Як гладити поліестер? 20 фото Як розгладити сукню, вітровку і блузу з поліестеру і чи можна використовувати для цього праска?

Поліестер є одним з найпопулярніших синтетичних матеріалів. Як правильно прати і прасувати поліестер? Яким способом можна розгладити і відпарити сукню в домашніх умовах?

Поліестер входить до складу багатьох тканин і наділяє їх масою достоїнств. До переваг синтетичного матеріалу відносять невисоку вартість, стійкість до деформації під час прання і стійкість кольору. Крім того, вироби з поліестеру не схильні до стирання, не линяють і не сідають, добре відпираються від бруду і досить швидко висихають.

Тканина характеризується невеликою вагою, нецікава для молі і відрізняється зниженою сминаемостью.

До недоліків матеріалу відносять слабку вентиляція і низьку гігроскопічність, що обумовлено грубою структурою волокон синтетичних тканин. Поліестер активно використовують для пошиття постільної білизни, портьєр, покривал, вітровок, суконь, блуз і верхнього одягу.Незважаючи на низьку сминаемость матеріалу, прасувати речі з поліестеру все ж доводиться. Синтетичні тканини в цілому дуже вимогливі до температурного режиму, поліестер теж не є винятком. Це викликає певні труднощі при прасуванні і змушує більш уважно підходити до вибору температури. Однак у деяких випадках процедури прасування вдається взагалі уникнути. Мова йде про правильну пранні і подальшої сушки виробів, грамотне виконання яких дозволить не братися за праску.

Щоб випрати виріб з поліестеру за всіма правилами, необхідно не використовувати воду температурою вище 40 градусів, не додавати відбілювачі і виробляти замочування тільки зі світлими виробами.

Машинне прання слід виконувати в делікатному режимі, а віджимати речі рекомендується на знижених обертах.Замість порошку, краще використовувати рідкі засоби. Це позбавить від імовірності появи некрасивого нальоту, який при прасуванні може пожовтіти. При машинному пранні великих виробів, наприклад, куртки, пальто або пуховика, рекомендується розміщувати їх в барабан поодинці. В іншому випадку вироби заповнять весь робочий об’єм машинки, не сягають і сильно помнуться.

Дивіться також:  Прасувальний стіл (27 фото): утюжильный стіл з парогенератором і вакуумом для прасування білизни вдома. Як зробити конструкцію з паровим праскою своїми руками?

Вся верхня одяг мусить вивертатися на іншу сторону і поміщатися в захисні мішки. Якщо на куртці є сильні забруднення рукавів і ворота, то перед приміщенням їх у барабан рекомендується запрати плями за допомогою щітки.


А також потрібно враховувати, що вироби з поліестеру сильно електризуються. Тому під час полоскання рекомендується додавати у воду невелику кількість антистатичний.

Після того як одяг постирается, її витягують з машинки, промокають сухим рушником, струшують і розвішують на плічка. Спідниці з поліестеру слід сушити, підвісивши за пояс, а куртки і пальто повинні висіти в застебнутому вигляді. Сушити вироби рекомендується подалі від опалювальних приладів, періодично розправляючи руками складки і заломи.

Якщо стане очевидно, що деякі місця не зможуть розправитися, то чекати повного висихання не варто. В такому випадку необхідно розгладити пом’ятий ділянку вологими руками і відправити його під праску.


Правила прасування

Перш ніж почати гладити вироби з поліестеру, необхідно ознайомитися з інформацією на етикетці. Зазвичай на ньому вказується рекомендований температурний режим прасування, нехтувати яким ні в якому разі не можна. В іншому випадку можна легко пропалити матерію, зіпсувавши при цьому не тільки виріб, але і підошву праски. Режим прасування позначається на бирках у вигляді праски з розташованими на ньому точками.

