Техніка безпеки при роботі з праскою (7 фото): правила використання електричного приладу для безпечної прасування речей

Яка техніка безпеки при роботі з праскою? Правила використання електричного приладу для безпечної прасування речей. Як уникнути пожежі або удару струмом, де можна і де не можна прасувати, який праска найбільш надійний?

Погладити білизну електричним праскою — одне задоволення, але треба пам’ятати, що цей прилад повинен бути справний. Навіть при найгострішому дефіциті часу потрібно перевіряти:

 • не перекручений чи провід;
 • в порядку ізоляція;
 • не іскрить розетка;
 • не відходить штепсель.

Якщо є хоча б одна з цих проблем, треба обов’язково усунути її, тільки потім приступати до роботи. Навіть коли з електричною проводкою все гаразд, потрібно ще подивитися на підошву праски. Якщо вона брудна, прибирати всі плями, кірки і нальоти необхідно до початку прасування. Зайвий раз торкатися нагрівається підстави небажано.

На цьому підготовка не закінчується. Відповідальні люди обов’язково під час прасування ставлять ноги на гумовий килимок. Саме так чинять у професійних ательє і на швейних фабриках — а там знають, що роблять.

Всім давно відомо, що братися за вилку і шнур, за корпус електроприладу треба тільки сухими руками. Не менш важливо інше вимога: у цей момент не можна триматися за інші металеві предмети.


Під час роботи

Техніка безпеки при роботі з праскою передбачає, що гаряча підошва не повинна доторкатися до шнуру. Тканина, яку гладять, треба зволожувати помірно. Не можна:

 • використовувати більш сильний нагрів, ніж потрібно;
 • чіпати розігріту підошву (навіть через матерію);
 • йти, залишаючи без нагляду включену праску;
 • захаращувати і захаращувати робоче місце;
 • залишати праска в горизонтальному положенні під час коротких робочих пауз;
 • ставити його на хитке і нестійке підставу.

Говорячи про правила користування праскою, не можна не сказати і про те, що зволожувати тканину під час роботи треба тільки пульверизатором. Лити воду з келихів, чашок, пляшок, бризкати нею з рота забороняється. Якщо виникли іскри, якщо йде дим — треба негайно вимкнути праску з мережі. Бажано, щоб під час роботи був присутній хтось ще. Тоді ймовірність нещасного випадку помітно знижується.

Дивіться також:  Чим почистити пральну машинку автомат від запаху і бруду? 15 фото Чистимо машину в домашніх умовах від тухлого запаху цвілі і

Для безпечної прасування речей необхідно дотримуватися тверде правило — праска не можна охолоджувати за допомогою пульверизатора. Слід чекати, поки він охолоне сам. Неприпустимо оцінювати нагрівання підошви дотиком пальця. Заборонено направляти пар на себе. Не можна використовувати електричний праска поза приміщеннями, в умовах високої вологості.


Коли робота завершена

Вимкнути електроприлад потрібно лише сухими руками, тримаючись за штепсель, а не за провід. При цьому не можна тягнути занадто сильно. Ставити праску потрібно у вертикальному положенні. Прибирати його слід туди, звідки він не впаде на голову. Слід перевірити, чи не стирчить чи провід, не створить він незручностей.

Додаткові нюанси

По можливості варто використовувати праски з функцією регулювання температури. Тримати їх під час роботи потрібно тільки за ручку. Синтетичні тканини прасують при мінімальній температурі або не гладять взагалі. Виходячи з приміщення, треба переконатися, що прилад вимкнений від мережі. Перед початком роботи треба ставити праску на «суху» або на «мокру» програму (другу вибирають тільки при заповненні резервуара водою).

Користуватися новим праскою можна лише після ознайомлення з інструкцією. Не можна включати його, якщо мережеве напруга та інші робочі параметри електромережі відхиляються від норми. Треба обов’язково пам’ятати про граничної потужності включаються приладів (як в одну розетку, так і у всьому домі або квартирі). Рекомендується будь-які речі гладити на твердій дерев’яній дошці, яку накривають чистою тканиною.

Уважно стежать, щоб праска під час перерв не стикався з легко підсвіткою предметами. Не можна прибирати електроприлад на звичне місце до повного охолодження. За правилами техніки безпеки його треба включати в розетку тільки за допомогою штатного шнура. Додатково приєднувати дроти або використовувати перехідники, подовжувачі забороняється! Не можна довіряти праска:

 • маленьким дітям;
 • нетверезим;
 • літнім;
 • людям з психічними відхиленнями;
 • людям в стресовому стані.
Дивіться також:  Потужність праски (10 фото): як споживана потужність електричного приладу впливає на якість прасування? Яка вона повинна бути?

  Навіть при суворому дотриманні вимог безпеки праска або тканину можуть загорітися. В цьому випадку треба спочатку від’єднати прилад, і лише потім гасити вогонь. При боротьбі з ним, звичайно, не можна лити воду — потрібно збивати полум’я, засипати його піском (грунтом) або накривати щільною тканиною. Якщо впоратися з вогнем відразу не вдається, потрібно негайно викликати допомогу.

  Нагадуємо: вибір якісного праски і суворе дотримання заходів безпеки, що дозволяє практично повністю виключити виникнення пожежі або удару струмом.

  Про правила поводження з побутовими електроприладами дивіться далі.