Типи фігур у жінок (143 фото): як визначити свій вигляд, які розмірні ознаки типової жіночої форми, як підібрати дієту і одяг

У жінок бувають фігури різних типів. Як визначити свій вигляд фігури і підкоригувати її допомогою дієти? Як грамотно скласти гардероб? Які розмірні ознаки типової жіночої форми і в чому переваги того або іншого типу статури?

Існує безліч класифікацій жіночих фігур. Деякі з них більше відомі, деякі – менше. Найбільшої уваги заслуговують дві системи: різновиди типу статури за Кіббі і порівняння жіночих форм з буквами латинського алфавіту.

Типологія Кіббі передбачає декілька основних видів:

 • Натурал;
 • Романтик;
 • Драматик;
 • Класик;
 • Гамин.

Однак ці типи – не єдині. Девід Кіббі всередині кожного з перерахованих типів виділяє яскравих і м’яких представників, а також говорить про змішаних видах. Визначити форму тіла по тесту Кіббі досить важко.

Потрібно не тільки оцінити своє тіло об’єктивно, але також приділити увагу кістковій структурі і особі.

Зовсім інша справа – буквена класифікація. На її основі з’явилося порівняння жіночих тіл з фруктами і навіть цифрами (наприклад, «банан» – про прямокутному типі статури або «вісімка» – про фігуру типу «пісочний годинник»).

Виділяють п’ять основних фігур-букв:

 • H;
 • T;
 • X;
 • O;
 • A.

Про кожному типі потрібно розповісти детальніше.

Прямокутна фігура, або «H»

Цей тип фігури є найпоширенішим. Згідно зі статистикою, володарками прямокутних тіл є близько 45% всіх жінок.

Жінки – «прямокутники» часто комплексують з-за того, що їх фігура недостатньо жіночна. При зайвої худорби таке тіло взагалі може здаватися андрогинным, мальчиковим. М’язи звичайно розвинені добре, спортивна фігура, а жир під шкірою практично не накопичується. При наборі ваги жировий прошарок розподіляється рівномірно, але певною проблемною зоною є область живота. У жінок з’являються горезвісні боки і черевце, які перетворюють Н-подібну фігуру «яблуко».

Стегна і плечі у «прямокутників» рівні між собою. Яскраво вираженого вигину талії немає, з-за чого тіло здається Н-подібним. Груди і стегна на рівні сідниць рівні в обхваті, тому в цілому фігура виглядає пропорційно і гармонійно.


Недоліком фігури типу «Н» можна вважати те, що вона здається плоскою. Груди зазвичай відсутня, або невелика, нижня частина тіла теж надміру пряма і плоска. Важко коригувати тіло з ширококостной структурою: тут потрібно не тільки підкреслити талію, але і в цілому звузити тулуб, як би витягнувши його.

На щастя, біля фігури такого типу є одна важлива перевага, що вигідно відрізняє його від всіх інших – ноги. У дівчат- «прямокутників» ноги довгі, стрункі, привабливі, тому по можливості потрібно максимально підкреслити їх. Одночасно акцентуючи увагу на талії і ногах, вийде наблизити пропорції до еталонних.Перевернутий трикутник, або «T»

Цей тип фігури також називають чоловічим, оскільки ситуація, коли плечі ширше стегон, частіше зустрічається у представників сильної статі. Проте зневірятися не варто, так як скоригувати пропорції в цьому випадку досить просто. Найбільш яскравий приклад – володарка атлетичної фігури Анджеліна Джолі.

Т-подібна фігура відрізняється розвиненою верхньою частиною: пишний бюст і прямі плечі при відносно тонкої талії. Однак стегна виявляються непропорційно вузькими, а сідниці плоскими.

Частина верхня частина тіла коротше, ніж нижня, з-за чого верх здається ще важче.


При наборі ваги в першу чергу повніють груди і плечі, в нижній частині тіла жир практично не концентрується. У зв’язку з цим можуть виникнути проблеми з повними руками, які надалі потрібно буде коректувати. Сідниці і ноги практично не змінюються, незважаючи на збільшення ваги.

Ще один привід для занепокоєння – живіт. При слабо вираженій талії випираючий живіт робить фігуру бочкообразной, у зв’язку з чим дівчата з фігурою «перевернутий трикутник» часто думають, що їх тип – «яблуко». Також слід мати на увазі, що талія розташовується трохи вище, ніж зазвичай. Обов’язково орієнтуйтеся на найбільш вузьке місце (як правило, трохи вище пупка).


