Свідоцтво про реєстрацію шлюбу (13 фото): можна ламінувати державний бланк про реєстрацію шлюбу? Як він виглядає і які його розміри?

Укладення шлюбу – офіційна процедура, яка підтверджується документом. Що являє собою свідоцтво про реєстрацію шлюбу? Можна ламінувати державний бланк про реєстрацію шлюбу? Як виглядає цей документ?

Століття тому люди здійснювали обряд вступу в шлюб у церкві. Це було дуже відповідально, так як на них не дивилися присутні тільки родичі, але і Господь. Принаймні, поєднуються шлюбом у це свято вірили. Вони поставали перед Богом, давали клятву любові і вірності.

На Русі не було реєстрацію шлюбу у такому вигляді, як зараз, не видавалося ніяких офіційних документів. Всі дані записувалися від руки. Наречені і поняття не мали про те, що повинен бути якийсь спеціальний бланк.

З роками процедура реєстрації шлюбу удосконалилася, вінчання набуло бажаний характер. Більшість пар все-таки воліють класичну процедуру в Загсі. Їм видається документ державного зразка, який має юридичну силу і доводить існування сім’ї.

Відміну від інших документів

Практично всі документи, які підтверджують те чи інше громадянський стан, мають однаковий формат і друкуються на гербовому папері. Свідоцтво про шлюб має приємний рожевий колір, це і є його основною відмінністю від всіх інших.

У кожного документа, що видається в Загсі, свій відмітний колір. Зроблено це для того, щоб реєстратор і сам власник могли тільки по тому, як він виглядає, навіть не читаючи визначити, який документ у них в руках.


Хто може отримати

Заглиблюючись у старовину, варто відзначити, що на Русі в шлюб могли вступати тільки люди, різні по крові. Навіть кумам, хрещеним батькам однієї дитини, заборонено було вінчатися в церкві. Наречені повинні були мати вільний статус, не перебувати в іншому шлюбі. Якщо вінчання передувало розлучення з недоведеною причини, а також різниця у віці між молодятами більше 15 років, то у вінчанні церква могла відмовити.

Дивіться також:  Чи можна подати заяву в ЗАГС одному з подружжя? 21 фото Як подавати заяву на реєстрацію шлюбу за двох, без присутності нареченого або нареченої?

У сучасному суспільстві поєднуються шлюбом повинні досягти 18 років. Тільки повнолітні люди можуть створювати сім’ю і отримувати офіційний документ. Якщо трапляється так, що юна наречена завагітніла, то зі згоди батьків та за поданням відповідної довідки від лікаря реєстратор може піти на поступки і оформити шлюб.

Що стосується різниці у віці нареченого і нареченої, то сучасний закон ставиться до неї досить лояльно. Абсолютно в будь-якій віковій різниці жінка та чоловік можуть поєднуватися законним шлюбом.

Шлюб реєструється тільки за згодою майбутніх чоловіка та дружини. Багато хто вважає питання реєстратора про згоду на укладення шлюбу формальним, але бувають і такі, на щастя, рідкісні випадки, коли хтось з пари передумує прямо в урочистому залі.

Де видають

Свідоцтво про держреєстрацію відносин видається тільки відповідною організацією запису актів громадянського стану (ЗАГС). Винятком є невеликі міста і селища, в яких відсутня ЗАГС, а повноваження реєстрації станів передані органам місцевого самоврядування.

Підробити бланк свідоцтва досить складно. Справжні бланки друкуються в друкарнях Гознак, мають високий ступінь захисту.

  • Серійний номер, властивий тільки даному документу. За цим номером можна легко перевірити справжність бланка.
  • Унікальне оформлення. На гербовому папері можна помітити водяні знаки і мікротекст, що свідчить про державну автентичності документа.

Справжній документ повинен мати відбиток печатки державного органу, на якій проглядається його назва. Добре проглядатися повинна і підпис реєстратора, частково перекривається печаткою. Якщо печатка та підпис стоять окремо, то документ можна визнати недійсним.

