Спірея японська – посадка й догляд у відкритому грунті (фото всередині)

Спірея японська — один з найпоширеніших чагарників, використовуваних в садовому озелененні. Невибаглива і швидкоросла рослина з сімейства розовоцветних. Як зрозуміло з назви – рослина родом з японії. У природі деякі види спіреї японської виростають до 250 см, але, завдяки роботі селекціонерів, виведені різновиди, які ледь виростають до 20-30 див.

Спірея в першу чергу приваблива своїм рясним і тривалим за часом цвітінням. У багатьох сортів ошатні листя. Причому, вбираються вони з моменту свого розпускання, навесні, окрашиваясь у різноманітні відтінки помаранчевого, рожевого і червоного кольору. Влітку листя зеленіють, але у деяких забарвлення залишається жовтим або золотистим. А восени листя набуває теплі відтінки веселки.

Цвітіння спіреї тривати близько 1,5 місяців. Багато сорти здатні на повторне розквіт. Завдяки своїй невибагливості і морозостійкості, рослина активно використовує для прикраси садів і парків практично по всій території Росії від Європейської частини до Далекого Сходу і на Півночі, аж до Полярних районів і є прекрасним доповненням до посадок гортензій.

Спірея японська – опис сортів чагарника

Як я вже написав, висота кущів спіреї коливається від 20 см до 250 див. Самі низькорослі сорти використовують у якості одиночних посадок в невеликих альпінаріях або для створення щільного квітучого полотна. Рослини середньої висоти вирощують в різного роду клумбах як самостійно, так і з багаторічними квітами. Високорослі сорти заввишки від 80 см висаджують для створення живоплоту.

Для створення бордюрів можна використовувати практично будь-який сорт спіреї, особливо добре виглядають кущі з кулястою формою, при цьому використовують або один сорт, або чергують сорти з різним забарвленням.

Селекціонери постійно виводять нові сорти спіреї японської, і, переважна їх більшість, виведено в країнах ближнього або дальнього зарубіжжя. Відрізняються вони один від одного висотою і формою куща, забарвленням листя і квітів, а також за період цвітіння.

Широбана (Genpei)

Спірея японська Генпей Широбана – невелика рослина, висотою близько 70-80 див. Я недарма написав у назві сорту два слова, справа в тому, що спірея японська Шаробана і Генпей (Дженпей) дві назви одного сорту. Іноді їх вживають разом.

Шаробана — одна з найкрасивіших спирей річного строку цвітіння. Її можна назвати родзинкою будь-якого саду. Вона незвично і рясно цвіте. Незвичність полягає в трехцветии. На одному кущі і навіть в одному суцвітті можуть зустрічатися квітки білого, рожевого і майже червоного кольору. Цвітіння триває з липня по вересень. Причому, чим раніше ви одріжете відцвілі суцвіття, тим більше нових з’явиться на кущах.

Сам кущ дуже декоративний, має щільну і округлу форму. Але в теж час компактний, висотою до 70-80 см і діаметром крони близько 1 метра. Додає в росту по 10-15 см кожен рік. Пагони біля куща міцні, червоно-коричневого кольору, темно-зелені листочки до 2 см завдовжки. На родючих ґрунтах, при регулярних підгодівлі кущ може зрости ще більше.

Шаробану вирощують як без підстригання, так і підстригаючи два рази за сезон. У першому випадку кущ набуває розкидисту живописну форму. У другому – кущ квітує рясніше, зеленого листя практично не видно, форма куща чітко окреслена. Цвіте завжди на пагонах поточного року. Віддає перевагу сонячним ділянкам з легким і пухким грунтом.

Фробели (Froebelii)

Спірея японська Фробели – красиве, невибаглива і функціональне рослина. Компактний чагарник заввишки до 120 см, приблизно такого ж діаметру, сфероподібною форми. Виділяється ефектним весняно-осінній забарвленням листя і дуже красивим річним малиново-рожевим цвітом. Завдяки постійній присутності на листках або кольорах відтінків червоного кольору, рослина чудово виглядає майже цілий рік.

Спирею Фробели використовують для створення бордюрів, чагарникових міксбордерів, а також у групових посадах. Ідеальна для створення сезонних композицій. Цвітіння триває з липня по вересень. Сорт світлолюбний, але виносить і півтінь. Не вимогливий до родючості і вологості грунту, але віддає перевагу родючому і зволожений грунт.

