Щітка для миття вікон (34 фото): варіант для чищення з двох сторін, двостороння продукція з телескопічною ручкою, варіанти для миття зовні

Щітка для миття вікон допоможе домогтися ідеальної чистоти без зайвих зусиль. Який підібрати варіант для чищення вікон з двох сторін? Якою повинна бути двостороння продукція з телескопічною ручкою для домашнього користування?

Вибрати метод очищення стекол таким чином, щоб він відповідав всім необхідним вимогам, ще складніше, оскільки для цього необхідно ретельно вивчити питання і виділити основні недоліки і переваги того чи іншого інструментарію. На допомогу приходить щітка для миття вікон, яка вирішує відразу кілька проблем. Це зручно, практично і доступно, хоча широкий асортимент породжує масу питань на етапі вибору.

Щітка для миття вікон являє пристосування з двома насадками: м’яка частина для видалення бруду і розлучень, скребок для води. Довжина ручки, колір, матеріал, форма, електронне управління, безліч додаткових послуг у вигляді кута нахилу насадки або механізм подовження ручки – це особливості кожної моделі.

Що стосується переваг такого варіанта очищення вікон, то вони цілком зрозумілі.

 • Зручність. Практичність використання щітки полягає в тому, що вона охоплює досить широку область вікна, дозволяючи за короткий термін очистити велику площу. До того ж щітка оснащена двома насадками, кожна з яких виконує певну функцію, що дає можливість впоратися з забруднення швидко і просто, а процес прибирання буде складатися з двох етапів. На першому необхідно нанести миючий засіб або просто змочити вікно і насадку водою, після чого починається очищення вікна плавними рухами. Видалення бруду відбувається швидко, а на заключающем етапі скло натирається до блиску, одночасно усуваються розлучення, краплі від води і патьоки. Існують і такі варіанти виробів, які не потребують миючих засобах, оскільки поверхня матеріалу має унікальну структуру і процес очищення відбувається за рахунок особливостей волокон.
 • Використання на висоті. Миття вікон у висотних будівлях – це не просто складний, а часом і небезпечний процес. Щітка виключає будь-які загрози і проблеми, оскільки має довгу ручку або магнітну основу в залежності від виду. Такий пристрій швидко стане незамінним помічником, коли необхідно привести в порядок панорамні вікна або засклені лоджії на великій висоті.


 • Економія. Використання щітки для миття вікон значно економить час і ресурси. Наприклад, магнітні вироби з дистанційним управлінням очищають поверхню за короткий час і при цьому не вимагають постійного спостереження, але і інші варіанти не менш економічні. Звичайні магнітні щітки очищають поверхню відразу з двох сторін і виключають необхідність мити вікна з іншого боку, що є і складним, і одночасно небезпечним заняттям.
 • Алергіки. У людей з алергічними реакціями виникають труднощі в процесі прибирання, адже вона вимагає застосування сильної побутової хімії, але зі щіткою такий варіант виключений. Існують такі варіації щіток, що виконують миття без використання миючих засобів, при цьому якість виконання роботи не страждає. В особливо складних випадках може знадобитися мильний розчин, але це винятки.
 • Складна робота. Будинки, розташовані поблизу доріг або на великій висоті, де немає можливості проводити прибирання часто мають певні складнощі, оскільки на стеклах накопичується такий наліт пилу і бруду, що позбутися від нього звичними засобами стає неможливим. На допомогу приходить щітка для миття вікон, яка усуває проблему у всіх важкодоступних місцях, зокрема, по краях і в кутах.
Дивіться також:  Чим відмити монтажну піну з рук? 26 фото Чим змити в домашніх умовах, способи відтерти, як прибрати плями і як очистити шкіру


  Щітка для миття вікон володіє і недоліками.

  • Вартість. Основним недоліком деяких пристроїв є висока вартість. Потрібно сказати, що вона цілком виправдана, але на початковому етапі для досягнення необхідного результату у прибиранні доведеться витратитися.
  • Якість. Різні фірми використовують свої матеріали, тому якість в найдешевших моделях може страждати. Це стосується виробів з дешевого пластику, термін служби якого порівняно невисокий.

  Види

  Існує чимало видів щіток для очищення вікон і всі вони мають як перевагами, так і певними недоліками.

