Педикюр (145 фото): новинки оформлення нігтів на ногах, вибираємо ідеальну жіночу форму як у зірок

Як правильно робити педикюр? Вибираємо ідеальну жіночу форму як у зірок, враховуючи особливості будови власних стоп! Які тренди педикюру і які новинки оформлення нігтів на ногах сьогодні існують? У моді природність, помірність і оригінальність.

Педикюром називається процедура, що передбачає догляд за ногами і нігтями на ногах, який проводиться з певною періодичністю. Ця косметологічна процедура є ще й лікувальною. В процесі неї з поверхні шкіри видаляються відмерлі клітини, лікуються різні тріщини на п’ятах, врослі нігті, усуваються сухі мозолі.

При регулярному догляді за ногами на ранніх стадіях можна виявити різні деформації стопи, плоскостопість, грибок нігтів та інші захворювання.

Види і форми

Існують наступні різновиди педикюру, всю різноманітність яких можна звести до 2 груп – педикюр ручний (виконується спеціалістом вручну) і апаратний (із застосуванням педикюрного апарату з фрезами).


Розглянемо детальніше найбільш популярні види педикюру.

Медичний

Суть процедури – не тільки надання ніжок красивого і доглянутого вигляду, але і лікування. Проводиться такий педикюр з використанням медичного апарату, який м’яко і нетравматичне видаляє ороговілі клітини. Безсумнівно, у цьому одна з переваг процедури – відсутність травм і відкритих ранок на шкірі. Ще одна перевага медичного педикюру – використання одних уходових, але лікувальних складів. Нарешті, здійснює таку процедуру, згідно з існуючими стандартами, тільки фахівець з медичною освітою.

Видалення ороговілих ділянок здійснюється з допомогою ремуверов – спеціальних складів, наприклад, на органічних кислотах, які розм’якшують суху шкіру і ущільнення, після чого ті легко видаляються пемзою. При необхідності прямо під час процедури фахівець зробить лікування ніг (видалить врослий ніготь, усуне тріщини на п’ятах). Завершується медичний педикюр зазвичай нанесенням зволожуючого крему з протигрибковою і антисептичним ефектом на стопи і їх масажем.


Класичний

Один з добре відомих, досить універсальних і популярних видів педикюру. Правильно казати – класичний обрізний педикюр. Він передбачає нанесення на ступні пом’якшувального крему і обробку нігтів (догляд за кутикулою, додання нігтям потрібної довжини і форми).


Після цього ноги распариваются у ванні з додаванням морської солі, іноді – екстрактів лікувальних трав. Розпарювання зазвичай займає не більше чверті години, після чого ороговілі ділянки обробляються розбірками і пемзою. В арсеналі майстра їх кілька штук – з більш великим абразивом і дрібніші. Спочатку використовуються грубі абразиви, терки, а потім більш делікатні інструменти. В кінці процедури наноситься зволожуючий крем.Ефект від процедур помітний відразу, і він досить вражаючий. У середньому результату вистачає на місяць. Варто відзначити і її оперативність – потрібно близько 40-60 хвилин.

Але важливо ретельно вибирати педикюрний салон і майстра, оскільки класична процедура передбачає порушення цілісності шкіри, що при недотриманні правил антисептики може стати причиною серйозного нагноєння і запалення.

Апаратний

Процедура проводиться за допомогою педикюрного апарату з різними насадками. Змінюючи насадки, можна вирішувати різні проблеми зі стопами, усуваючи у тому числі грубу шкіру.

Апаратний педикюр підходить навіть для догляду за чоловічими стопами, які від природи більш грубі і сухі.

Ще одна перевага – відсутність порізів, та інших ушкоджень цілісності шкіри, тому можна говорити про безпеку і атравматичности апаратного педикюру.

При цьому сама процедура займає небагато часу – близько години, безболісна. В особливо запущених випадках доводиться робити 2-3 процедури, щоб був відчутний ефект.