«Пісочний годинник», або «X»

Х-подібна фігура вважається еталонною. Класичні 90-60-90 як раз зустрічаються саме у дівчат цього типу. Проте необов’язково зовнішність повинна бути модельної. Мерлін Монро, володіючи пишними формами, як раз мала фігуру «пісочний годинник».

Вважається, що для такої фігури підходить практично будь-який одяг, тому її власниць можна назвати счастливицами. Так, при наборі ваги жировий прошарок розподіляється рівномірно. І груди, і стегна збільшуються пропорційно один одному, не можна виділити якусь одну зону, де б накопичувався жир. Руки і ноги теж повніють. Незважаючи на те, що у жінок з’являється животик, талія не пропадає, і їх фігура зберігає початкові пропорції. При схудненні жир також йде рівномірно.


«Пісочний годинник» легко визначити за округлості силуету. Всі вигини будуть плавними, плечі – похилими, сідниці і груди також будуть мати округлі обриси. Верхня і нижня частини тіла мають приблизно одну і ту ж довжину. Цікаво, що якщо поділити обхват талії на обхват стегон, то вийде 0,7 – оптимальний показник з точки зору вчених. За статистикою, дівчат саме з таким співвідношенням підсвідомо вибирають чоловіки, так як вважається, що Х-подібне тіло буквально створений для виношування дитини.


«Яблуко», або «Про»

Щоб уявити собі О-подібну фігуру, потрібно всього лише поглянути на полотна італійських живописців XV-XVIII століть. Такі дівчата виглядають досить повними навіть при невеликій вазі за округлостей, притаманних «яблучної» фігурі.

Фігура типу «яблуко» відрізняється округлим животом, об’ємної грудьми і повними будрами, при цьому ноги і руки можуть залишатися худими. З-за такого дисонансу тіло здається бочкоподібним. Сідниці зазвичай плоскі, і змінити це досить важко.

Дівчата з Про-подібною фігурою будуть здаватися повними незалежно від дійсного ваги, так як невеликий живіт і боки у них завжди є.
Цікаво зауважити, що цей тип – єдиний, при якому нижня частина тулуба помітно довша верхньої. Гідність фігури «яблуко» – довгі і стрункі ноги, що ростуть, як кажуть, «від вух». При правильному підборі одягу жінки- «яблука» виглядають набагато сексуальніше, ніж всі інші, завдяки апетитності і пишності форм.

На жаль, стегна у дівчат- «яблук» трохи вузькуваті порівняно з бюстом і плечима, з-за чого фігура здається непропорційною. Таким чином, першочерговим завданням є не тільки візуальне звуження талії, але і збільшення об’єму стегон. Також можна зробити тіло більш струнким, якщо витягнути фігуру, використовуючи правильні прийоми.


«Груша», або «А»

Грушовидна фігура є найбільш жіночною. Пишні стегна при вузьких плечах і невеликий грудей зустрічаються не так вже і рідко. За деякими дослідженнями, кількість жінок з подібним типом статури становить 30%. Якщо ж ви зустрічаєте «груш» нечасто, то це можна пов’язати лише з тим, що вони з допомогою деяких хитрощів вміло звертають недоліки собі на користь.

Дивіться також:  Дієта для фігури «груша» (50 фото): як схуднути при такому типі будови тіла, вправи і тренування до і після схуднення

«Груші» часто комплексують з приводу об’ємної «п’ятої точки» і злегка коротковатых ніг. Стегна теж досить масивні, з-за чого низ в цілому виглядає важким. Однак це з лишком компенсується крихким верхи. Так, у власниць А-подібної фігури тонка талія, витончені шия, плечі, руки, невеликий бюст. Тонкі щиколотки – ще одне невід’ємне гідність «груш».


Жінок з грушоподібною фігурою можна назвати счастливицами, оскільки у них переваг більше, ніж недоліків. Маскувати доведеться зовсім небагато. Інша справа – грамотно підкреслити те, що дано природою. Не потрібно впадати в крайності і намагатися зробити з своєї жіночої фігури модну хлоп’ячу. На жодних дієтах не сиділа дівчина- «груша», значно змінити пропорції їй не вдасться. До речі, при наборі ваги спочатку відкладається жир на стегнах і ногах. З’являються «вуха» або «галіфе». Як правило, талія і руки так і залишаються відносно худими.


