Пілінг (49 фото): рецепти для обличчя в домашніх умовах, що це таке, догляд після ТСА-пілінгу, які можна робити влітку

Пілінг – ефективна процедура для підтримки краси шкіри. Які бувають різновиди процедури і в чому полягають їх особливості? Рецепти для особи в домашніх умовах з натуральними компонентами. Догляд після ТСА-пілінгу та інших видів впливу.

Будь пілінг особи, незалежно від того, як саме він проводиться, спрямований на те, щоб видалити відмерлі клітини шкіри. Це дозволяє очистити пори, зменшити кількість прищів, позбавитися від дрібних зморшок. Колір обличчя стає більш рівним і насиченим. Деякі види, що застосовуються в косметології, можуть позбавити від пігментних плям різного ступеня вираженості, вугри, почервоніння, чорних крапок. Професійний пілінг проводять фахівці в салонах, але використовувати косметичні засоби, призначені для очищення шкіри, можна і в домашніх умовах.

Показання та протипоказання

Щоб правильно підібрати засоби для догляду та косметологічні процедури, потрібно звернутися до фахівця. Існують різні види пілінгів, які можуть бути поверхневими і профілактичними або націленими на вирішення певних проблем. Косметолог зможе скласти для вас індивідуальну програму виходячи з особливостей вашої шкіри.

Зазвичай серед показань для пілінгу виділяють наступні:

 • відновлення і вирівнювання тону шкіри;
 • глибоке очищення;
 • очищення пір і регулювання роботи сальних залоз;
 • розгладження зморшок і позбавлення від ознак старіння шкіри;
 • нормалізація гідробалансу, активація синтезу колагену і еластину;
 • відбілювання особи;
 • досягнення ліфтинг-ефекту без застосування інвазивних методів.

Ступінь вираженості ефекту після пілінгу залежить від особливостей використовуваного засобу і глибини впливу. У деяких випадках знадобиться курс з певної кількості процедур для досягнення і закріплення бажаного результату.


Існують нюанси, що стосуються процедур в різний час року. Взимку і влітку програма догляду за шкірою буде відрізнятися. При підборі засобів косметологи завжди враховують ці моменти.

Крім того, не завжди можна проводити пілінг, є і протипоказання:

 • наявність дерматологічних захворювань і ураження шкірних покривів шляхом механічного травмування;
 • простудні захворювання та ГРВІ;
 • вірусні та інфекційні захворювання;
 • хвороби серцево-судинної системи;
 • ендокринні захворювання і гормональні збої;
 • період післяопераційної реабілітації;
 • вагітність та лактація.

Не всі види підходять для людей з чутливою шкірою, саме тому кошти необхідно підбирати індивідуально.

Також варто враховувати можливі алергічні реакції і завжди тестувати незнайоме засіб перед нанесенням.

Види

Процедури можна розділити на групи за глибиною впливу. Шкіра складається з декількох шарів, і в залежності від того, які з них зачіпаються під час пілінгу, виділяють декілька варіантів процедури:

 • Легкий або сверхповерхностный пілінг максимально безпечний, оскільки видаляє тільки ороговілі клітини з самого верхнього шару шкіри. Такі кошти можна при бажанні використовувати і вдома.
 • Поверхневий досягає зернистого шару епідермісу при впливі. Фактично це опік першого ступеня, тому таку процедуру краще довірити фахівцеві і проводити в салоні. Це допоможе освітлити шкіру, звузити пори, зменшити кількість прищів.
 • Серединний доходить до шару дерми. Використовувані засоби викликають опік другого ступеня і запускають процеси відновлення і регенерації. Починається посилений синтез еластину, зникають і розгладжуються невеликі зморшки. Також можна позбутися від пігментних плям на обличчі.
 • Глибокий пілінг досягає сітчастого шару дерми, після такого впливу необхідний реабілітаційний період у 4 тижні з точним дотриманням рекомендацій фахівця, а роблять його тільки професіонали. Але зате процедура дозволяє розгладжувати навіть помітні зморшки і створює ліфтинг-ефект контуру овалу обличчя.

Легкі і поверхневі пілінги можна робити все, у них практично немає обмежень, за винятком тих випадків, коли подібні процедури повністю протипоказані за наявності якого-небудь захворювання. Перед використанням серединного або глибокого впливу необхідно проконсультуватися з фахівцем, щоб не зашкодити шкірі. Крім того, робити глибокий пілінг рекомендується тільки після 30-35 років.