Рослина стійка до хвороб і шкідників, але іноді страждає від попелиці і павутинних кліщів. Морозостійкість до -30 градусів. Потрібна щорічна весняна обрізка.

Голден принцес (Golden Princess)

Спірея японська Голден Принцес – красивий невисокий чагарник висотою не більше 0,6 метра, золотистого кольору і округлої форми діаметром близько 1м. Листя довжиною 6-7 см, овальної, загостреної форми, золотисті влітку і восени червоніють. У цвітіння вступає в червні-липні, квітки рожево-червоні у вигляді щитковидних суцвіть діаметром 3-4 див Морозостійкість до -30 градусів.

Рослина світлолюбна, невимогливе до грунту, але воліє вологі, родючі, пухкі грунту. Навесні кущі підлягає щорічної обрізки. Влітку, для підтримки декоративності, видаляють відцвілі суцвіття. Голден принцес відмінний медонос. Рослина може виділяти фітонциди, знезаражують повітря.

Цвіте у червні-липні. Спирею Голден принцес використовують висаджують в якості бордюрів, заповнюють нею порожні місця. Вона відмінно поєднується з іншими квітучими рослинами.

Літл Принцес (Little Princess)

Спірея японська Літл Принцес – декоративний, витончений, красивоквітнучі листяний карликовий чагарник, заввишки не більше 0,8 м, з компактною щільною кулястою кроною насиченого зеленого кольору діаметром до 1,2 м. Краще всього росте на сонячних і напівтінистих ділянках з родючим і рихлим грунтом.

Квітки світло-рожевого відтінку, дрібні, у вигляді щитковидних суцвіть. Зелене листя восени забарвлюються в оранжево-червоні тони. Цвітіння рясне у червні-липні і триває до вересня. Обрізка подсохших суцвіть подовжує терміни аж до кінця серпня. Зимостійкість середня, витримує температуру до -25 градусів. Потрібно весняна обрізка. Щорічний приріст не перевищує 10 див.

Використовується в одиночних посадках, так і в групах, висаджують в якості бордюрів. Тривалість життя 30 років.

Дартс Ред (Dart’s Red)

Спірея японська Дартс Ред – невимогливий, компактний чагарник висотою до 0,8 м і діаметром до 1 метра. Відмітна особливість — сильно розтягнуте в часі рясне цвітіння, яке триває з червня по вересень, навіть можливо за жовтень. Листя у рослини світло-зелена, при розпусканні червонувата, квітки від яскраво-рожевих до рубіново-червоних зібрані у великі, плоскі суцвіття. Цвіте на пагонах поточного року.

Спірея японська Дартс Ред світлолюбна, до грунтів невимоглива, морозостійка до -28 градусів. Середньорічний приріст становить 10-20 див. Віддає перевагу родючим, добре дреновані, зволожені грунти. Несприйнятлива до забруднення повітря. Пагони прямі, сильногіллясті, дуже щільні.

Краще себе почуває на сонячних ділянках, в таких умовах забарвлення набуває насичений відтінок. При посадці в затіненій частині колір втрачає насиченість. Часто вирощують в якості огорож, бордюрів, в групових або одиночних посадках. Рекомендується щорічна весняна обрізка. Влітку, для підтримки декоративної форми, видаляють відцвілі суцвіття.

Дивіться також:  Астильба: посадка і догляд у відкритому грунті

Голдфлейм (Goldflame)

Спірея японська Голдфлейм – красивий чагарник висотою до 0,6 — 0,8 метра і діаметром до 1 метра. Листки довгасті, по краю зубчасті, 5-8 см завдовжки, змінюють забарвлення в процесі росту, оранжево-червоні в момент появи, яскраво-жовті, а потім жовто-зелені на момент цвітіння. Після цвітіння вогненні фарби листя повертаються. Багаторазова зміна відтінків – відмітна риса спіреї Голдфлейм.

Рослина повільно росте, річний приріст не перевищує 10 див. Квітки дрібні, яскраво-рожеві, зібрані в щитках. Середня тривалість цвітіння – 50 днів з кінця червня до середини серпня. Цвітіння рясне.