На ярлику одягу з поліестеру зазвичай намальована одна точка, що позначає, що максимально дозволена температура не повинна перевищувати 110 градусів. На багатьох фабричних моделях з виворітного боку є невеликий пробний клаптик, призначений для тестування температурного режиму праски.

Якщо клапоть відсутня, то починати розгладження слід з малопомітних ділянок виробів, які перебувають на виворітній стороні.

В цілому вироби з поліестеру рекомендується прасувати навиворіт, використовуючи при цьому вологу марлю або сухий паперовий лист. Відсутність прямого контакту між підошвою праски і синтетичним матеріалом допомагає запобігти теплову деформацію поліестерових вироби. У разі якщо річ дуже сильно пом’ялася, можна трохи збільшити температуру, встановивши перемикач між однією та двома точками. Після того як праска нагріється і світловий індикатор згасне, слід покласти зверху пом’ятого ділянки вологу бавовняну тканину і акуратно прикласти до неї праска.

Дивіться також:  Відбілювання білизни з соняшниковою олією в домашніх умовах: рецепти з порошком і маслом для відбілювання кухонних рушників

Якщо складка або залом не зникають, рекомендується намочити виріб в трохи теплій воді і не вичавлюючи повісити на плічки або мотузку для білизни. Коли річ трохи підсохне, необхідно оглянути її ще раз на предмет проблемних ділянок. У разі, якщо вони все ж залишилися, потрібно застелити виріб вологою марлею і повторити розгладження. Потім модель потрібно повісити на мотузку або плічка, дати їй отвісеться і до кінця висохнути. Зазвичай це займає не більше 2-3 годин, після яких річ можна надягати або прибирати на зберігання в шафу.


Відпарювання

Якщо в прасці присутня функція вертикального відпарювання або у будинку є парогенератор, м’яті поліестерові вироби можна відпарити. Для цього необхідно повісити річ на плічки і ретельно розрівняти. Якщо відпарювати належить плащ, пальто, куртці, то їх слід застібнути на всі ґудзики, після чого розправити підкладку і кишені. Потім прилад потрібно буде виставити на режим делікатного відпарювання і почати обробку виробу, рухаючись зверху вниз.

В першу чергу звичайно отпаривают передню і задню частини виробу, після чого переходять до рукавів. Відпарювання потрібно робити дуже акуратно, тримаючи прилад на відстані 3-5 см від поверхні тканини.

За допомогою такого способу можна не тільки розгладити слежавшееся виріб, але і оживити кольору, а також позбавити його від неприємного запаху і помірних забруднень.

За умови відсутності спеціальних відпарювачів можна скористатися досить ефективним народним методом. Його суть зводиться до наступного: в ванній кімнаті або іншому невеликому і теплому приміщенні встановлюють таз або бак із окропом або просто наливають його в ванну. Потім ширяє над ємністю розвішують на плечиках речі та залишають їх до тих пір, поки окріп не перестане парити, а вироби не зволожиться. В процесі активного пароутворення потрібно буде розправляти і розгладжувати проблемні місця, змочивши перед цим руки в теплій воді.

Дивіться також:  Як прибрати блиск від праски на одязі? 19 фото Як видалити блискучі сліди на брюках або спідниці чорного кольору з синтетики?

Запорукою успіху є щільно закрита до приміщення двері й достатню кількість пари. Якщо процедура проводиться в ванній кімнаті, то можна просто відкрити гарячий кран, дочекатися, поки з нього почне йти окріп, і залишити воду відкритої на 15-20 хвилин. Зазвичай цього часу буває достатньо для того, щоб матеріал повністю увлажнился і остаточно розправився. Потім одяг потрібно буде перенести в сухе приміщення і залишити на деякий час для просушування.


Неухильне дотримання правил поводження з поліестером, а також грамотний і регулярний догляд дозволять надовго зберегти первинний вигляд улюбленої речі і значно продовжать їй життя.

Про те, як впливає синтетичний одяг на організм, дивіться у наступному відео.

Дивіться також: