Сумісність темпераментів (29 фото): холерик і флегматик, сангвінік і меланхолік. Які типи підходять один одному у шлюбі?

Сумісність темпераментів — запорука успіху сімейної пари. Чи можуть ужитися разом холерик і флегматик? Як будуть почувати себе разом сангвінік і меланхолік? Які поради дають психологи людям з несумісними психотипів?

Розглянемо деякі особливості, властиві психотипу.

 • Надмірна запальність, нестриманість, нетерплячість і різкість у поведінці.
 • У більшості випадків холерики дуже активні, схильні до владності і самовпевненості.
 • Такі люди намагаються охороняти свої права, постійно шукають справедливість і можуть пропагувати свою думку. Холерики з легкістю здатні підвищити голос, зірватися на крик.
 • Темперамент відрізняється рішучість у діях, вчинках, можна помітити необачність.

 • Холерик потребує постійного спілкування, так як він повинен самовиражатися.
 • Часто такі люди вперто наполягають на своїй точці зору, і не завжди здатні адекватно оцінити ситуацію.
 • У більшості випадків чоловіки холерики є хорошими коханцями. Жінки теж приваблюють протилежну стать своєю активністю. У сімейному житті їм властиві вибухи в характері, агресія і пристрасть.
 • В колективі веде себе неуважно і йому складно усидіти на одному місці. З цієї причини монотонна робота йому не підходить.

 • Люди з холеричним темпераментом належать до любовних стосунків з прагматичністю і цілеспрямованістю. При зустрічі з потенційним партнером починає його вивчати, щоб визначити, наскільки він їм підійде для відносин.
 • В пріоритеті для них люди, які мають здатність слухати свого співрозмовника, а також особи, які вміють регулювати конфлікти. Холерикові потрібно не кількість, а якість. Рідко закохуються, тому за життя у них буває кілька серйозних стосунків.
 • Якщо холерикові нецікавий партнер, він може його ігнорувати або вести себе по відношенню до нього нетерпляче. За рахунок рішучості, він здатний різко припинити відносини.
 • Разом з цим, холерик вважає, якщо обраний партнер гідний тимчасових і моральних витрат, на ньому можна повністю концентруватися. У такому разі людина з холеричним темпераментом стає романтиком, виконує бажання своєї половинки.

Що стосується любові, то тут необхідно виділити кілька вимог психотипу.

 • Послуга. Такі особистості цінують партнерів, які не схильні до ліні і люблять працювати. Щоб показати їм турботу, можна приготувати вечерю, перебувати поруч, коли це необхідно, і доглядати за ними.
 • Повага і відданість. Холерик буде вимагати від свого партнера, навіть якщо той не зможе йому дати. Щоб бути з такою людиною, йому слід підкоритися і не намагатися порозумітися.
 • Фізична близькість. Ці люди характеризуються високим рівнем лібідо, тому дане питання є для них життєво важливий.

Відносини холерических людей з іншими темпераментами складаються наступним чином.

Два холерики

Два холерики можуть створити союз, який сповнений пристрасті і емоцій. Відносини будуть супроводжуватися великою кількістю позитивних емоцій, сварками, скандалами і сльозами. Взаємне сприяння буде мінімальним, тому що холерики люблять все робити самостійно. Постійні спроби зайняти лідерство призводять до масштабних скандалів.

Холерик із сангвініком

Холерик і сангвінік добре підходять один одному. Це пов’язано з тим, що пробівному характером холеричного темпераменту недостатньо сил для того, щоб розпочате було доведено до кінцевого етапу. В цьому йому допоможе сангвінік, який здатний в мінімальні терміни реалізувати все задумане своїм партнером в життя. Також такі люди можуть добре існувати разом за рахунок загальних інтересів і справ.

Захопившись спільною справою, ними буде забуто, що обидва володіють цілеспрямованістю, яка часто призводить до склок за лідерство. Неприємності можуть початися в той момент, коли холерик не зможе поступитися своєму партнерові. У такому випадку пара розпадеться.

