Відпарювання весільної сукні (19 фото): як відпарити відпарювачем або праскою сукню з фатіну в домашніх умовах?

Як якісно розгладити весільну сукню? Відпарювання весільного плаття: гідні способи догляду. Як відпарити весільний наряд, використовуючи праска і вологу марлю? Прасування сукні з фатіну в домашніх умовах.

Весільна сукня необхідно розгладити, якщо воно пом’ялося в процесі транспортування, готується до продажу або зберігання, а також після того, як елемент постиран. Важливо пам’ятати про те, що не кожна тканина здатна перенести прасування звичайною праскою. Якщо вона щільна (наприклад, габардин або віскоза), то праска навряд чи впорається із зменшенням речі.

На більшій частині таких нарядів є безліч різноманітних страз, бус і мережив. Ділянки, на яких вони розташовуються, досить складно розгладжувати, позбавляючи від нерівностей. Найбільш ефективним і легким варіантом є відпарювання, яке дозволяє не хвилюватися про те, що тканина може пошкодитися. Даний метод без будь-яких проблем позбавляє сукню від нерівностей за п’ять – сім хвилин.


Як відпарити?

Є кілька варіантів відпарювання сукні в домашніх умовах: пар, відпарювач і звичайний праска з мокрою марлею.

Пар

Щоб позбавити весільний наряд від нерівностей з допомогою пара, спочатку необхідно наповнити ванну гарячою водою. Сукня поміщається на плічка, а потім розташовується над водою на висоті двадцяти п’яти сантиметрів. Після того як зморшки розгладяться, потрібно вивісити його на три – чотири години, щоб воно повністю висохла. Від щільності тканини залежить те, як довго буде згладжуватися наряд. У даного способу є деякі мінуси:

 • Коли пара проникає у волокна тканини, вона стає більш важкою, увібравши в себе велику кількість вологи. З-за цього плаття може падати у воду. Необхідно уважно стежити за тим, щоб цього не сталося.
 • Якщо на одязі є багато різних страз, краще не користуватися подібним методом, так як вони можуть відклеїтися.
 • Спосіб є поганим варіантом для сукні, виготовленого з важкого матеріалу, а також для нарядів, які мають пишні багатошарові спідниці.


Відпарювач

Самий ефективний і простий метод, яким може користуватися будь-яка господиня. Вертикальний відпарювач здатний якісно розгладити навіть самий крихкий елемент сукні. Розгладження відбувається наступним чином.

 • У спеціальну ємність, що знаходиться у пристрої, наливається рідина. Потім необхідно включити відпарювач.
 • Наряд поміщається на плічка, щоб було зручніше розгладжувати.
 • Процес відпарювання починається з нижніх ярусів. Пором необхідно обробити спочатку великі ділянки виробу, а потім – більш дрібні елементи.
 • Після закінчення процесу слід залишити наряд підвішеним на три – п’ять годин.

Відпарювання відбувається за десять – двадцять хвилин, апарат економить час. Також пристрій відмінно бореться з різноманітними мікроорганізмами, позбавляє від мікробів, пилових кліщів і вірусів, які знаходяться на одязі. Сукня стає ідеально гладким, на обробленій тканині немає лиснючих ділянок. Розгладжує навіть найменші заломи.


Праска та марля

Такий спосіб застосовується у тому випадку, якщо у господині немає відпарювача. Він досить ризиковий, так як якщо бути не дуже обережним і неуважним, можна зіпсувати сукню. На прасці обирається правильний режим (який залежить від того, з якої тканини виготовлений наряд). Краще всього використовувати мінімальну температуру, щоб не нашкодити одязі. Перед початком процесу необхідно добре почистити підошву праски, так як вона повинна бути максимально чистою. Щоб сукня добре розгладилося і не зіпсувалося, треба підкласти кілька шарів марлевої тканини і прасувати його з вивороту.

Відпарювати наряд за допомогою праски досить важко, тому краще попросити когось про допомогу і запастися величезною кількістю терпіння.Як погладити?

Відпрасувати весільну сукню в домашніх умовах досить просто.

 • Необхідно починати прасування з ліфа. Якщо на тканині є велика кількість декоративних елементів, слід гладити її на махровому рушнику. Це дозволить не нашкодити прикрас і залишити їх такими ж привабливими.
 • Далі, розгладжується спідниця. Варто починати гладити нижній шар, який знаходиться спереду.
 • Потім ретельно проглаживаются рукава, пояс і інші, більш дрібні ділянки.
 • При завершенні процесу потрібно обробити виріб антистатиком.

 • Нюанси прасування будинки залежно від матеріалу.

  • Атласний вбрання потрібно розгладжувати з боку вивороту. Не можна використовувати рідину, так як на матеріалі будуть залишатися непривабливі розлучення. На прасці виставляється режим «шовк». Після прасування атлас повинен «охолонути». В іншому випадку він стане заламуватись, і всі зусилля будуть марними.
  • Шифон – тканина, яку слід прасувати не на дошці, а на вазі. Матеріал є неймовірно ніжним, тому для нього використовується відпарювання, адже він легко спалюється, якщо поставитися до прасуванні неуважно. Але навіть при догляді відпарювачем краще притримувати апарат на пристойній відстані від наряду.
  • Мереживне весільне плаття – красивий, але крихкий вбрання, до якого потрібно ставитися максимально обережно. Не варто використовувати високі температури, так як від них тканину жовтіє. Найчастіше плаття покривається тканиною білого кольору, а потім прасується через неї.


  Прасування фатину

  Фатин – ніжний і крихкий матеріал, який робить образ нареченої легким і непорочним. Доглядати за ним потрібно дуже акуратно, інакше річ буде зіпсована. Багато вважають, що матеріал легко пропалюється праскою. Щоб уникнути подібних неприємностей, варто керуватися деякими порадами та рекомендаціями.

  • Перед тим як починати процес прасування, слід трохи змочити тканину водою.
  • Важливо заручитися допомогою близьких. Буде краще, якщо хто-небудь акуратно притримає вже глаженную тканина на вазі, щоб вона не зім’ята.
  • Якщо використовується техніка, потрібно трохи натягувати фатин. В цей час його необхідно притримувати за край.  Про те, як гладити весільну сукню, дивіться у відео нижче.