Редис: коли садити і як виростити редиску в теплиці з полікарбонату

Вітаю вас шановні читачі. Сьогодні буде розглядати дуже цікавий і знайомий, напевно, всім коренеплід. Давайте почитаємо про нього в вікіпедії:

Редис — однорічні або дворічні рослини з роду Редька сімейства Капустяні. Редис з точки зору класифікації — група різновидів виду Редька посівна.

Ось так, толі редька, чи капуста. Скажімо однозначно, що це овоч і він чемпіон по скороспілості серед коренеплідних рослин: деякі сорти повністю визрівають всього за три тижні з моменту посіву насіння. Це дозволяє саджати редис і отримувати врожай кілька разів за сезон (3-4 рази). Найбільше практичне значення він має на перший рік вегетації, після дозрівання коренеплоду, вживається в їжу. Якщо в цей період рослина не викопати, воно продовжить рости, дасть квітконосний пагін, потім з квітів з’являться плоди з насінням. Однорічні сорту в перший же рік дають і коренеплоди, і насіння.

У дворічних все не так, в перший сезон вегетації утворюється тільки коренеплід, а насіння дозрівають лише на наступний рік. Таким чином, від посадки до дозрівання насіння може пройти від 100 діб до півроку. Вживають цей овоч в їжу як коренеплід (в основному в салатах і холодники), так і листя (в салатах, холодники, супах).

Сіють цей овоч по всій території Росії величезною кількістю способів, і кожен, напевно, буде хвалити саме свій найкращий. І вони найкращі не тому, що так і є, а тому, що вони більш зручні для конкретно взятих садівників. Це як один воліє копати лопатою, а інший вилами. І кожен буде стверджувати, що так краще. Я не буду заперечувати нікого, я хочу лише показати вам, як можна посадити редис, як його виростити, дам рекомендації і поради. А вам вибирати, яким шляхом ви підете в його посадці.

Як посадити редис у теплицю з полікарбонату навесні

Один із способів посадки редиски, це посадка в полікарбонатну теплицю. Чому саме таку, а не в скляну або з поліетиленом. Все просто, саме такі на сьогоднішній день найбільш поширені, але всі рекомендації відносяться і до інших видів парників і закритих приміщень. Отже, приступимо:

Коли температура на вулиці почне теплішати, а в теплиці земля прогріється на багнет, починайте посадку. І не бійтеся, що все замерзне, цей овоч невибаглива і холодостійка культура, здатна витримувати заморозки до -4 градусів, а паростки при пророщуванні з’являються вже при +2…+3.

Для початку перегляньте місячним календарем, щоб дні для посадки були оптимальні і у вас не було розчарування від виконаної роботи. Підберіть необхідний сорт для посадки. Хочу зауважити, що не кожен сорт буде нормально рости в закритих приміщеннях, деякі з них розраховані лише на відкритий грунт. Це в основному обумовлено меншою кількістю світла і стоячим повітрям в теплиці. Кращими для закритих приміщень вважаються: з скоростиглих, наприклад, «Алекс», «18 днів», «Глобус F1» і «Ультраранній»

трохи пізніше поспіють «Варта», «Хелро», «Сілезія», «Сакса»

Дивіться також:  Петрушка – посадка й догляд у відкритому грунті навесні

ще пізніше дадуть урожай «Рову», «Спека».

Але, звичайно, це тільки рекомендації, ви можете посадити будь-який вподобаний вам сорт, головне звертайте увагу на умови посадки, і не садіть сорти для відкритого грунту.

Приступимо до посадки:

1. Виберіть грядку і скопайте її, розпушіть і розрівняйте.

2. Пролийте розчином фітоспорину. Будь паличкою, на відстані приблизно 5см один від одного, зробіть невеликі поглиблення. Глибина ямок повинна бути 2-3см.

3. По одному зернятку опустіть у кожну ямку

і розрівняйте грядку руками, засипаючи все поглиблення.

4. Укрийте грядку плівкою. Все, посадка закінчена!

Плівку не знімайте поки не з’являться сходи, а також не поливайте. Коли з’являться перші паростки, відкрийте грядку.

Посадка редиски у теплицю з полікарбонату за місячним календарем

Як бачите, посадка редиски дуже проста операція, що не вимагає спеціальних знань. Але як у будь-якій справі, є нюанси і тонкощі. Одна з таких особливостей, що дозволяє виростити більший урожай, це посадка згідно з місячним календарем. До нього можна ставитися по-різному, але хто саджає в сприятливі дні, відзначають кращі результати. Спробуйте і ви.