Механічні

Пілінги робляться з використанням спеціальних насадок або складів, що містять тверді частинки різних речовин, які відлущують ороговілі клітини. Зазвичай подібний вплив зачіпає тільки верхні шари епідермісу.

Є декілька найбільш поширених процедур такого типу:

 • Кораловий пілінг проводиться за допомогою спеціального складу, який містить маленькі шматочки корала, сіль мертвого моря, трави та ефірні олії. Засіб наноситься на шкіру і розтирається, після чого змивається водою, тому жодних дискомфортних відчуттів це не створює. Рекомендується для видалення старих слідів від акне, вугрів, для звуження пор в проблемних зонах і позбавлення від пігментних ділянок.
 • Під час процедури може використовуватися апарат з алмазними насадками, які видаляють все зайве. Кількість сеансів призначають виходячи із стану шкіри. Часто цей вид впливу використовується в антивікових програмах, в комплексі з косметичними засобами.
 • Абрикосовий скраб містить дрібні частинки абрикосової кісточки, а також фруктові кислоти, що забезпечують хороший ефект. При цьому засіб м’яко впливає, тому його можна вважати всесезонним і використовувати в будь-який час.

Більшість пілінгів такого типу – легкі та безболісні, тому їх можна рекомендувати і для молодої шкіри.

Якщо склад містить натуральні компоненти, потрібно попередньо переконатися у відсутності алергії.


Апаратні

Такий пілінг виконується в салоні за допомогою різних інструментів.

Можуть використовуватися різні види впливів:

 • Ультразвукове – спеціальний апарат випромінює хвилі ультразвуку, які видаляють відмерлі частинки шкіри, забруднення, відкривають пори. Ніяких неприємних відчуттів при цьому немає. Для досягнення доброго ефекту необхідно послідовно пройти 5-6 сеансів, дотримуючись обов’язковий перерву на 2 тижні. Підходить для чутливої шкіри.
 • Лазерне – може бути з використанням засобу, що містить СО2, або ербіевого елемента. Перший відрізняється глибоким проникаючим дією, спрямованим на боротьбу з віковими ознаками, другий – більш сучасний і легкий, рекомендується для вирівнювання тону шкіри.
 • Газорідинної – безконтактний спосіб впливу за допомогою стисненого газу та спеціального розчину. Забезпечує м’яке видалення верхнього шару, насичення шкіри корисними речовинами, вирівнювання кольору. Його можна віднести до літніх процедур – після такого пілінгу засмага лягає рівно і красиво.
 • Кріопілінг відноситься до найбільш щадним всесезонним методів. Впливає за допомогою рідкого азоту, ніяких хворобливих відчуттів не доставляє. Тривалість процедури визначається індивідуально. Допомагає позбутися від великих і помітних плям, рубців і вугрів, надає омолоджуючий ефект.

Деякі види апаратних процедур підходять навіть для молодої шкіри. Це хороший варіант для підлітків, які страждають від акне і вугрової висипки.


Лазерний

Кріопілінг

Кислотні

Такі пілінги роблять свій вплив за рахунок різних кислот, що містяться в складі. Такі засоби можуть бути різними, починаючи від скрабів і гелів, що підходять для домашнього щотижневого використання, і закінчуючи складами з глибоким дією, які застосовуються тільки у салонних умовах.

Користуються попитом такі процедури:

 • Ретиноловый пілінг рекомендується в якості омолоджуючих сеансів, робити його можна починаючи з віку 35-40 років. Після впливу відновлюється тонус та еластичність шкіри, за рахунок чого особа починає виглядати молодше. Ефект зберігається 3-4 місяці, після процедури не потрібне тривале відновлення.
 • Фруктовий може бути середнім або поверхневим в залежності від використовуваного виду кислоти та її концентрації. Підходить для боротьби з першими віковими ознаками, щоб розгладити з’явилися дрібні зморшки і складки.
 • Молочний рекомендується застосовувати до 30 років, він освіжає і покращує колір, м’яко впливає, освітлює шкіру і надає їй пружність.
 • Саліциловий призначається для боротьби з акне і вуграми, нормалізації роботи сальних залоз, підходить для жирного типу шкіри.
 • Бурштиновий може використовуватися і для схильної до роздратування чутливої шкіри, відновлює еластичність, прибирає дрібні зморшки.
 • Феноловий – глибокий пілінг, який виконується під місцевою анестезією під контролем лікаря. Після процедури слід реабілітаційний період в 3-4 тижні. Призначається тільки як засіб для боротьби з віковими змінами, оскільки стимулює появу нових колагенових волокон.
 • ТСА – нанесення трихлороцтової кислоти. В залежності від використовуваної концентрації може бути поверхневим або глибоким, проводяться тільки на окремих ділянках особи. Склад надає очищаючу, протизапальну, стимулюючу дію.
Дивіться також:  Пілінг-гомаж (23 фото): що це таке, процедура для обличчя і різниця продуктів, чим відрізняється від скрабу, відгуки


