Педикюр з гель-лаком (71 фото): як робити покриття з дизайном на нігтях ніг? Як зняти лак і скільки він тримається?

Як зробити педикюр з гель-лаком? Як правильно робити покриття нігтьових пластин гібридним лаком? Які модні тенденції дизайну на нігтях ніг, скільки тримається на нігтях покриття і як правильно зняти його?

Гель-лак є гібридним лаком, що з’єднав в собі властивості лаку і гелю. Секрет красивого педикюру з використанням гель-лаку полягає в двох правила: як і стильному дизайні. Якість досягається використанням хороших лакових продуктів і декору, а також дотриманням всіх етапів педикюру. Якщо ігнорувати правила виконання, триматися покриття довго не буде.

Дизайн – творчий процес, який не терпить неакуратності і зайвої строкатості.

Тому його підбирають до початку педикюру, вибираючи декоративні елементи під певний жіночий образ або для повсякденних нарядів. Оскільки тримається таке покриття довше звичайних аналогів, дизайн підбирають таким чином, щоб він підходив до більшості речей з жіночого гардеробу. При цьому можна задіяти різні елементи декорування (від плоских до об’ємних 3D).Від звичайного покриття гель-лак, який використовується сьогодні для педикюру, відрізняється більшою привабливістю колірних тонів і довговічністю нанесеного складу. В залежності від марки-виробника він тримається на нігтях від двох до чотирьох тижнів, а то й більше. Іноді нігтьові пластини встигають добре відрости, а покриття так і не сколюється. Секрет полягає в двох факторах:

 • товщині шарів, яких в загальній складності у педикюру може бути до п’яти;
 • використання якісної лампи для висушування кожного нанесеного шару на нігтьову пластину.


  Кожен наноситься шар повинен бути дуже тонким, майже невагомим. Так він і по нігтьовій пластині розподілиться без смуг, а крім того, не буде затікати за кутикулу і бічні валики нігтя. Важливо розуміти, що обладнання, з яким працюють в манікюрному салоні, відрізняється від того, що використовується жінками вдома. Відрізняється і методика видалення птеригия, адже в салоні вона апаратна, а вдома для цього беруть звичайні манікюрні інструменти.

  Має значення і тип самого педикюру, який, крім звичайного, сьогодні може бути необрізним або так званим європейським. Якщо традиційна методика, пов’язана з размачиванием нігтів, практично завжди пов’язана з труднощами видалення кутикули і птеригия (а іноді і задирок), то європейський або сухий тип (він же японський і спа) більш щадний. При ньому кутикулу не обрізають, а відсувають. Деякі майстри впевнені в тому, що саме сухий педикюр тримається на нігтях довше, оскільки при ньому нігті не змінюють своєї форми, чого не можна сказати про традиційному варіанті (вони стають більш плоскими). Проте в цілому важливий не тип педикюру, а правильність його виконання.

  Підготовка нігтів

  Перед тим як наносити на нігті ніг шари гелевих продуктів, важливо підготувати самі нігті, адже без цього не можна розраховувати на якісний і довговічний результат. Підготовка нігтьових пластин має свої особливості. Як правило, завданням майстра є створення ідеальної основи під покриття. Розглянемо, як це роблять в традиційному варіанті.

  Ноги повинні бути чистими, щоб не допустити зараження шкіри навколо нігтьових пластин.

  Пальці можна замочити на 10 хвилин в теплій воді. Від цього птеригий, що знаходиться з боків валиків, буде легше відділятися від нігтів. Його буде простіше прибрати, як і відсунути, а потім і підняти саму кутикулу. Після того, як нігті отмокнут, їх насухо витирають і при необхідності наносять на місця роботи з кутикулою спеціальне розм’якшує масло.

  Дивіться також:  Експрес педикюр (22 фото): що це таке і як використовувати засіб «Мозолин»?


  Далі прибирають птеригий і кутикулу. Руху інструменту не повинні бути різкими і відривають. Від цього ранится шкіра і з’являються недосконалості роботи майстра. Прибирати все зайве необхідно у напрямку не вгору, а вперед. Щоб не допустити перерізання більшої частини шкіри в зоні кутикули, її спочатку піднімають, використовуючи спеціальну лопатку, а потім відсувають пальцями. Така хитрість дозволить виключити появу ранок, а жінці буде видно, скільки і де потрібно прибрати.

  Якщо щипчиками користуватися незручно, кутикулу можна зрізати манікюрними ножицями. Шорсткість у верхній частині нігтя можна прибрати пилкою, однак робити це потрібно до розмочування нігтів. Після того як буде видалено птеригий і кутикула, а верхнього краю нігтів ніг буде додана красива форма, залишиться зняти шар глянцю з нігтьових пластин. Це дозволить підсилити зчеплення гель-лаку з нігтів і продовжить довговічність педикюру.