Європейський

Європейський педикюр ще називають необрізним, а для розм’якшення ороговілих ділянок на стопах і пальцях і видалення кутикули використовуються спеціальні креми і гелі. Це дозволяє зробити процедуру безпечною і безболісною, але вона може виявитися неефективною на сильно запущених ногах. Досягти більш вираженого результату допоможуть часті і регулярні процедури.

Європейський педикюр починають з нанесення ремуверов і складів для кутикули. Коли остання розм’якшується, її не обрізають, а відсувають апельсиновою паличкою до нігтьовому ложу. Нігті також не стрижуть, а використовують лише різні пилки.

Наступний крок – видалення огрубілої шкіри на стопах (вона якраз розм’якшиться після ремувера) з допомогою терок і пилок.SPA-педикюр

Велике значення при проведенні даної процедури надається розслабленню клієнта. Для цього використовується приємна атмосфера (звучить приємна музика, використовується ароматерапія). Ороговілі клітини видаляють за допомогою скрабів, кремів і різних витяжок з натуральних компонентів. Педикюрні апарати, скребки і пемза не використовуються. Обов’язковим елементом SPA – педикюру є масаж стоп, проводиться вручну фахівцем. Крім того, на ноги наносяться маски, зволожуючі сироватки. Процедура може бути досить тривалою, до двох годин.Японський

Такий педикюр називають ще омолоджуючим, оскільки в процесі його проведення застосовуються натуральні зволожувачі та пом’якшувачі шкіри з антиоксидантною дією. Кутикула в даному випадку не обрізається, а відсувається дерев’яною паличкою. Замість пемзи і скребків, застосовуються скраби, після нанесення яких передбачені ножні ванночки. Розм’якшену ороговілу шкіру зчищають спеціальним рисовим блоком, після чого наносять зволожуючі склади, наприклад, з екстрактом лотоса. Завершується процедура ручним масажем стоп.

Дивіться також:  Поетапний педикюр в домашніх умовах для початківців (19 фото): як покроково робити апаратний педикюр гель-лаком будинку?Як і SPA-педикюр, японська процедура дозволяє розслабитися, поліпшити стан шкіри на стопах без ризику інфікування (оскільки метод атравматичен).

Крім зазначених, ряд салонів пропонує власні види педикюру, наприклад, кислотний (із застосуванням засобів на основі органічних кислот), парафіновий (з виконанням пом’якшують і зволожуючих парафінових ванночок), рибний (зустрічається зазвичай у Єгипті, Таїланді – огрубілу шкіру відкушують невеликі рибки) та інші.

Жіночий манікюр може бути з покриттям та без покриття. У першому випадку нігті декоруються кольоровим лаком, у другому – він відсутній.Вибір засобів і інструментів

Отримати якісний результат від педикюру допомагає багато в чому наявність правильних інструментів. Звичайно, у різних майстрів він різний – у кого-то мінімальний набір, в той час як інші майстри використовують більше інструментів. Проте основа для кожного залишається незмінною.Для кутикули використовуються кусачки і щипчики. Перші застосовуються для видалення стирчать куточків, задирок. Другі – для обрізання кутикули. Якщо проводиться необрізний педикюр, то будуть потрібні також апельсинові палички.Для догляду за нігтями (корекції довжини і форми) використовують кусачки і ножиці для нігтів, пилки і шліфувальні пилки. Педикюрний пушер, що представляє собою двосторонній інструмент з кюреткой і лопаткою з кожної зі сторін, призначений для відділення ороговілого шару кутикули.Педикюрний шкребок, терки і пемза дозволяють досягти гладкості п’ят, зняти загрубілі ділянки шкіри. Вони бувають різного ступеня дії – тобто безпосередньо для видалення ороговілої шкіри і полірування. Зовні ці пристрої розрізняються розмірами абразивів.Більшість цих інструментів успішно замінюють фрези на педикюрі апараті. Без нього не обійтися, якщо стоїть завдання провести швидкий і атравматический педикюр.