Ретиноловый

Феноловий

Кислоти можуть використовуватися окремо або в комплексі. Досвідчений косметолог зможе підібрати мікс, що відповідає особливостям шкіри і потреб клієнта. Процедура полягає в підготовці, нанесенні спеціального складу, який залишають на певний час, а потім змивають. В кінці необхідно використовувати заспокійливий препарат, при необхідності робляться холодні компреси.

Хімічні засоби більш підходять людям зі світлою шкірою, оскільки тим, у кого вміст меланіну вище і відтінок темніше, потрібен більш ретельний підхід. Косметолог повинен уважно підбирати препарат, щоб він не привів до появи плям на обличчі. Перед процедурою і після неї рекомендується кілька тижнів утримуватися від паління за наявності цієї звички, а також користуватися сонцезахисними засобами.

Вибирати пілінг потрібно у відповідності з особливостями шкіри, віком, наявністю якихось індивідуальних нюансів. Крім того, може мати значення пору року, на яке заплановано процедура.

Коли краще робити?

Кошти, які підходять для використання в домашніх умовах, зазвичай не мають обмежень, їх можна застосовувати в будь-який сезон і погоду. Як правило, для косметичних процедур краще підходить вечірній час, оскільки шкіру треба попередньо підготувати та розпарити, щоб ефект був більш вираженим. А після пілінгу нанести заспокійливий крем – це дозволить уникнути подразнення, сухості і лущення. За ніч засіб вбереться і подіє, тому на ранок особа буде свіжим і красивим. Салонні процедури краще робити в період з жовтня по квітень. В цей час не так жарко і активність сонця мінімальна, тому вона має менше впливу на шкіру.

Крім цього, для кожного сезону можуть бути свої рекомендації. Наприклад, восени потрібно приділити більше уваги шкірі, на якій можуть проявлятися ознаки в’янення з-за агресивного впливу сонячних променів протягом усього літа. Навесні часта проблема – сіруватий і тьмяний колір обличчя з-за нестачі живильний речовин. Взимку через холодного клімату шкіра може лущитися, стає сухою і стягнутою. Враховуючи це, потрібно забезпечити особі комплексний догляд.

Частота проведення процедур в салоні залежить від ступеня впливу. До 30 років не рекомендується робити серединне і глибоке очищення. Хімічні пілінги роблять не частіше разу на рік, щоб не травмувати шкіру, оскільки при впливі виникає кислотний опік. Апаратні допускається робити частіше – двічі на рік. Зазвичай повний курс такого догляду займає близько місяця. Глибокий пілінг робиться раз на кілька років – це досить серйозний вплив.

Легкі домашні засоби зазвичай використовують набагато частіше. Для жирної шкіри 1-2 рази в тиждень, для змішаної досить одного разу. При догляді за нормальною шкірою – раз в три дні, а для сухої – раз на два тижні або навіть рідше при підвищеній чутливості.

Не варто робити пілінг надто часто, оскільки це може призвести до запалення і лущення.

Як зробити?

В домашніх умовах можна робити хімічний або механічний пілінг, вибравши засіб з урахуванням особливостей вашого типу шкіри. Це можуть бути скраби, гоммажі, маски з різним складом. Вдома краще проводити тільки поверхневий пілінг, щоб не зашкодити особі. Перед початком процедур необхідна чистка обличчя – потрібно зняти всю косметику, використовуючи засіб для демакіяжу. Також рекомендується розпарити шкіру, щоб добитися більш вираженого ефекту.

