Точковий масаж обличчя (22 фото): техніка китайського масажу для омолодження та відгуки

У чому полягає точковий масаж обличчя? Що радять професіонали при проведенні точкового масажу? У статті розкриваються особливості техніки китайського масажу для омолодження, відгуки пацієнтів та переваги кожного різновиду.

Ще в давні часи люди помітили, що вплив на біологічно активні точки благотворно позначається на функціонуванні внутрішніх органів і всього організму в цілому.

Існує безліч методик точкового впливу на організм, серед яких можна виділити найбільш популярні і ефективні:

 • японська різновид, відома як шиатсу;
 • пальцевий китайський, відомий як чжун;
 • корейський масажний – су-джок;
 • індійська методика – марма-терапія.


Відмінна риса подібних комплексів полягає в тому, що вони часто включають в себе особливі маніпуляції, спрямовані на омолодження обличчя і його підтяжку.

Подібне поєднання акупунктурного впливу з підібраними вправами володіє неймовірним ефектом.

Величезна популярність точкового впливу викликана безліччю переваг, серед яких можна виділити наступні:

 • забезпечення шкіри припливом крові і поліпшення зовнішнього вигляду;
 • можливість позбутися кіл під очима;
 • розгладження мімічних складок і позбавлення від носогубних складок.


Крім того, дослідження показують, що вплив на біологічно активні області сприяє гармонізації та успокаиванию нервової системи, а також стимуляції функціонування всіх внутрішніх органів. Точковий масаж на обличчі краще проводити за спеціально розробленою техніці, яка залежить від типу і характеру косметологічної проблеми. Якщо все робити правильно і не перестаратися, то подібні натискання не повинні викликати болючі відчуття або дискомфорт. Японські фахівці стверджують, що правильний точковий масаж для омолодження особи не повинен приносити біль.

Основна мета такого впливу полягає в тому, щоб пробудити сили людського організму і направити їх в потрібне русло.

Масування деяких точок допомагає в усуненні симптомів хвороби, а також позбавляє від її причини.

Використання методики точкового масажу шиацу дозволяє усунути зморшки і мішки під очима практично моментально. Крім того, він надає наступні дії:

 • покращує кровообіг, що робить шкіру більш привабливою, молодий і здатною протистояти зовнішнім факторам;
 • нормалізується метаболізм і прискорюється клітинне відновлення;
 • розсмоктується набряк обличчя, так як рідина між клітинами починає добре циркулювати;
 • усуваються як глибокі, так і невеликі зморшки;
 • шкіра набуває здоровий колір.


Деякі фахівці відзначають, що точковий омолоджуючий масаж може володіти лікувальним властивістю при гаймориті та інших подібних захворюваннях.

Дивіться також:  Масаж для обличчя Асахі (38 фото): процедура Зоган по системі японського лікаря після 50 років, відгуки

Показання до застосування

Точковий масаж для омолодження відрізняється ефективністю і відмінно себе показує в боротьбі з глибокими і дрібними зморшками. Крім того, до його допомогою можна вдатися при бажанні позбутися брылей, складок або другого підборіддя. Серед інших свідчень можна відзначити:

 • зміна контуру обличчя і втрата еластичності;
 • зміна кольору особи;
 • поява мішків під очима.

Протипоказання

Незважаючи на той факт, що точковий масаж – повністю нешкідлива процедура, при неправильному підході вона може погіршити стан здоров’я.

Існують деякі протипоказання, при яких краще утриматися від подібної процедури:

 • порушення цілісності шкірного покриву: опіки, подряпини або запалення;
 • присутність вірусних захворювань або інфекцій;
 • наявність злоякісних пухлин;
 • купероз.

Техніка виконання

На техніку виконання впливає те, яка різновид точкового масажу використовується. На сьогоднішній день однією з кращих технік є китайська. Вона дозволяє отримати задоволення від масажу і омолодити обличчя. Вплив на шкірний покрив досить ефективне. Принцип процедури полягає в тому, щоб тиснути на точки з невеликою силою. При цьому потрібно використовувати тільки ті точки, які мають значення для роботи організму. Завдяки цьому вдається в значній мірі поліпшити кровообіг, надходження кисню до клітин і налагодити обмінні процеси. Опрацювання всіх м’язів обличчя сприяє омолодженню шкіри.

Відмінна риса китайської масажної техніки – тут використовуються не всі пальці, а тільки подушечки великого і середнього. Що стосується мізинця і безіменного, то вони використовуються вкрай рідко. Фахівці також часто вдаються до масажу із застосуванням ложок. Точковий масаж з використанням ложок вважається класикою і може похвалитися високою ефективністю, при цьому можуть використовуватися як дерев’яні, так і сталеві ложки. Попередньо їх слід намазати масажним кремом, а перед здійсненням масажу особа в обов’язковому порядку слід очистити і обробити кремом. При бажанні отримати максимальний ефект можна, використовуючи ложки з різними температурами. Наприклад, в початку процедури прикладають до лицьової області холодний предмет, а потім – гарячий.

Однією з найбільш популярних технік на сьогоднішній день є шиацу.


