Ревитоника (32 фото): вправи для шиї і обличчя в домашніх умовах, позитивні та негативні відгуки

Ревитоника: вправи для шиї і обличчя в домашніх умовах, основні правила виконання масажу. Чи замінить самостійний масаж особи салонні процедури? Позитивні та негативні відгуки: може ревитоника замінити пластичну операцію, або це просто дорога розвага?

Існує безліч різних курсів фейсбілдінга, які можна придбати в формі відеоуроків або спеціальних авторських курсів. Розроблена приблизно в 2000-х роках програма «Ревитоника» вважається найбільш ефективним з них. Створила її російський лікар Осьмині Н. Б., що займається відновленням лицьових м’язів і лікуванням опорно-рухового апарату людини. По своїй суті, ревитоника – це комплекс вправ і масажу для особи, що сприяє його підтяжки і усунення дефектів шкіри, з’являються з віком. Ця система заснована на принципах теоретичної механіки і биогидравлики, вправи регулюють натягу і розслаблення м’язів обличчя і шиї.

Ревитоника – це не просто підтяжка шкіри за рахунок опрацювання лицьових м’язів. Це цілий комплекс омолоджуючих і оздоровлюючих програм, які пробуджують і використовують внутрішні резерви організму. Поліпшується кровообіг, прискорюються метаболічні процеси епідермісу і виведення шкідливих речовин з організму людини, шкірні покриви регенерують з більшою швидкістю, ніж зазвичай. Автор зазначає, що правильне виконання вправ не тільки розвине слабкі м’язи, але і прибере гіпертонус і спазми тих м’язів, на які припала зайве навантаження.

Вся програма базується на кількох принципах.

 • Шкіра сама по собі не старіє. За її пружність і молодість відповідає м’язовий корсет, що включає в себе самі м’язи, а також нерви, судини і кістки. Негативні зміни цього корсета тягнуть за собою зміни дерми.
 • Зморшки виникають там, де є м’язовий спазм. Здорова сильна м’яз повинна знаходитися завжди в невеликій напрузі, але коли воно стає зайвим, то шкіра стискається і з’являється складка. Комплекс спрямований на зняття зайвої напруги і повернення м’язам необхідного тонусу.
 • Здорові м’язи – це здорова шкіра. Правильна робота з м’язами дозволить омолодити обличчя і тіло. Їх напруга натягне шкіру і посилить її регенерацію, а їх розслаблення дозволить позбутися від набряків і блоків.
 • Займатися здоров’ям шкіри необхідно з молодості. Всі зморшки і складки починають закладатися в особових м’язах ще з підліткового віку. Важливо якомога раніше виявити і зняти всі блоки і затиски, попереджаючи, а не прибираючи виникли зморшки.


Показання і користь

Незважаючи на те, що механізми старіння шкіри вже давно вивчені, над вирішенням цієї проблеми досі працюють багато вчених.

Старіння обумовлено декількома факторами.

 • Це застій рідини, що може призвести до лімфостазу. Порушений кровообіг призводить до атонії шкірного покриву, він стає тьмяним і в’ялим. Всі метаболічні процеси сповільнюються, що, в свою чергу, може призвести навіть до серйозних захворювань.
 • Це щоденний постійний стрес. В його результаті тканини м’язів ростуть в обсязі і застигають у спазмах, що призводить до розтягування і провисання шкіри, появі брылей і другого підборіддя.
 • Це фасціальні тяги. Фасції – це м’язові оболонки, з’єднані в єдину систему і зв’язують всі м’язи в єдиний комплекс. Спазмированный ділянку однієї м’язи призводить до натягнення всього фасциального комплексу і змінює поставу і риси обличчя.

Таким чином, запобігаючи і усуваючи ці три причини старіння організму, ревитоника сприяє:

 • поліпшенню кровообігу і кровопостачання епідермісу;
 • посилення лімфатичного відтоку;
 • поліпшення структури шкіри;
 • відновлення овалу обличчя і чіткості щелепних ліній;
 • зменшення статичності м’язів обличчя і шиї;
 • усунення зморшок і збільшення гладкості шкірного покриву;
 • посиленого ліфтінгу м’яких тканин;
 • поліпшенню роботи мімічних м’язів і м’язів щелепи;
 • усунення брылей і другого підборіддя.

Протипоказання

Незважаючи на науковий підхід і більшу ефективність вправ, ревитоника має певні протипоказання.

