RF-ліфтинг (41 фото): що це таке, радіохвильова процедура для особи, відгуки лікарів-косметологів

RF-ліфтинг – що це таке? Кому показана радіохвильова процедура для обличчя? Що кажуть про радиоволновом ліфтинг відгуки лікарів-косметологів та пацієнтів і коли не можна проводити процедуру?

Метод RF-ліфтингу зародився ще в 1908 році завдяки роботі двох вчених-медиків – Р. Цейника і Ф. Нагельшмидт, саме вони ввели в ужиток термін «діатермія», який позначає один з методів лікування невралгії та м’язовому болю. Трохи пізніше, в 30-ті роки, був виявлений принципово новий лікувальний чинник – вплив високочастотним електричним поле, а вже на початку нашого століття американські вчені провели першу процедуру РФ-ліфтингу.

Дія струмів високої частоти зумовлює нагрівання і ефективну підтяжку тканин.

Як відомо, саме присутність колагену відповідає за молодість шкіри. Проте з часом активність клітин скорочується і його вироблення призупиняється. Нормалізувати ситуацію за допомогою медичних препаратів, мазей і масок досить важко, тому вплив радіохвилі стало справжнім проривом в косметології. Після контакту клітин з RF-апаратами вони починають виробляти неоколлагенез в прискореному темпі, одночасно з цими молекулами в клітинах формується еластин і глікозаміноглікани, які і дають той самий омолоджуючий ефект.

Якщо пластична хірургія бореться з віковими змінами шляхом резекції окремих ділянок шкіри, то RF-ліфтинг стимулює вироблення нового колагену, який сприяє більш щільного прилягання тканин до гладкій мускулатурі.


Механізм дії полягає в наступному: шкірні покриви людини розігріваються до заданої температури, як наслідок, фібрилярні волокна стають твердими і перетворюються в спіралі з досить ущільненим каркасом – саме він відповідає за зв’язок клітин і обумовлює еластичність шкіри зсередини. Як відомо, колаген – білок, у зв’язку з цим під впливом підвищених температур він згортається, а шкіра при цьому стає підтягнутою.

Одночасно з цим процесом термічне вплив викликає растопление скупчився підшкірного жиру, який виводиться через пори фізіологічним шляхом.

Всі проведені маніпуляції ефективно стимулюють посилене кровообіг, нормалізують метаболічні процеси, живлять клітини киснем і сприяють виведенню токсинів з організму.

Апаратне омолодження буквально на очах покращує стан шкіри, підтягує «бульдожі» щоки, прибирає негарне провисання м’яких тканин і зменшує ознаки втоми.


Результат до і після застосування процедури ліфтингу яскраво виражений.

Ефект полягає у:

 • зникнення апельсинової целлюлитной кірки;
 • підвищення тургору і еластичності шкіри;
 • зменшення кількості зморшок і великих складок;
 • поліпшення кольору шкіри;
 • скорочення набряків і чорних кругів під очима;
 • позбавлення від другого підборіддя.

Процедура має свої плюси і свої мінуси.

Отриманий результат не тільки зберігається, але і наростає протягом півроку після проведення першої процедури.

До переваг відносять:

 • універсальність – процедуру можна проводити на будь-якій шкірі особи (сухої, жирної або комбінованої);
 • по закінченні маніпуляцій не залишається шрамів, синців та інших неестетичних слідів, як це буває при проведенні пластики;
 • процедура абсолютно безболісна – як правило, пацієнтки відчувають тільки приємне тепле поколювання;
 • апаратна підтяжка не вимагає особливої підготовки;
 • важливо, що омолоджуючий ефект досягається за рахунок залучення природних ресурсів, організм не відчуває ніякого стороннього вторгнення.

RF-ліфтинг підходить для жінок будь-якого віку, його можна робити як молодим, так і більш зрілим дамам, однак фахівці рекомендують займатися омолодженням лише після появи перших ознак старіння, тобто починаючи з 35 років.


Ефект на шкірі помітний вже після першої процедури, хоча для більш вираженого і тривалого ефекту бажано пройти курс 6-12 сеансів з проміжком в 10-14 днів, а для підтримки досягнутого ефекту слід повторювати обробку кожні півроку.