Крім того, потрібно таз для ножних ванночок. Сьогодні у продажу можна знайти електронні ванночки для ніг, які забезпечують також ефект джакузі, дозволяють виробляти водяний масаж.


Безпека процедури залежить від дотримання правил антисептики. За стандартами велика частина інструментів повинна проходить випалювання в спеціальних сухих печах або шафах після кожного застосування. Якщо ви робите педикюр в салоні, уточніть, чи у них такий шафа. До речі, після процедури знезаражування кожен інструмент обертається в індивідуальну крафт-упаковку.

На її поверхні ставиться дата проведення антисептичної обробки, прізвище та підпис спеціаліста, який її провів.Ряд інструментів повинні бути одноразовими. Це апельсинові палички, різні серветки, рукавички майстра (до речі, будь-який, навіть необрізний педикюр, в салоні повинен робитися виключно в них).


Якщо виконується педикюр з покриттям, то будуть потрібні лаки та засоби для їх видалення, а якщо наноситься гель-лак, то ще й спеціальна УФ-лампа для його закріплення.Для процедури також необхідні антисептики, пом’якшувач ороговілих ділянок шкіри, зволожуючі креми, скраби, лаки та основи під них. Якщо передбачається масаж стоп, то добре б обзавестися масажним і ароматичним маслом.Поетапна інструкція

Особливості та етапи процедури залежать від виду педикюру. В цілому процес повинен включати наступні етапи:

 • розм’якшення (проводиться з допомогою ремуверов або розпарювання стоп у ванночці);
 • видалення ороговілих ділянок шкіри (для цього також можуть використовуватися як спеціальні склади, так і традиційні скребки і пемзи);
 • обробка нігтьової пластини (підрізання кутикули або зрушування її до нігтьовому ложу апельсиновою паличкою, додання нігтям потрібної довжини і форми);
 • догляд за стопами (нанесення масок і складів, парафінових масок, обов’язковою на даному етапі є зволоження, в деяких випадках – масаж);
 • декорування нігтів, якщо виконується педикюр з покриттям.

  Якщо ви робите педикюр самостійно в домашніх умовах, то можна скористатися наступним покроковим планом.

  Надати нігтям форму і зручну довжину

  Якщо на нігтях є старе покриття, в першу чергу слід видалити саме його. Потім потрібно визначитися з довжиною нігтів на ногах і підстригти їх педикюрними ножичками. Важливий момент – обрізати нігті на ногах можна тільки по прямій. Закруглення куточків загрожує вростанням нігтьової пластини в нігтьове ложе.


  Остаточно надати відповідну форму нігтям допоможе пилка. Правильніше всього використовувати склоподібну, оскільки вона не порушує структури нігтя, а крім того, зручна в застосуванні і довговічна. Надати нігтям гладкість допоможе пилка для шліфування.


  Розпарювання ніг

  Для цього в таз або спеціальну ванночку потрібно налити воду (температура 38-40С) і опустити в неї ноги на 15 хвилин. Для більшої ефективності можна додати туди ж морську сіль, відвар ромашки, кори дуба та інших трав.

  Використовуючи різні добавки, можна змінювати властивості ванночки. Так, якщо внести в воду кілька крапель ефірного масла, то ванночка знайде тонізуючу та дезодоруючу дію.

  Якщо ви також займаєтеся лікуванням грибка, то краще застосовувати знезаражуючу содову ванночку.

  Можна додати до неї кілька крапель йоду для укріплення нігтів. Дезодорує і розслаблюючим ефектом володіє ванночка з морською сіллю, але від неї варто відмовитися при наявності на шкірі ранок і запалень. Від пітливості ніг можна зробити складу з додаванням відвару дубової кори. Після процедури ретельно витріть ноги, ідеально підходить для цього вафельний рушник.