Морозостійкість висока. Всі відтінки забарвлення виявляються при вирощуванні на відкритих сонячних ділянках, при перебуванні у тіні листя зеленіють. До грунту невимоглива, але для отримання більш яскравого забарвлення, рекомендується вирощувати на кислих і среднекислых грунтах.

У ландшафтному дизайні використовують для оформлення клумб, бордюрів, створення живоплотів (гілки розташовуються настільки щільно і густо, що крізь них нічого не видно). Підстригаючи, отримують кущі оригінальних форм. Запашні квіти чагарнику використовують для створення букетів із самих різних композицій.

Кріспа (Crispa)

Спірея японська «Кріспа» — витончений чагарник, висота якого не перевищує 70-80 див. Листя зубчасті, хвилясті, темно-зеленого кольору, при розпусканні червонуватого кольору, восени червоніють. Пишні квітки у вигляді плоских парасольок квіток рожево-лілового кольору. При відцвітанні відтінок стає світліше.

Світлолюбна. Цвітіння триває з липня до вересня. Для більш тривалого рекомендується видаляти суцвіття, які відцвіли. До грунту невимоглива, але найкраще розвивається на важких глиняних ґрунтах. Не переносить перезволоження і затоплення. Морозостійкість висока.

Рослина стійка до хвороб і шкідників, страждає від попелиць і павутинних кліщів. Використовується в озелененні як грунтопокривна рослина, а також в якості бордюрів. Підходить для вирощування в контейнерах.

Антоні Ватерер (Anthony Waterer)

Спірея японська Антоні Ватерер – чагарник висотою до 0,8 метра, що приблизно такого ж діаметру. Листя загострені, матові, при розпусканні червонуваті, потім поступово переходять у зелені, восени стають пурпурними. Квітки зібрані в суцвіття щиток до 15 см діаметром, яскраво-рожевого або яскраво-малинового кольору.

Любить сонячні місця, переносить затінення. Цвітіння триває з липня по вересень. Для продовження терміну цвітіння, після цвітіння суцвіття видаляють. Зимостійка, але в суворі зими кінці молодих пагонів можуть підмерзати. Річний приріст не перевищує 10 див.

До грунтів невимоглива, але краще віддає перевагу зволоженим і родючі грунти. Рекомендується щорічна весняна обрізка. Вирощують в якості живої огорожі, а також для групових і одиночних посадок.

Файерлайт (Firelight)

Спірея японська Файерлайт – невеликий чагарник заввишки до 60 см і діаметром до 0,8 метра. Листя на початку літа вогненно-червоного кольору, при розквіті куща листя змінюють колір зеленувато-жовтий, восени стають полум’яно-червоні. У тіні забарвлення листя стає більш зеленою.

Цвіте з кінця червня по вересень насичено-рожевими квітками. Світлолюбна. До грунтів невимоглива, проте краще росте на родючих, добре дренованим і зволоженому грунті. Морозостійкість висока.

Рекомендована щорічна весняна обрізка, а також обрізка відцвілих суцвіть. Темп приросту повільний. Вирощують для групових і одиночних посадок, на узліссях і вздовж паркових доріг, а також в якості низькорослої живоплоту.

Макрофилла (Macrophylla)

Спірея японська Макрофила – найбільш потужний і швидкорослий сорт, відрізняться великої яскравим декоративним листям, вважається одним з кращих декоративних. Чагарник висотою до 1,5 м і таким же діаметром. Стебла жорсткі і прямі. Молоді пагони червоного кольору. Листя завдовжки до 20 см, загострені, зубчасті по краях, змінюють колір від пурпурно-червоного при розпусканні, зеленого — влітку, до золотисто-жовтого — восени.

Цвітіння триває з кінця червня до середини серпня. Квітки зібрані в невеликі суцвіття рожевого відтінку, розташовані на пагонах поточного року. Візуально губляться серед строкатої листя. Світлолюбна, до грунтів невимоглива, морозостійка. Не переносить важкі грунти. Щорічний приріст швидкий.

Рекомендується щорічна весняна обрізка, а також обрізка відцвілих суцвіть. Стійка до хвороб і шкідників, але іноді страждає від попелиць і павутинних кліщів. Використовується для одиночних і групових посадок, а також для створення бордюрів і квітників, чагарникових міксбордерів.