Холерик з меланхоліком

Холерик з меланхоліком — це величезний союз. У більшості випадків представники першого темпераменту відрізняються запальністю, прямолінійністю і нетерплячістю. Така психологія лякає меланхоліка, і він намагається уникати подібних людей. Якщо пара спробує зійтися, в ній будуть постійні сварки, де запальний холерик виступить переможцем. В такому шлюбі меланхолік буде жертвою, яка завжди і в усьому погоджується зі своїм партнером. Меланхоліку пощастить, якщо їй трапиться незлопам’ятна холерик. Тільки в такому випадку любовні стосунки зможуть існувати. Також союз може бути тривалим, якщо партнер з холеричним темпераментом намагатиметься знизити свою прямолінійність з вимогливістю, і стане на захист меланхоліка.

Дивіться також:  Холерик (28 фото): хто це такий? Характеристика людини, відмінності від темпераменту меланхоліка і флегматика, опис екстраверта й інтроверта

Холерик з флегматиком

Холерик і флегматик — це ідеальний союз, якщо флегматик буде відповідати за рутинність і відповідальність у відносинах. Тут холерик буде виступати в якості генератора ідей, а флегматик зможе втілювати їх у життя.

З ким психологічно сумісні флегматики?

Флегматичні люди багатьом здадуться нудними, але у них теж є кілька цікавих особливостей, розглянемо їх нижче.

 • Спокій, врівноваженість нервової системи.
 • Таку людину важко вивести на емоції.
 • Працездатність. Їм властива легка переносимість важких і нервових ситуацій. Такі люди рідко можуть розсердитися від невдачі.
 • Неспішність у діях, несвоєчасне реагування на несподівані ситуації.
 • Флегматики люблять змінювати своє життя, тому часто експериментують з колом спілкування, роботою і звичками. Однак їм важко звикнути до нової обстановки.

 • Повільність флегматика може дратувати, але з цією рисою через деякий час можливо змиритися.
 • Поки інші люди піддаються пристрасті і емоціям, флегматики дотримуються приземленість і прагматичність. Для них важливо, щоб вибраний чоловік або жінка були в першу чергу помічниками. Ними цінується передбачуваність і відданість.
 • Флегматик намагається уникати розборок у відносинах, тому часто вибирає партнера з аналогічним темпераментом. Не заводять стосунки імпульсивно, так як у них є залежність від думки знайомих і родичів.

У любові люди з таким темпераментом відрізняються наступними вимогами.

 • Проведення часу з рідними. Флегматика потрібно приділяти повноцінне увагу без відриву на телефон і телевізор. Під час спілкування слід зберігати зоровий контакт.
 • Моральна підтримка. Флегматика потрібно постійно говорити, наскільки він розумний, красивий і привабливий.
 • Торкання. Секс для людей з таким темпераментом не є основою в відносинах. Їм важливі прості дотику, і навіть лоскіт.

Психологічно флегматик буде сумісний з половинкою, що володіє аналогічним типом темпераменту. У такому союзі буде присутній спокійна обстановка і дійсне взаєморозуміння. Проте може статися так, що одному з партнерів набридне пасивність і безвідповідальність. Флегматику буде добре з меланхоліком. Флегматичні особистості терпляче ставляться до постійних депресій меланхоліка, і вони можуть виступати в якості опори для своєї половинки. Меланхоліки принесуть свіжість у звичне життя флегматика за рахунок свого багатого внутрішнього світу.

В шлюбі такі темпераменти будуть прикладом для наслідування. Пара відрізняється дружелюбністю, спокоєм, вірністю по відношенню один до одного. Проте краще всього, щоб меланхоліком була дружина, тоді їй не доведеться направляти пару.

Міжособистісні стосунки між флегматиком і холериком — це поєднання протилежностей, які можуть стати гармонійною парою. В сім’ї флегматика потрібно буде стати «громовідводом». Тільки він здатний впоратися з невгамовним холериком. Шлюб буде міцним до тих пір, поки у флегматика зберігається терпіння. Проте завжди слід пам’ятати про те, що темпераменти абсолютно різні, і таким людям буде складно один одного розуміти і спілкуватися.

