Очищувач монтажної піни (26 фото): чим розчинити засохлу піну, склад розчинника

Очищувач монтажної піни: правила використання та переваги перед старими методами видалення піни з різних поверхонь. Як і чим розчинити засохлу піну? Що входить до складу розчинника?

Однак необхідно відзначити, що при попаданні піни на поверхні багато видалити її буває дуже складно. У рідкому вигляді її складно зібрати, а в засохлому – важко відокремити від поверхні. Нанесення піни найчастіше пов’язане із застосуванням спеціального пістолета, який після великої кількості робіт засмічується і не особливо справляється зі своїм завданням. В обох випадках знадобляться спеціально створені очищувачі.


Особливості

На ринку будматеріалів та інструментів можна побачити величезну кількість очищувачів монтажної піни, всі вони мають деякі відмінності один від одного. При купівлі очищувач піни найкраще купити відразу ж. Досі багато будівельники видаляють піну старими «народними» методами, але часто дана методика не виправдовує себе.

При попаданні піни на будь-який тип поверхні, куди не варто було б, необхідно якомога швидше скористатися очисником. Таке рішення гарантує, що неприємних наслідків не буде. Зволікання може призвести до того, що піну буде видалити складно, а плями після неї – практично неможливо.

Види

Існує два головних види очисника:

 • кошти, видаляють тільки що нанесену піну, яка не встигла засохнути;
 • засоби для видалення засохлою піни з різних поверхонь.


Очисники можуть випускатися у вигляді звичайної рідини, яку необхідно просто змочити ганчірку і обробити поверхню. Також можна побачити варіацію у вигляді спрею. Такий варіант набагато зручніше для видалення піни з чистової поверхні, коли піну треба розчинити і прибрати швидко, не зіпсувавши поверхні.

Багато людей вважають, що не варто витрачатися на спеціальний очищувач – досить просто мати під рукою ацетон. Варто сказати, що у складі будь-якого очисника є ацетон, але його кількість вкрай мало. Використання очисника не призведе до яких-небудь проблем з такими поверхнями, як кераміка або пластик.

У той же час використання ацетону в чистому вигляді може нашкодити – можуть залишитися неприємні плями, для яких необхідно купувати ще один засіб, або ж ці плями не вийде видалити зовсім. Також ацетон розчиняє в собі або сильно роз’їдає деякі типи поверхонь.


До переваг спеціальних засобів можна віднести наступне.

 • До їх складу входить велика кількість хімічних сполук і реагентів, які забезпечують розм’якшення монтажної піни. Після цього її можна легко прибрати з будь-якої поверхні, не завдаючи їй шкоди.
 • Окремо варто використовувати очищувач для пістолетів. Дані кошти дозволяють підтримувати пістолет у відмінному стані. При правильному догляді за ним можна довгий час добиватися хороших результатів і правильного розподілу піни без заміни робочого інструменту.
 • Також пістолет дозволяє легко працювати і з самим очисником, обережно направляючи його саме в те місце, яке необхідно очистити.
  Дивіться також:  Як відтерти пластилін? 19 фото Чим відчистити плями зі столу з пластмаси та іграшок з пластику, як відмити з шпалер

  Ацетон не може похвалитися такими перевагами. З-за необережності самого процесу використання ганчірок з ацетоном часто обробляються поверхні, які зовсім не мали контакту з монтажною піною і не вимагають очищення.

  Також ацетон складно використовувати точково, адже не можна його використовувати з пістолетом – ацетон не продається в балонах. Звідси і поява великих плям.

  Використання ацетону можливо, якщо справа стосується невеликих площ, необроблених поверхонь і незасохшей піни.

  В інших же випадках необхідно використовувати тільки спеціальні очищувачі, які в будь-якому випадку впораються з цією проблемою.


  Інструкція по застосуванню

  Використання очисника може відрізнятися в залежності від ситуації. Враховується і поверхня – з якого вона матеріалу, як давно була проведена робота з піною, розмір забруднення і деякі інші фактори.

  Нижче будуть розглянуті найбільш повторювані ситуації.

   • Попадання деякої кількості піни на чистову поверхню. Для видалення краще всього використовувати звичайний або канцелярський ніж. При цьому необхідно стежити за тим, щоб нічого не розмазати і не збільшити площу плями. То пляму, що залишилася, необхідно протерти ганчіркою або папером з нанесеним на них очисником.
   • Якщо піна вже затверділа, то так просто видалити її не вийде. Краще всього не чекати повного застигання матеріалу, а почати видаляти його, поки він в’язкий. Тоді можна використовувати ніж або шпатель. Якщо ж піна вже затверділа, необхідно використання спеціальних очищувачів для затверділої монтажної піни, які використовуються разом з пістолетом. Це дозволяє точечно розбризкати очищувач, не потрапляючи на чисті ділянки поверхні.


