Правила етикету для дівчат (25 фото): правила етикету для жінок, манери поведінки справжньої леді, жіноча культура спілкування

які основні правила етикету для дівчат? які існують правила етикету для жінок у світському суспільстві? як виховати в собі манери поведінки справжньою леді?

Дуже часто слово «етикет» асоціюється у нас з тим, як, наприклад, правильно сервірувати стіл, який келих використовувати для вина, а який – для води, як одягатися на той чи інший світський захід. Але це поняття більш широке, воно охоплює всі спектри життя жінки.

Етикет – це ще і те, як вести себе в громадському транспорті і як організувати спілкування в робочому колективі. Молода дівчина повинна демонструвати свої манери і вихованість у стосунках з молодою людиною, його і своїми батьками. Сюди можна віднести навіть дружню балаканину з подружкою, яка, виявляється, теж повинна підкорятися особливими правилами.


Щоб встати на шлях перетворення в леді», в першу чергу необхідно навчитися стежити за своїми емоціями. У наш час багато дівчат звикли бурхливо виражати переповнюють почуття. Стриманість і скромність – ось основні відмінні особливості, що виділяють справжню леді, причому неважливо, будь то радість від зустрічі з подругою або обурення від несправедливого події.

Навчитися приховувати свої емоції – дуже важливий етап в процесі навчання хорошим манерам. Не потрібно вигадувати собі виправдання, що в цей момент неможливо було промовчати або зовні залишитися байдужим до ситуації, – напевно проблема скоро вирішиться сама, а от відновлювати зіпсовану репутацію набагато складніше.

Намагайтеся бути більш терпимим до недоліків інших, не критикуйте нікого на людях, не втручайтеся в чужі справи, поводьтеся скромно і гідно – ці принципи окуплять незнання прописних правил етикету.

Правила поведінки

Існує якийсь звід правил, який допоможе уникнути незручних моментів у життєвих ситуаціях, в які з дня у день потрапляє кожна дівчина.

 • Зустрівши на вулиці знайомого людини, обов’язково привітайте його. Враховуйте ступінь близькості ваших відносин. Не варто виявляти зайві емоції занадто голосно і бурхливо або намагатися покликати одного через всю вулицю, достатньо зустрітися поглядом і кивнути один одному.
 • Уникайте перекусів на ходу на вулиці. По-перше, велика ймовірність вдавитися, по-друге, ненавмисно ви можете забруднити випадкового перехожого. Це також стосується прийому їжі в магазинах або інших громадських місцях, не призначених для цього.
 • Під час телефонної розмови слідкуйте за тим, щоб ваш голос не був дуже гучним. Якщо це неможливо, відійдіть в сторону від основного скупчення людей – ваші переговори не повинні бути надбанням громадськості.
 • Не з’ясовуйте стосунки на людях, якщо не хочете отримати осуд оточуючих.


 • Не вступайте в суперечки з незнайомими людьми. Якщо вам зробили зауваження, навіть несправедливе, краще вибачитися або промовчати. Пам’ятайте, що ви – справжня леді.
 • Намагайтеся не спізнюватися на зустрічі, приходити вчасно, якщо вас покликали в гості. Пунктуальність – це елементарне правило пристойності, яке має дотримуватися будь-яка жінка. Якщо попри все ви розумієте, що не встигаєте – обов’язково заздалегідь зателефонуйте і попередьте, на скільки ви затримаєтеся.
 • Слідкуйте за своєю позою і жестикуляцією під час бесіди. Ваші рухи повинні бути стриманими, плавними, жіночними, не повинні привертати уваги і шокувати.
 • Макіяж дівчини зобов’язаний відповідати обстановці. Вдень і на роботу краще вибирати нейтральну декоративну косметику природних тонів, а от вечірній світський захід дозволяє нанести яскраву помаду і тіні з блискітками.
Дивіться також:  Етичні норми (19 фото): що це таке, морально-правові норми і правила етики, приклади поведінки

Наше життя не обмежується звичайними буднями, коли необхідно просто вести себе в рамках загальноприйнятих норм поведінки. Молода дівчина в сучасному світі намагається осягнути всі сфери життєдіяльності, побувати на всіх світських заходах, завести нові знайомства.

Все частіше зустрічі будь-якого формату проводяться у ресторані. Щоб проявити себе з кращого боку, показати свою обізнаність і гарне виховання, дотримуйтесь основних правил, які легко запам’ятати:

 • Похід в ресторан починається з вивчення меню і здійснення замовлення. Не бійтеся питати у офіціанта, наприклад, про інгредієнти, спосіб подання, часу приготування страви.
 • Ознайомтеся зі специфікою закладу. Якщо ви прийшли в китайський ресторан, не замовляйте страви європейської кухні.
 • За столом поводьтеся стримано, завжди пам’ятайте про позі (не разваливайтесь на стільці) і жестикуляциях (ні в якому разі не розмахуйте виделкою! ), говоріть не голосно. Пам’ятайте – ви в ресторані не одні.
 • Якщо ваш замовлення офіціант приніс раніше, ніж іншим, не варто відразу хапатися за вилку з ножем. В даному випадку необхідно дочекатися, поки на столі з’являться тарілки у кожного.