Можна використовувати крем-пілінг. У складі таких засобів бувають фруктові, молочні або саліцилові кислоти. Присутні абразивні частинки – сіль, шматочки пемзи або кісточок, а також додаткові пом’якшувальні речовини. Креми такого типу випускаються для різних типів шкіри і віку, тому можна підібрати індивідуальний догляд.

Пілінг-скатка відрізняється за способом нанесення. Під час розтирання він скачується в грудочки, відлущуючи відмерлі частинки і усуваючи забруднення пор. Не рекомендується використовувати цей засіб, якщо на обличчі є запалення або роздратування, не підходить воно і для чутливої шкіри.

Скраб – це засіб з абразивним складом, тому воно дає досить помітний ефект. Шкіра стає більш пружною, виглядає молодше. Однак варто врахувати, що частинки скрабу можуть залишати мікротравми, тому не варто користуватися ним дуже часто, а також потрібно вибирати якісну косметику.


Пілінг-скатка

Скраб

Домашні рецепти

Якщо на похід до косметолога не вистачає часу або коштів, то можна доглядати за собою і за допомогою домашніх методів. Для цього не обов’язково купувати дорогу косметику – пілінг можна виготовити з натуральних продуктів, додавши деякі доступні компоненти, які можна знайти в будь-якій аптеці. При цьому такі кошти будуть не менш ефективні, ніж різні скраби з магазину, оскільки в їх складі лише природні інгредієнти і ніяких додаткових консервантів.

Перед застосуванням будь-якого домашнього засобу рекомендується розпарити шкіру, щоб підсилити ефект. Добре, якщо у вас є можливість сходити в лазню, але навіть у звичайній міській квартирі можна зробити все що потрібно. Слід взяти сушену ромашку і залити її окропом у великій каструлі або глибокій чаші. Особа умити, нахилитися над ємністю і завісити голову рушником, щоб пар не йшов. Це дозволить домогтися ефекту сауни, пом’якшити шкіру, розкрити пори і підготуватися до використання пілінгу.

Робити парову лазню необхідно протягом 10 хвилин, після чого обличчя можна злегка промокнути серветкою або рушником.

Бажано приготувати пілінг до цього, щоб пори не встигли звузитися.

Цукровий

Цукор не дуже корисний для фігури, але якщо наносити його на шкіру – вплив буде тільки позитивним. Особливо рекомендуються засоби на основі цукру для жирної шкіри, оскільки в ньому містяться речовини, що нормалізують роботу сальних залоз. Багато популярні лікувальні засоби мають у своєму складі цукор, але можна переплачувати, адже можна виготовити такий скраб або пілінг будинку самостійно, і це не займе багато часу.

Краще використовувати тростинний сорт, але якщо його немає, то підійде і звичайний, білий. Буде достатньо дві столові ложки. Ще потрібно лимонний сік в такій же кількості. Корисні властивості соку – це антибактеріальну дію, а також він може вирівнювати тон шкіри і злегка освітлювати її. Останній компонент – білий йогурт. Він має бути без будь-яких добавок. Краще вибрати в магазині продукт з невеликим терміном придатності 7-15 діб, оскільки саме такі йогурти мають більш натуральний склад, в якому присутні корисні бактерії.

Всі компоненти потрібно змішати в мисці до однорідного стану, після чого акуратно розподілити на обличчі і залишити на 10-15 хвилин. Змивати водою. Продукти містять гліколеву, лимонну і молочну кислоту, що дає хороший очищаючий ефект при регулярному використанні.


Аспіріновий

У складі таблеток аспірину головним компонентом є ацетилсаліцилова кислота. Вона володіє антибактеріальною дією, підсушує прищі, нормалізує вироблення шкірного сала, тому саме її використовують у багатьох косметичних засобах для боротьби з акне. Тим не менш, аптечний аспірин коштує набагато менше дорогих пілінгів, тому можна запастися їм і зробити все в домашніх умовах. Важливий момент – цей рецепт не можна використовувати людям з алергією на аспірин.

Для виготовлення пілінгу потрібні таблетки і лимонний сік. Їх необхідно змішати в чашці, щоб вийшла однорідна маса. У соку аспірин поступово розчиниться, тому залишиться тільки перемішати. Також необхідно зробити засіб-нейтралізатор. Для цього змішують харчову соду з водою.

Пілінг потрібно нанести на обличчя і дати висохнути, зазвичай це займає близько 10 хвилин. Після цього слід протерти шкіру ватним тампоном, змоченим в заздалегідь приготовленому нейтрализаторе. Подібний засіб можна використовувати і для точкового нанесення, щоб підсушити прищі та зменшити їх кількість.