  Дивіться також:  Форма нігтів на ногах (43 фото): як виправити і надати правильну круглу форму нігтьової пластини? Як зробити квадратні нігті?

  Розпарювання можна провести до того, як нігтям буде додана форма і довжина, проте важливо пам’ятати, що обрізати і підпилювати останні можна тільки після їх повного висихання.  Видалення огрубілої шкіри

  Як правило, самий огрубілу ділянку – п’яти. Для їх очищення використовується терка або груба пемза, якої варто пройтися по краях п’ят. Саме у цих місцях з’являються найбільші ущільнення шкіри – натоптиші. Заборонено користуватися бритвеним верстатом для видалення грубої шкіри, зішкрібати її ножицями, лезом. Це загрожує серйозними травмами, крім того, дистанційна подібним способом шкіра буде активно регенеруватися, а значить в короткі терміни натоптиші з’являться знову.


  Після використання інструментів з грубим абразивом потрібно взяти більш делікатні і відполірувати оброблені поверхні і решту (центральну) частину п’яти. Пемзою з дрібним абразивом можна обробити і пальці, але набагато зручніше і безпечніше використовувати спеціальний скраб для ніг. Його можна нанести на всю поверхню стопи (на оброблені п’яти в тому числі) і кілька хвилин масажувати ноги. Потім слід обполоснути ноги і промокнути їх вафельним рушником.


  Догляд за кутикулою

  Після розпарювання шкіра стає м’якою, тому саме час подбати про кутикули. В першу чергу видалити задирки і стирчать ділянки кутикули спеціальними кусачками. Потім можна підрізати кутикулу або відсунути її до нігтьовому ложу. У будь-якому випадку незайвим буде промокнути оброблені ділянки ватним тампоном, змоченим в антисептичному розчині.


  Зволоження

  Завершити процедуру по обробці стоп слід нанесенням зволожуючого крему. Його слід м’якими, але сильними рухами втерти в шкіру. Добре, якщо склад містить вітаміни Е, А, різні натуральні масла.

  Вони найкраще зволожують шкіру, запобігають її раннє і старіння.

  Декорування нігтів

  Якщо ви плануєте покрити нігті лаком, то попередньо варто їх знежирити. Це необхідно для того, щоб фарбувальний склад ліг рівно, адже на нігтях могли зберегтися залишки кремів. Для знезараження підійде звичайний засіб для зняття лаку. Після цього потрібно почекати хвилин 10 і протерти нігті сухою серветкою, а потім приступати до нанесення лаку.  В ідеалі при декорі нігтів спочатку наноситься базове покриття, поверх нього – основний кольоровий лак. Його кількість визначається бажаної інтенсивністю кольору. В самому кінці нігті покриваються закріплювачем, який дозволить довше зберегти педикюр. Важливий момент – кожному нанесеного шару потрібно давати час на повне висихання. Для зручності нанесення можна використовувати спеціальний роздільник для пальців.  Зробити покриття більш довговічним дозволить нанесення гель-лаку, який передбачає використання УФ-лампи. Домогтися тривалості шкарпетки до 6 тижнів і високої якості покриття дозволяє дотримання технології нанесення (використання праймера, закріплення кожного шару в УФ-лампі) і потужність самої лампи.

  Важливо пам’ятати, що гель-лак висушує нігтьову пластину, тому періодично (наприклад, кожен другий педикюр) рекомендується наносити спеціальний відновлюючий і доглядає складу під основний шар.  Слід відразу підготувати все необхідне для процедури. Ідеально, якщо ви використовуєте професійні засоби одній лінії. Серед них кошти від ізраїльського бренду Clearance, якими довіряють як професіонали, так і ті, хто сам собі робить педикюр.  Новинки і модні тенденції