Що цікаво, є спеціальні норми ДСТУ, що регламентують ті чи інші параметри при пошитті одягу.

Типові фігури зустрічаються нечасто, так що якщо ви точно знаєте, що ваша фігура далека від стандартної, знайдіть хорошу кравчиню для підгонки речей.Як розпізнати свій?

Якщо ви не можете явно визначити свій тип статури, то вам доведеться провести деякі вимірювання.

Для початку потрібно приготуватися:

 • Всі мірки знімаються з дівчини, яка одягнена в труси та бюстгальтер без push-up.
 • Об’єм грудей визначається за найбільш виступаючої частини. Сантиметрову стрічку при цьому потрібно розташовувати паралельно поверхні підлоги.
 • Талія вимірюється в самій вузькій частині (зазвичай трохи вище пупка).
 • Стегна, як і груди, вимірюються за найбільш виступаючої точки як самих стегон, так і сідниць. Сантиметр потрібно розташувати паралельно підлозі.Майте на увазі, що розмірні ознаки ніякого відношення до типу фігури не мають. Вам треба знати лише співвідношення обсягів один до одного. Адже визначення типу фігури проводиться не по параметрам, а саме по тому, які з обсягів виражені сильніше.

Крім обсягів, вам потрібно буде оцінити фігуру візуально. Адже вимірювання не завжди дають необхідну інформацію. По можливості зробіть знімок в повний зріст або скористайтеся великим дзеркалом.


  Характеризуються фігури так:

  • «Пісочний годинник»: обхват грудей приблизно дорівнює обхвату стегон, а талія набагато менше. Різниця може становити 20-30 див.
  • «Прямокутник»: обхват грудей приблизно дорівнює обхвату стегон, талія виділяється не сильно. Вона може бути вже на 10-15 див.
  • «Груша»: обхват грудей помітно менше обхвату стегон, при цьому талія тонка (на 20-30 см менший за обсягом, ніж стегна).
  • «Перевернутий трикутник»: обхват грудей більше або дорівнює обхвату стегон, відносно тонка талія. При цьому візуально плечі помітно ширше стегон, сідниці плоскі.
  • «Яблуко»: об’єм грудей значно ширше обсягу стегон, при цьому обхват талії і стегон не сильно відрізняються. Візуально талія і живіт виділяються. При цьому ноги худі і довгі.

  Залежить типаж від дати народження?

  На жаль, дізнатися свій тип фігури за датою народження не вийде. Не місяць, не рік, в якому ви народилися, не впливають на формування вашої фігури. Єдине, що здатне значним чином вплинути на неї – спадковість.

  Важливе значення має і спосіб життя. Він може посилити властиві статурі недоліки. Наприклад, сидяча робота зробить так і плоскі сідниці ще площі, з віком вони стануть в’ялими і обвиснуть.

  Малорухливий спосіб життя вкрай негативно позначається на фігурі, тому намагайтеся регулярно займатися спортом або хоча б робити зарядку вранці.


  Харчуємося правильно

  Правильне харчування – те, від чого здебільшого залежить процес схуднення і збереження здоров’я. Недарма всі професійні спортсмени кажуть, що тренування – це лише частина роботи. Справжній праця починається, коли приходить час заповнювати холодильник.

  Для кожного типу статури підходить певна дієта. Розрізняються співвідношення основних поживних елементів – жирів, білків і вуглеводів. Багато дівчат ненавидять слово «жир» і намагаються звести нанівець його зміст в своєму раціоні, однак це в корені неправильно. Саме завдяки жирів волосся і шкіра залишаються гладкими і шовковистими, а всі обмінні процеси протікають найкращим чином. Природно, мова йде про корисних жирах, яких багато в червоній рибі, оливковій олії, горіхах.  Зовсім інша справа – канцерогенні жири, які становлять велику масову частку «поганих» продуктів: булочок, солодких йогуртів, гамбургерів, шоколадних батончиків. Такі жири не переробляються організмом і в нерозщепленому вигляді відразу ж відправляються в жировий прошарок, в результаті чого утворюється целюліт. Боротися з ним не так просто і безпечно, як може здатися на перший погляд. Адже коли ці шкідливі жири вивільняються, організм отримує удар, із-за чого загальний стан погіршується.