Давайте звернемося до календаря і визначимо сприятливі дні для посадки:

 • лютий: 1, 3, 23, 25, 27, 28
 • березень: 1, 5, 23, 25, 28, 29
 • квітень: 2, 20, 23, 25, 26, 29
 • травень: 4, 21, 23, 26, 28
 • червень: 1, 19, 24, 29

Якщо звернете увагу, то побачите, що сприятливі дні випадають на убуваючу місяць. Це основне правило місячного календаря садівника і городника. Все, що росте під землею, садять на убуваючу місяць, а все, що росте над землею, садять на зростаючу місяць. Пам’ятайте про це, заглядайте в календар і вибирайте найбільш сприятливі для вас дні.

Коли і при якій температурі можна садити редис у теплицю

Не буде перебільшенням, якщо скажу, що цей овоч можна садити з березня по жовтень. Але, як в будь-якій справі є винятки. Справа в тому, що редис — це коренеплід короткого дня. Для того, щоб він добре ріс, йому потрібний світловий день не більше 10-11 годин. Також він любить прохолодну і сонячну погоду.

Саме тому для нього абсолютно не підходять такі місяці червень і липень. Посадити, звичайно, можна, але зібрати урожай навряд чи. Він увесь піде в стрілку і колір. Можна спробувати затемнювати непрозорими матеріалами, але я таке жодного разу не пробував, тому порад не даю. Намагайтеся уникати цих двох місяців з посадки. Найкращими місяцями, повторюся, є березень, квітень і травень. Це час, коли інших овочів ще немає, і редис є бажаним первістком на нашому столі.

Осіння посадка редиски у теплицю

Коли ви спокійно закінчили всі садові і городні клопоти, закутали дерева і кущі від гризунів, підготували всі до зимівлі, а земля почала підмерзати, настає пора осінньої посадки редиски.

Так як сходи на наступний рік з’являться ранньою весною, коли світловий день дуже короткий, краще вибирати ранньостиглі або середньоранні сорти стійкі до малої освітленості такі, як «Спека», «Зоря», «Рожево-червоний з білим кінчиком».

Дивіться також:  Капуста броколі: вирощування і догляд у відкритому грунті

Урожай при такому способі посадки на 2-3 тижні раніше, ніж при весняних посадках, плюс насіння, закаляясь, проходять природний відбір, і виживають тільки найсильніші, а в результаті овочі виростають здоровими і міцними. Також посадки редиски, посадженого під зиму дуже стійкі до хвороб, морозів і шкідників, а його паростки не страждають від шкідників. Але є і негативні сторони такого методу. Є ризик, що при затяжній відлиги земля в теплиці відтане і почнеться ріст рослини, а наступні заморозки всі вб’ють. Тому перш, ніж посадити під зиму, подумайте, чи варто ризикувати чи ні. Сам процес посадки нічим не відрізняється від весняного.

1. Дочекайтеся нічних температур нижче нуля, щоб верхній шар земля навколо теплиці був скутий.

2. Скопайте грядку. Розрівняйте землю. Внесіть добрива.

Рекомендуються норми добрив:

 • 1/2 відра компосту
 • 15гр. калійної солі
 • 50гр. суперфосфату

3. Зробіть ямки глибиною 2-3см яким зручним вам способом на відстані 5 см один від одного.

4. В кожну ямку наведіть по 2 насінини коренеплоду.

Це робиться на випадок, якщо не все насіння благополучно перезимують.

5. Засипте всі поглиблення землею. Поливати не можна! Земля повинна бути суха!

6. Коли випаде сніг, засипте їм все грядки, так насінню буде тепліше, а навесні він дасть необхідне зволоження.

На цьому посадку можна вважати закінченою.

Як правильно садити редис у теплицю з полікарбонату на сніг

Мене часто запитують, чи можна посадити редис на сніг і як це зробити. Скажу відразу – можна, сажаемый нами коренеплід холодостійкий і виносить неглибокі заморозки. Не будемо задаватися питання для чого це робити, спробуємо відповісти, як це зробити.

Технологія наступна:

У теплиці підготуйте грядку, нанесіть на неї шар снігу завтовшки 2-3см.

На сніг з кроком 5см один від одного розташуйте по одному насіння редиски і закрийте зверху склом.