Дивіться також:  Феруловий пілінг (31 фото): що це таке, процедура з ферулової кислоти для обличчя, догляд після проведення відгуки косметологів


Тропічний

Влітку нескладно купити різні фрукти, особливо тим, хто живе в південних регіонах. Їх можна використовувати і як доглядає кошти, а не тільки насолоджуватися смаком. Для цього потрібно ананас і папайя, а також потрібно буде купити желатин. За бажанням можна додати ложку меду, але можна обійтися і без нього.

Фрукти чистяться від шкірки і нарізати дрібними шматочками. Потрібно приблизно по половині склянки кожного інгредієнта. Після цього їх слід покласти в одну чашку і перемолоти за допомогою блендера до однорідної маси. До пюре додати дві столові ложки желатину – він зробить засіб більш густим, так воно буде краще триматися на обличчі, не розтікаючись. Також додається мед, якщо ви плануєте його використовувати. До корисних властивостей меду відноситься антисептичну дію, а ще він робить шкіру більш м’якою і насичує її живильними елементами.

Пюре потрібно нагріти в мікрохвильовій печі (достатньо однієї хвилини). Це необхідно, щоб желатин розчинився. Після цього суміш повинна охолонути. Якщо ви хочете прискорити цей процес, помістіть її в холодильник. Засіб наноситься на обличчя, через 10-15 хвилин змивається водою.

Журавлинний

Ця кисла ягода містить багато корисних речовин, тому можна використати її для скрабу. Плоди потрібно розтовкти в кашку, додати до них подрібнену геркулесову крупу, мигдальне масло і цукор. Все це перемішати і нанести на обличчя, акуратно розтираючи, щоб очистити шкіру. Після легкого масажу можна залишити суміш на кілька хвилин, а потім вмитися водою.

Цукор і крупа діє як скраб, відлущуючи і очищаючи, додатковий ефект роблять кислоти, що містяться в журавлині. Мигдальне масло пом’якшує і робить шкіру бархатистою. Для цього кошти можна використовувати заморожену ягоду, якщо ви хочете зробити такий догляд взимку.


Сольовий

Для жирної шкіри можна використовувати сольовий скраб. В його основі – морська сіль, вона продається в будь-якій аптеці, також її можна знайти в магазинах серед засобів для прийняття ванн. Сіль повинна бути чистою, без добавок і барвників, природного білого кольору. Другий компонент цього складу – мед. Обидва інгредієнта мають антисептичну дію, допомагаючи впоратися з дрібними прищиками і запаленнями, нормалізують стан шкіри, роблячи її менш жирної, покращують колір обличчя.

Сіль і мед змішуються в одній чашці, після чого наносяться на обличчя. Пасту потрібно розтирати акуратними масажними рухами – частинки солі отшелушат ороговілі клітини, а мед пом’якшить шкіру. Після використання слід умитися водою або відваром з ромашки, який може служити як додатковий догляд. Якщо у вас суха шкіра, але ви хочете зробити саме цей скраб, то додайте до нього трохи оливкової олії.

Фруктово-ягідний

Сухій шкірі необхідний більш дбайливий догляд, але і для неї можна підібрати підходящий домашній рецепт. Для нього використовується яблуко і полуниця. Плоди можна подрібнити за допомогою блендера або використовувати звичайну тертку, після чого втирати отриману масу акуратними круговими рухами, залишити на 15 хвилин, потім вмитися водою. Полуничні кісточки створюють абразивний ефект, а фруктова м’якоть містить багато корисних речовин. Для сухого типу шкіри досить використовувати такий пілінг раз у два тижні, але не частіше.


Для відбілювання

У завдання, які може вирішувати пілінг, входить і відбілювання шкіри. Якщо колір обличчя не влаштовує, здається нерівним, присутні пігментні плями або погано ліг засмага, від якого хочеться позбутися, то можна виготовити вдома підходящий засіб. Потрібно один свіжий огірок. Його миють, чистять і віджимають, щоб отримати огірковий сік. Плід можна нарізати і перемолоти блендером, а потім використовувати марлю, щоб відокремити м’якоть від соку.

