Прасувальний прес (26 фото): як вибрати побутової прес для прасування білизни вдома? Відгуки

Прасувальний прес – це сучасний пристрій, що багато в чому спрощує побут. Як функціонує такий прилад? Як вибрати побутової прес для прасування білизни вдома? Про що говорять відгуки? Як вибрати максимально якісний прес?

Прасувальний прес, як можна здогадатися з назви, призначений для прасування білизни. Раніше цей пристрій застосовувалося лише в промислових цілях, наприклад, в хімчистках або швейної промисловості, але сьогодні побутової прес цілком можна виявити і в домашніх господарствах.

Від промислових вони відрізняються своїми розмірами – зрозуміло, що в умовах квартири або приватного будинку вийде використовувати тільки в міру компактний пристрій. Крім традиційної прасування, прес вийде використовувати для приєднання латочок, термоаппликаций або ж флізеліну.


Однак, головною функцією таких пристроїв є обробка речей великого розміру, наприклад, постільної білизни, штор, а також проведення прасування великої кількості речей. Варто також згадати, що в’язані речі, оброблені паром, набувають додаткову м’якість.

Зручна конструкція не дає обпектися під час роботи на відміну від того ж праски. Її можна скласти і прибрати в зручне місце для зберігання, так як в складеному вигляді прес не займе великий простір. До речі кажучи, встановлювати пристрій вийде не тільки на підлогу, але і на стіл.

Додатково придбавши спеціальну підставку, можна облаштувати повноцінне прасувальне місце, що дозволяє користуватися ним і сидячи, і стоячи людям з різним ростом. Вага прасувального преса варіюється від восьми до шістнадцяти кілограмів.

Принцип роботи

Сучасні преси застосовуються для обробки натуральних і синтетичних тканин. У першому випадку йде обробка парою, а в другому випадку прасування відбувається без парового впливу. Прасувальний прес схожий на звичайну прасувальну дошку, але він може бути різних форм, наприклад, квадрата або навіть трапеції. Пристрій складається з двох пластинок. Нижня, обтягнута щільним поролоном і натуральною тканиною або ж термостійкої синтетикою, виконує роль нерухомої прасувальної дошки і закріплюється на стійці.


При необхідності чохли легко знімаються, простирываются і повертаються назад. Також заміна чохлів у разі псування поролоновою прокладки не принесе ніяких проблем. Верхня пластинка рухається і, по суті, являє собою гігантську підошву праски. Виконана вона або з анодованого алюмінію, або металу з товстим антипригарним покриттям. Найчастіше обидві пластинки володіють одним скошеним краєм.

Дивіться також:  Розмір прасувальної дошки (34 фото): висота і довжина широких виробів в складеному вигляді, стандарт габаритів


Розміри прасувального преса може бути різним, але в будь-якому випадку навіть найменший в десять разів перевищить параметри звичайної праски. Зазвичай у приладу є дві основні програми. Перша відповідає за зволоження. Відбувається це наступним чином: спочатку тканина обробляється водою, потім накривається гарячої платформою і обробляється парою. Друга програма передбачає відпарювання. У цьому випадку рідина відразу ж виявляється на нагрівальному елементі, потім випаровується, і за допомогою виник пари відбувається обробка тканини.


Перед прасуванням прилад підключається в розетку і вибирається необхідна температура. Одяг кладе на нижню пластинку, розгладжується і накривається верхній, вже согревшейся. Обробка відбувається завдяки тому, що стискаючий елемент розрівнює примятости, в той час як матеріал стає еластичним. Про закінчення роботи, швидше за все, сповістить спеціальний звуковий сигнал. Достатньо буде відкрити пристрій і поміняти речі на нові. Важливо згадати, що прасувальний прес запобігає згоряння білизни, адже якщо залишити річ всередині більше ніж на тридцять секунд, робота автоматично припиниться. Те ж відбудеться і з відкритим пристроєм, залишеним без роботи більш ніж на чверть години.

Зазвичай теплової прес оснащений маленьким праскою, щоб дістатися до важкодоступних місць і пропрасувати деталі маленького розміру. Крім того, є пульверизатор з бризгалкі для попереднього зволоження і генератор пари для парової обробки. Варто згадати, що парогенератор дозволяє успішно пропрасовувати навіть те білизну, яка складена в кілька шарів. Працюючи на тепловому пристрої, необхідно акуратно розправляти одяг та при необхідності зменшувати площу шляхом складання. Гудзики та інші декоративні елементи краще захищати за допомогою тканини. Надмірно пом’яті тканини попередньо зволожуються, а темні і в’язані речі додатково захищаються.


Якщо білизна дуже велике, то під час прасування його доведеться пересувати, наближаючи до себе. Гладячи речі з аплікацією, їх обов’язково потрібно вивертати. Крім цього, до кожного виду тканини варто підбирати свій температурний режим і не закривати одну річ всередині більш як на п’ятнадцять секунд. Під час роботи важливо регулювати положення шнура і стежити, щоб він не торкнувся гарячої пластини, а також ні в якому разі не розміщувати руки між пластинками, поки прасувальний прес працює. Рукави і виточки повинні пресуватиметься із застосуванням спеціальних об’ємних подушечок, а синтетичні вироби – при програмі «Суха прасування» і низьких температурах.