  Краще використовувати для цієї мети спеціальний м’який шліфувальник. Він не буде травмувати шкіру навколо нігтя ні з боку валиків, ні внизу у зоні кутикули. Оскільки частки пилу після шліфування можуть заважати накладення покриттів, їх прибирають за допомогою м’якої серветки і обезжиривателя. Якщо такої речовини будинку немає, замість нього можна використовувати рідину для видалення гель-лаку.  Етапи покриття

  Якість педикюру буде залежати від рівня підготовки нігтів ніг і акуратності майстра. По суті, сам процес нанесення шарів гель-лаку не стільки складний, скільки тривалий, адже сушити доведеться кожен нанесений шар. А якщо врахувати, що майстер може займатися спочатку одним акцентним нігтем, оформлюючи його до кінця, то на всі нігті може піти більше години.

  Технологія виконання педикюру з гель-лаком складається з декількох послідовних кроків.

  Для початку потрібно підготувати все необхідне. У стандартний набір входять:

  • базове покриття;
  • пігментований гель-лак;
  • топ;
  • УФ-лампа для сушіння;
  • декоративні елементи.

  Крім того, для декорування варто підготувати тонкий пензлик з пружним ворсом. Якщо планується викладати малюнок з страз, готують відповідні пристосування, адже брати дрібні деталі руками і створювати з них візерунок на липкій основі не вийде. Розглянемо основні етапи якісного педикюру.  Готуємо ніготь

  Якщо майстер невпевнений у акуратності шарів лаку, навколо нігтьової пластини (з боків і знизу) він завдає спеціальне силіконове покриття. Дана речовина може бути двох тонів (рожевого і білого), воно висихає і після сушіння останнього шару знімається з шкіри у вигляді тонкої плівки. Робиться це для того, щоб майстер випадково не розмазав гель-лак повз нігтьової пластини. Справа в тому, що після застигання покриття видалити з шкіри буде складно, та і виглядати такий педикюр красиво вже не буде.


  Нанесення бази

  Базове покриття придумано для того, щоб краще тримався пігмент та топ. За своєю структурою це прозоре речовина з липкою консистенцією. Його наносять на нігтьову пластину максимально акуратно і рівно, не заїжджаючи за бічні валики і зону кутикули внизу. Це блискуча основа, яку наносять тонким шаром і просушують протягом однієї-двох хвилин (залежить від типу використовуваного покриття і виду лампи).

  Дивіться також:  Комбінований педикюр (14 фото): що це таке і як його робити? Технологія виконання та відмінності від апаратного варіанти


  Пигментирование

  Після того, як нанесена і висушена база, займаються фарбуванням нігтя гель-лаком, використовуючи покриття заздалегідь обраного відтінку. Як правило, одного тонкого шару недостатньо для того, щоб перекрити нігтьову пластину. Тому фарбують пігментом ніготь двічі. Однак щоб не було смуг, після того, як лак завдано, потрібно почекати хоча б одну хвилину: склад розтягнеться по нігтьовій пластині і покриття вирівняється. Якщо не чекати хвилину, після сушіння смуги так і залишаться.


  Топове покриття

  Шар фінішу або топа – завершення класичного манікюру. Дана речовина може мати різний тип структури. Наприклад, він може мати не тільки глянсовий, але і матовий, і навіть бархатистий ефект, бути з липким шаром або ні. Який саме варіант краще – кожна жінка вирішує для себе самостійно. Липкий варіант хороший для декорування, глянсовий дозволяє педикюру довго виглядати свіжо.

  Матовий і бархатистий аналоги створюють ефект розкоші.


  Декорування

  Існують ситуації, коли етапи педикюру можуть розуміти проміжне декорування. Залежить це від типу використовуваного декору. Наприклад, якщо це наклейки на водній основі, то їх клеять після бази та першого шару пігменту. При цьому для того, щоб не змінити виразність відтінків наклейки, основою для них повинні служити світлі тони гель-лаку.


  Після сушіння шару пігменту на ніготь наносять шар топа. З вирізаною за формою нігтя наклейки знімають плівку, потім опускають заготовку в холодну воду. Через дві-три секунди її дістають, прибирають з паперової підкладки і накладають на ніготь з шаром топа. Декор вирівнюють, використовуючи тонкий пензлик, розподіляючи наклейку рівномірно по всій нігтьовій пластині.
  Далі ніготь з малюнком сушать, і тільки після цього зайву плівку зверху спилюють. Потім наносять ще один шар фінішу і висушують його під лампою. Приблизно за схожою технологією нігті прикрашають і відомим японським декором камифубуки. Також на невисохлий топ укладають і кристали з дрібними стразами, а потім сушать під УФ-лампою. Те ж можна сказати і про красу нігтів ніг микробисером і флок-пудрою.


