виріб в ювелірну майстерню. Професіонал впорається з цим завданням дуже швидко і якісно, і ваша окраса буде радувати вас і далі ще багато-багато років.

  Дивіться також:  Як відмити склокерамічну плиту від нагару в домашніх умовах? 12 фото Як і чим почистити керамічну поверхню електроплити від плям

  Ще більше способів чищення золота дивіться далі.