Дивіться також:  Прасувальна дошка-трансформер (12 фото): особливості складних конструкцій з тумбою, поради з вибору


Різновиди

По конструкції прасувальні преси прийнято поділяти на ті, які обладнані парогенератором, і ті, які їх не мають. Якщо такого пристрою немає, то зволожувати речі доведеться самостійно ручним пульверизатором. У другому випадку пара утворюється прямо всередині приладу і тим самим відбувається необхідне зволоження. Як можна здогадатися, пристрої з парогенераторами є більш дорогими, але вони краще пропрасовують тканини. За принципом дії, прасувальні преси можна розділити на ті, що працюють в режимі відпарювання, і ті, що функціонують в режимі зволоження.

Крім того, прийнято підрозділяти побутові преси в залежності від форми самого пристрою. Крім традиційних прямокутних, сьогодні створюють квадратні, закруглені або ж з неправильними контурами.


Рейтинг кращих пристроїв

  • Одним з найбільш популярних вважається пристрій VLK Verono 3200. Така модель дозволяє працювати з різними тканинами, причому не тільки стоячи, але і в сидячому положенні. Пристрій обладнано автоматичною подачею пари, а також контролем температури підігріву. Він готовий до роботи всього лише за 480 секунд, а максимальна температура складає 220 градусів. Однак, резервуар для рідини не відрізняється великими розмірами і вимагає регулярного поповнення води.

  • Хорошою вважається модель преса MIE Romeo IV Silver. Вона володіє вбудованим парогенератором, температурним контролем і звуковим сигналом, що сигналізує про закінчення роботи. Посилена подача пари дозволяє працювати з різними тканинами, від льону до джинсової тканини. У даній моделі також є об’ємний резервуар і тефлонове покриття.

  • Варто згадати про прасувальний прес FAMILY LILIA 560 White. Він дозволяє швидко справлятися з великими обсягами роботи, використовувати додаткові аксесуари і підтримувати найкращу температуру під час прасування.

  • Хорошою моделлю називають також MANGANO 810 X-EL із збільшеною нижньою пластинкою і парогенератором. Пристрій володіє п’ятьма температурними режимами, сенсорною панеллю і автовідключенням.

  • Цікавим рішенням є Mie Romeo III. Він також оснащений вбудованим парогенератором, але, крім цього, модель має контролери температури і жорсткості води. Ємність для води знімна, що набагато спрощує процес роботи.
Дивіться також:  Як погладити речі без праски? 29 фото Як швидко розгладити сорочку, футболку і блузку в домашніх умовах? Як відпрасувати сукню, брюки і джинси без праски і відпарювача?

Як вибрати?

Вибираючи прасувальне пристрій для дому, безумовно, варто вибирати моделі невеликого розміру. Частота преса не повинна виходити за рамки п’ятдесяти герц, а напруга відповідати показнику в 220 вольт. Рекомендується також вибирати прес потужністю, яка дорівнює 2200 ватів, і середньою продуктивністю пара, що досягає цифри 80 гр. у хвилину. Крім цього, важливо уважно розглянути наявну комплектацію. Резервуар для води повинен без проблем від’єднуватися і приєднуватися, а безпечні ніжки з гумою бути в наявності.

Крім того, варто брати пристрій, обладнане парогенератором, з тиском поверхні на тканину, вагається від сорока п’яти до п’ятдесяти кілограмів. Однак, тонкі і делікатні тканини зможуть оброблятися тільки при тиску в тридцять кілограмів. Нижня панель повинна бути покрита тефлоном і володіти бавовняним чохлом. Крім цього, добре, коли є додаткові пристосування для обробки важкодосяжних місць і платформа, призначена для рукавів.


Короткі, широкі і навіть квадратні преси підійдуть, якщо гладити доведеться тільки якісь мініатюрні речі, наприклад, дитячі, майки, футболки. У тій ситуації, коли в родині багато чоловіків, чиї штани потребують періодичної обробці, перевагу краще віддати прямокутним приладів з більшою довжиною і достатньою шириною.

Розміри самого преса повинні залежати від наявної вільної площі, а також розмірів отглаживаемого білизни. Вагаючись між електричної і механічної моделлю, слід пам’ятати, що друга буде коштувати менше, зате перша виявиться захищеною від перегріву і оснащеної системою самостійного відключення. Тефлон і алюміній, що застосовуються для виготовлення пластин, також мають свої плюси і мінуси. Тефлон швидше виходить з ладу, зате на алюмінії періодично виникає нагар.

Відгуки

В цілому прасувальні преси отримують позитивні відгуки. Особливою популярністю користуються ті, які дозволяють працювати сидячи і не напружувати спину. Крім того, «на ура» вітається можливість вибирати необхідний режим роботи, регулювати температуру і задіяти додаткові пристосування, наприклад, подушечки для прасування рукавів.

У наступному відео на вас чекає огляд прасувального преса MIE Romeo II.