Ремонт відпарювачів для одягу (33 фото): як його розібрати своїми руками? Що робити, якщо техніка не видає пар?

Ремонт відпарювачів для одягу можна зробити в домашніх умовах. Як його розібрати своїми руками? Що робити, якщо техніка не нагріває воду? У яких випадках краще звернутися в сервісний центр?

Відпарювачі для одягу виготовляються для того, щоб обробити вироби за рахунок пари. Друга назва подібного агрегату — стимер. Відпарювач працює так само, як і праска — з його допомогою можна розгладити заломи і складки на одязі за допомогою водяної пари. За рахунок такого приладу можна з легкістю вирішити деякі проблеми, які не під силу праски. Наприклад, розгладити маленькі зморшки під ґудзиком, рукавом, поруч зі швами. Деякі моделі оснащені спеціальним праскою, за допомогою якого можна розгладжувати важкодоступні складки. В цьому випадку разом з парою використовується механічний вплив.

Раніше відпарювач застосовувався тільки в ательє і на швейній фабриці. Пристрої відрізнялися великими розмірами і високим цінником.

На поточний момент виробники пропонують різні моделі відпарювачів, які поділяються на дві категорії:

 • підлоговий;
 • ручний.


Будинки зазвичай можна зустріти другий варіант. Його конструкція схожа з кофеварочной машинкою. Схема відпарювача містить у собі наступні деталі:

 • бойлер;
 • ємність для зберігання води;
 • електрична система;
 • поршень, обладнаний помпою;
 • розпилювач.

Бойлер є основною частиною. У ньому присутня ТЕН, термостат із запобіжним клапаном. Рідина з резервуара рухається по спеціальних трубках і, нагріваючись, перетворюється на пару. Потім пара направляється в розпилювач, де поршень з помпою створюють необхідний рівень тиску для розпилення. Всі дії здійснюються за рахунок електрики, тому без запобіжників з проводами робота відпарювача неможлива.
Види несправностей

Більшість несправностей, з якими стикаються власники відпарювачів, можна усунути самостійно. Найчастіше зустрічаються наступні проблеми:

 • пристрій погано відпарює;
 • пара виходить з інших деталей пристрою;
 • відпарювач не видає пар;
 • перестав працювати нагрівання води.

Практично кожен дефект можна усунути самостійно і за короткий час. Для роботи слід знати, які дії потрібно робити і які тонкощі ремонту враховувати при ремонті. Природно, слід знати будову і схему роботи відпарювача, функції всіх його елементів і деталей.

Як відремонтувати прилад?

Більшість власників цієї техніки виконують ремонт своїми руками. Своїми силами полагодити стимер можна при дотриманні кількох умов:

 • пристрій було виготовлено в КНР і не має гарантією на території РФ;
 • пройшов термін гарантії.

Перед тим як починати робити ремонт самостійно, слід ознайомитися з технічною документацією, після чого приступати до дій. Потрібно розібрати корпусні частина, продзвонити електричні деталі. При роботі важливо переконатися в тому, що присутній опір електричному струму. Після ремонту слід підключити пристрій на невелику кількість часу до мережі, щоб переконатися в його працездатності. Якщо техніка працює справно, його можна зібрати. Дана процедура потрібна для того, щоб виключити багаторазовий розбір корпусу.

Дивіться також:  Компактний відпарювач (22 фото): особливості міні-відпарювачів для одягу, рейтинг найкращих маленьких пристроїв

Якщо причина несправності криється в термостатной таблетці, час ремонту може продовжитися на невизначений термін. Перегорілі запчастини можна придбати в магазині або звернутися за ремонтом в спеціалізовану майстерню. Дані елементи виробляються з мінімальними шансами на заміну аналогами, тому потрібно шукати відразу оригінали. Кустарний ремонт в такому випадку повністю виключається, так як неправильні дії можуть призвести до короткого замикання, яке може закінчитися пожежею. Перед ремонтом слід вивчити причини кожної несправності, щоб скоротити час на пошуки зіпсованої деталі.