Отримана рідина буде основою, до якої слід додати вівсяну муку і як слід перемішати, щоб вийшла однорідна паста без грудочок. Потім додається морська сіль і крапля трояндової олії. Суміш необхідно втирати в обличчя масажними рухами, потім залишити на 10 хвилин, а потім змити водою.

Огірок і вівсяна мука відбілюють шкіру, а крупиці солі виступають в ролі скрабу. Масло дає заспокійливий ефект. Якщо під рукою немає масла троянди, то можна замінити його на інше, призначене для косметичних цілей. Щоб досягти помітного ефекту, потрібно використовувати такий пілінг 2-3 рази.

Цитрусовий

Цей варіант підійде тим, у кого нормальний тип шкіри. Пілінг рекомендується використовувати раз на тиждень для оптимального ефекту. Для виготовлення буде потрібно три столові ложки вівсяної крупи, цедра з трьох апельсинів і ромашковий відвар, який також можна замінити молоком. Всі інгредієнти змішуються і наносяться на обличчя. Потрібно втирати засіб масажними рухами, після чого потримати ще 5 хвилин і змити.

Фруктова кислота дає легкий відбілюючий ефект, а також володіє антибактеріальною дією. Вівсянка діє як скраб, відлущуючи і видаляючи забруднення. Ромашковий відвар або молоко пом’якшить шкіру. Перед його використанням важливо упевнитися, що у вас немає алергії на цитрусові.

Кавовий

Любителі меленої кави знають, що залишилася гущу можна використовувати в якості скрабу. Це найпростіший варіант, але можна зробити і більш цікавий склад, додавши інші корисні компоненти. Потрібно ложка свіжого меленої кави, безбарвна хна, мелена кориця, а також прянощі – базилік, орегано і бергамот. Все це потрібно залити теплою водою і дати настоятися. Суміш повинна виглядати як кашка.

Засіб наноситься круговими рухами, після чого його можна залишити на 15 хвилин, а потім змити. Кава забезпечує ефект скрабу і видаляє відмерлі частинки, хна м’яко доглядає, роблячи шкіру м’якою і бархатистою. Спеції містять корисні мікроелементи, а також їх аромат допомагає розслабитися під час нанесення. Якщо у вас чутлива шкіра, то можна не додавати бергамот, базилік і орегано. Хна повинна бути безбарвною, щоб особа не забарвилося в помаранчевий колір після застосування.

Від прищів

Поява акне – це проблема не тільки підлітків, але й багатьох людей, які мають жирну шкіру. Знизити кількість висипань можна, використовуючи пілінги з натуральних компонентів. Потрібно 2 таблетки бодяги і перекис водню. Ці кошти є в будь-якій аптеці.

Бодягу потрібно розтовкти, щоб утворився порошок, після чого залити перекисом. Відбудеться реакція і суміш зашипить. Наносити засіб можна ватним спонжем, потім потрібно почекати 20 хвилин і вмитися водою. Такий склад добре очищує закупорені пори і нормалізує вироблення шкірного сала. Крім того, бодяга корисна і для тих, хто хоче позбутися від вікових ознак. Застосовувати цей засіб можна раз в місяць.


Від зморшок

Перші вікові ознаки – зморшки можуть з’являтися на обличчі досить рано. Щоб позбавитися від них, можна використовувати різні засоби. Регулярне їх застосування робить шкіру більш молодою, дозволяє підвищити тонус і еластичність. Для пілінгу знадобиться мигдаль, насіння льону і біла глина.

Льон і мигдаль потрібно подрібнити до крихти і змішати з глиною. Щоб розвести суміш до пастоподібного стану, можна використовувати відвар ромашки. Засіб має бути досить густим для більш зручного нанесення. Пілінг втирають масажними рухами і залишають на 5 хвилин, після чого змивають водою.

Склад поєднує в собі дію скрабу і пілінгу, добре очищає особа, видаляючи будь-які забруднення і відмерлі частинки.

Використовувати його можна для всіх типів шкіри, визначаючи частоту процедур в залежності від особливостей шкірного покриву.


Серединне вплив

Пілінги такого типу рекомендується робити в салонах, довіривши процедуру косметолога, але якщо ви впевнені у своєму рішенні, то є можливість провести чистку і вдома. Кошти для цього нескладно придбати в спеціалізованих магазинах. Найважливіший момент – це правильна підготовка і точне дотримання рекомендацій при використанні.

