Прасувальний стіл (27 фото): утюжильный стіл з парогенератором і вакуумом для прасування білизни вдома. Як зробити конструкцію з паровим праскою своїми руками?

Сучасні моделі утюжильных столів оснащуються парогенератором, вакуумом, спеціальними підставками і багатьом іншим. У статті поговоримо про типи прасувальних столів, критерії їх вибору. Як зробити конструкцію для прасування білизни будинку з паровим праскою своїми руками?

Сучасна індустрія пропонує величезний вибір товарів. В тому числі і прасувальних установок.

Найчастіше купуються знайомі всім стандартні прасувальні дошки консольного типу. Такий варіант мобільний, легкий, досить міцний. Сучасні дошки оснащені підставкою для праски з металу з непригораемыми силіконовими вставками, роз’ємом для вилки праски, тримач шнура. Розмірний ряд стандартних дощок для прасування широкий – є як міні-представники, так і досить значні за розмірами установки. Загалом, кожен може знайти пристрій під себе.

Для тих, у кого існує проблема з простором для зберігання гладилки, є варіант придбати настільну дошку. Вона мала за розмірами – являє собою компактну площину з невеликими ніжками, яку легко встановити на будь-який наявний у будинку стіл. Такий варіант, до того ж вельми недорого коштує.

Для малогабаритних приміщень ще один можливий варіант установки – дошка для прасування вбудованого типу. Зазвичай її закріплюють у пристінний шафу встановлюють всередину вбиральні системи. Під замовлення можливе виконання прасувальної дошки в формі елемента декору, коли задня частина виглядає як панно або картина, але у такому разі вартість виробу істотно зростає.


Цікавим рішенням стильного дизайну стали прасувальні дошки у вигляді невеликих комодів. Пристрій їх схоже з пеленальним столиком для малюків – розташовується прасувальна поверхня на комоді і має додатково розкладаються з боків елементи. Так можна регулювати розмір дошки на свій розсуд. Нижня частина з ящиками виконує функцію зберігання речей. Дизайн може бути різним: плетені, тканинні, з ротанга, дерево.

Дивіться також:  Як відновити замшу? 20 фото Як реанімувати замшеве взуття і повернути їй колишній вигляд і колір в домашніх умовах? Як привести в порядок кросівки?


Нарешті, сучасні установки для прасування – це столи для прасування з вакуумом і паровим генератором, іншими додатковими функціями. Такі апарати дороги, займають багато місця і підійдуть не всім. Але покупка коштує своїх грошей.

Прасувальні дошки з парогенераторами оснащуються вентилятором з різноспрямованими потоками повітря, що допомагає надійніше тримати тканину на поверхні столу. Такі столи зручні при гладінні делікатних тканин, синтетичних і еластичних виробів. Крім того, на такій дошці є додаткові функції пропарювання та сушіння білизни. Одним словом, таке придбання точно корисно і суттєво спростить домашні клопоти господині.


Як бачимо, вибір прасувальних установок для будинку широкий. Різноманітність моделей часом призводить розгубленість. Далі, розглянемо нюанси, на які варто звернути увагу при покупці столу для утюжения білизни.

Критерії вибору

В магазинах представлений широкий асортимент дощок для прасування. Є деякі критерії, на які варто звернути увагу, вибираючи стіл для прасування білизни.

  • Першорядний критерій – прасувальних дошка повинна бути невеликою за вагою, інакше її важко буде переміщати з місця на місце при необхідності.
  • Зверніть увагу і на міцність конструкції: дошка не повинна гойдатися і прогинатися від ваги праски ні в якому разі.
  • Прасувальна установка повинна бути компактних розмірів для зручного переміщення та зберігання в спеціально відведеному для неї місці. Великогабаритний товар може не поміститися в шафу.  • Оптимальною має бути не тільки загальна форма утюжильного столу, але і його ширина – правильно підібрана дошка полегшить процес прасування господині.
  • Покриття стільниці повинна бути виконана з непригораемой тканини, інакше наслідки можуть бути непередбачуваними.

  • Нарешті, важливо врахувати наявність можливості регулювання висоти столу для прасування. Стіл для прасувальних робіт повинен встановлюватися по висоті відповідно до зростанням користувача. Крім того, краще, якщо буде надійний фіксатор для закріплення рівня.
Дивіться також:  Як прасувати сорочки? 42 фото Прасування чоловічого одягу. Як правильно і швидко розгладити білу сорочку, яка погано прасується? Як прасувати комір?

Якщо вам сподобався конкретний вид дошки для прасування, але хоча б один критерій не виконується, то краще відмовитися від покупки, щоб потім не пошкодувати про незручному придбанні.

Що стосується самостійного винаходу установок з відпарювачем своїми руками, то все ж простіше і безпечніше буде придбати готовий виріб. Збірка парогенератора своїми силами складна і вимагає фінансових вкладень, а гарантій безпеки установки ніхто не дасть. До того ж такі складні механізми більше використовуються в промислових масштабах, а для домашнього користування цілком вистачає стандартної прасувальної дошки.


Рейтинг кращих

Серед виробників будь-якого товару завжди йде конкурентна боротьба за покупця. Розглянемо кращі, на думку покупців варіанти столів для прасування білизни в домашніх умовах.

Добре зарекомендувала себе фірма Nika. Багато років прасувальні дошки цієї фірми лідирують на ринку, чому сприяє широкий розмірний ряд, компактність моделей, невисока вартість у сукупності з мінімальним набором додаткових якостей (металева підставка для праски, тримач шнура).


Не поступається в рейтингу і зарубіжний Bosch. Марка давно відрізняється якістю вироблених товарів. Радують металеве підставу встановлення і компактність столу. Але відмінність утюжильного столу Bosch в тому, що він оснащений додатковими функціями підігріву і системи надходження і відсмоктування гарячого повітря. Також є тримач для шнура праски, підставка, чохол для зберігання.


Philips йде слідом. Розмірний ряд прасувальних дощок широкий. Є унікальна технологія під назвою Shoulder Wing, яка дозволяє легко отглаживать плечі на сорочках і сукнях завдяки наявності спеціальних підставок. Є функція захисту від дітей.


Ці три лідера на ринку прасувальних установок займають свої позиції вже давно. Отже, споживачам дійсно подобаються товари цих марок і їх є за що вибирати.

Для правильного вибору утюжильного столу враховуйте всі критерії, а також габарити вашої житлоплощі. Якщо дозволяє квартира, то, звичайно, варто вибрати установку з повним набором функцій – це суттєво полегшить процес догляду за білизною. Тепер ви знаєте, як зробити правильний вибір. І порада наостанок: вибирайте прасувальну дошку з яскравим чохлом, тоді процес прасування не буде таким нудним.

Дивіться також:  Як прибрати блиск від праски на одязі? 19 фото Як видалити блискучі сліди на брюках або спідниці чорного кольору з синтетики?

Поради щодо вибору прасувального столу дивіться у відео нижче.