  Головною тенденцією є, мабуть, красиві і здорові стопи. Сьогодні щоб уславитися модницею, зовсім необов’язково засвоювати нейл-арт, досить підтримувати гладкість стоп, вчасно ліквідувати сухі мозолі і доглядати за нігтями. В якості декору для останніх підійдуть навіть доглядають склади зразок «Розумної емалі», які додадуть нігтям блиск і здоровий вигляд.  Утім, певні тренди жіночий педикюр все ж має. Розглянемо найбільш популярні з них.  Монохромна

  Такий педикюр можна назвати універсальним і простим у виконанні, але при цьому благородним і стильним. Вибір відтінків необмежений – це можуть бути нейтральні пастельні (персиковий, рожевий) і яскраві колірні рішення. Важливий момент – не варто вибирати для ніг той самий колір, що використовується на руках.

  Сьогодні це моветон.  Нескладні малюнки та геометрія

  Складний нейл-арт відходить у минуле, а на зміну йому приходять досить прості візерунки – горошини, завитки, невигадливі квіточки. В тренді геометричні малюнки. Сьогодні стилісти рекомендують поєднувати малюнки на нігтях з однотонним покриттям або французьким манікюром. Малюнок виконується не на кожному нігті, а на 1-2 і виконує функцію акценту.  Стрази

  Використання страз – ще один хіт цього сезону, але стрази вимагають помірного використання і продуманості як педикюру, та й образу в цілому. Рекомендується використовувати дрібні стрази, викладаючи з них візерунок або малюнок. Як правило, стрази поєднують з однотонним педикюром і використовують для оформлення тільки великого пальця. Це дозволяє зробити дизайн елегантним, уникнути безглуздя і надмірної епатажності.  Місячний педикюр

  При місячному педикюрі окремим кольором виділяється лунка нігтя. Такий педикюр залишається модним, мабуть, з моменту своєї появи. Але кожен сезон майстри манікюру пропонують нові рішення для місячного манікюру. Сьогодні лунка може мати не класичну форму, а бути трикутної, квадратної, подвійний.

  Лунка, або «посмішка» на нігтях може бути контрастною по відношенню до основного кольору або виконуватися з ним в одній гамі. Можна прикрасити лунками тільки великі пальці ніг, офарбивши інші нігтьові пластини в монохромний відтінок. Досить часто «педикюр з усмішками» поєднується зі стразами.

  Дивіться також:  Нарощування нігтів на ногах (43 фото): як наростити короткі пластини гелем? Дизайн педикюру на нарощених нігтях  Френч

  Ті, хто вважають французький манікюр чимось нудним і занадто простим, просто давно не бачили сучасній його інтерпретації. Традиційні смужки по краю нігтя сьогодні виконуються контрастними відтінками, а також з використанням золотистих і сріблястих втирок. Френч гармонійно поєднується з «лункою», геометричними візерунками, зустрічається смугастий його варіант, прикрашається малюнком і стразами.  Подвійні (амбре)

  Не здає своїх позицій і манікюр омбре, або градієнт, що передбачає плавний перехід з одного, більш насиченого відтінку, в більш світлий. Сьогодні техніка застосовується не тільки в межах однієї нігтьової пластини. Розтяжка від тону до тону може охоплювати відразу всі пальці. Тобто, великий забарвлюється в максимально насичений відтінок, вказівний – світліше, середній – ще світліше і так далі.

  Ніжний градієнт можна також прикрасити стразами або малюнком.

  Але тут дуже важливо уникнути нагромадження деталей, тому краще прикрашати тільки великі пальці.  Різнокольорові пальчики

  Такий варіант особливо хороший для літньої пори року, поїздок на море. Втім, його можна вибрати і тим, хто бажає внести яскравих фарб в сірі осінньо-зимові будні. Як правило, при цій техніці використовуються 2-3 різних кольорів, які можуть бути як близькими, так і контрастними. Вже класичним стало поєднання жовтої і синьої, фіолетової палітри, рожевої і м’ятної, бірюзової.  Мозаїка