Сніг потрібен для зволоження землі і загартування насіння. Розтанув сніг зволожить грунт, а скло зверху не дасть волозі випаруватися.

Коли з’являться паростки, приберіть скло. Рекомендую також перед нанесенням снігу додати на грядку калійно-фосфорних добрив з розрахунку на 1 м2 15 р.

От і все. Пробуйте і пишіть відгуки.

Посадка редиски в комірки з-під яєць у теплицю

Як я вже говорив, способів вирощування редиски дуже багато. Хочу поділитися з вами одним дуже цікавим, на мій погляд, варіант посадки. Це посадка в касети від курячих яєць. Зроблені вони з формованою паперової маси, та є безпечними для грунту і овочів. При касетному вирощування редиски в комірках з-під яєць ніщо не завадить його зростання і не може нашкодити під час проріджування так як кожне з насіння виростає окремо. Також касети виступають в ролі мульчі, не даючи рости бур’янам.

1. Приступимо. Підготуйте необхідну кількість касет.

Дивіться також:  Посадка моркви навесні у відкритий грунт: як правильно посадити моркву насінням у відкритий грунт

2. У кожної касети канцелярським ножем, з одного боку, зріжте вершини осередків.

осередками вниз розмістіть на грядці касети.

3. Злегка втисніть їх в землю, щоб не було повітряного зазору між касетою і землею. Таким чином, щоб з дірочок виступила земля.

4. У кожну клітинку, безпосередньо на землю в дірочках, покладіть по одному насіння.

5. Присипте касети шаром чистого піску. Рясно полийте водою.

6. Закрийте плівкою чи агроволокном.

7. Після появи сходів приберіть плівку. Далі весь догляд за редисом полягає тільки в регулярному поливі.

Редис буде рости і формуватися в комірках касети, корінцями харчуючись від землі.

Головна умова хорошого зросту, короткий світловий день, але дуже яскравий. Редис любить сонце.

Які добрива застосовувати при вирощуванні редиски в теплиці

Хоча редис невибаглива культура, але вона також вимагає до себе догляду. І якщо ви хочете отримати великі і здорові коренеплоди необхідно удобрювати землю. Існують різні варіанти добрив – мінеральні та органічні, осінні (підготовчих) і весняно-літні. Добрива необхідно вибирати в залежності від грунту, на якій буде рости коренеплід.

Редис погано росте у важкій глинистому ґрунті. Але вона також не повинна бути бідною, найкращий варіант — це супіщаний грунт або торфовища.

Підготовку до весняної посадки необхідно починати з осені. Можна взяти спеціально підібрані добрива для цього коренеплоду, наприклад такі

Або безпосередньо за хімічним складом. При перекопуванні землі внесіть на 1 квадратний метр землі такі добрива:

 • відро компосту або перегною
 • 50гр. суперфосфату
 • 25гр. калійної солі
 • 15гр. аміачної селітри

Будьте обережні, якщо ваша грунт багата гумусом, внесення органічних підживлень не потрібно, редис дуже погано переносить велику кількість органіки, він може потріскатися і почне гірчить.

Навесні, перед посадкою внесіть в грунт (з розрахунку на 1кв.м.):

 • 35гр. аміачної селітри
 • 15гр. калійно-фосфорного добрива або суперфосфату

Хорошим добривом є деревна зола.

Вона відмінний джерело калію і її можна застосовувати для заміни хімічних добрив. Зробіть розчин: 250 г золи і 10 літрів води, настоюйте добу і, щоб провести підгодівлю редиски, поливайте вечорами міжряддя.

При використанні золи в якості підгодівлі в теплиці уникайте її внесення разом з азотними добривами: аміачна селітра, сечовина і сульфат амонію відразу втратять свої властивості. Не застосовуйте золу для лужної грунту.

Але сильно добривами не захоплюйтеся. Найкраще добриво для всіх рослин є звичайний компост, який є у будь-садівника або городника.

І не застосовуйте азотні добрива незадовго до зняття врожаю, інакше в редисці буде велика концентрація нітратів.

Посадка і догляд за редисом в теплиці

Як я вже писав, редис невибагливий овоч, який порадує вас раннім врожаєм. Дотримуйтеся основних правил посадки і вирощування, і ви завжди будете з хорошим урожаєм. Подивіться ще відео, як можна садити і доглядати за цим чудовим коренеплодом.

На цьому у мене все. Впевнений, що врожай ви отримаєте величезний, а мою статтю прикріпіть в закладки. До нових зустрічей.