  Повніють якраз не від жирів, а від вуглеводів. Вуглеводи швидше за інших речовин перетворюються в глюкозу. В результаті цього вивільняється великий запас енергії, і якщо всю її не витратити, то надлишки також відкладуться у формі жирового прошарку. Вуглеводи необхідні для нормальної роботи мозку, нервової і травної систем. Адже клітковина – теж вуглевод.


  Білки – будівельний матеріал для організму. Вони не переробляються в жир, а використовуються тільки для побудови м’язів. Однак не варто відмовлятися від всіх інших поживних елементів на користь одних білків, оскільки це неминуче призведе до серйозних проблем з шлунково-кишковим трактом.

  Для кожного з типів фігур підходить певне співвідношення білків, жирів і вуглеводів. Слід розглянути докладніше, як потрібно харчуватися кожного типу, а також зрозуміти, як же можна розрахувати норму калорій.

  Прямокутник

  Тіла прямокутного типу виглядають краще всього при мінімальній жирової прошарку. Якісний м’язовий каркас, властивий даному виду від природи, робить фігуру красивою і підтягнутою.

  Шкіра не обвисає і при досить великій масі.


  «Слабке місце» в даному випадку – живіт і боки. На жаль, схуднути локально не вийде, так що єдиний можливий варіант – дієта з переважанням білка. Необхідно правильно розрахувати кількість жирів і вуглеводів. Так, на частку білків має припадати 45% всього денного раціону, на вуглеводи – 40%, а на жири – 15%.

  Звертайте особливу увагу на якість їжі. Білок повинен бути легкозасвоюваним: біле м’ясо, яйця, морепродукти. Відмовтеся від важких продуктів, червоного м’яса.  Уважно підходите до вибору вуглеводів. Вживайте тільки корисні продукти: цільнозерновий хліб, каші, свіжі овочі і фрукти. Якщо вам складно відразу відмовитися від улюблених шоколадних снеків, то влаштовуйте собі один день на тиждень, коли зможете є все.

  Дивіться також:  Фігура «груша» (70 фото): одяг для типу жінок з тонкою талією і широкими стегнами, як правильно одягатися, які спідниці і штани носити

  Постарайтеся вибирати рослинні жири, а не тварини. Ідеально підійдуть масла (крім соняшникової). Майте на увазі, що при термічній обробці практично всі масла втрачають свої корисні властивості, але аж ніяк не калорійність. Якщо ви готуєте на маслі, то відмовтеся від інших продуктів з високим вмістом жирів (горіхів, насіння).


  Перевернутий трикутник

  В даному випадку дієта не грає принципової ролі, так як пропорції коригуються в основному фізичними вправами. Однак щоб наростити сідничні м’язи, потрібно багато білка. Дієтологи не радять дівчатам з фігурою «перевернутий трикутник» сідати на білкову дієту, так як в цьому випадку вони можуть втратити свій красивий бюст, в результаті фігура стане більш чоловікоподібною.

  Чудовий вихід – протеїнові коктейлі. Якщо випивати один такий за 15 хвилин до тренування, вийде дати організму достатню кількість будівельного матеріалу.

  Є два способи виготовити протеїновий коктейль:

  • на основі протеїнового порошку;
  • з сиру.  Варто обмовитися, що перший варіант краще, так як імениті виробники використовують тільки якісні натуральні інгредієнти. Відразу можна розрахувати, скільки білка ви вжили. У випадку з сиром такої можливості не буде. До того ж його потрібно набагато більше, ніж протеїнового порошку. Готувати коктейль потрібно не на воді, а на молоці (або на рослинному молоці при непереносимості лактози). Це поліпшить засвоюваність білка, і результат стане помітний швидше.


  «Пісочний годинник»

  Щасливці, які мають еталонної фігурою, у дієті не потребують. Вони можуть балувати себе чим завгодно. Проте слід врахувати той факт, що з віком метаболізм сильно сповільнюється. Тому дівчатам після 23 років варто переглянути свій раціон.

  Насамперед фахівці рекомендують відмовитися від рафінованих продуктів, зокрема, десертів.


  Це стосується не лише промислових ласощів, але і натуральних. У сухофруктах міститься практично стільки ж цукру, і він засвоюється дуже швидко. Набагато розумніше вибрати в якості завершення трапези що-небудь з фруктів.

  Найбільш рекомендованими є:

  • яблука;
  • ківі;
  • апельсини.

