Скільки часу триває вінчання в церкві? 23 фото Тривалість обряду в православному храмі

Скільки часу триває вінчання в церкві і як проходить обряд? Що це за процедура і які вимоги пред’являються до венчающимся? Яка тривалість обряду в православному храмі? Що включає в себе ритуал і які нюанси необхідно враховувати?

Вся суть таїнства полягає в тому, що подружжя перед Богом і своїми близькими клянуться один одному у вічній вірності, після чого їх союзу стає священним і благословляється, в ньому можуть з’являтися і виховуватися діти.

Якщо молодим недостатньо штампа в паспорті, і вони вирішили пройти цей обряд, потрібно як слід підготуватися і уточнити всі нюанси. А їх безліч: наприклад, як готуватися до процедури, що брати з собою, скільки часу триває вінчання і багато іншого. Розглянемо всі тонкощі в нашій статті.


Вимоги до венчающимся

У православній церкві пройти обряд вінчання може тільки хрещена пара. Якщо хтось із молодих до шлюбу був нехрещеним, цю процедуру можна здійснити заздалегідь. Головне – все передбачити і обговорити зі священиком.

Основна умова – укладений на території Російської Федерації шлюб. Свідоцтво, видане в Загсі, вимагають пред’явити у багатьох церквах, тому про його наявності необхідно потурбуватися. Також перед процедурою потрібно пройти сповідь і причастя. У випадках, коли один із подружжя набагато старший за іншого, архієрей повинен схвалити союз.


Що стосується заборон, не можна вінчатися як зведеним, так і кровним родичам. Згідно з церковним календарем, у певні дні тижня проводити ритуал заборонено. Мова йде про вівторок, четвер і суботу. Також вінчання не проводиться у Святках, під час посту, перед серйозними церковними святами.

Необхідні атрибути

Молодим у день вінчання будуть потрібні обручки з срібла або золота, вінчальні ікони, рушник і церковні свічки. Що стосується ікон, їх можна придбати самостійно або отримати в подарунок від батьків. Найчастіше використовуються лики Ісуса Христа і Пресвятої Богородиці. Саме цими іконами церковнослужитель благословить пару під час обряду.

Дивіться також:  Рушник для вінчання (20 фото): розміри рушників під ноги. Яким він повинен бути, і можна прати після вінчання?

Свічки протягом дійства будуть знаходитися в руках у подружжя. Щоб не обпектися гарячим воском, можна використовувати хусточки або серветки. Освячені свічки зазвичай продаються у магазині при храмі. Після таїнства їх можна забрати собі додому, щоб запалювати там перед іконами.

Рушник – це біле полотно, переважно з льону або бавовняну. Його краю прикрашені вишивкою. Це виріб можна виготовити самостійно або придбати в магазині.

І ще один важливий момент: кожен чоловік під час проведення обряду повинен мати на шиї хрестик.


Як відбувається?

Обряд вінчання включає різні етапи:

  • благословення;
  • заручення;
  • укладення шлюбу.

Що це таке, і чим вони відрізняються, обговоримо більш докладно.

Для того щоб отримати благословення, венчающиеся повинні чекати святого отця у спеціально відведеному місці – притворі. Чоловік повинен розташовуватися з правої сторони, а дружина, відповідно, з лівої, і бути розгорнутою до вівтаря. Священик підносить до парі 2 запалені свічки, які уособлюють цнотливість і чистоту. Тричі поблагословив молодих, він віддає їм свічки, після чого перехрещує і дозволяє пройти в храм.


Під час заручин перед подружжям та їхніми гостями розкривається важливість і відповідальність шлюбу. Кожен повинен відчути значимість даного дійства. Після заручин молоді по три рази повинні надіти на пальці один одного обручки.


А далі перед обличчям Господа і всіх присутніх полягає сам шлюб. Подружжя повинні підтвердити свою згоду вступити в священний союз. З палаючими свічками вони схиляють коліна перед аналоєм, на якому знаходяться Євангеліє, вінці і розп’яття. Кожен вимовляє клятву, в якій йдеться про непорушність шлюбу. Після прочитання необхідних молитов священнослужитель вінцем перехрещує молодят.