  Швабра з телескопічною ручкою

  Телескопічна швабра – це найбільш простий, але при цьому досить зручний варіант. Вона представляє одну або дві насадки з довгою ручкою, що регулюється в плані довжини. Іноді в таких щітках присутній зміна положень миючого підстави від 15 см до декількох метрів, що дозволяє очистити всю забруднену поверхню з обох сторін. Для стандартизованих вікон підходять моделі з середньою довжиною ручки, а власникам великих за розмірами вікон необхідно вибирати швабри з довгою ручкою. Такий варіант підходить для очищення панорамних вікон в приватних будинках або засклених лоджій у висотних будівлях.

  Існує такі два види швабр з телескопічною ручкою, як:

 • побутова;
 • професійна.


 • У першому випадку щітка має лише одну м’яку насадку, а додаткові функції і регулювання довжини відсутні. Вироби для професійної мийки дозволяють змінювати кут нахилу, в результаті чого процес прибирання стає набагато простіше, а важкодоступні місця очищуються без особливих проблем. Під час прибирання важливо дотримуватися правила використання та чітко дотримуватися зазначеної на упаковці техніці очистки, оскільки в іншому випадку можуть залишитися некрасиві плями, краплі від води і навіть деякі забруднення.

  З недоліків можна відзначити недовгий термін служби, хоча це поправно при акуратному використанні і частій зміні миючої частини, яка з часом виходить з ладу.


  Магнітні

  Магнітні щітки на вітчизняному ринку з’явилися не так давно, але вже встигли завоювати популярність. Вони являють собою конструкцію з двох однакових частин, які мають у своїй основі магніт. Він дозволяє щіток закріплюватися між склом і рухатися в одному напрямку на будь-якій висоті, що є головною перевагою такого виробу. У процесі роботи одна частина щітки очищає внутрішню сторону, а друга – видаляє забруднення на зовнішній стороні вікна.

  Для виготовлення чистячої поверхні зазвичай використовують м’який фетр або поролон, який замінюється у міру втрати якостей в процесі роботи. Змінні частини продаються в більшості великих господарських магазинів, тому проблем із заміною виникнути не повинно.


  Крім м’якої частини, присутній поліруюча складова для видалення розлучень та залишків миючих засобів. Завдяки цьому досягається максимально якісний результат, і вікна виблискують від чистоти. Багатьох лякає той факт, що магнітна частина може впасти з великої висоти, внаслідок чого пристрій буде зламано, а гроші витрачені даремно, але виробники вирішили цю проблему. У сучасних моделях присутній шнур в якості страховки, який кріпиться до другої частини, накидається на руку мийника або ручку склопакета.

  При купівлі такого дорогого виробу необхідно звертати увагу на характеристики, оскільки навіть зовні схожі моделі кардинально різняться в плані функцій і особливостей.

  Основним моментом, на який варто орієнтуватися – це потужність магніту, тому що від нього буде залежати продуктивність і термін служби. До того ж пристрої виробляють наступних видів залежно від товщини вікон:

  Дивіться також:  Як почистити срібло содою? 24 фото Як відтерти срібло з допомогою фольги в домашніх умовах, можна видалити чорноту оцтом
 • однокамерні пакети 25 мм;
 • вітринні стекла від 6 мм;
 • двокамерні склопакети 30 мм.
 • Інформація про тип склопакета, для якого призначена щітка, вказується на етикетці виробу, а в разі її відсутності необхідно уточнити всі у продавця. Не менш важливим моментом є довжина страхувального шнура, що повинна бути в два рази більше ширини вікна. Перевагами такої моделі є можливість швидко впоратися з забрудненнями на високих поверхах, заощадити при цьому час і виключити будь-якої загрози для здоров’я мийника. Процес збирання відбувається швидко і просто з видаленням забруднень з усіх важкодоступних місць, а з електронними моделями він спрощується до приміщення апарату на вікно і закріплення страхувального шнура.

  З недоліків варто відзначити високу вартість, але виріб купується один раз, і якщо вибір був зроблений правильно, то буде радувати власників протягом довгих років.


  При виборі апарату потрібно розуміти, що товщина вікон, з якими він впорається – це важлива особливість, оскільки використовувати одну і ту ж щітку для вікон в кімнаті і лоджії не вийде, якщо товщина вікон різна. Проблеми можуть виникнути при неправильному підборі пристрою. Так, потужність буде занадто високою, і рух виробу сильно сповільниться, а при надмірно великій товщині вікна магнітна щітка і зовсім не стане працювати, оскільки магніт не утримає другу частину.

  Слід навіть за наявності дистанційного керування іноді перевіряти роботу виробу, тому що трос може обірватися, а апарат впасти прямо на людей. Такі випадки рідкісні, але обережність є дуже важливою.