Не можна проводити ручні (і тим більше вакуумні) маніпуляції в наступних випадках:

 • різні запалення і гнійники на тій ділянці, який необхідно масажувати;
 • вроджені проблеми з шийно-поперековим відділом, остеопороз;
 • травми щелепи, ключиць або хребта, а також черепно-мозкові травми;
 • збої в системі кровообігу;
 • гіпертонія і захворювання судин;
 • запалення трійкового або лицьового нерва;
 • різні хвороби епідермісу (бородавки, екзема, псоріаз);
 • серйозні захворювання, такі як онкологія, цукровий діабет або хвороби імунної системи;
 • психологічні розлади, залежності.

Навіть здоровій людині перед початком курсу бажано проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем. Ревитоника не усуне дефекти, викликані певним захворюванням. Наприклад, якщо набряки зумовлені яким-небудь захворюванням, то масаж набряклих тканин тільки посилить розтягнення шкірного покриву.

А також автор Осьмині Н. Б. не рекомендує поєднувати заняття ревитоникой і вправи, спрямовані на збільшення м’язової маси, так як подібний тандем може навіть посилити наявні проблеми.

Для чого застосовується?

Ревитоника дозволить поліпшити колір обличчя, зменшити товщину підшкірного жиру на щоках і підборідді. Вона відновить контур обличчя, підтягне повіки, зробить погляд більш відкритим і розширить очі, усуне зморшки. Крім цього, комплекс дозволить поліпшити стан шиї: подовжить і додасть їй красивий контур, зменшить поперечні зморшки. Головне – це поліпшення постави та зняття напруги плечового корпусу. Таким чином, ревитоника – це не просто лицьова гімнастика, робота ведеться з плечовим поясом, спиною і шийним відділом.

Дивіться також:  Умивання вівсянкою (15 фото): як правильно вмиватися: догляд, результат до і після, рецепти для особи з вівсяних пластівців від прищів, відгуки косметологів

Особа

Ревитоника для особи включає в себе великий комплекс дій для всіх м’язів цієї зони.

Зона лоба

Вправи призначені для того, щоб зменшити і повністю прибрати зморшки і розгладити шкіру. Але також комплекс допоможе поліпшити сон: стане легше заснути і прокинутися, сон буде більш глибокий і дозволить відчувати себе бадьорим. Для цього необхідно розташувати вказівний палець провідної руки над бровою, притуливши його до шкіри бічною частиною. На скроні потрібно зробити упор великим пальцем тієї ж руки, натягуючи шкіру. В цілому це виглядає як козирок, сформований однією рукою.

Інша рука заводиться за голову і підноситься до ділянки шкіри, розташованому вище першої руки. Круговими рухами шкіра підтягується за напрямком від брови до кромки волосся, після чого руки змінюються, і вся процедура повторюється для іншої половини лоба. А також можна масажувати середню частину лобової частки. Долоні розташовуються на обличчі таким чином, щоб мізинці стикалися один з одним в центрі лоба. Спіралеподібними рухами долоні масажують шкіру в напрямку знизу вгору від центру лоба до його країв.

Брови

Розслабити м’язи лоба, повернути бровам правильне положення допоможе наступну вправу ревитоники. Одна рука розташовується на потиличній частині голови, а друга кладе на лоб. Тканини чола потрібно повільно підтягувати вгору до лінії росту волосся, одночасно рухаючи тканини потилиці до шиї другою рукою.

Очі

Щоб зробити очі більш розкритими, і збільшити орбіту біля внутрішнього кута, необхідно трохи розтягнути шкіру. Для цього вказівним і середнім пальцями однієї руки потрібно сформувати букву «V» і, направивши руку долонею до очей, прикласти їх до зовнішнього куточка брови і під зовнішнім куточком ока. Отриманою «вилочкою» шкіра натягається в сторони від ока, а потім зсувається по напрямку до носа. Ще одне подібне вправу можна зробити, приклавши вказівний палець до середини брови, а великий – до середини щоки. Шкіра натягається і стискається в різні сторони, масажується круговими рухами. Після закінчення розтяжки потрібно якомога ширше відкрити очі і кілька разів швидко моргнути.


Губи

Для того щоб підняти куточки губ, необхідно покласти вказівні пальці обох рук на них. Великі пальці при цьому лягають на дугу щелепи з двох сторін від підборіддя. Легкими рухами пальці підтягуються по напряму один до одного, розслабляючи м’язи підборіддя. Вправу можна повторити для кожного куточка рота окремо.


Носогубний трикутник

Для зменшення носогубних складок і збільшення їх лімфодренажу чудово підійде наступна вправа. Вказівний палець однієї руки ставиться на крило ніздрі, а палець другої руки на точку, в якій починається складка. Пальці рухаються таким чином, щоб кожен з них малював половину вісімки. Це дозволить розслабити м’язи. Після цього вказівні пальці лягають уздовж носо-губних складок по напрямку до носа і легкими вібруючими рухами знизу вгору-як би «гладять» складку. Це дозволить вивести з області зайву воду.