Дивіться також:  Характеристика жінки флегматика (10 фото): плюси, мінуси і опис флегматичних дівчат

Хто підходить меланхоліку?

Меланхоліки – це люди, яким властива нерішучість, постійні коливання. Зупинимося детальніше на характеристиці особистості.

 • Підвищена чутливість, яка часто стає причиною емоційної втоми.
 • Часта зміна настрою. Однак це ретельно приховується, і людям не демонструються емоції.
 • Меланхоліки легко поранити. Він постійно турбується і відчуває невпевненість в собі. Ці люди часто відчувають неповноцінність і замкнуті в собі.
 • Людям з меланхолійним вдачею не підійде робота, в якій доводиться стикатися зі стресовими ситуаціями. Їм небажано спілкуватися з незнайомцями, так як це може знизити продуктивність.
 • Люди меланхоліки в любові є самими чуттєвими. У майбутніх партнерів шукають спільність в інтелектуальних і емоційних дотиків і сильно засмучуються, якщо їх відштовхують.

 • Вони не можуть ставитись до відносин з такою ж легкістю, як сангвінік. При знайомстві націлені на тривалі відносини з подальшим шлюбом. У своєму союзі меланхоліки повністю віддаються партнеру, і часом здатні настільки втомитися морально, що більше не зможуть створити відносини.
 • Коли людина з меланхолійним типом темпераменту знаходить свою любов, він намагається зберігати довірчі відносини, уникає конфліктних ситуацій і готовий поступатися. Всі ситуації, які відбуваються в сім’ї, ними аналізуються і зважуються.
 • Так як меланхолікам властиво багата уява, вони часто ідеалізують свою половинку. Але з часом ним може стати ясно, що людина не ідеальний, і пара розпадається.

Якщо ви вибираєте такого партнера, варто врахувати кілька його побажань в любові.

 • Приємні слова. Цим людям потрібна ласка і дотику, ніжне і дбайливе ставлення.
 • Підтвердження слів. Незважаючи на довірливість, меланхолікові потрібно, щоб йому постійно говорили про те, що його люблять.
 • Спокій. Не можна підвищувати голос на таких людей.
 • Торкання. Великим значенням володіють дотики і поцілунки.

Меланхолік буде добре себе почувати з наступними темпераментами.

 • З флегматиком. Меланхолійні особистості відрізняються боязкістю, сором’язливістю і підозрілістю. Тому їм буде добре поруч зі спокійним і надійним флегматиком. Поряд з меланхолійною жінкою будь-який чоловік буде відчувати себе володарем, вона буде постійно захоплюватися своїм чоловіком.
 • З сангвініком. Меланхоліку буде приємно перебувати поруч з ним. Його партнер також не проти направити половинку в потрібне русло. Ця пара може стати гармонійною і існувати без зайвих сварок.


Як ужитися сангвініку з іншими типами темпераменту?

Сангвініки – це особистості, які люблять бути скрізь, вони обожнюють спілкування і не уявляють своє життя тьмяною та сірою. Зупинимося на описуваних психологами основних рисах психотипу.

 • Активність і життєрадісність, поряд з врівноваженими нервами.
 • Швидка реакція, але багато вчинки можуть супроводжуватися необміркованістю.
 • Подібні особи з легкістю справляються з новими знайомствами і швидко стають «своїми» в колективі.
 • Сангвініку подобається розташовуватися в центрі подій, тому в нього велику кількість знайомих і друзів.
 • За рахунок того, що такого типу темпераменту невластива тривала злість, з ним буде просто перебувати у відносинах.