Дивіться також:  Глибокий пілінг особи (19 фото): рецепти, робимо в домашніх умовах і в салоні, що це таке, відгуки

Починати готуватися до процедури можна за тією ж схемою, яка використовується косметологами. Це попереднє використання спеціальної косметики з кислотами, потім проведення поверхневого пілінгу, після чого можна робити процедуру з серединним впливом. Для чутливої або виснаженої шкіри рекомендуються додаткові ін’єкції гіалуронової кислоти, які допоможуть відновити тонус.

Як підготовляє косметики підійде крем, що містить в складі азелаїнову кислоту – це варіант для молодої шкіри, допомагає позбавитися від зайвої жирності, прищів і регулярної закупорки пір в проблемних зонах, а крем, що містить ретиноевую кислоту, підходить тим, хто хоче домогтися омолоджуючого ефекту. Краще використовувати кошти з тих ліній, які розробляються саме з метою підготовки до пілінгу. Вони продаються в салонах краси або в магазинах професійної косметики. Склади з АНА-кислотами, які є в звичайних косметичних відділах, не підійдуть, оскільки в них вміст цих кислот мінімальна, тому підготувати шкіру належним чином не вийде. Вибраний крем використовується не менше двох тижнів, і весь цей час необхідно додатково користуватися при виході на вулицю сонцезахисним засобом з індексом не менше 50.

Через два тижні після підготовки можна приступати до наступного етапу і провести поверхневий пілінг. Оптимальний варіант – використання для цих цілей молочної кислоти, яка забезпечує потрібний ефект. Також можна вибрати професійні косметологічні засоби, призначені для таких процедур. Кислоту купують в магазинах для миловаріння і творчості. Зазвичай там вона продається в концентрованому вигляді (80%). Для застосування її потрібно буде попередньо розвести до 30%. Більш насичений склад робити не варто, оскільки його потрібно змивати вже не водою, а з використанням кошти-нейтралізатора.

Дії виконуються в кілька етапів:

 • перед нанесенням потрібно очистити обличчя, умивши його з піною, після чого насухо ретельно витерти і обов’язково знежирити, використовуючи спиртової лосьйон або звичайний медичний спирт;
 • розчин акуратно наноситься ватним диском, після чого потрібно почекати 2-3 хвилини і вмитися водою;
 • завершити процедуру можна додатковим зволожуючим засобом – альгинантной маскою, або ж нанести крем.

Потрібно зробити 2-3 подібні процедури, витримавши інтервал 12 днів. Це необхідно для розгладження верхнього шару епідермісу і його вирівнювання, що дозволить засобу для серединного впливу рівномірно і глибоко проникати всередину, а шкірі підготуватися, щоб швидко відреагувати на отримані пошкодження.

Серединний пілінг можна виконати, взявши розчин ТСА – трихлороцтової кислоти. Для початкового використання потрібно розвести її до 15%, пізніше можна буде збільшувати концентрацію до 20%. Максимально допустимим значенням вважається 25%, сильніше концентрацію робити не можна, щоб не нашкодити тканин обличчя. Перед застосуванням потрібно нанести трохи засобу на невелику ділянку шкіри, щоб упевнитися у відсутності алергічних реакцій.


Процедура робиться в кілька кроків:

 • Підготувати обличчя до нанесення, вмиваючись за допомогою м’якого кошти-пінки і обезжирив шкіру спиртовим лосьйоном.
 • Нанести кислоту, використовуючи ватні палички. Не варто брати ватний тампон, оскільки при відсутності досвіду є ризик потрапити на чутливі ділянки – шкіру навколо очей або облямівку губ. Кислота наноситься акуратно, паралельними лініями. Дуже важливо стежити, щоб вони не перекривали один одного. Тримати потрібно 2-3 хвилини, допустимий максимальний час – 4 хвилини.
 • Змивати кислоту потрібно не водою, а нейтралізатором – підійде розчин соди. Його наносять попередньо змоченим в розчині ватним диском у кілька шарів. Особливість реакції взаємодії кислоти і соди – це активне виділення газу з шипінням і незначним поколюванням. Такий ефект цілком нормальний, потрібно просто дочекатися його завершення, а потім змити залишки коштів водою.
 • Після цього слід нанести зволожуючий крем і додатковий засіб з антибіотиками.