Альбіфлора (Albiflora)

Спірея японська Альбіфлора – маленький, подушкоподібні чагарник заввишки трохи більше півметра. Листя вузькі, ланцетні, до 7 см завдовжки, влітку яскраво-зелені, восени від жовтих до помаранчевих. Цвіте білими квітками, зібраними в зонтикоподібні суцвіття з липня по серпень.

До грунтів невимоглива, але віддає перевагу родючому, добре дренований. Рекомендована щорічна весняна обрізка. Морозостійкість висока, до -34 градусів. Швидкість приросту 5-10 см в рік.

Вирощують в цілях міського і промислового озеленення, а також для групових і одиночних посадок, як низькорослої живоплоту.

Буллата (Bullata)

Спірея японська Буллата – низький, дуже компактний округлий, щільний чагарник з вертикальними стеблами, висотою до 40 см. Листя темно-зеленого кольору, невеликі яйцевидні, зморшкуваті. Цвіте квітками, діаметром до 8 см, зібрані в щитковидні суцвіття темно-рожевого відтінку в червні-липні.

Світлолюбна, до грунтів невимоглива, морозостійка до -28 градусів. Як і всі спиреям рекомендована щорічна весняна обрізка, а також обрізка відцвілих суцвіть. Швидкість приросту низька.

Вирощується для групових і одиночних посадок, на газонах, уздовж доріг, як грунтопокривна рослина, а також в якості низькорослої живоплоту.

Кантрі Ред (Country Red)

Спірея японська Кантрі Ред – Компактний чагарник висотою до 0,8 м і таким же діаметром. Листя еліптичні загострені, зазубрені по краях, темно-зеленого кольору влітку і оранжево-червоні восени. Цвітіння в літній період рясне. Цвіте великими, темно-рожевими щитковидными суцвіттями до 10 см в діаметрі, з липня по серпень на пагонах поточного року.

Світлолюбна, морозостійкість до -30 градусів. Віддає перевагу родючим, добре дреновані, зволожені грунти. Рекомендована щорічна весняна обрізка, а також обрізка відцвілих суцвіть.

Вирощують для групових і одиночних посадок, ефектна в групах на газоні, уздовж паркових доріг. Використовується в якості низькорослої живоплоту.

Голдмаунд (Goldmound)

Спірея японська Голдмаунд – невисокий декоративний листяний чагарник, заввишки до 0,6 м і діаметром крони — до 1,2 м. Листя — довгасті, протягом сезону змінюють забарвлення від золотисто-жовтого влітку, до оранжево-червонуватий восени.

Цвіте рожевими квітками, зібраними в щитковидні суцвіття розташованими на пагонах поточного року в червні-липні. Плоди у вигляді дрібних листівок, дозрівають в кінці вересня.

Росте повільно. Спірея потребує хорошому поливі. Морозостійкість висока. Може вирощуватися в декоративних контейнерах. Висаджується як для одиночних, так і групових посадках, а також в ландшафтних композиціях і на газонах.

Дивіться також:  Спатіфіллум: догляд в домашніх умовах

Голден Карпет (Golden Carpet)

Спірея японська Голден Карпет – рідкий і красивий сорт. Кущі, посаджені групою, нагадують м’який золотистий килим, звідси і назва «голден карпет» – золотий килим. Висота рослини 30-40 см, такий же діаметр, листя маленькі золотисто-жовтого кольору довжиною до 2 см, в тіні листя зеленіє.

Цвіте рожевими щитковидными суцвіттями, які з’являються з червня по вересень. Але тривалість цвітіння всього 3-4 дні. Квітів мало. Сланкі пагони, щільно розташовані.

Світлолюбна, до грунтів невимоглива. Морозостійкість висока. Підходить для озеленення альпінаріїв, невеликих садів і квітників, а також для прикраси бордюрів. При висаджуванні групою — утворює «золотавий килим». Використовується як грунтопокривна.

Найцікавіші сорти спіреї

Пропоную подивитись цікаве відео про найцікавіші сорти спіреї.

Спірея: посадка і догляд

Для того, щоб посадити і грамотно доглядати за рослиною, необхідно знати вимоги, які рослина пред’являє до свого догляду. Коренева система у рослини мичкувата, значить харчування і вологу воно бере з верхніх шарів грунту. Значить необхідні більш часті поливи і підживлення, так як верхній шар землі у великому обсязі забезпечити не може.