Для того щоб підняти верхню губу і крила носа, треба защипнути двома пальцями однієї руки край ніздрі, а пальці іншої руки поставити біля внутрішнього куточка ока з тієї ж сторони особи. Нижні пальці зсуваються до верхніх і затримуються на кілька секунд у найвищій точці.

Овал особи

Щоб повернути пружність овалу обличчя і розгладити щоки, необхідно виконувати вправу під назвою «Крик». Воно прибере спазми м’язів щелепи і опустить її в правильне положення. Для цього потрібно відкрити рот і опустити нижню щелепу до шиї. Губи витягуються таким чином, як ніби вимовляється буква «О». Долоні при цьому розташовуються в зоні з’єднання нижньої і верхньої щелеп і тиснуть на м’яз, розтягуючи і розгладжуючи її. Очі під час вправи повинні бути широко відкриті, щоб натягувати шкіру обличчя. Таким чином вправа виконується тими, у кого з віком утворюються брилі. Тим же, у кого з віком підборіддя «повзе вгору, необхідно розташовувати долоні на щоках і відводити їх убік росту волосся.

Всі вправи для обличчя можна виконувати як в положенні сидячи, так і в положенні лежачи. Особливо це зручно в тому випадку, коли лицьова гімнастика виконується відразу після пробудження, безпосередньо на ліжку. Головне в таких вправах – це не перестаратися з натягом шкіри, особливо навколо очей.

Шия

Вправи для шийного відділу – це основоположні вправи в ревитонике. Для того щоб досягти максимальних успіхів у відновленні епідермісу і його омолодженні, починати щоденний комплекс потрібно саме з них.

Задньо-бокова поверхня

Для подовження шиї, поліпшення кровообігу і зменшення болю при остеохондрозі необхідно виконувати вправу під назвою «Вішалка». Для цього необхідно вільно звісити голову вниз, не притискаючи підборіддя до грудей. Залишаючи голову опущеною, потрібно підняти плечі вгору і затриматися в такому положенні близько 30 секунд. Після чого можна повернутися в початкове положення, піднявши голову.

Другою вправою, що дозволяє пропрацювати м’язи шиї, є наступний комплекс дій. Руки ставляться на поперек, одне плече піднімається, лопатка відводиться назад. Голова повертається в протилежну сторону від плеча, при цьому підборіддя повинен поступово підніматися. У цьому положенні потрібно затриматися на 30 секунд, а потім повернутися у вихідне, опустивши плече, але залишивши руки на попереку. Після трьох повторів плече змінюється.

Дивіться також:  Сироватка Elizavecca (11 фото): кошти Milky Piggy Galactomyces 100% і CF-Nest 97% B-Jo з екстрактом ластівчиного гнізда, відгуки


Передньо-бокова поверхня

Для зменшення поперечних зморшок і усунення другого підборіддя необхідно щодня виконувати вправу «Рамочка». Руки піднімаються і згинаються в ліктях, долоні охоплюють лікті, утворюючи своєрідну рамку над головою. Голова нахиляється вниз, а плечі тягнуться вгору, розпрямляючи хребет. Після цього одна рука кладеться на груди, а друга під підборіддя і шия злегка витягується за допомогою розведення рук в різні сторони.


Вирівнювання шиї по відношенню до хребта

Висунута вперед шия часто зустрічається у людей, які проводять багато часу або працюють за комп’ютером. З-за цього з’являється біль в плечах, змінюється обличчя. Для того щоб вирівняти шию, необхідно регулярно виконувати такі дії. Руки заводять за спину і стискаються в замок, шия витягується вперед без нахилу голови. У такому положенні потрібно затриматися на 30 секунд. Після цього необхідно провести зворотні дії: зчепити руки в замок попереду тіла, а шию відтягувати назад.

Зняття затиску з бічної і задньої поверхні

Щоб зняти м’язові затиски і подовжити шию, потрібно підняти одне плече і нахилити до нього голову, максимально розтягуючи шию з іншого боку, після чого завмерти в такій позі як мінімум на 30 секунд. Повторити вправу для іншої сторони шиї. Розтягнення і стиснення м’язів задньої поверхні проводиться аналогічним чином, тільки плечі при цьому піднімаються і опускаються одночасно.