 • Безпосередньо перед прийомом їжі покладіть серветку собі на коліна. Так вона завжди буде під рукою, і ви збережете свій одяг чистою.
 • Якщо щось впало зі столу (прилад, серветка), не акцентуйте на цьому увагу. Просто покликати офіціанта, він принесе вам все, що необхідно.
 • Тримаєте вилку з ножем правильно, в лівій і правій руці, відповідно. Намагайтеся не змінювати місцями столові прилади. Якщо гарнір розсипчастий, допомагайте ножем наповнювати вилку.
 • Працюйте ложкою від себе, якщо ваша трапеза включає перша страва. Так ви збережете одяг чистою.
 • Якщо якийсь шматок не виходить прожувати, то обережно піднесіть серветку до губ і непомітно вийміть його.

Ці загальні правила обов’язково допоможуть «не вдарити в бруд обличчям». Звичайно, в залежності від компанії за столом, існують припущення, але лише дотримуючись основні моменти, можна виробити для себе звичний стереотип поведінки, який стане природним.


Одна з найбільш важливих сторін життя будь-якої жінки – це взаємини з чоловіками. Прекрасна половина населення завжди нарікає на те, що в природі не лишилося справжніх джентльменів, але адже і самі дівчата не відрізняються наявністю хороших манер.

Запам’ятайте: дотримуючись принципів справжньої леді, ви спонукаєте протилежну стать ставитися до вас належним чином.

Виділяють кілька основних правил етикету в спілкуванні з чоловіками:

 • Зухвала поведінка завжди відштовхує оточуючих, особливо чоловіків, на будь-якому етапі розвитку відносин. Пам’ятайте, що в жінці завжди повинна залишатися загадка і недомовленість, тому не варто бурхливо виражати свої емоції – не забувайте про стриманості.
 • Не з’ясовуйте стосунки і не сперечайтеся зі своїм кавалером на людях. Пристрасно цілуватися теж не варто.
 • Не ведіть себе занадто нав’язливо. Навіть якщо відносини переживають «цукерково-букетний» період, не варто часто дзвонити або писати повідомлення партнеру. Лише один дзвінок жінки повинен припадати на три-чотири дзвінка з боку чоловіка.
 • Занадто байдужою і зарозумілою дівчиною теж не слід бути. Це сприймається як неповага і відштовхне потенційного партнера.
 • З задоволенням дозволяйте чоловікові доглядати за вами, але самі не чекайте і не вимагайте, коли вам, наприклад, відкриють двері або подарують квіти.
Дивіться також:  Як вести себе в гостях? 16 фото Правила і культура поведінки для дітей-школярів, гостьовий етикет - що це таке, норми для хлопця і дівчини


У традиційному сенсі етикет між чоловіком і жінкою підтримується патріархальними принципами, де вся сила і влада, а так само демонстрація переваги розуму і спроможності належать сильній половині. Час змінюється, і чаші ваг поступово зрівнюються. Наприклад, в сучасному суспільстві допустимим вважається, якщо дама оплачує свою половину рахунки сама або першою йде знайомитися з претендентом її чоловіком.

Мовний етикет

Грамотно і ввічливо говорити – одне з найбільш важливих якостей сучасного світу. В цифрову епоху чоловіки і жінки втрачають цей важливий навик, розмова убожіє, підтримувати бесіду стає все складніше.

Знання основ мовного етикету допоможе будь-якій дівчині правильно подати себе в суспільстві, навчить парирувати, навіть якщо тема розмови незнайома.

Кажуть: «Зустрічають по одягу, а проводжають по розуму». Насправді для жінки правильніше було б так: «Зустрічають по одягу, а проводжають по тому, як вона себе веде і говорить в суспільстві». Вихована людина з правильним розумінням культури поведінки завжди викликає схвалення.

Будь-яке спілкування завжди починається з привітання:

 • Існує певна черговість, якою необхідно керуватися під час привітання: молодші завжди першими вітаються зі старшими в шанобливій формі, чоловіки вітають жінок, той хто запізнюється – того, хто його чекає, увійшов у кімнату – тих, хто вже в ній зібрався, йде – того, хто стоїть.
 • Коли пара, чоловік і жінка, зустрічають самотньо стоїть даму, то першою вітається жінка, у якої є супровід.
 • Якщо під час прогулянки чоловік привітався з незнайомою для жінки людиною, жінці теж слід його привітати.
 • Якщо дівчина запрошена на застольні захід, то, зайшовши в приміщення, їй необхідно спочатку привітатися з усіма відразу, а після саджання за стіл – з сусідами з обох сторін.
 • Дівчина може привітати чоловіка кивком голови, а під час рукостискання – не знімати рукавичку, тільки якщо це не зустріч з літньою людиною. Рукостискання – це чисто жіноча ініціатива.