Тут здійснюється вплив на важливі рефлексогенні області. На результативність процедури впливає той факт, як швидко і яким чином відбувається тиск на певні точки. Щоб результат був краще, необхідно знати, де розташовуються точки на обличчі для усунення зморшок і плям. Обов’язково варто брати до уваги і те, що за функціональність кожної ділянки несе відповідальність певна точка. Усунути зморшки і надати обличчю більш молодий і привабливий зовнішній вигляд можна завдяки стимуляції масажних точок на обличчі. На дотик вони нагадують ямочки або горбки. Основне технічне правило шиацу полягає в тому, що масаж повинен проводитися тільки кінчиками пальців. Більше того, потрібно виконувати незвичне всім поглаживающее дія – надавливающее.

Дивіться також:  Масаж обличчя ложками (30 фото): техніка ложечного масажу проти зморшок в домашніх умовах, допомагає чи ні - відгуки та результати

Подібні послідовні дії дозволяють активувати точки і включити відновні процеси в оброблюваної області. Японці під час масажу використовують невелику лляну тканину, завдяки якій пальці не зісковзують. Відмінна риса шиацу полягає в тому, що точки у жодному разі не можна розминати. Натискати слід чітко і сильно, щоб був необхідний ефект. Тиск потрібно підвищувати рівномірно, щоб організм пацієнта почав звикати, і йому не було боляче. Необхідно знайти чітку середину між «боляче» і «приємно», а відпускати точку потрібно різко.

Досягти максимального ефекту можна в тому випадку, якщо чинити вплив на активні точки за допомогою великих пальців рук, забезпечуючи при цьому вертикальне тиск.

Для проблемних зон виконується як мінімум п’ять повторень 4 рази в тиждень, а результат можна буде побачити вже через кілька тижнів. Як і інші різновиди масажу шиацу повинен проводитися кількома курсами, один з яких становить два місяці. Після цього потрібно зробити маленьку перерву для організму. Шиацу можна робити коли завгодно, однак найбільшого ефекту вдається досягти саме вранці. Справа в тому, що після сну наша шкіра не відчуває ніякого навантаження, тому відмінно реагує на будь-які впливи ззовні. Деякі люди воліють шиацу у вечірній час, так як масаж дозволяє їм швидко заснути. Виконується подібний масаж виключно у положенні лежачи, так як м’язи в такому випадку будуть максимально розслаблені.

Виглядає це наступним чином:

 • процес стартує з легкого натискання на центральну частину чола, звідки необхідно рухатися до скроневої області;
 • після цього відбувається стимуляція точки середини брів;
 • розминка в районі перенісся, яка дозволяє усунути мішки під очима;
 • робота над точками в середній області щік;
 • робота з носогубними складками.
Дивіться також:  Іспанський масаж обличчя (24 фото): що це таке, особливості та техніка проведення моделює процедури для шиї, відгуки

Після закінчення циклу всі процедури можна буде повторити при наявності певних проблем. Варто пам’ятати про те, що один сеанс не може включати більше двох циклів, так як це може зашкодити здоров’ю. Точковий масаж проводиться шляхом притиснення тканин, що надає правильне тиск на нервові рецептори. Крім того, вкрай важливо спостерігати, щоб шкірний покрив не зміщувався і не втрачав своєї пружності.

Фахівці радять дотримуватися деяких правил:

 • вплив не повинно бути сильним;
 • поодинокі точки потрібно натискати за допомогою вказівного пальця;
 • парні точки найкраще натискати пальцями обох рук;
 • на всі точки слід натискати як мінімум три секунди.

У місці, де проводиться масаж, пацієнт може відчувати тепло і невеликий біль. Якщо з’являється дискомфорт або сильний біль, то це говорить про непрофесійному проведенні маніпуляцій.

Велику увагу в процесі проведення масажу необхідно приділяти правильності дихання.

Вдихи повинні бути глибокими і однаковими. Робити їх потрібно виключно через ніс, а видихати через рот. В якості профілактики вистачить кількох сеансів на тиждень.

Відгуки

Відгуки говорять про те, що точковий масаж дуже ефективний і робить благотворний вплив на організм. Практично кожна дама, яка вдалася до допомоги такої процедури, відзначає її позитивний вплив на організм в цілому і повна відсутність хворобливих відчуттів. Більшість жінок віддає перевагу точковий масаж в ранковий час, стверджуючи, що він відрізняється найбільшою ефективністю і приносить мінімум дискомфорту.

При виборі косметологічного кабінету пацієнтки в основному керуються технікою, якою користується фахівець.

Найбільш популярною вважається японська шиацу, а друге місце займає китайська методика. Таким чином, точковий масаж – унікальна методика впливу на біологічно активні точки організму, що сприяє поліпшенню обмінних процесів і омолодженню. Зробити такий омолоджуючий масаж можна як в салоні, так і в домашніх умовах. При відсутності будь-яких протипоказань точковий масаж не завдає шкоди організму і не має побічних ефектів.

Про омолодження обличчя за допомогою точкового масажу в техніці шиацу дивіться у відео.