Постава

Для того щоб випрямити хребет і розкрити грудний відділ, можна робити безліч різних вправ. Одним з них є вправа «Парус», яке не просто розкриє груди, але і розтягне м’язи рук і посилить лімфодренаж тіла. Для цього необхідно стати у дверному прорізі, поклавши долоні на косяки, після чого, не відриваючи долонь, зробити широкий крок вперед. У такому положенні потрібно протриматися не менше 30 секунд, після чого скинути напругу, прогнувши спину назовні і опустивши голову.

Другою вправою для спини виступає так звана нульова гравітація. Воно витягне хребет і розслабить всі затискачі спинних м’язів. Краще всього виконувати на фітболі, але можна і без нього. Спочатку необхідно прогнутися вперед, як би обіймаючи великий круглий м’яч (або насправді обіймаючи його), і затриматися в такому положенні як мінімум на півхвилини. Після цього необхідно прогнутися аналогічним чином у зворотний бік і також затриматися в цьому положенні.

Третя вправа для виправлення постави називається «Активне стояння». Треба встати таким чином, щоб ступні розташовувалися точно під плечима, куприк був направлений в підлогу, а сідниці були трохи напружені. Весь корпус повинен становити пряму лінію від верхівки до самих п’ят. Для того щоб виконати вправу, потрібно плавно потягнутися верхівкою голови вгору, розкриваючи при цьому грудну клітку і відводячи лопатки тому. Затриматися в цій позі потрібно набагато довше, ніж у інших вправах, а саме від 3 до 5 хвилин. А виконувати таку вправу можна в будь-який час дня, перебуваючи на роботі, стоячи в черзі магазину або під час поїздки на метро.

Окреме місце в ревитонике займають вправи зі спеціальним валиком, який допоможе зняти болі в спині, зменшити набряки і навіть сприяє схудненню. Краще всього для цього підійде готовий ялівцевий валик, придбаний в спеціалізованому магазині, або зроблений своїми руками. Валик необхідно покласти на підлогу і лягти на нього таким чином, щоб валик був строго під областю пупка. Витягнуті ноги з’єднуються мізинцями, руки витягнуті над головою і також стосуються один одного мізинцями. У такому положенні необхідно затриматися як мінімум пару хвилин, додаючи по 20-30 секунд тривалості вправи на кожен другий день. Таким чином, можна довести час виконання до 10-15 хвилин, що сприятливо позначиться на здоров’ї як хребта, так і багатьох внутрішніх органів.

Дихання під час вправи повинно бути повільним і глибоким, вдих здійснюється носом, а видих ротом.

Головні вправи

Повний базовий курс ревитоники налічує більше 40 різних вправ, що впливають на лицьові, шийні і спинні м’язи і зв’язки. Принцип їх виконання схожий на деякі принципи виконання асан йоги – потрібно прийняти будь-яке положення в просторі, відчути натяг або розслаблення певних м’язів і затриматися в цьому положенні на деякий час.

Можна перерахувати деякі базові рухи, на яких будується більшість інших:

 • відведення плеча, руки, лопатки;
 • нахили голови, корпусу;
 • розтягнення м’яза за допомогою дії;
 • розтягнення м’язів руками;
 • затиснення м’язів за допомогою дії;
 • затиснення м’язів руками;
 • масаж.


Крім того, сам масаж у ревитонике ділиться на вакуумний і скульптурний.

 • Вакуумний лицьовій фітнес – це масаж м’язів з допомогою вакуумних банок невеликого розміру. Для нього необхідний комплект з трьох банок, найменша з яких потрібна для опрацювання дрібних зон (шкіра навколо очей, губи); середня за розміром баночка потрібна для масажу носа і скроневих часток; велика банку потрібна для опрацювання великих м’язів щік, чола й підборіддя. Такий масаж посилить кровообіг, збільшить вироблення природного колагену і розгладить мімічні зморшки.
 • Скульптурний лицьовій фітнес – це масаж м’язів з допомогою рук. В ході заняття напружуються і розслабляються ті м’язи, які практично не задіюються в звичайному житті, що дозволяє шкірі отримати більше харчування і кисню, зміцнить її і зменшить видимі дефекти.
Дивіться також:  Сироватка Estee Lauder (13 фото): засоби для обличчя Idealist і Перфекціоніст, сироватка зменшує пори, відгуки

Можна зупинитися на одному способі масажу, але для досягнення найкращого результату рекомендується поєднувати або чергувати вакуумний і скульптурний масаж. При цьому слід розмежувати його по зонах або з часу, не варто приступати до другого відразу після першого.

Як виконувати?

Система ревитоника була розроблена таким чином, щоб будь-яка людина зміг її виконати самостійно в домашніх умовах.

Є кілька правил, з якими варто ознайомитися, перш ніж починати займатися за даним методом.