Враховуючи ефект від такого впливу, в перший день після процедури небажано робити що-небудь з особою, включаючи умивання або навіть просто дотику до нього. Потрібно забезпечити шкірі максимальний спокій. Також необхідно змінити постільну білизну на чисте і проглаженное, щоб виключити можливі джерела інфекції. В іншому слід дотримуватися рекомендацій, які зазвичай косметологи дають для догляду за шкірою після серединного або глибокого пілінгу.

Застосування ТСА дозволяє видалити старий шар епідермісу, на його місце приходять нові клітини, тому шкіра набуває більш світлий відтінок. Розгладжується поверхню, зникають дрібні зморшки і плями.

Відбувається стимуляція природних обмінних процесів, слідом за цим збільшується вироблення власного колагену і еластину, що надає особі більш молодий вид.


Подальший догляд

Вплив пілінгу завжди несе певний стрес, тому необхідно забезпечити правильний догляд після проведення процедури.

Він полягає у таких рекомендаціях:

 • використання зволожуючих гелів;
 • нанесення спеціальних кремів, які призначені саме для догляду після пілінгу;
 • для відновлення можна використовувати засоби з вмістом жирних кислот, масло ши;
 • регенерацію можуть прискорити креми з ретинолом, бисаболом.

Шкірі потрібно забезпечити зволоження і достатня кількість поживних речовин. Крім того, влітку не варто довго бувати на сонці відразу після проведення процедури, навіть якщо використовувалися домашні засоби. Особа якийсь час може залишатися червоним – це нормальна реакція на вплив. Зазвичай якщо пілінг проводився в домашніх умовах, почервоніння сходить за 2-3 години, але при салонної чищення може зберігатися і довше.

Після поверхневої процедури в салоні рекомендується особливий догляд:

 • використовувати тільки м’які засоби для очищення та зняття макіяжу;
 • як мінімум два рази на день наносити зволожуючий крем;
 • якщо шкіра лущиться, не можна її віддирати – це може призвести до подальшого появи плям або рубців;
 • протягом місяця після відвідування салону використовувати сонцезахисний крем при виході на вулицю;
 • якщо виникли ознаки інфекції, обов’язково потрібно відвідати лікаря;
 • щоб не пошкодити шкіру після середнього або глибокого пілінгу, потрібно забезпечити їй всі умови для відновлення;
 • якщо це необхідно – використовувати анальгетики, щоб позбутися від хворобливих відчуттів в перший час після глибокого чищення;
 • для очищення шкіри використовувати тільки теплу воду і спеціальні засоби з урахуванням підвищеної чутливості;
 • використовувати мазь-антибіотик, щоб знизити ризик виникнення інфекції;
 • якщо під час загоєння з’являється відчутний свербіж, можуть знадобитися антигістамінні препарати;
 • через кілька днів після процедури потрібно знову відвідати фахівця, щоб він упевнився, що процес загоєння йде нормально;
 • бажано уникати підвищених фізичних навантажень протягом двох тижнів;
 • не можна допускати появи подряпин на обличчі – це може призвести до утворення рубців;
 • сонцезахисний крем варто використовувати протягом шести тижнів після процедури.


Поради

Для досягнення доброго ефекту і відсутність побічних явищ потрібно правильно підібрати засіб. В цьому питанні важливі не тільки відгуки, оскільки багато що залежить від індивідуальних особливостей. Навіть якісний пілінг може не підійти по типу шкіри або віком, тому краще скористатися консультацією косметолога, який допоможе скласти індивідуальну програму догляду. Якщо ви збираєтеся робити процедури в салоні, то вони в будь-якому випадку включають попередню консультацію.

Фахівець враховує ряд важливих особливостей, щоб підібрати косметику або вид процедури та інтенсивність її впливу:

 • вік;
 • тип шкіри;
 • ступінь чутливості, наявність подразнень та алергічних реакцій;
 • характер недоліків, які необхідно усунути.

Що стосується питання про те, чи потрібно йти в салон або можна обійтися домашнім доглядом, то у кожного варіанту є свої переваги. Салонний пілінг – це комплексний вплив, підібране фахівцем, тому він дає дійсно вражаючий ефект. Мінуси таких процедур – в необхідності реабілітаційного періоду, хворобливості і високої вартості. Результати після домашнього пілінгу не такі яскраві, але зате він безпечний і доступний.

Докладніше про те, як проводити пілінг обличчя, ви дізнаєтесь із наступного відео.