   Застосування спеціального очисника

   • При видаленні з дорогої або декоративної поверхні необхідно все робити дуже акуратно. Варто запам’ятати, що на такі поверхні наносити очищувачі не можна. Необхідно нанести невелику кількість очисника на ганчірку і акуратними рухами всі видаляти. При цьому необхідно постійно звертати увагу на те, щоб не залишалося ніяких залишків на поверхні.
   • При попаданні піни на поверхні з дерева видалення не буде особливо складним. Якщо дерев’яна поверхня вже чистова, то вона обов’язково оброблена лакофарбовим матеріалом, тому процес зводиться до застосування дрібнозернистим наждачним папери. Якщо ж площа досить велика, то для збільшення швидкості робіт можна використовувати шліфмашину.
   • При установці пластикових вікон. Якщо необхідно видалити надлишки з поверхні рами пластикового вікна, допоможуть спеціальні серветки з вже нанесеним очисником.
   • При попаданні на лінолеум. У даному випадку краще не починати видалення відразу, а почекати певний час. Через пару годин піна буде більш тягучою і її можна буде легко видалити, не пошкодивши лінолеуму.
   Дивіться також:  Як відмити лінолеум від вївся бруду? 39 фото Чим помити, щоб блищав, як прибрати плями в домашніх умовах зі світлого вироби


   При проведенні ремонтних робіт найчастіше майстри одягнені або в спеціальний одяг, або в стару, яку не шкода забруднити, а після – викинути. Але іноді ви можете проводити роботи з піною і чистою, гарною одязі. Попадання піни малоймовірно, але в рідкісних випадках можливо.

   Не варто пробувати змивати піну водою – вода тільки прискорює процес застигання піни. Ніякої мильний розчин теж не допоможе, видаляти з допомогою ножа або скребка також безглуздо – піна залишиться на тканини. Якщо забаритися, піна може проникнути в структуру матеріалу і залишити жовте, вкрай неприємне пляма.

   Використання очисника може допомогти в цій ситуації. Алгоритм дій виглядає так:

    • нанести очищувач на необхідну ділянку;
    • залишити так на півгодини;
    • у цей час не можна надавати на одяг ніякого механічного впливу, бо тканину можна дуже легко пошкодити або порвати;
    • після того як піна розмокла, її необхідно видалити сухою ганчіркою;
    • можливо, з першого разу видалити всі пляма не вийде, тому повторіть процедуру;
    • перед повторним нанесенням розчинника зверніть увагу, не роз’їдає він тканина, якщо ж вона виявляється пошкодженою, дії самого очисника чекати не варто;
    • після того, як пляма повністю видалено, одяг промивається в теплій воді.


    Огляд популярних виробників

    Продукція BAU MASTER продається в балонах 500 мл. Дані очисники необхідні для видалення свіжої піни з абсолютно будь-якій поверхні, навіть з тканини і шкіри. Існує два види очисника від BAU MASTER: Ultima і Hobby. Перший вид створений для очищення пістолетів і видалення свіжої піни з будь-якої поверхні, другий – для очищення пістолета і видалення плям з шкіри та тканини.

    Також слід пам’ятати, що багато компаній виробляють як саму монтажну піну, так і очисники до них.

    Часто можна купити їх саме парою. Як приклад можна розглянути продукцію фірми Tytan. Вони роблять піну і очищувач для роботи з пластиком – це дозволяє бути стовідсотково впевненим у якості складів.

    Дивіться також:  Як відмити склокерамічну плиту від нагару в домашніх умовах? 12 фото Як і чим почистити керамічну поверхню електроплити від плям

    Очищувач Dali відрізняється універсальністю застосування і високими якісними показниками. Також покупців приваблює низька ціна на дану продукцію.

    Також відмінно справляється очищувач «Космофен». Він відмінно видаляє плями з пластику та скла. Очисник «Макрофлекс» використовується для розм’якшення вже застиглої поліуретанової піни. Всі наведені тут найменування мають дуже хороші технічні характеристики і повністю відповідають ГОСТу.    Безпека

    До складу очищувачів входить велика кількість різних хімічних сполук, тому при роботі з ними необхідно дотримувати певні правила безпеки:

     • працювати з розчинниками і очисниками можна тільки в добре провітрюваних приміщеннях;
     • обов’язково проводити такі роботи в рукавичках, захисних окулярах та інших засобах індивідуального захисту;
     • при зберіганні балон не повинен піддаватися впливу ультрафіолетових променів;
     • забороняється зберігати балон або використовувати його при дуже високих температурах;
     • при попаданні піни на шкіру або волосся її необхідно моментально видалити – для цього можна використовувати очищувач, але в дуже малій кількості, і тільки при нанесенні його на рушник або серветку;
     • при попаданні розчинника на шкіру необхідно ретельно промити забруднений ділянку водою і потім обробити його дитячим гіпоалергенним кремом;
     • якщо розчинник потрапив в очі, їх необхідно промити і як можна швидше звернутися до лікаря;
     • якщо піна потрапила на голову, особливо на волосся, рідко вдається прибрати забруднення з допомогою розчинника. Єдиним виходом залишається видалення волосся.


     Використання очисника монтажної піни часто необхідно і дуже виправдано. Використання підручних засобів і старих методів можуть тільки погіршити ситуацію.

     При правильному виборі розчинника можна легко домогтися необхідної чистоти. При роботі з очисниками необхідно завжди пам’ятати про дотримання техніки безпеки.


     Про те, як правильно застосовувати очищувач монтажної піни, дивіться у відеоролику нижче.