 • 30 секунд. Це правило свідчить, що будь-яку стислу або розтягнуту м’яз (або групу м’язів) необхідно утримувати у стані тонусу не менше 30 секунд, інакше необхідний ефект не буде отриманий.
 • Розтягнення м’язів. Практично всі вправи ревитоники передбачають повільне, але сильне розтягування певних груп м’язів. Це потрібно для того, щоб відновити їх первинну довжину, яку вони втратили за рахунок спазму. Так як основний тиск при цьому проводиться не на саму тканину м’язи, а на її оболонку (фасцію), необхідно проводити всі маніпуляції досить акуратно.
 • Преднатяжение. Преднатяжение – це натяг тканин по зустрічному напрямку або протилежно йому. Виконується воно перед безліччю базових вправ і робиться до того моменту, поки в місці дії м’яз повністю не розслабиться.
 • Навантаження. Не варто тиснути на фасцію занадто сильно. Практично жодна вправа не вимагає докладання зусиль, більш того, в деяких вправах вони навіть шкідливі. Особливо ретельно необхідно дозувати навантаження, виконуючи лицьовій масаж в області очей, губ і пазух носа.
 • Фіксація. У кінці деяких вправ необхідно пальцями або руками зафіксувати розтягнуту м’яз протягом деякого часу. Зазвичай для цього достатньо від 3 до 5 секунд.

Це дозволить м’язам почати звикати до правильного положення та розміром.


Сама послідовність будь-якого вправи повинна виглядати наступним чином.

 • Обличчя очищається від косметики, з верхньої частини тіла, знімається туга одяг і білизну.
 • Долоні нагріваються за допомогою тертя і прикладаються до тих ділянок, на які буде надаватися вплив.
 • Після того як шкіра злегка нагрілася від теплих долонь, можна починати маніпуляції, просуваючись від легких дотиків до сильних розтягувань.
 • Спочатку опрацьовується шия і спина, потім обличчя. На обличчі першим обробляється лоб, потім щоки і після всього підборіддя.
 • Вакуумний масаж починається з найбільшою баночки, просуваючись по мірі виконання до найменшої.
 • Після масажу шкіру потрібно знову прогріти розтертими долонями і дати кілька хвилин охолонути, перш ніж накладати макіяж або надягати одяг. А також можна додатково реабілітувати шкіру за допомогою живильного крему або маски.


Рекомендації

Практично всі лікарі різних спеціалізацій схвалюють і вважають ефективною методику Осьминой, так як ця методика побудована на медичних дослідженнях і принципи роботи людського тіла. На різних інтернет-ресурсах можна знайти безліч захоплених відгуків від жінок і чоловіків різного віку. Багато хто відзначає, що після пари місяців вправ овал обличчя став набагато чіткіше, друге підборіддя значно зменшився або зник зовсім, а носогубні складки стали не такими глибокими. Дами описують поліпшення постави, подовження шиї і навіть втрата кількох зайвих кілограмів. На багатьох форумах викладають фотографії до і після з результатами.

Такі значні результати можуть бути досягнуті тільки регулярними 1-1,5 часовими заняттями. Тому ті, хто виконував вправи нерегулярно, найчастіше залишали в мережі негативні відгуки, кажучи про те, що методика марна і дуже дорога. Проте є категорія людей, які отримали болючі відчуття під час занять. Це говорить або про неправильне виконання вправи, або про які-небудь протипоказання, які вони проігнорували або не знали. При певних захворюваннях ревитоника не тільки не допоможе, а може і погіршити стан людини, тому необхідно проконсультуватися з лікарем, перш ніж купувати курс і починати з нього займатися.

Ревитоника дуже рідко проводиться в салонах, адже вона була розроблена для індивідуального використання. На прилавках книжкових магазинів і в мережі можна побачити книги як самої Н. Осьминой, так і багатьох її послідовників, випустили свої авторські курси, засновані на ревитонике.

Найкращі відгуки тим не менш зібрали перші книги автора:

 • «Фітнес для особи. Система Ревитоника»;
 • «Воскресіння особи, або Звичайне диво».

Перша описує принципи методики, дає базові вправи і рекомендації до їх виконання. Розповідає про те, як повернути і зберегти загублену молодість шкіри і здоров’я м’язового корсета. Друга книга глибше занурює читача в причини деформації та старіння шкіри, описуючи процеси, що відбуваються при цьому. Безліч задоволених покупців радять обидві книги до придбання, адже ревитоника – це справжня знахідка для тих, хто хоче зберегти здоров’я і красу на довгі роки.

Детальніше про ревитонике ви дізнаєтесь із наступного відео.