Немає пари

Найчастіше така проблема пов’язана з утворенням накипу. За рахунок цього нагрівач погано пропускає тепло і відбувається засмічення парових каналів. При таких симптомах не потрібно масштабний ремонт виробу, буде достатньо простий чищення. Такі заходи можуть провести навіть жінки. Для очищення ефективні два методу:

 • механічний;
 • хімічний.


Для механічного способу потрібно розбирання виробу. Вона здійснюється за допомогою простої викрутки. Для цього потрібно:

 • Від’єднати проводи від системи подачі рідини.
 • Витягнути ТЕН і прибрати накип.
 • Резервуар для води промивається розчином харчового оцту. В якості альтернативи можна скористатися спеціальною рідиною для очищення накипу.

Хімічний спосіб не передбачає розбирання відпарювача і відключення від мережі.

Для очищення потрібно:

 • у резервуар слід додати воду з розчином оцту з концентрацією 3% (пропорції 1: 1);
 • потім потрібно зробити нагрівання пристрою до утворення пари;
 • процедура проводиться до повного випаровування води.

За допомогою такого методу відбувається очищення не тільки Тена, але і всіх водовідвідних трубок, отворів в розпилювачі. Крім цього, причина того, що пара немає, може таїтися в несправність помпи. Фахівці рекомендують звертатися з цим питанням в спеціалізовані майстерні, так як для усунення несправності потрібно розбір агрегату з його включенням в розібраному стані.

Якщо немає можливості відвезти стимер майстру, слід вивчити правила роботи з електричними приладами. За рахунок того, що водяний насос розташовується паралельно Тену, потрібні такі дії.

 • Розтин корпусу.
 • Потім слід включити пристрій в мережу і перевірити рівень напруги на помпі. Його показники повинні відповідати даним, що зазначені в документації моделі.
 • У разі якщо контакти в робочому стані, можна висмикнути вилку з мережі.
 • Потім слід расстыковать клеми біля бойлера. Це потрібно для того, щоб була можливість здійснити прозвон не Тена, а самої помпи. За допомогою прозванивания можна визначити причину несправності. Якщо сигнал відсутній, причина криється в моторі.
Дивіться також:  Відпарювач або парогенератор? 24 фото Що краще вибрати для дому? Чим відрізняються прилади? Відгуки

Резервуар для води промивається розчином харчового оцту

Такий симптом найчастіше говорить про несправність помпи. Якщо дана деталь в порядку, потрібно звернути увагу на підвідний клапан, який розташовується на вході в бойлер. По своєму пристрою компонент схожий на ніпель велосипеда, тому ремонтні роботи будуть простими. Щоб усунути несправність, потрібно відкрутити деталь і занурити її в розчин лимонної кислоти. Деякі господині купують для процедури рідина для очищення посудомийних або пральних машинок. Здійснювати очищення підвідного клапана можна будь-яким зручним способом.

Пара виходить з інших деталей

Якщо техніка часто використовується, на шлангу можуть утворитися свищі. Вони можуть бути непомітними, але пара все одно буде проходити через них назовні. Якщо не звертати уваги на подібний дефект, отвори стануть більше. Краще всього скористатися заміною шланга і не витрачати часові ресурси на ізоляцію зіпсованої деталі.

Не працює нагрівання води

Якщо рідина зовсім не нагрівається, причина може ховатися в бойлері. В ньому розташовується кілька деталей, які здатні зіпсуватися:

 • термостат;
 • ТЕН;
 • запобіжник.

