Як почистити драпове пальто в домашніх умовах без прання? 15 фото видалити забруднення з коміра, як вдома привести виріб у порядок

Існує багато способів чищення драпового пальто в домашніх умовах. Як почистити комір і кишені вироби, не вдаючись до прання? Можливо видалити складновиводжувану забруднення, не користуючись послугами хімчистки?

Види самостійної обработкиПочистить драпове пальто можна двома способами – сухим і вологим. Яким саме виробляти чистку, залежить від ступеня забрудненості вироби, строків, що відводяться на процедуру, і наявності потрібних коштів.

Сухий спосіб

Він припускає швидке очищення вироби без зволоження і необхідності використання додаткового часу на просушку речі. Для цієї процедури знадобляться плічка, щітка, житній хліб, валик для одягу, гумові рукавички, пральний порошок для ручного прання Vanish і сода. Перед тим, як почати чистку, потрібно розмістити пальто на плічках і провести огляд виробу на предмет визначення найбільш забруднених ділянок.

На цьому етапі необхідно очистити тканину від пилу, ниток і волосся за допомогою валика для одягу або натуральній щітки. Чищення слід проводити у напрямку ворсу.

При помірному забрудненні чищення можна зробити наступним чином:

 • Потрібно взяти сухий пральний порошок для вовняних виробів, наприклад, «Ласка», і рівномірно посипати ним попередньо розкладене на столі пальто.
 • Потім треба надіти рукавички і легкими рухами розітріть по поверхні виробу.
 • Залишити пальто в такому вигляді на одну годину, після чого видалити порошок з допомогою пружної щітки або злегка зволоженою губки.
 • При чищенні світлих, в тому числі і білих моделей, в якості порошку краще скористатися Vanish, він делікатно очистить поверхню і не залишить слідів. Замість порошку допускається використання соди, яка видаляється сухою щіткою.

  До недоліками даного способу можна віднести неможливість його застосування для очищення одяг темних кольорів.

  До сухого увазі чищення можна віднести і пінну обробку. Для її здійснення необхідно:

  Дивіться також:  Як почистити картату сумку в домашніх умовах? 33 фото Чим і як випрати виріб, прибираємо плями від бруду і засалювання
 • Взяти будь-який засіб для очищення килимів, розвести його у воді і добре спінити.
 • Піну, нанести на пальто, не допускаючи зволоження матеріалу, і залишити до повного висихання.
 • Потім за допомогою щітки видалити її залишки.
 • Спосіб хороший тим, що з його допомогою можна досить якісно очистити і освіжити одяг, не вдаючись до прання і надмірного зволоження.

  Сухе чищення драпу можна проводити вдома з допомогою хлібного м’якушки або тирси. Для обробки краще використовувати сорти житнього хліба: він добре скочується в кульки і абсорбує бруд. Потрібно розкришити хлібний м’якуш на пальто, а потім почати його скачувати. При використанні тирси необхідно рівномірно розсипати їх на розкладене виріб, накрити марлею і через неї почати розгортати тирсу валиком для одягу.

  Після закінчення обробки пальто потрібно вибити і очистити з допомогою щітки середньої жорсткості.

  Волога чистка

  Вона більш трудозатратна і вимагає більшої кількості часу:

 • Для обробки використовуються розчини засобів для прання вовни, господарського мила, засоби для замші та бальзаму-ополіскувача для білизни.
 • Їх необхідно розчинити в теплій воді і з допомогою ганчірки нанести на забруднену поверхню.
 • Легкими рухами потрібно втерти розчин матеріал, після чого залишити на півгодини.
 • Потім слід прополоскати тканину теплою водою і промокнути сухою серветкою.
 • Для того, щоб приготувати рідкий засіб з господарського мила, потрібно розтерти його на крупній тертці і розмолоти блендером з невеликою кількістю гарячої води. Після отримання однорідного складу та охолодження рідини до 30 градусів можна починати чистку.

  Рекомендується використовувати м’яку натуральну щітку.


  Темні та чорні вироби можна почистити чорним чаєм. Для цього необхідно заварити листовий чай, змочити в ньому губку і обробити забруднені ділянки. Після закінчення 40 хвилин необхідно змити заварку проточною водою і промокнути сухою серветкою.