  В них містяться необхідні мікроелементи, при цьому цукру зовсім небагато.  Основні прийоми їжі теж потрібно переглянути. З ранку краще є складні вуглеводи, в обід – клітковину, а ввечері – білок. Такий перерозподіл допоможе організму природним чином підтримувати швидкий обмін речовин завдяки своєчасній поставці «будівельного матеріалу».

  Навіть набравши кілька зайвих кілограмів, дівчина з фігурою «пісочний годинник» збереже привабливі вигини. Дієта тут важливіше для підтримки гарного самопочуття і збереження здоров’я, ніж для тіла. Хоча неправильне харчування погано позначиться на стані шкіри і волосся.


  Коло

  Фігуру – «яблуко» важко скоригувати. Навіть при малій вазі дівчата з даним типом статури виглядають досить повними за рахунок боків і невеликого живота, які нічим не прибрати. Дієта тут теж мало допоможе. Корекція проводиться тільки в комплексі: тренування, правильне харчування і підбір одягу.

  Існує два підходи. З одного боку, можна постаратися зробити фігуру стрункою. Для цього рекомендується дотримуватися дієти з малим вмістом вуглеводів. Рекомендується маленькими порціями, 5-7 разів на день, причому інтервал між прийомами їжі повинен становити не більше 3 годин.


  З іншого боку, набагато простіше підкреслити апетитні форми «яблучної» фігури. Однак і тут рекомендується дотримуватися дробового харчування, одночасно збільшивши вміст вуглеводів. Також потрібно відмовитися від десертів, за винятком сухофруктів і фруктів. Рафіновані продукти ведуть до утворення целюліту.

  При інтенсивних тренуваннях потрібно збільшити споживання білків. Для цього рекомендується включити в раціон протеїнові коктейлі, причому вони практично не повинні містити вуглеводів. В якості основи краще вибрати воду. При виготовленні коктейлю з сиру можна обійтися знежиреним молоком.  Трикутник

  Дівчині – «груші» схуднути в проблемному місці нереально. Навіть при малому вмісті жиру в організмі стегна все одно залишаться широкими. Акцент необхідно зробити на дієті, що дозволяє позбавитися від целюліту, адже дівчата з трикутним типом фігури схильні до його появи.

  Так, обов’язково потрібно включити в раціон продукти з великим вмістом клітковини.

  Це можуть бути зернові (овес, бурий рис, гречка), фрукти і ягоди (авокадо, малина, полуниця, сухофрукти), овочі (гарбуз, капуста, морква), бобові, горіхи.  За великим рахунком, дівчатам з трикутної фігурою потрібно стежити тільки за кількістю споживаних калорій. Єдине, що у них повніє – «п’ята точка». Талія завжди залишається тонкою, а живіт плоским, і навіть після пологів таким жінкам легко привести себе в форму.

  Якщо дівчина з А-подібною фігурою інтенсивно займається спортом, то потрібно уважно стежити за кількістю білка в раціоні. Його не повинно бути багато. Як і у випадку з набором ваги, в першу чергу будуть рости стегна і сідниці, проте треба сказати, що вони апетитно округлюються. Форма стає бразильської.

  Для того щоб підібрати оптимальне співвідношення білків, жирів і вуглеводів, а також розрахувати кількість калорій, варто скористатися спеціальним калькулятором або додатком. За відсутності такого спирайтеся на наступне: жінці з помірними фізичними навантаженнями при зрості 170 см потрібно споживати 1500-1600 ккал в добу. Збільшуйте і зменшуйте цю цифру у відповідності зі своїм рівнем активності.  Коректуємо проблемні зони

  Кожна фігура індивідуальна, але в залежності від типу статури визначають ймовірні проблемні зони. Для кожної такої зони потрібно підбирати свій комплекс вправ. Багато залежить від того, хочете ви додати обсяг або, навпаки, зменшити обхват. Адже в першому випадку м’язи будуть нарощуватися, а в другому – спалюватися жир.

  Майте на увазі, що самі по собі вправи не принесуть бажаного результату, якщо не буде дотримуватися правильна дієта. Однак і це не є гарантом. Настійно рекомендуємо вам дотримуватися правильної техніки виконання. У кращому випадку ви не побачите взагалі ніяких змін, а в гіршому – отримаєте травму.