Якщо бланк підроблений, то розгледіти всі нюанси можна за допомогою лупи. Під збільшувальним склом будуть помітні розпливчастість контурів, нечітку печатку. Якщо піднести бланк до ультрафіолетової лампи, то на ньому, як і на грошах, повинні висвітлюватися волокна. Розмір друку також повинен бути відповідним. Якщо є різниця в розмірі навіть в півміліметра, то це може свідчити про підробку.

Дивіться також:  Реєстрація шлюбу без урочистої церемонії (17 фото): як проходить неторжественная церемонія у Рацсі і потрібні на неї кільця?

Зміст свідоцтва

Перед тим як зареєструвати свої стосунки офіційно, майбутні молодята заповнюють заяву, на основі якого буде видаватися свідоцтво про шлюб. У заяві наречені зазначають повну інформацію про себе, свої паспортні дані, зазначають, чи буде змінюватися прізвище одного з подружжя. За законом прізвище може змінити не тільки дружина, а й чоловік мають право взяти прізвище дружини. Якщо молодята вирішують залишити свої колишні прізвища, то це також не забороняється.

Офіційний документ про громадянський стан містить наступну інформацію про подружжя:

  • їх особисті дані: ПІБ, дату народження, громадянство та паспортні реквізити;
  • дату укладення шлюбу і номер запису акта;
  • прізвища справжніх подружжя, які їм присвоюються після офіційного оформлення відносин.

Свідоцтво про шлюб так само, як будь-який інший офіційний документ, що має серію і номер. За бажанням у бланку може зазначатися національність, але цей пункт не є обов’язковим.

Якщо в свідоцтві про реєстрацію шлюбу буде міститися інформація, яку не передбачає закон, то такий документ може втратити свою силу і бути визнаний недійсним.

Всі дані у заповненому бланку повинні бути справжніми і вносити в нього тільки на основі офіційних документів. За даними, зазначеними у свідоцтві, можна легко перевірити, реєструвався шлюб на самому справі.

Разом зі свідоцтвом наречені отримують печатку в паспорт на сторінці, що характеризує сімейний стан.

Правила користування документом

Свідоцтво про реєстрацію шлюбу – офіційний документ, який повинен дбайливо зберігатися і використовуватися. Багато хто задається питанням про те, чи можна ламінувати документ, щоб він не рвався, не м’явся і не паскудився. Відповідь очевидна – робити це категорично забороняється. Після ламінування свідоцтво буде вважатися недійсним. На зворотному боці бланка за необхідності робляться помітки, а на обернутом плівкою документі це зробити неможливо.

Якщо ви переживаєте за збереження цінного документа, то помістіть його в спеціальну обкладинку, завдяки якій свідоцтво буде в цілковитій безпеці. Існує безліч варіантів дизайну обкладинок на будь-який смак.

Заміна

Трапляється так, що свідоцтво про укладення шлюбу підлягає заміні. Причиною цього може стати псування і наявність на бланку нерозбірливим інформації. Підставою для видачі нового документа також є втрата оригіналу. Для повторного отримання свідоцтва подружжю потрібно звернутися в орган за місцем проживання або в будь-який інший, якщо за цей час адресу змінився.

Дивіться також:  Реєстрація шлюбу без урочистої церемонії (17 фото): як проходить неторжественная церемонія у Рацсі і потрібні на неї кільця?

Термін отримання нового документа залежить від того, в який орган звернулися заявники. Якщо це той же РАЦС, у якому шлюб реєструвався, то бланк буде виданий відразу ж. В іншому випадку реєстратору доведеться робити запит в архів, а подружжю чекати деякий час.

Для повторного одержання документа необхідно буде заповнити заяву із зазначенням причини звернення за свідченням.

Відповіді на найпопулярніші питання про ЗАГС-е у відео нижче.