 • Сангвініки шукають партнера, з яким можна розділити свої інтереси. Він буде цінувати половинку, з якою можна про все поговорити. Такі особи люблять призначати побачення, дивувати свого партнера. Так як сангвінік прагне до різноманітності, він може похвалитися багатим досвідом в любовних відносинах, здатний адаптуватися під різні ситуації.
 • Вони відрізняються дружелюбністю, не прагнуть до контролю над партнером. З цієї причини поряд з ними легко і затишно. Також даний темперамент відрізняється щедрістю — постійні подарунки будуть супроводжувати весь період відносин.
Дивіться також:  Темпераментна дівчина (9 фото): яка це жінка - з темпераментом? Найбільш темпераментні дівчата

У любові сангвініки відрізняються наступними особливостями.

 • Тяга до дотиків. Їм потрібно тримати свого партнера за руки, обніматися.
 • Увагу. Таких людей треба слухати з посмішкою і постійно показувати, що з ними цікаво.
 • Смачна їжа. При спілкуванні з ними потрібно пам’ятати, що сангвініку важливо гастрономічне задоволення.

Союз двох сангвініків може стати хорошим прикладом для наслідування, так як дані люди схильні розуміти свою половинку з півслова. Найчастіше подібні союзи створюються на основі однакових інтересів і ідентичних поглядів на певні речі. Обидва партнери володіють активністю, розумом, можливістю підлаштовуватися під настрій другої половинки, поряд з оперативним пошуком хобі до душі.

Всі проблеми партнери вирішуватимуть разом, і ніхто не зможе стати перешкодою в їх відносинах. Це союз, який відрізняється міцністю за рахунок того, що обидва партнери один одному дуже симпатизують. Однак, сангвініки, відрізняються активністю та енергійністю в любові, в складних життєвих ситуаціях часто проявляють себе ненадійними. Тільки цей фактор може вплинути на те, що пара розпадається.

Сангвінік є людиною, яка відрізняється вираженим лідерством. Йому сподобається холеричний темперамент партнера з його ідеями, емоційністю та ентузіазмом. Такий союз буде плідним і яскравим, поки не постане питання про лідерство. Вічні спроби захопити владу не дають парі можливості нормально існувати. Сангвінік буде затишно себе почувати з меланхоліком і зможе спрямовувати його в потрібне русло. Подібний союз відрізняються міцністю і надійністю, так як ці відносини практично завжди націлені на успіх.

А ось з флегматиком союз практично неможливий. Навіть дівчина сангвінік не зможе знайти спільні погляди на життя з флегматичними людьми. Між ними буде виникати непорозуміння, адже сангвініку хочеться більше свободи, а флегматик налаштований дуже серйозно.

Поради

Сумісність темпераментів — необхідний компонент будь-яких відносин. Незважаючи на те що деякі темпераменти вважаються несумісними, завжди можна знайти винятки, в яких один з людей поступається своїй половинці.

Якщо в союзі присутні різні темпераменти, можна скористатися наступними порадами, які допоможуть краще уживатися.

 • Якщо в парі присутній чоловік холерик, жінці слід пам’ятати про те, що він може бути різким, емоційним, але швидко отходчивым. Такий темперамент може наговорити зайвого, але потім неодмінно про це пошкодує. Тому психологи рекомендують не ображатися на свою половинку і прийняти її такою, яка вона є.
 • Дружина флегматик буде відрізнятися спокоєм і повільністю. Такі люди розсудливі і їм потрібно зважити всі «за» і «проти», перш ніж приступати до дій. Не варто квапити свою половинку і лаяти її за неспішність. Кращим варіантом в поведінці вважається похвала. Психологи радять хвалити дружину флегматика за її обдуманість і серйозність, адже на таку людину завжди можна покластися.

 • Жінка меланхолік — це чутлива і сентиментальна натура. Якщо в парі присутні різні з чоловіком темпераменти, партнеру слід проявляти терпіння і розуміння до своєї половинки. Меланхоліки легко ранити, і він з легкістю може замкнутися в собі. Тому слід стримано ставитися до його «випадів» і переживань.
 • В парі з сангвініком не варто боротися за лідерство. Також не можна тиснути на нього серйозністю намірів.

Про сумісність за типом темпераменту у шлюбі дивіться у наступному відео.