Рослина не відноситься до ацидофильным, значить особливих вимог до кислотності грунту не пред’являє, але воліє кілька защелаченные, з трохи підвищеним рівнем PH на рівні 7-7,5.

Також спиреї потрібно обрізка, але для кожного виду своя.

Наприклад, весеннецветущие потрібно обрізати відразу після цвітіння, оскільки суцвіття для наступної весни вони закладають на молодих пагонах поточного року, і якщо ви їх одріжете восени, то не побачите кольору навесні. Летнецветущие спіреї можна обрізати протягом усього літа, і кущ охайнішим, і стимулюється утворення нових суцвіть.

Зимостійкість у рослини як правило висока, тому спеціальних заходів вживати не потрібно. Але як завжди бажано мульчувати шаром листя і підгодовувати калійними добривами на зиму. Ось коротко основні вимоги спіреї до свого догляду. Нижче напишу більш детально, що і як робити.

Як садити і доглядати за спіреєю

Один із способів вирощування спіреї японської – посадка насінням. Проводять її не часто, це пов’язано з тривалістю процесу, посаджена через насіння спірея почне цвісти тільки на третій-четвертий рік. Вирощування з насіння, зібраних самостійно не завжди призводить до хорошого результату. У вас може рости гібридна рослина, у насіння якого низька схожість, близько 5%, і у гібридів через насіння не передаються батьківські ознаки. Посадивши самостійно зібраних насіння, ви можете отримати зовсім не схоже рослина, якщо пощастить, то воно буде гарне. Або взагалі нічого не зійде.

Набагато простіше посадити держак або деленку від куща, і кущу піде на користь, і нове рослина зацвіте набагато швидше. Тому як правило спирею розмножують живцями, відводками або поділом куща. А насінням садять лише видові спіреї. Визначити здатний ваш кущ дати насіннєве потомство просто, зробіть пробний посів. Для цього киньте восени щіпку насіння в горщик із землею, прикопаний на грядці. Горщик необхідний, щоб навесні не втратити сходи. Якщо з’являться дружні сходи, вас можна привітати.

Давайте розглянемо посів насіння більш докладно. Спирею насінням садять без стратифікації. Сіяти можна і навесні, і восени. Напевно, навіть зручніше сіяти восени після збору насіння, щоб не забути це зробити навесні, і щоб сіянці сповна використовували навесні снігове вологу. Тоді вони в меншій мірі будуть страждати від нерегулярного поливу.

Насіння використовують як куповані, так і зібрані самостійно. При самостійному зборі дочекайтеся, коли коробочки з насінням побуріє, але ще не розкриються, у спіреї японської це відбувається восени. Зріжте їх і покладіть на дозрівання на 10-14 днів. Через два тижні зберіть випали насіння, це і буде ваш посівний матеріал.

Варіантів посадки насінням багато. Від посадки восени в ящики, до посадки безпосередньо в грунт як восени, так і навесні. Все це говорить, що спірея абсолютно невибаглива як в посадці, так і у вирощуванні. Якщо ви боїтеся втратити насіння при посадці відразу в грунт і вам спокійніше вирощувати спирею через розсаду, то спосіб, описаний нижче для вас.

Найбільш підходящий місяць для посадки – березень. Підготуйте грунт для посадки: торф + вермикуліт або будь-пухкий родючий субстрат також з вермікулітом. Вермикуліт можна додавати до 30% від кількості землі або торфу. На дно контейнера обов’язково покладіть шар дренажного матеріалу і засипте зверху підготовленим субстратом. Розрівняйте і обов’язково добре зволожите.

Посійте насіння по поверхні. Зверху замульчуйте тонким шаром торфу. Контейнер, закрийте плівкою і поставте в тепле приміщення. Приблизно через 10 днів, повинні з’явитися сходи. Почніть щодня провітрювати контейнер відкриваючи плівку, через тиждень плівку можна зняти зовсім.

Не допускайте пересихання ґрунту, а також зайвого перезволоження.

Після появи 2-3 справжніх листочків саджанці пікірують в окремі стаканчики або в контейнер більшого розміру. Через 2-3 місяці після сходів спирею висаджують у відкритий грунт.