  Перед тренуванням обов’язково гарненько розімніть. Ви можете пробігтися протягом 15 хвилин або пострибати на скакалці. Зробіть невеликий комплект суглобової гімнастики: розімніть шию, плечі, лікті, кисті, хребет, коліна, голеностопы. Зробіть пару «містків».

  Подібна підготовка прискорить обмін речовин, а також знизить ризик отримання травми.


  Талія

  Будь-яка дівчина мріє про осикою талії, проте добитися її часом не так просто. Багато хто в гонитві за красивими формами здійснюють одну й ту ж класичну помилку. Здавалося б, щоб звузити талію, потрібно опрацьовувати її бічні поверхні. Тоді жир згорить, а м’язи підтягнуться.

  До нещастя, все складається з точністю до навпаки. М’язи набухають, з-за чого талія здається ще ширше. Так що основна порада: залиште в спокої бічні м’язи, опрацьовуйте краще передню. Для цього підійдуть звичайні скручування, підйоми ніг у висі і подібне.

  Дивіться також:  Як вибрати купальник за типом фігури? 55 фото Які моделі підійдуть на фігуру «груша» та «перевернутий трикутник», гарні приклади-2018


  Не забувайте про кардионагрузки. Схуднути локально неможливо. Вага доведеться скидати повністю. Виберіть щось до душі. Це необов’язково може бути біг. Підійдуть лижі, велосипед, скакалка, спортивна ходьба – все, що ви вважаєте потрібним. Хтось навіть практикує біг по сходах.

  Освойте вправа «вакуум». Воно задіє внутрішні м’язи, завдяки чому живіт підтягується, стає більш плоским і рельєфним. Дівчатам, які практикують цю вправу, легше прийти у форму після пологів. Процес реабілітації проходить менш болісно і швидкоплинно.


  Ноги

  Красиві ноги – предмет гордості. Але іноді трапляється так, що «вихідні дані» залишають бажати кращого.

  Тут може бути два випадки:

  • занадто масивні стегна;
  • надмірно худі ноги, не сильно відрізняються по товщині в районі стегон і литок.

  І в першому, і в другому випадку на допомогу прийде спорт.

  При великій масі рекомендується підключити кардіовправи, що дають навантаження на ноги. Однак уважно ставитеся до того, які саме м’язи ви тренуєте. Не захоплюйтеся вправами, задействующими передню поверхню стегна. До них відноситься класичний біг підтюпцем, наприклад.

  Набагато краще вибрати вправи, прокачивающие м’язи задньої поверхні стегна і сідниці. Це може бути інтервальний швидкісний біг, заняття на еліптичному тренажері, велоспорт. Так ви вб’єте відразу двох зайців: і ноги стануть стрункішими, і сідниці підтягнуться.

  У разі, коли стегна надмірно худі, доведеться нарощувати м’язову масу. Це робиться за допомогою вправ з утяжелениями. Добре підійдуть згинання і розгинання ніг, випади, присідання.

  Вага вибирайте такий, щоб ви могли зробити 6-8 вправ з правильною технікою, при цьому останні два повторення повинні даватися з працею.  Стегна і сідниці

  З приводу коригування форми і обсягів стегон і сідниць можна знайти багато матеріалу в вільному доступі. Кожна дівчина хоче мати привабливу нижню частину, але далеко не все від природи мають бразильські форми. Тут може допомогти спорт.

  Звичні випади і присідання не підійдуть дівчатам з плоскими сідницями, так як більшу частину навантаження будуть забирати на себе стегна. В результаті ноги будуть рости, а сідниці – ні. Ідеально підійдуть ізольовані вправи для сідниць. Може виконувати їх на тренажері, працюючи в діапазоні 8-10 повторень. Також добре прокачує сідниці швидкісний біг.


  Якщо ж завдання – трохи зменшити обхваты, то регулярно робіть кардіовправи. Також підійдуть вправи без обтяження з великою кількістю повторень, такі як зашагивание на лаву, зворотні випади, статичні присідання. В результаті сідниці підтягнуться, а обсяги підуть.

  Якщо ваша проблема – «вуха» або «галіфе», то допоможуть кардіовправи укупі з лимфодринажным масажем. Його можна робити в домашніх умовах, проганяючи лімфу жорсткою щіткою в напрямку зверху вниз – до області під колінами.


  Плечовий пояс

  Багато дівчат мало замислюються про тренування на верхню частину тіла, а даремно. Без гармонійно розвиненого верху прокаченный рельєфний низ не буде виглядати так ефектно.