  Парова

  Парова щітка для очищення вікон – це незамінний помічник для багатьох господинь. Така щітка має декілька насадок для різних поверхонь і важкодоступних місць, 3-4 режиму роботи, які дозволяють регулювати кількість пара, спрямоване на скло. Така щітка не тільки очищує поверхню, але і дезинфікує її, чого важко добитися при використанні навіть самих сильних миючих засобів.

  Основними недоліками є висока вартість і можливість очищення тільки внутрішньої сторони поверхні скла.


  Автономна

  Автономний вид не вимагає постійного змочування (вода подається автоматично), очищає скло з двох сторін, використовує миючий засіб і видаляє бруд з найскладніших місць. Конструкція складається з двох частин з магнітом в якості основи і спеціальними насадками, яких йде кілька в комплекті. Заряджається щітка від мережі, має страхувальний шнур, а одного заряду вистачає на півгодини роботи.

  Недоліками є вартість та складності на етапі вибору, оскільки необхідно оцінити всі плюси та мінуси, щоб підібрати модель, яка буде відповідати вимогам конкретної людини.


  Як правильно користуватися?

  Для кожного виду щітки існує свій спосіб використання, про який виробники пишуть на інструкціях та етикетках. Щітки з телескопічною ручкою і паровим механізмом слід використовувати наступним чином:

  • для початку потрібно позбутися від зайвих деталей і пилу на підвіконні;
  • набрати відро з чистою водою, при необхідності приготувати мильний розчин;
  • змочити очищувальну частина у воді або розчині і плавними рухами знизу вгору почати протирати вікна; у складних випадках доведеться пройти кілька разів по поверхні, щоб повністю позбутися від бруду;
  • змочити швабру в чистій воді і видалити залишки засобу, після чого використовувати скребок, він відшліфувати скло і впоратися з плямами від розлучень або крапель води, якщо такі залишилися.
  Дивіться також:  Чим відтерти монтажну піну з дверей? 21 фото: Як очистити з деревяних дверей, як прибрати, якщо вона засохла, чим відмити з металевої поверхні   Магнітні і автономні апарати слід використовувати наступним чином:

   • закріпити виріб з двох сторін вікна і запустити його. перед цим обов’язково перевірити страхувальний шнур;
   • намочити чистячі частини, при необхідності додати мильний розчин, періодично спостерігати за роботою апарату, можна розпорошити миючий засіб прямо на вікно;
   • щітки з ручним регулюванням потрібно переміщати самостійно, а автономні моделі будуть рухатися по заданому маршруту;
   • у деяких моделях полірування відбувається однієї і тієї ж насадкою, в інших – їх необхідно міняти.


   Виробники: огляд та відгуки

   Якісні магнітні щітки випускають такі компанії, як «Татла» і Window Wizard. Вартість моделей коливається від 2000 до 5000 рублів залежно від комплектації.

   • Щітки «Татла» використовують для очищення однокамерних склопакетів. Вони мають потужний магніт, який дозволяє з легкістю очистити вікно навіть у 32 мм.
   • Для двокамерних вікон бажано використовувати щітки Window Wizard.
   • З китайських варіантів можна відзначити товари виробника Glass Wiper, яка підходить для очищення одинарних склопакетів.
   • Щітки з паровим механізмом випускають різні компанії і всі вони приблизно однакові, а середня вартість такого виробу становить 2000 рублів.   Поради

   Варто дотримуватися наступних порад від фахівців при виборі щітки для миття вікон:

   • перед покупкою необхідно виділити основні вимоги і зробити вибір у бік тієї чи іншої моделі, характеристики якої відповідають всім пунктам;
   • варто враховувати вид вікон, їх товщину, обширність поверхні і наявність важкодоступних місць;
   • потрібно вибирати якісні вироби, ціна на них вище звичайної, але термін служби буде радувати довгі роки;
   • магнітна щітка – це відмінний пристрій для вікон, розташованих на великій висоті;
   • парові щітки не тільки очищають скло від бруду і пилу, але і дезінфікують поверхню;


   • швабри для вікон з регульованою ручкою підходять для всіх видів скла;
   • двостороння щітка для вікон зовні і всередині має чудові технічні характеристики, подвійна губка-стерка для чищення віконних прорізів може бути гумова та електрична, яка краще – визначити складно; виріб підходить для використання як на балконі, так і для автомобіля.

   Огляд магнітної щітки для миття вікон дивіться у наступному відео.