Якщо говорити про мінуси RF-ліфтингу, то як і будь-яке інше радіохвильове випромінювання, вплив апаратів впливає на роботу внутрішніх органів людини. При ліфтинг час контакту і доза випромінювання мінімальні, однак гарантію 100%-ї безпеки вам не дасть жоден медик.

Процедура досить дорога, а враховуючи, що сеанси проводять курсом, її ніяк не можна назвати доступною для більшості наших співвітчизниць.

Косметологи вказують, що в окремих випадках після підтяжки може розвинутися набряк, гіперемія шкіри і в рідкісних випадках гіперпігментація. Вірогідність появи таких неприємних наслідків залежить від рівня професіоналізму лікаря-косметолога і рівня технічної оснащеності клініки.

Говорячи про методику RF-ліфтингу, слід зупинитися на відмінності цього методу від схожих з ним процедур. Дуже часто плутають термаж і RF-ліфтинг, оскільки кожний метод передбачає вплив радіочастотного випромінювання.

Дивіться також:  Ендоскопічний ліфтинг обличчя (24 фото): підтяжка лоба і брів, операції для середньої зони, відгуки

Але між цими процедурами є деякі відмінності:

 • термаж здійснюється при температурі 40 градусів, а радіохвильове омолодження розігріває її до 60 градусів;
 • термаж передбачає функціонування високочастотної монополярной енергії, яка набагато слабкіше;
 • термаж передбачає повну зміну структури колагенового білка в шкірі.

RF-ліфтинг набагато ефективніше більшості косметичних процедур. Так, наприклад, лазерної шліфовки набагато травматичнее, ніж радіохвильове вплив, оскільки використання лазера недостатньо кваліфікованим фахівцем часто викликає опік шкірних покривів.


Не менше проблем виникає і при біоревіталізації, оскільки жінки нерідко стикаються з ушкодженнями шкірних покривів. Та й процес відновлення триває досить довго.

Особливо важливе значення має той факт, що при хвильовому омолодження повністю виключена будь-яка ймовірність занесення інфекції. Навіть недосвідчений косметолог, прийди йому в голову така думка, не зміг би її здійснити, це велика перевага процедури перед багатьма іншими маніпуляціями, які вимагають прийому антибіотиків, знижують ризик розвитку запальних процесів.

Ну і, звичайно, великим бонусом є можливість відразу після процедури відправитися у своїх справах – ніхто з зустрінутих вами друзів і колег не помітить, що ви якимось чином змінювали свій зовнішній вигляд. Цього не можна сказати про пластичних операції, після яких людина мінімум на 10-14 днів випадає із звичного ритму життя.

Введення філлеров небезпечніше, ніж RF-ліфтинг, однак ефект ліфтингу зберігається так довго, як буває у випадку з філерами.

Методики

У системах радіочастотного омолодження застосовується кілька систем, якими користуються всі сучасні салони краси. Умовно вони поділяються на кілька основних типів.

Монополярні – при цьому працює два основних електрода, через які проходить електричний струм. Перший змінюється, а другий статичний, при цьому максимальне зростання температури локалізується в тих місцях, де розташований рухливий електрод. Глибина впливу такого методу становить 2-3 сантиметрів.

Науково доведено, що однополярний ліфтинг має суттєві мінуси, до яких відносять сильне термовоздействие на шкіру, а також контакт з вторинним магнітним полем, яке представляє певні ризики для роботи внутрішніх органів.


Наслідками такої процедури можуть стати опіки, формування рубців, а також зміни в структурі підшкірної клітковини. Безумовно, ризик таких наслідків не настільки великий, але, тим не менше, краще перестрахуватися, тим більше в наші дні існують більш дешеві і ефективні методики роботи з радіохвилею. Крім цього, монополярное омолодження можна використовувати лише один раз, тому звернення до подібної методики має сенс тільки в тому випадку, якщо мова йде про боротьбу з жировими відкладеннями і та проявами целюліту на животі і ногах. Якщо потрібно уходовая процедура для особи, слід віддати перевагу бі – або багатополярного ліфтінгу.