  Дивіться також:  Як випрати драпове пальто в домашніх умовах? 20 фото Можна скористатися пральною машинкою-автомат будинку і яку температуру і вибрати режим

  Видалення плям

  Сильні забруднення можна також видалити в домашніх умовах. Якщо комір, кишені і манжети сильно засалены, необхідно приготувати суміш з солі і нашатирного спирту в пропорції 1: 4. Потім потрібно змочити в цьому розчині губку і протерти лискучі ділянки. Замість солі можна використовувати оцет, взятий в рівних частках зі спиртом.

  Перш, ніж приступити до чищення, необхідно протестувати склади на внутрішній стороні виробу, і переконавшись, що матеріал не змінює колір, можна приступити до обробки.

  Плями можна видалити за допомогою бальзаму-ополіскувача:

 • У цьому випадку розведення водою не потрібно – використовується концентрований розчин.
 • З допомогою мікрофібри, змоченою в бальзамі, потрібно відтерти пляма, а потім прибрати розчин мокрою серветкою.
 • При видаленні плям очищення потрібно проводити від краю забруднення до його центру, підклавши під пляма з вивороту вироби щільну тканину.
 • Це дозволить уникнути прояву кордонів забрудненої ділянки після очищення.

  При видаленні жирних плям обробка проводиться з виворітного боку виробу:

 • Для цього можна скористатися тальком або крохмалем, рясно засипавши ними пляму і залишивши на кілька годин.
 • Перекис водню і очищений бензин також чудово справляються з жиром. Для видалення плями з їх допомогою потрібно під забруднення покласти тканину, змочену в бензині або перекису, а зверху на пляму – чисту і суху серветку.
 • Свежепосаженное жирне пляма легко зникне, якщо зверху покласти паперову серветку і пропрасувати праскою.
 • Старі забруднення віддаляються за наступним алгоритмом:

 • Якщо забруднення старе і сухе, то перш, ніж приступити до його видалення, потрібно потримати його над парою.
 • Для видалення жирних плям потрібно змішати півсклянки води, 4 столові ложки засоби для миття посуду і чайну ложку нашатирного спирту. Суміш наноситься на пляму і залишають на півгодини, після чого ретельно змивається водою і насухо витирається ганчіркою.
 • Після обробки миючими складами, необхідно одразу промити тканина проточною водою і промокнути серветкою.
 • Плями від пива очищаються розчином перекису, а кавові і чайні – сумішшю нашатирного спирту з гліцерином, взятих у пропорції 1: 2.

  Правила сушіння та прасування

  Сушити драпові пальто рекомендується в розправленому і розстібнутому вигляді, використовуючи плічка. Приміщення повинно бути сухим і провітрюваним. Для зменшення часу сушіння необхідно ретельно протерти тканина сухими серветками або рушником.

  Вплив прямих сонячних променів і розміщення вироби поблизу нагрівальних приладів не допускається.


  Гладити драпове пальто потрібно праскою з функцією вертикального відпарювання. Користуватися прасувальної дошкою можливо лише в тому випадку, якщо виріб прасується з виворітного боку. Прасування лицьовій поверхні може здійснюватися в крайніх випадках і тільки з використанням вологої марлі.

  Температура нагріву праски не повинна перевищувати 200 градусів. Попередньо потрібно протестувати вплив високої температури на внутрішній стороні виробу.

  Чистка драпового пальто в домашніх умовах не викликає труднощів і допомагає зберегти гідний вигляд виробу протягом довгого часу. Вологу обробку необхідно проводити кожен раз в кінці сезону, а сухим способом можна користуватися кілька разів в місяць за необхідності. Перевагою домашньої чищення є більш дбайливе вплив на матеріал у порівнянні з обробкою сильними хімікатами. Це зберігає структуру волокон тканини і сприяє збільшенню терміну служби виробу.

  Дивіться також:  Як почистити мутоновую шубу в домашніх умовах? 16 фото Можна прати світлі і темні моделі в машинці

  Більш докладно про те, як правильно почистити драпове пальто, дивіться у наступному відео.