Для визначення причини слід продзвонити ТЕН за допомогою тестера. Вдома проводити таку процедуру не рекомендується, так як вона супроводжується складнощами. Можливо, буде потрібно заміна спіралі, з чим можна звернутися в сервісний центр. Запобіжник кріпиться до корпусної частини бойлера спеціальними скобами. Дані елементи часто виходять з ладу і здійснити їх заміну просто. Для роботи буде потрібно тестер, при допомоги якого потрібно продзвонити запобіжник з двох сторін. Перед роботою вилка повинна бути выдернута з мережі. Якщо сигналу немає, це говорить про несправності запобіжника.

Термостат є біметалічною пластиною. Дане реле відповідає за відключення подачі струму, коли відбувається досягнення необхідної температури. Якщо термостат вийшов з ладу, його потрібно замінити. Ремонт в даному випадку буде недоцільний.

Подальший догляд

Стимер потребує догляду. Своєчасне обслуговування є гарантією тривалої роботи пристрою. Обслуговування може бути регулярним або сервісним. За рахунок регулярного обслуговування ймовірність ремонту скорочується в два рази. Для процедури потрібні такі дії:

 • через 50 годин роботи бойлер потребує промивання за допомогою проточної води;
 • всі трубки, через які проходить вода, також слід промивати;
 • потім потрібно промити патрубки;
 • резервуар для зберігання води також очищається від сторонніх скупчень;
 • після промивання слід насухо протерти всі деталі;
 • протирання елементів повинна проводитися м’якою ганчірочкою, яка добре вбирає вологу.
Дивіться також:  Відпарювач для сорочок (14 фото): чим краще прасувати чоловічі сорочки - отпраривателем або парогенератором?

Сервісне обслуговування повинно проводитися спеціалізованої майстерні професіоналами. Під час даної процедури майстер розбере агрегат, замінить при необхідності несправні деталі і зробить очищення конструкції. Подібне обслуговування корисно, так як нагрівач зі штуцерами буде промиватися спеціальної рідини, яка не завжди є у простого користувача. Промислові відпарювачі відправляються на сервісне обслуговування в обов’язковому порядку, так як вони часто експлуатуються. Періодичність такого обслуговування домашніх відпарювачів залежить від частоти використання апарату. Якщо стимер купувався для відпарювання кількох речей в тиждень, звернення в майстерню допускається робити раз в 3-5 років.

Підготовка води

Деякі компоненти, які присутні в конструкції стимера, можуть працювати гірше із-за старіння. Така поведінка вважається нормальним практично в кожному агрегаті. Однак більшість з них пов’язано з накипом, тому слід проявляти турботу про отпаривателе, щоб уникнути в майбутньому ремонтних робіт. Щоб запобігти утворенню накипу, слід подбати про підготовку води. Багато виробників вказують, що для нормальної роботи потрібно дистильована вода, що продається в автомагазинах і аптеках. Однак така покупка є досить дорогою, тому більшість користувачів готують дистильовану рідина самостійно.

Для підготовки потрібно чайник, термостійкий резервуар і фільтр для води. Вся процедура займає небагато часу. Дистилят готується наступним чином:

 • вода заливається в чайник і доводиться до кипіння;
 • рідина переливається в термостійку ємність;
 • після того як вода відстоїться, слід вдатися до фільтрації осаду;
 • для фільтрації рекомендується використовувати ємкості з вугільними картриджами.

Використання бутильованої води в отпаривателе

Часто в магазинах зустрічається бутильована вода, на якій є позначка про те, що її можна використовувати в прасках. Багато людей купують її, вважаючи, що проблема з накипом вирішена. Однак на основі спостережень було відмічено, що використання такої рідини також сприяє утворенню накипу. Різниці з використанням простої води з водопроводу не помічено. Крім того, слід звернути увагу, що у бутильованій воді можуть бути присутніми ароматизатори, які надають несприятливий вплив на одяг. Використовувати питну бутильовану воду в прасках не можна, так як в ній присутні мінеральні компоненти, які надають згубний вплив на пристрій відпарювача.

Про те, як почистити відпарювач для одягу своїми руками, дивіться у наступному відео.