Біполярні характеризуються більшою безпекою в порівнянні з монополярными, оскільки в цьому випадку електроди розташовуються поблизу друг до друга, в теж час і ступінь впливу невелика і не перевищує відстані між ними.

Многополярные – даний метод припускає наявність великого числа електродів в межах однієї маніпули. Втім, одномоментно функціонує лише одна пара, а рахунок особливої схеми, що визначає працюють елементи, система дозволяє домогтися найбільш рівномірного і виключно безпечного впливу глибиною 1,5-2 див.


Комбіновані – це загальна назва для самих різних методик, найбільш популярною з яких вважається вакуумна. При ній захоплюється одна складка, що дозволяє апарату надавати більш інтенсивний вплив. Велике поширення одержали поєднання радіохвильового потоку і лазерного випромінювання. Подібний тандем обумовлює більш інтенсивне прогрівання. В сучасних клініках встановлені апарати, які мають вбудовану систему охолодження, що знижує ризик виникнення опіків, однак при цьому вони володіють меншою результативністю.

В останні роки виробники апаратів працюють над завданням максимально глибокого проникнення радіохвилі під шкіру, для цього використовують найрізноманітніші типи металевих електродів, які прикладають до шкіри. Класичний варіант передбачає механізм вакуумного всмоктування шкіри в насадку, але справжнім відкриттям стало створення голчастого ліфтингу. Цей спосіб омолодження ефективно вирішує всі проблеми, пов’язані з постачанням тепла в глибокі шари шкіри. Микроиглами воно потрапляє на глибину до 3,5 мм, формуючи при цьому необхідні радіочастотні імпульси. Далі – більше: крім електромагнітних променів, шкіра отримує непомітні оку проколи від голочок ці мікропошкодження стимулюють запуск регенераційних процесів і, таким чином, «одним махом» і формуються молоді колагенові волокна і починається процес формування шкірного білка.

Микроигольчатый ліфтинг по своїй ефективності істотно перевершує звичний фракційний за рахунок омолодження всіх шкірних компонентів як в дермі, так і в епідермісі.


Свідчення

RF-омолодження – ефективна процедура, до якої вдаються в таких випадках:

 • при прояві вікових змін шкіри, появі зморшок, явно виражених носогубних і лобових складок, а також «гусячих лапок» в куточках очей;
 • при «поплывшем» овал обличчя, яке виникає при частковому обвисании верхніх шарів дерми і підшкірно-жирової клітковини;
 • при вугрової висипки, що супроводжується появою рубців і потемнениями;
 • при фотостарении, яке передбачає появу зморшок і складок під впливом ультрафіолетового опромінення.
Дивіться також:  Крем навколо очей (21 фото): RF-ліфтинг для шкіри повік в домашніх умовах, результати і відгуки


Крім того, показанням до RF-ліфтінгу вважаються такі естетичні проблеми:

 • розтяжки, які з’являються при інтенсивному зниженні ваги і після пологів;
 • локальні жирові відкладення;
 • обвисання великих ділянок шкіри після вагітності та пологів;
 • вікове в’янення шкіри, в’ялість і погіршення пружності.

Радіочастоти також рекомендують для закріплення ефекту від ліпосакції, кругової хірургічної підтяжки обличчя, мезотерапії, хімічного пілінгу.


Протипоказання

Як і будь-яке інше втручання в роботу внутрішніх систем життєдіяльності організму, РФ-ліфтинг має протипоказання до застосування.

В першу чергу, до них відносять наявність таких захворювань, як:

 • онкологічні процеси;
 • цукровий діабет;
 • вірусні інфекції;
 • запалення судин і капілярів;
 • аутоімунні захворювання сполучної тканини;
 • ендокринні патології;


 • гіпертонія;
 • епілепсія;
 • порушена згортання крові;
 • шкірні захворювання та інші порушення цілісності шкірного покриву;
 • підвищена температура і лихоманка;
 • важкі неврологічні захворювання.

Також не слід вдаватися до радіохвильового омолодженню вагітним і годуючим жінкам, а також особам декомпенсационной стадії хронічних і серцево-судинних хвороб.

