Що робити з букетом нареченої після весілля? 18 фото Як правильно засушити, щоб зберегти весільні квіти? Народні прикмети

Якщо дівчині вдалося зловити букет нареченої на весіллі, значить вона скоро вийде заміж. Але як бути і що робити з букетом нареченої після весілля? Як правильно засушити квіткову композицію, щоб зберегти весільні квіти? Звідки прийшла традиція кидати букет нареченої?

У сценарії будь весілля присутній обігрування кількох традиційних моментів, без яких свято втрачає свою пишність. Перше — це вкрадена туфельку нареченої, друге — викрадення самої нареченої і третє — під завісу свята — кидання нареченою весільного букета назад через голову.

Зловити кинутий весільний букет бажає кожна незаміжня дівчина, але дістанеться це прикраса образу нареченої тільки одній подрузі винуватиці торжества. Цей звичай знаменує швидкий вступ в заміжнє життя. Вже після весілля власницю спійманих квітів починають відвідувати різні думки про подальшу долю букета. Всьому виною безліч традицій і прикмет, на які дуже часто звертають увагу.З англійських земель прийшла традиція будь-якими шляхами зберігати весільний букет нареченої. Це було пов’язано з дефіцитом квітів у минулі століття. У наші дні В Англії подібних проблем не виникає, але традиція досі передається з покоління в покоління.

Слов’янські народи теж зберігали весільні вінки. Існувало повір’я, що в цих квіткових прикрасах укладена сила тепла, любові і ніжності. У деяких випадках весільні вінки передавалися батькам нареченої на певний термін зберігання.

А ось фен-шуй, який прийшов з Китаю, трактує, що зберігати у своєму житлі сухі квіти категорично заборонено. Вони несуть в собі негативну енергетику і створюють напружену обстановку в будинку.

Незважаючи на безліч традицій різних країн світу власниця весільного букета самостійно вирішує, що робити з букетом. Викидати святковий елемент образу нареченої або залишити собі на пам’ять. У будь-якому разі традиції і прикмети різних народів будуть суперечити один одному.

Як продовжити життя свіжим бутонам?

Останнім часом досить часто флористам стали надходити замовлення на створення композицій з штучних квітів. Нібито вони не зіпсуються, і букет збереже свій зовнішній вигляд. Насправді такий важливий елемент образу нареченої повинен бути яскравим і живим. А збереження його первісного вигляду протягом святкового дня задача не з легких. Головне, пам’ятати кілька важливих порад і слідувати їм бездоганно.

  • Сонячна погода сприяє швидкій втраті вологості букета, тому його перебування під палючими променями сонця, повинне бути обмеженим.
  • Якщо весілля проходить у прохолодний період року за букетом необхідно стежити з подвоєною силою. Холод здатний зіграти з живими квітами злий жарт. Букет може замерзнути, а після попадання в теплу середу взагалі розпадеться.
Дивіться також:  Бордовий букет для нареченої (63 фото): весільні букети на весілля в тонах бордо з білим і бежевим кольором


  • Квітам необхідно отримувати вологу впродовж цілого святкового дня. Тому губку портбукета потрібно час від часу змочувати прохолодною водою. Квіти не відразу увберуть в себе всю вологу, а поступово будуть поглинати її.
  • Дуже рідко, але на весіллі можна зустріти подружок нареченої, відповідальних за букет. Саме вони стежать за його зовнішнім виглядом, вологістю і при необхідності бризкають з пульверизатора.


Живі квіти дуже люблять приємну атмосферу, де панує теплий і м’який клімат. На весільному торжестві для букета нареченої виділяється особлива місцерозташування. Категорично заборонено залишати букет на протязі. Квіткова стійка не повинна бути встановлена поруч зі сценою. Не можна, щоб на бутони квітів потрапляли яскраві промені світла.

Як зберегти квіти надовго?

Через кілька днів після весільного торжества букет нареченої втрачає свій первісний вигляд, квіти в’януть і починають засихати. Відповідно його залишиться тільки викинути. Але для того щоб надовго зберегти його зовнішній вигляд, потрібно скористатися деякими порадами.

Засушити

Висушування квіткового букета вважається самим надійним способом збереження кольорів. Щоб композиція засушилась цілком, необхідно обернути букет щільною однотонної папером, бажано темного кольору. Отриманий згорток підвісити в неосвітленому приміщенні у вертикальному положенні, щоб бутони виявилися опущені вниз. Залишити букет в такому стані на два тижні. Після закінчення зазначеного часу букет необхідно обприскати лаком, за рахунок якого композиція придбає додаткову міцність і щільність.

За цим принципом можна висушувати букет нареченої в розібраному вигляді. Тільки трохи незручно збирати назад розкладену ікебану. Але як плюс можна розглянути можливість композиційної побудови декількох букетів, якими можна прикрасити інтер’єр у вітальні.

Для засушування у плоскому вигляді потрібна одна велика і товста книга. Між сторінок викладаються квіти, після чого книга закривається і притискають важким грузилом на кілька днів. Книжкові листи за цей час вберуть накопичилася в кольорах вологу. Після чого композицію можна буде помістити в рамочку і повісити над каміном.

Обробити гліцерином

Гліцеринова обробка протікає досить довго, приблизно два місяці. Даний спосіб підходить для квітів з щільною текстурою. Спочатку потрібно видалити непотрібні листя і зрізати навскоси стебло. Гліцерин і гаряча вода розводять у співвідношенні 1: 2. Розчин заливається в вазу або банку з квітами та залишається на кілька місяців. Періодично треба злегка підрізати стеблинка.

Дивіться також:  Букет з орхідей (49 фото): букети з орхідей з білими трояндами і синіми фрезиями

Покрити лаком

Найпростіший спосіб сушіння, що не вимагає проведення різноманітних махінацій. Зів’ялі квіти потрібно тільки побризкати лаком для волосся. Можна навіть скористатися закріплювачем з блискітками. Головне, щоб квіти не висохли, в іншому випадку вони просто розпадуться, і зберегти букет не вийде.

Корисні поради

Букет нареченої грає важливу роль на весільному торжестві. Його стан і зовнішній вигляд протягом усього свята повинні відповідати красу нареченої. Важливо пам’ятати, що незважаючи на величезну значущість квіткову композицію слід забирати від флористів в самий останній момент. На практиці так і відбувається, наречений, що прямує до нареченої, по дорозі забирає готовий букет і мчить до своєї обраниці.

Під час святкування букет необхідно злегка змочувати водою. Досить заздалегідь приготувати пляшечку з чистою рідиною і час від часу в залежності від погоди обприскувати квіти.

На сучасних весіллях традиція кидання букета отримала деякі зміни. Просто кинути квіткову композицію в натовп незаміжніх дам вже неактуально. Дуже цікаво така традиція проходить в ігровій або танцювальній формі. Головне, щоб омріяний букет дістався однієї з подружок нареченої випадково.

На наступний день після весілля вирішується остаточна доля букета. Або від нього відмовляться, що відбувається вкрай рідко, або його засушат. У деяких випадках засушенная композиція лежить до ситцевій річниці молодят, а в день річниці спалюється. Ця символічна традиція стає ознакою щастя у сформованій родині.

Спійманий букет нареченої можна зберегти для себе коханої і насолоджуватися ним в будь-який час. З квіткового сухостою може вийти незвичайний куточок пам’яті.

Про те, що не можна робити з букетом нареченої, дивіться у наступному відео.