Найбільш раціональний спосіб посадки насінням – відразу у відкритий грунт. Проводять її в кінці вересня-початку жовтня. Виберіть ділянку, на якому у вас будуть рости спіреї, добре зволожите його з добавкою рідкого біогумусу, він дасть навесні харчування молодим сходам. Посійте по поверхні насіння спіреї, трохи присипте їх землею, щоб не здуло вітром. На цьому посадку можна вважати закінченою.

Якщо у вас насіння желтолистных і зеленолистих рослин, висаджуйте їх окремо. Зелені брати обженуть в рості і будуть душити більш слабких жовтих.

Хочу додати, що спірея добре переносить пікіровку і пересадку в будь-який час, коли вам зручно. Головне, щоб росток було видно на ділянці.

При висаджуванні розсади, вирощеної в домашніх умовах, у відкритий грунт на постійне місце проживання необхідно підготувати ями. Відстань між ямами роблять залежно від діаметра крони вашого майбутнього куща. Якщо у вас родюча, пухкий грунт, яму роблять на 30% більше обсягу кореневої частини з грудкою землі. Якщо грунт важкий глинистий, яму роблять у кілька разів більше, на дно обов’язково кладуть дренажний шар (галька, колотий цегла, керамзит) шаром не менше 20 см, вносять дернову листову грунт, перегній, пісок і торф у пропорції 3:1:1:1.

Опускають саджанець, коренева шийка повинна бути на поверхні, засипають землею і трохи втоптують. Обов’язково потрібно полити.

Дивіться також:  Антуріум: догляд за квіткою в домашніх умовах

Молоді посадки необхідно рихлити при ущільненні грунту від поливів і при прополці бур’янів. Мульчують торфом відразу після посадки шаром до 7 див. При розпушуванні будьте обережні, коренева система спіреї неглибока, не пошкодите коріння.

У перший рік життя висота сіянця досягає всього 5-10 див. Більш активний розвиток починається з другого року. Розпочнеться розгалуження куща і ріст кореневої системи. На 3-4 рік може наступити цвітіння.

Догляд за спіреєю нескладний. Ранньою весною підгодовують кемирой-універсал із розрахунку 100-120гр/кв. м. В середині червня рослини потрібно ще раз підгодувати. Додайте під кожен кущ по 0,5 кг сухого біогумусу. Перед зимою можна підгодувати гуматом калію згідно інструкції для садових квітів. Періодично розпушуйте від бур’янів і після поливів. Хороший результат дає мульчування пристовбурних кіл.

Як розмножити кущ

Багаторічна спірея успішно розмножується як насіннєвим, так і вегетативним способом. Існує кілька способів вегетативного розмноження куща:

 • живцями
 • відведеннями
 • діленням куща

Розглянемо їх докладніше:

Розмноження спіреї японської живцями:

Приступати до розмноження можна з весни до осені, але найкраще приживаються живці, взяті в середині літа. Для цього потрібно зрізати молоді пагони поточного року. Від торішніх вони відрізняються кольором – поточного року зелені, минулого року коричневого кольору.

 • Втеча розріжте на живці довжиною приблизно по 15 див. Верхівкову частину від втечі не беріть, в ній багато вологи і держак просто згниє.
 • Нижню половину черешка звільніть від листя, зріжте торець під кутом 45 градусів і умочіть в стимулятор зростання Корневін (Для кращої приживлюваності. Операція не обов’язкова). У верхній половині листя обріжте наполовину – це зменшить випаровування вологи з черешка, якої йому може не вистачити, коренева система ще не розвинена.
 • Поглибите живці в добре зволожений грунтовий субстрат на глибину 2-3 див субстрату використовуйте торф і річковий пісок в пропорції 1:1.

 • Ємність з посадженими живцями закрийте пакетом або будь-яким підручним предметом і поставте в затінене місце. Періодично пакет знімайте для провітрювання і зволоження грунту.

Ємність повинна мати дренажний отвір для виходу зайвої рідини.

 • Коли живці укорінятимуться і випустять нові листочки, їх можна пересадити в окремі ємності. У відкритий грунт висаджують вже наступної весни.

Розмноження спіреї японської відведеннями:

Ще один дуже простий спосіб розмноження – відводками. Для розмноження відводками нижні гілки навесні пригинають до землі, поміщаючи їх у заздалегідь приготовлене поглиблення, прищипують і засипають землею.

На зиму вкривають втеча сухим листям. До весни втеча укоріняється, і його можна відлучати на постійне місце.