Від процедури треба відмовитися також у разі, якщо на шкірі є шрами, родимки, шрами, запальні висипання, рани, набряки і доброякісні пухлини. Протипоказанням є наявність імплантів, а також алергія на контактний гелевою складу.


Обладнання

Будь-які косметичні процедури проводять в спеціалізованих косметичних клініках, де встановлено сертифіковане обладнання.

Рф-ліфтинг базується на двох основних принципах роботи:

 • Діатермія. Передбачає прогрів тканин під впливом змінного електричного струму. Діюча речовина, яке пропускає робочі струми, що містить усередині себе тепло, за рахунок якого як сама шкіра, так і підшкірний жир більш інтенсивно піддаються термічному впливу. У цій техніці працюють апарати TriWorks, а також IntraDerma – вони базуються технології Aluma, що передбачає використання електродів з металу.
 • Вплив електромагнітного поля (УВЧ). У цьому випадку механізм дії аналогічний принципу роботи кухонних мікрохвильовки, під час якого тканинні молекули повністю змінюють своє місце розташування. Оскільки орієнтує їх силове поле відносять до змінного, то, відповідно, частота зміни свого становища дорівнює частоті самого поля. Цей ефект носить назву «дипольного зсуву», при цьому нагрів відбувається за рахунок прямої залежності між рівнем нагріву підшкірної клітковини і енергією переміщаються молекул.


За цим стандартом апарати працюють за технологією Thermage. Серед них найбільше поширення отримало обладнання марки Revital RF. Відмітна особливість таких апаратів – покриття шаром діелектрика.

Крім зазначених апаратів, в сучасних клініках нерідко можна побачити апарат IntraDerma. Втім, технології постійно вдосконалюються, тому не виключено, що в косметичному салоні ви побачите більш сучасну модель для RF-ліфтингу. Це не повинно вас налякати, проте, перш ніж погодитися на таку процедуру, має сенс вивчити новинку і познайомитися з відгуками про неї.

Наприклад, апарат Scarlet є одним з найбільш популярних у відвідувачів косметичних клінік і салонів. Його ефективність пов’язана з глибоким проникненням радіохвиль в шари епідермісу, що стимулює посилене утворення колагену, причому цей процес відбувається не тільки на поверхні тканин, але і глибоко всередині.

Застосування системи Scarlet RF бореться з набряком, провисанням контуру і позбавляє від зморшок.


Не меншою популярністю користується Infini для 3D RF-ліфтингу, завдяки якому можна прибрати друге підборіддя, підтягти обвислі щоки і домогтися скорочення зморшок. Цей апарат також ефективно бореться з рубцями і шрамами, однак тільки фахівець може вирішити, наскільки виправдане використання цього апарату в кожному конкретному випадку.

Фракційний RF-ліфтинг на апараті Matrix RF не менш ефективний, більше того, ця розробка ізраїльського концерну Syneron широко використовується в косметології, починаючи з 2010 року. На сьогоднішній день це, мабуть, самий ефективний апарат для класичного омолодження з використанням радіочастот, який поєднує в собі ліфтинг і фракційний термоліз, за рахунок чого на шкіру комплексно впливає безліч найдрібніших електродів, які забезпечують результат, що зберігається протягом року.

У домашніх умовах також можна провести спрощену процедуру омолодження, для цього використовують апарати меншого розміру і більш слабкої потужності. Застосування такого обладнання досить ефективно, але не варто розраховувати, що результат буде порівнянний з салонним відходом.


Тим не менше, якщо ви вирішили займатися омолодженням самостійно в домашніх умовах, то для початку слід якомога уважніше познайомитися як з самою методикою роботи, так і з техніко-експлуатаційними особливостями приладу. Необхідно слідувати їм в точності, інакше різко зростає ризик травматизму.

Дивіться також:  Інфрачервоний ліфтинг (17 фото): глибокий ліфтинг обличчя і тіла, відгуки

Основні етапи маніпуляцій аналогічні салонним:

 • для початку необхідно очистити шкіру скрабом, тоніком і водою;
 • далі йде стадія безпосереднього впливу на шкіру за допомогою обраного апарату, принцип його дії повинен бути докладно викладено у інструкції;
 • потім наноситься заспокійлива маска, яка покращує стан шкіри і сприяє її остаточної регенерації.