  Однак якщо для декорування нігтів використовуються наклейки на клейовій основі, то їх наносять на сухий шар топа. Потім їх покривають зверху ще одним для того, щоб наклейка не відвалилася від основи дуже швидко. Якщо говорити про стемпинге, його наносять на пігмент. При цьому для штампування підбирають потрібний візерунок і контрастний колір гель-лаку. Після того як малюнок придавлять до основи нігтя, його сушать під лампою, а потім ніготь покривають топом і ще раз сушать.

  Існують і інші методики декорування. Деякі не потребують фінальному фінішному покритті поверх декору, оскільки, по-перше, декор клеїться на топ, а по-друге, верхній шар може зіпсувати естетичність зовнішнього вигляду педикюру. Якщо говорити про ліпленні, то цей декор не можна назвати практичним і довговічним. Причиною тому є постійне зачіпання нігтів з візерунком про взуття, миття ніг.  Як знімати?

  Зняти гель-лак з нігтів набагато складніше, ніж звичайне покриття, адже якщо правильно покрити нігтики на ногах, він тримається дуже довго (до 5 тижнів). Як правило, за рахунок підгострювання нігтьових пластин зчеплення нігтя з лаком досить міцне. Тому доведеться розм’якшувати гель-лак з допомогою спеціальної змивки. Звичайний засіб для зняття лаку тут не підійде: потрібно те, яке призначене для шелаку або гель-лаку.

  Нігті обертають спеціальними серветками, просоченими змиванням, і залишають на деякий час, щоб легше було зняти покриття з основи.


  Після закінчення потрібного часу беруть апельсинову паличку і з її допомогою піддягають і видаляють лак. Одним шматком він знімається рідко, тому на зняття гель-лаку доведеться витратити чимало часу. Не варто прати покриття пилкою, адже нігті і так стоншуються при педикюрі, що шкідливо для них. Марно терти без кінця нігтьові пластини вологою серветкою: це не дасть результату. Без розм’якшення знімати гель-лак з нігтів буде складно.

  Дивіться також:  Педикюр на короткі нігті (32 фото): як вибрати і зробити дизайн для маленьких нігтів на ногах?


  Сучасні ідеї

  У цьому сезоні модні тенденції подарували модницям кілька новинок оформлення. Наприклад, одним з неординарних рішень сьогодні є виділення зони кутикули. Якщо раніше було прийнято прикрашати нижню частину стразами у формі дуги, сьогодні нижню частину виділяють практично впритул до основи нігтя на протязі всієї ділянки, де знімають кутикулу. Модно виділяти цю ділянку нігтя стразами, малюнком зі страз і кристалів, а також позолотою і сріблом.


  Змінився і френч. Якщо раніше він дотримувався класичних дугоподібних ліній або так званої «усмішки», то зараз він прагне до асиметрії. Лінії цього сезону діагональні, причому вітається комбінація різних тонів, поєднана мереживними візерунками і стразами одночасно. У цьому сезоні френч особливо ошатний і ефектний: якщо довжина нігтів дозволяє, дизайн може складатися з декількох відтінків і малюнків поверх них.  Популярний газетний педикюр, для створення якого використовують звичайні шматочки газети. Їх опускають на кілька хвилин в спирт, а потім наносять на шар пігменту (приблизно на 30-40 секунд) і після покривають пропечатаних малюнок фінішем. Для додання ефекту вінтажності поверх газетного візерунка акцентні нігті ніг нерідко прикрашають невеликими етикетками.


  Тенденції цього сезону пропонують звернути увагу на дизайн нігтів ніг за допомогою спеціальної фольги. При бажанні жінка може вибрати варіант між чотирма різновидами даного продукту, надаючи педикюру не тільки унікальний і ефектний, але модний та сучасний дизайн.

  Фольгу можна комбінувати з гель-лаком, мають металевий відблиск.  Одне з неординарних рішень цього сезону – часткове декорування нігтів. При цьому малюнок наносять на незабарвлений ніготь. Виглядає таке оформлення цікаво і свіжо. Крім того, в моді вертикальні лінії: нігтьову пластину можна прикрашати двома контрастними відтінками продукту, закриваючи стик між ними з допомогою страз або мережива, малюнка.  Красивий і простий педикюр можна зробити на основі водних наклейок. Вони істотно економлять час на промальовування дрібних елементів. Виглядає такий дизайн педикюру красиво і професійно, як якщо б його виконали в манікюрному салоні. Любителькам кропітких малюнків варто придивитися до декорування нігтів ніг бульонками і стразами, викладаючи з крихітного бісеру різноманітні візерунки на акцентних нігтях.  Про те, як робиться педикюр з покриттям гель-лаком, дивіться у наступному відео.