Розмноження спіреї японської діленням куща:

Дуже часто для розмноження куща застосовують його поділ. Як правило ділять молодий кущ, яким 3-4 роки. Ділити більш дорослий незручно, на густих коріння утворюється великий земляний ком, який складно промивати. Якщо розділити коріння не промивши їх, можна залишити половину куща без коріння, вони дуже сильно перекручені і робити поділ наосліп просто небезпечно. Кращий час для поділу кінець серпня-початок вересня.

Викопайте кущ, захоплюючи приблизно 50-70% проекції крони. Не хвилюйтеся, якщо доведеться перерубати кілька коренів, що йдуть в сторони.

Відмийте коріння попередньо поставивши викопаний кущ у відро з водою, це полегшить їх промивання.

Секатором розріжте кущ на кілька частин-деленок. У кожній діленці має бути мінімум за три сильних втечі.

Акуратно Подрежьте коріння на однакову довжину і присипте товченим вугіллям або золою.

Викопайте ямки за технологією, описаною вище. Опустіть у ямки деленко, розправте коріння і засипте землею. Обов’язково добре полийте.

Як обрізати спирею японську

У спіреї японської суцвіття утворюються на пагонах поточного року, головним чином на їх кінцях, тому їй потрібна щорічна весняна обрізка, на початку пробудження рослини. Втеча вкорочують до добре розвинених бруньок, при цьому дрібні пагони видаляють зовсім. Якщо пагони не обрізати, то починаючи з четвертого року верхівка почне відхилятися до землі і поступово відсихати.

Влітку, після цвітіння, видаляють суцвіття, щоб кущі не виснажувалися при формуванні насіння. Також обрізаючи відцвілі суцвіття, ви стимулюєте ріст бічних пагонів на кінцях яких також можливо цвітіння, тим самим подовжуючи його. Умовно всю обрізку можна розділити на:

 • формуючу
 • стимулюючу
 • омолоджуючу або санітарну

Обрізка спіреї навесні і після цвітіння

Навесні проводять омолоджуючу і санітарну обрізку спіреї. Починати обрізку можна відразу після того, як зійде сніг. В першу чергу видаляють торішні і старі пагони, усыхающие, а також пошкоджені та підмерзли. Потім в кущі вирізують всі тонкі загущають гілочки. На них згодом утворюються маленькі непоказні суцвіття, в той час рослина витрачає на них поживні речовини. Залишилися здорові міцні пагони обрізають на висоті близько 25 див.

Є деякі винятки – якщо ви володар спіреї Бумальда, це гібрид спіреї японської та белоцветковой, то в перший раз її починають обрізати на четвертий рік життя. А такі спіреї як Голден Карпет, Магік Карпет, Булатта та інші, висота яких не перевищує 30-40 см, обрізають на 2-3 здорових нирки, при цьому висота рослини може залишитися 10-15 див.

Іноді буває, що у золотолистных сортів спіреї з’являються листя яскраво-зеленого кольору, такі пагони слід обрізати. Але часто буває, що така гілка надає кущу певний шарм. У цьому випадку обрізати чи ні вирішувати вам.

Після того, як пройде перша хвиля цвітіння, розпочнеться період формування насіння. Якщо у ваші плани не входить збір насіння, бажано обрізати підсихаючою суцвіття. Цим ви спровокуєте відростання нових пагонів і буквально через два тижні ваш кущ покриється новими кольорами.

Якщо у вас невелика кількість кущів, то ви можете ретельно опрацювати всі рослини. Якщо ж ви володар живої огорожі з спіреї, то в цьому випадку можна проводити масову формуючу обрізку. Всі спіреї до неї ставляться добре.

Після обрізки бажано підгодувати рослини біогумусом, настоєм коров’яку або комплексними мінеральними добривами.

Як обрізати спирею восени

Осінню обрізку проводять не пізніше двох тижнів до заморозків, щоб зрізи встигли зажити. Восени як правило видаляють засохлі і хворі пагони, суцвіття. А також проводять формуючу обрізку, надаючи кущу бажані форми. Пропоную подивитися відео, як роблять обрізку спіреї восени.

На цьому у мене все. Упевнений, ви посадите це красиве рослина на своїй ділянці і воно вас буде довго радувати своїм цвітінням. Ну а я з вами прощаюся, до нових зустрічей.