Фахівці рекомендують віддати перевагу апаратам марки Gezatone, які відносять до комплексних за рахунок потрійного впливу на підшкірні шари радіохвилі, ультразвуку та світла.

Ще один апарат, який отримав лише позитивні відгуки у користувачів – це Newa, який обумовлює досить хороший ефект радіохвильового омолодження в домашніх умовах.

Зверніть увагу на те, що будь-апаратний механізм повинен купуватися тільки в спеціалізованих магазинах.


Проведення процедури

Процедура підготовки до радіохвильового омолодженню не вимагає великих зусиль, проте знати деякі нюанси необхідно.

Безпосередньо перед ліфтингом не слід використовувати косметичні засоби і креми. Шкіра перед початком обробки повинна бути ретельно очищена.

Контактні лінзи і окуляри, якщо такі є, слід зняти, а чоловікам необхідно гладко поголитися.

На очищену шкіру пацієнта лікар наносить особливий гель, який слугує провідником між тканинами і радіохвилею.

RF-ліфтинг проводять як особі, так і по всьому тілу, при цьому вибраний режим роботи залежить від того, яку ділянку піддається впливу.


Потім лікар, використовуючи спеціальні насадки (маніпули), масажує шкіру за необхідне лініях. В цілому процедура триває від 15 хвилин до 2 годин, залежно від складності роботи і поставлених завдань.

Відразу після радіоліфтінга можна помітити суттєве поліпшення зовнішнього вигляду – шкіра стає свіжою, пружною і молодою.

Самі по собі маніпуляції не заподіюють пацієнтам ні найменшого дискомфорту. Під час обробки вони відчувають тільки легке тепле поколювання.

Для того щоб закріпити досягнутий результат, необхідно пройти кілька процедур, оптимально від 5 до 8 з інтервалом в 1,5-2 тижні. Незважаючи на явний позитивний ефект відразу після сеансу, процеси вироблення колагену запускаються ще три тижні, тому максимальний ефект досягається через 21 день.

Для того щоб зберегти результат і підтримувати його, слід відвідувати косметолога один-два рази на рік.

Рекомендації

Лікарі косметологи відзначають, що відразу по закінченні процедур радіочастотного впливу на тканини шкіри у пацієнта може спостерігатися невелика набряклість і почервоніння. Ці симптоми зникають через 2-3 дні, однак для цього слід дотримуватися всіх рекомендацій, даних доктором.

Не можна забути про необхідність гарного зволоження шкіри, для цього потрібно використовувати зволожуючі косметичні препарати та вживати не менше 2,5-3 літрів води щодня.

Протягом тижня після процедур варто утриматися від прийому сонячних ванн, відвідування пляжів, соляріїв і відкритих сонцю ділянок.

Використання декоративної косметики також слід відкласти на тиждень або навіть дві, щоб підтримувати чистоту покривів і не допустити закупорку пір і потових залоз.


В період відновлення не допускається відвідування саун, бань і басейнів. Нашкодити шкірі у відбудовний період може і застосування пілінгів і абразивних скрабів.

Перший час слід обмежувати фізичні навантаження, а також варто задуматися про відмову від шкідливих звичок, налагодити харчування і мінімізувати стресові ситуації.

Провідні пластичні хірурги відзначають високу ефективність процедури RF-ліфтингу, однак підкреслюють, що проводити маніпуляції повинен тільки професійний лікар-косметолог. Справа в тому, що працює при даному методі температура становить 40-60 градусів, і якщо зробити її нижче, то процедури не будуть мати ніякого ефекту, а якщо температуру завищити, то можна отримати серйозний опік шкіри, який надалі викличе формування некрасивого рубця.

Перед проведенням RF-ліфтингу обов’язково потрібно проконсультуватися з лікарем, так як до неї є протипоказання.

Про те, як проходить процедура RF-ліфтингу, дивіться у наступному відео.