  Гідність такого покриття не тільки в його яскравості і неповторності, але і в універсальності. Досить підібрати для мозаїчного педикюру ті відтінки лаку, які поєднуються з кольором ваших основних пар взуття.  Поради професіоналів

  При виборі відтінки лаку для нігтів слід враховувати не тільки особисті переваги і модні тенденції, але і відтінок шкіри. Панночкам з теплим подтоном шкіри підійдуть, відповідно, теплі кольори (помаранчевий, червоний, персиковий). Власницям шкіри холодного відтінку рекомендується вибирати холодний рожевий, бузковий, блакитний, синій. При недотриманні цього правила не уникнути неприродності, дисонансу у відтінку шкіри і пофарбованих нігтів.  Фахівці рекомендують робити педикюр раз в місяць і раз в тиждень підтримувати його, використовуючи майже гладкі пемзи, скраби. Для такої процедури можна не розпарювати спеціально ноги, а просто робити обробку після душу або ванни, адже ступні в цей момент також розм’якшуються.


  При виконанні педикюру в салоні в прайс зазвичай окремо включається оформлення нігтів. Наприклад, прикраса одного нігтя стразами або втиркой може коштує від 30 до 150 рублів. Якщо ви хочете отримати незвичайний педикюр, але при цьому заощадити, попросіть майстра використовувати 2 і більше кольору. По прайсу це буде виглядати як однотонне покриття без використання додаткового декору, але по факту, виділяючи ті чи інші пальчики різними відтінками, ви отримаєте оригінальний дизайн.  Для домашнього педикюру можна використовувати спеціальні шкарпетки. Відгуки дозволяють зробити висновок, що такі процедури допоможуть повернути гладкість навіть «запущеним» ступням. Шкарпетки можуть бути з х/б тканини з особливою просоченням всередині або целофановими, також містять размягчающий складу. Перші зазвичай надягають на ніч, другі – на 15-30 хвилин.

  Діють вони подібно ремуверам, розм’якшуючи шкіру і відлущуючи омертвілі клітини шкіри.

  Гарні приклади

  У виборі модного дизайну педикюру можна спробувати черпати натхнення у зірок. Звичайно, варіанти їх педикюру слід сприймати як зразки, ідеї, не намагаючись в точності відтворити побачене. Для цього у вас може не виявитися під рукою відповідних матеріалів або умінь. Крім того, догляд за собою, зокрема оформлення нігтів – це своєрідний акт творчості, можливість проявити власну індивідуальність.

  Яскравий, але при цьому ніжний, бірюзово-блакитний відтінок лаку відмінно поєднується з блискучою взуттям на вишуканою шпильці.


  Шукайте безпрограшний варіант декору, який виявиться доречним в будь-якій ситуації? Вибирайте класичний червоний в монохромному виконанні без страз і малюнків. Можна «підтримати» його елементом макіяжу або аксесуаром, як це зробила Мішель Вільямс.


  Ще один традиційний і разом з тим елегантний варіант – молочні і пудрові відтінки лаку для нігтів. У цьому легко переконатися, поглянувши на стильну і витончену Пенелопу Круз. Головне, щоб вони не були в тон шкірі або світліше нього. Відмінне доповнення до відкритої взуття кремових, жовтих і коричневих відтінків.


  Монохромні рішення з використанням лаків темних відтінків (чорний, темно-шоколадний, насичений бордовий), здається, ніколи не вийдуть з моди. Секрет їх популярності – в особливий шарм і сполучуваності практично з будь взуттям. Елізабет Бенкс зайвий раз підтверджує цю думку.


  Уславитися «модною штучкою» можна, ретельно підібравши тон лаку в тон взуття. Безсумнівно, так і вступила Джей Ло, збираючи цей стильний і сміливий образ. Правда, при зміні взуття доведеться міняти і відтінок нігтів.


  Про те, як зроби кислотний педикюр в домашніх умовах, дивіться у наступному відео.