Слова вітання усім знайомі з дитинства: «здрастуйте», «добрий день», «доброго ранку» або «добрий вечір». Серед своїх близьких друзів і товаришів припустимі більш вільні варіанти, наприклад, «привіт». Вимовляйте слова ясно і чітко, не комкайте закінчення.

Інтонація повинна бути доброзичлива, на обличчі – усмішка. Вітайте і звертайтеся до людини по імені, до тих, хто старше – по імені-по батькові.

Початок будь-яких взаємовідносин починається з етапу знайомства. Найчастіше такі ситуації вимагають, щоб дівчину представили незнайомцю, чи їй самій необхідно познайомити своїх приятелів. Правила етикету в цьому випадку прості:

 • Чоловік повинен сам проявити ініціативу і преставиться дівчині.
 • Молодших за віком чи положенням першими представляють старшим.
 • Спочатку представляють менш знайомої людини, тільки потім свого друга (враховуючи, що вони одного віку і положення).
 • Якщо в даний момент жінка знаходиться одна, то вона перша представляється парі або групі людей.
 • У випадку, коли необхідно познайомити двох різностатевих людей, слід спочатку звернутися до жінки і назвати ім’я їй чоловіка.
 • На світському заході жінці бажано, щоб її представили того чи іншого гостя господарі або спільні знайомі.
 • Якщо сидячого чоловіка кому-то є, то він повинен встати. Жінці допустимо не підніматися з місця, тільки якщо її не представляють дамі, яка значно старше її.
 • Після подання слід привітати нового знайомого і, бажано, обмінятися рукостисканнями. Жінка може почати нетривалу відсторонену бесіду.
Дивіться також:  Як вести себе в гостях? 16 фото Правила і культура поведінки для дітей-школярів, гостьовий етикет - що це таке, норми для хлопця і дівчини


Ведення розмови у світському суспільстві також регламентується правилами етикету:

 • Слідкуйте за своєю інтонацією. Мова повинна бути не швидким, але і не розтягнутою. Говоріть спокійно, неголосно. Ваш тон повинен бути веселим і доброзичливим.
 • Не вживайте некоректних фраз і «слэнговых» виразів.
 • Не заводьте розмову недоречні теми – політика, релігія.
 • Ніколи не заглиблюйтесь в тему. У суспільстві завжди говорять про все по чуть-чуть, а в цілому – ні про що.
 • Не перебивайте співрозмовника, але при цьому демонструйте зацікавленість і участь в оповіданні.
 • Якщо ви хочете звернутися до людини, яка стоїть далеко від вас, просто підійдіть до нього. Голосно викрикувати і перемовлятися крізь інших людей неприпустимо.
 • Уникайте в своїй промові натяків, сумнівних жартів – не кожен може зрозуміти специфічний гумор або прихований підтекст.

Намагайтеся, щоб бесіда йшла на позитивній хвилі – нікого не сваріть і не засуджуйте. Краще взагалі утриматися від будь-яких коментарів, тим більше не варто сперечатися і в що б то ні стало відстоювати свою точку зору.

Ділова етика

Давно пройшли ті часи, коли жінка могла займатися лише домашнім господарством та доглядом за собою, дітьми і чоловіком. У сучасному світі стирається значення статевої приналежності, все частіше керівні пости займають представниці прекрасної статі. Для того, щоб дівчина могла побудувати кар’єру, домогтися поваги, мати хороший дохід, їй слід вивчити основи ділових етичних норм.

 • Найважливіший принцип ділових відносин – це пунктуальність. Неприпустимо не тільки спізнюватися на роботу, але і затримувати строки виконання завдань.
 • Не варто в особистій бесіді обговорювати робочі питання, а також висилати внутрішні документи організації.
 • Не брешіть за спиною у колег.
 • Одягайтеся відповідно до встановленого в організації дрес-кодом.
 • У діловому листуванні не використовуйте «слэнговые» вираження, скорочення, крім загальноприйнятих. Завжди починайте лист з привітання, а закінчуйте – переліку регалій.


Ділова етика дотримується загальноприйнятих етичних і моральних норм: вираз поваги і пошани до старших за рангом, чемність і ввічливість, старанність, вміння контролювати свої емоції, зовнішня презентабельність і позитивний погляд на життя.

Ще більше про правила етикету для дівчат ви дізнаєтесь із наступного відео.