  При вузьких плечах рекомендується працювати над додаванням маси. Для цього потрібно прокачувати дельтовидні м’язи, виконуючи розведення гантелей в бік з положення стоячи або сидячи, підйоми штанги до підборіддя. Вага потрібно підбирати так, щоб ви могли технічно правильно виконати 15-18 повторень. Якщо відчуваєте, що в змозі виконати 20 повторень, то збільште вагу гантелей.


  Підняти груди і поліпшити її форму допоможе жим штанги від грудей. Вага повинен бути таким, щоб ви могли виконати 15-20 повторень. Але не поспішайте збільшувати ваги. Попросіть кого-небудь прослідкувати за вашою технікою, а також обов’язково просіть напарника підстрахувати вас під час виконання цієї вправи.

  Якщо у вас немає можливості ходити в спортзали, то можете виконувати звичайні віджимання від підлоги. Поступово освоюйте нові вправи на основі віджимань: варіюйте постановку рук, ніг, спробуйте віджиматися з бавовною.


  Зростання

  Такий параметр, як зростання, теж можна варіювати за допомогою спорту. Звичайно, значного прогресу досягти не вийде, але збільшити зростання на пару сантиметрів цілком реально.

  Для цього підійдуть вправи на розтяжку хребта.

  У них є ще одна додаткова перевага: якщо вас турбують болі в спині, то вони незабаром пропадуть. Найпростіше вправа – вис на турніку. Повисните, зачепившись руками за поперечину, на максимально тривалий термін, при цьому намагайтеся не згинати ноги. Простору має бути достатньо, щоб ви могли висіти і не зачіпати землю ногами.

  Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем перед виконанням будь-яких вправ для хребта, інакше ви можете отримати травму: защемлення нерва, зміщення хребців і подібні.

  Не забувайте укріплювати м’язи спини. Наприклад, виконуйте підтягування. Якщо це занадто складно для вас, то можете почати з комплексу пілатесу. Він виявиться під силу і новачкам.


  Створюємо індивідуальний стиль

  В залежності від типу фігури необхідно підкреслювати ті чи інші достоїнства, при цьому вміло маскуючи недоліки. Виходить, дівчині з кожним з типів фігури можна носити тільки певну одяг, формуючи ідеально відповідний гардероб.  «Пісочним годинником» можна носити практично всі. Відмінно підійдуть приталені речі, блузи з V-подібним вирізом, одяг із запахом. Постарайтеся не купувати речі oversize або прямі силуети, так як вони спотворять гармонійні форми.

  Дівчатам з прямокутним типом фігури потрібно намагатися зробити акцент на талії, одночасно додаючи об’єму стегон і грудей. Їм рекомендується одягатися в сукні і спідниці з баскою, а вибирати брюки з низькою посадкою. Як і в попередньому випадку, краще відмовитися від одягу oversize. Також не слід носити спідниці-олівці, легінси – словом, занадто обтягуючі нижню частина тіла речі.

  Дівчатам – «грушам» потрібно максимально врівноважити важкий низ. Для цього потрібно вибирати максимально простий низ (джинси, брюки, спідниці) і цікавий верх. Якщо вибрати жакет з підплічниками і поєднувати його з простою спідницею-олівцем, то вийде ідеально підходить для А-подібної фігури комплект.

  Для Т-подібної фігури теж необхідно врівноважити таз, але по-іншому. Його треба зробити таким же широким, як плечі. Звузити верх допоможуть V-образний і квадратний вирізи, а підкреслити стегна – яскраві і цікаві елементи, наприклад, ремінь.

  Для дівчат- «яблук» підійдуть максимально жіночні силуети. Стиль унісекс тільки спотворить їх. Важливо підкреслювати талію, надаючи обсяг стегон.

  Так, відмінно підійдуть всілякі пишні спідниці («сонце», «дзвін»), трапецієвидні пальто і сукні, V-подібний виріз.

  Ефектні приклади

  «Пісочний годинник» – Діта фон Тіз.

  «Прямокутник» – Кемерон Діаз.

  «Трикутник» – Дженніфер Лопес.

  «Перевернутий трикутник» – Анджеліна Джолі.

   «Коло» – Різ Уізерспун.

   Про те, як точно визначити свій тип фігури, дивіться у наступному відео.