Після цього подружжя схиляють голови під вінцями. Далі слід покуштувати вино, подана у спеціальній чаші, після чого відбувається хід навколо аналоя. Два серця зливаються воєдино, чоловікові і дружині бажають довгих років щасливого спільного життя, після чого висловити привітання можуть вже всі присутні.

Дивіться також:  Хустка для вінчання (27 фото): вибираємо мереживний палантин на голову. Як завязати і закріпити хустку на зачісці?

Даний обряд триває від 40 до 60 хвилин, це залежить від священнослужителя і квапливості його промови. Зазвичай вінчання проводиться між 11 і 13 годинами дня. Не забороняється гостям привітати молодят і вручити їм квіти і подарунки. Головне – не забувати, що подія відбувається у храмі, і вести себе треба належним чином.


Підготовка

Перед тим як зв’язати себе і свою половинку священними узами шлюбу, необхідно провести ряд підготовчих заходів. Не буде зайвим знайомство з представниками духовенства в передбачуваній церкви, а також вибір священика, який повинен буде провести ритуал. Можна поставити йому запитання, уточнити тонкощі і нюанси обряду.

Запис на конкретну дату і певний час проводиться заздалегідь. Потрібно враховувати, що пар, які хочуть обвінчатися, може бути багато, а може і не бути зовсім, тому краще уточнити в храмі, коли слід записатися. Зазвичай це робиться або за 2 місяці або за 2 тижні до церемонії.

Вінчальний наряд потрібно підбирати, спочатку уточнивши у священика, якими нормами він повинен відповідати. Також слід подбати про атрибутику. Список речей можна також уточнити в храмі.

Правила поведінки в церкві

Перед проведенням вінчання молодята повинні нагадати своїм гостям, що обряд буде йти до церкви, а це накладає певні рамки на поведінку його учасників. Приміром, не вітається зухвалий зовнішній вигляд. Голосно шуміти і розмовляти під час процедури також заборонено.

Молодята повинні підготуватись і знати напам’ять шлюбні обітниці, які потрібно вимовити під час вінчання. Цим вони покажуть свою повагу.

Помада, особливо яскрава, на обличчі нареченої під час церемонії неприпустима. Губи потрібно ретельно витерти. Всі присутні жінки повинні перебувати в храмі, покривши голову шарфом або хусткою, також рекомендується закривати плечі. Нижня частина одягу повинна закривати коліна. Не можна бути присутнім на вінчанні у занадто відвертому одязі і з нафарбованим.

Дивіться також:  Що дарують на вінчання? 16 фото Подарунки від родичів для молодих і дорослих подружніх пар. Що дарують свідки?

Фото – та відеозйомка

На більшій частині храмів запис обряди на відеокамеру або фотозйомка не забороняються, однак, щоб не потрапити в незручну ситуацію, краще заздалегідь обговорити цей момент зі священиком. Основною умовою зазвичай є те, що оператор повинен вести себе тихо і не заважати проведенню обряду. Спалах краще всього відключити, голосно клацали затвор також може створити незручності, його рекомендується вимкнути. Не варто заважати священнослужителю і вставати в незручних для нього і молодих місцях з бажанням зробити більш цікаві кадри, ракурсів для зйомки і так буде предостатньо.

Церква є священним місцем, тому основну фотосесію з гостями краще зробити, вийшовши з неї після церемонії. Тут вже можна буде витратити необхідний час, не особливо обмежуючи себе в ракурсах і розстановці присутніх.

Чого не можна робити після обряду?

Часто люди, що вступають у шлюб, вважають, що вінчання в церкві здатне накласти на них які-небудь надмірно жорсткі обмеження. Це зовсім не так, адже в її вимогах немає нічого такого, чого б ми не могли собі дозволити, з точки зору моралі.

Таїнство вінчання – це не повинність або тяжкий тягар, а укладення шлюбного союзу перед Богом і благословення, отримане понад. Головне, що потрібно після його проведення – ніколи не втрачати бажання прожити все життя поруч з коханим чоловіком.

Прикмети

Кажуть, що почути дзвін після процедури вінчання – добрий знак. Деякі молодята домовляються з церковнослужителями і їх вихід з храму супроводжується дзвоном. У даною послугою можуть відмовити, в такому випадку слід спробувати домовитися про оплату. Адже це урочисто і красиво, коли дзвони повідомляють небес про створення нової сім’ї!

Докладно про таїнство вінчання дивіться у відео нижче.