Свічки для сімейного вогнища на весілля (18 фото): як прикрасити весільні свічки для домашнього вогнища своїми руками?

Свічки для сімейного вогнища на весілля: як провести обряд зі свічками і як їх вибрати? Як прикрасити весільні свічки для домашнього вогнища своїми руками? Загальні рекомендації з оформлення весільних свічок.

Для проведення церемонії знадобиться три свічки – дві тонкі свічки і одне об’ємне, красиве виріб. Під час обряду на сцену піднімаються батьки молодят. Теща і свекруха тримають у руках запалені тоненькі примірники, вогнями яких запалюють ще одну, саму гарну свічку – символ домашнього вогнища молодят. Головна свічка може перебувати в спеціальному підсвічнику і стояти на столі, а може бути в руках молодих. Запалювання вогнища від двох материнських свічок символізує передачу сімейного тепла батьківського дому в дім поженившимся дітям. Неважливо, коли відбувається обряд – на початку або в кінці вечора, але важливо створити в залі напівтемрява.

У деяких випадках обряд триває. У цьому можуть допомогти гості. Вони утворюють коло навколо всіх учасників церемонії, в руках кожного гостя знаходиться свічка. Наречена, нова володарка сімейного вогнища, обходить гостей і підпалює кожну свічку, тим самим ділячись теплом своєї нової сім’ї. Якщо планується таке продовження церемонії, то рекомендується в якості головного символу вибирати зручний і надійний варіант, яким буде зручно підпалювати інші гноти. До речі, в цьому колі гостей з запаленими свічками буде дуже ефектно виглядати перший танець молодих.

Які свічки потрібні?

Як вже зазначалося, для обряду необхідно придбати три свічки: одну – головну, красиву, інші дві – простіше. Вироби можуть бути декоровані стрічками, стразами, кавовими зернами і іншими елементами – тут ніяких обмежень немає. А також неважливо, з чого виконані моделі – віск або його замінники, хоча частіше все ж використовується віск, він не токсичний, не коптить і довго горить на відміну від парафіну. Розміри, колір і форма не мають значення. Варто дотримуватися наступних рекомендацій по вибору свічок:

 • обираючи свічки з гарним оформленням або декоруючи їх самостійно, важливо враховувати, щоб декоративні деталі не змогли привести до пожежі і не заважали учасникам церемонії тримати вироби в руках;
 • для матерів нареченого і нареченої краще вибирати тонкі і довгі свічки без об’ємного декору, щоб ними було зручно передавати вогонь молодій сім’ї; виріб, який тримає наречена, повинно мати зручно розташований гніт для підпалювання;
 • якщо планується продовження обряду, нареченій доведеться обійти гостей і підпалити їх свічки, слід головний символ вибирати теж подовженою формою;
 • необхідно заздалегідь передбачити безпека свічок і запобігти потраплянню воску на шкіру рук, а також забезпечити захист від нагрівання, з цією метою краще купувати моделі з підставками і власниками; щоб захистити руки, допускається використовувати свічники або серветки;
 • можна тримати вироби і в келихах, щоб захистити шкіру рук, але тоді бажано заздалегідь упевнитися, наскільки зручно буде підпалювати гніт.
Дивіться також:  Підвязка нареченої (32 фото): на яку ногу надягають підвязку на весіллі? Для чого потрібен такий аксесуар?
Після церемонії

Як тільки обряд завершився, свічки можна залишити на столику, де виконувалася церемонія, до кінця торжества. Після весілля нова молода сім’я забирає свою свічку в новий будинок і зберігає в якості сувеніра. Можна продовжувати використовувати виріб у разі необхідності, наприклад, запалювати його кожну річницю і берегти до весілля своєї дитини, щоб передати йому тепло свого домашнього вогнища. Батьки молодят свої екземпляри також забирають додому.

Якщо вироби виготовлені з воску, то можна виконати ще один обряд: зберігати їх протягом чотирьох років і спалити на річницю воскової весілля.

Як прикрасити?

Для прикраси свічок, особливо головного сімейного вогнища, потрібно використовувати різні декоративні елементи в будь-яких кольорах. Можна придбати готові красиві весільні моделі, а можна оформити виріб самостійно, адже це економічніше, оскільки на весілля і так витрачена велика сума, а також вийде ексклюзивний варіант, який ще ніколи і ніде не використовувався. Якщо весілля оформлена в якомусь певному кольорі, то краще і свічки прикрашати декором у тематичних відтінках – так вони дуже гармонійно впишуться у весільний інтер’єр і створять ще більш сильний ефект. Для прикраси символу сімейного вогнища можна використовувати стрічки, мереживо, квіти, намисто, стрази. При застосуванні квітів слід вибирати свіжі зразки, адже їм належить залишатися без води до кінця свята. Нижче наведено два варіанти оформлення весільних свічок.


Краще поєднувати їх з квітами з букета нареченої та бутоньєрки нареченого.

Класичний

Підготуйте наступні елементи:

 • 3 свічки;
 • 3 підсвічника;
 • стрічка атласна потрібного кольору;
 • живі квіти.

Виготовлення включає наступні кроки:

 • помістивши свічки в свічники, обережно ліквідуємо залишки парафіну;
 • ретельно протираємо свічники, щоб на них не залишилося ніяких забруднень;
 • загорнути кожну свічку стрічкою, при цьому намагаємося це зробити на одному рівні;
 • за допомогою шпильок та голочок приєднуємо в середину квіти.
 • Дивіться також:  Хто може бути свідком на весіллі? 18 фото Можна вибрати одружених людей? Зі скількох років дозволено брати дівчину в дружки?


  В морському стилі

  Підготуйте такі елементи, як:

  • свічки білого кольору – 3 шт.;
  • атласні стрічки синього або блакитного кольору;
  • білий шнурок – 3 шт.;
  • будь декоративний морський елемент в якості підвіски – мініатюрний якір, морська зірка, ракушка – 3 шт.

  Виготовлення включає такі кроки, як:

 • кожну білу свічку обертаємо трьома тонкими стрічками, щоб вийшли рівномірні смуги – синя, біла, синя, біла і так далі;
 • у підготовлену підвіску вставляємо шнурок і в’яжемо на кожній свічці поверх стрічок морський вузол, нетугий, вільний, так, щоб прикраса виявилося в центрі вузла.

 • Загальні рекомендації

  Творча людина може проявити фантазію в будь-якому напрямку і реалізувати найсміливіші ідеї при прикрасі весільних свічок. Оформляючи вироби, дотримуйтеся декількох рекомендацій.

  • Можна замість живих використовувати штучні квіти, наприклад, зробити їх з полімерної глини. Спочатку формуємо кульку, потім витягуємо його у формі краплі, манікюрними ножицями розрізаємо верхівку на п’ять рівних частин і з допомогою зубочистки перетворюємо кожну частину крапельки в пелюстка.
  • Загальне оформлення свічок повинно гармоніювати з тематикою весілля і поєднуватися з прикрасою келихів, пляшок шампанського і так далі. Якщо ніякої тематики у свята немає, то рекомендується прикрашати весільні символи в класичних пастельних відтінках.
  • Оформляючи свічки, дуже важливо передбачити момент безпеки. Прослідкуйте, щоб декор не розташовувався занадто високо і близько до фитилю. Не менш важлива роль і у якості матеріалів, потрібно використовувати такі елементи, які не почнуть плавитися або відвалюватися при підвищенні температури під час запалювання вогню.  Як зробити весільні свічки своїми руками в смарагдовому кольорі, дивіться у відео нижче.