Нігті на ногах ростуть вгору (23 фото): як виправити увігнуті нігті у дитини і дорослого?

Зростаючі вгору нігті можуть бути ознакою різних захворювань і браку вітамінів. Чому нігті на ногах ростуть вгору? Як виправити увігнуті нігті у дитини або дорослого? Які профілактичні заходи не допускають деформації нігтів?

Ніготь покликаний захищати кінець пальця, тому він досить твердий і складається з рогових пластинок. Його зростання забезпечує особлива зона, захована під шкірою і називається коренем нігтя. По мірі відростання пластинок формується тіло нігтя і його вільний край, який потрібно вчасно зрізати.

Якщо ніготь здоровий, то він буде рожевого кольору, з гладкою блискучою і обов’язково рівною поверхнею. Під дією якихось внутрішніх або зовнішніх факторів пластина може викривлятися.Зростаючі вгору, хвилясті нігті зустрічаються досить часто. При цьому іноді загнутою буває вся пластина, а в деяких випадках закручуються лише її зовнішні куточки. Крім того, викривлення можуть зустрічатися лише на одному пальці (найчастіше на великому) або ж бути присутнім на всіх нігтях.


Причиною деформації може стати ряд причин, мова про яких піде нижче.

Пошкодження зони росту

З-за цього ніготь починає рости нерівно. Таке буває при травмі пальця, зачіпає основу нігтів, а також при неправильному виконанні педикюру, коли зрізана кутикула залишає матрицю незахищеною.

Дефіцит вітамінів та інших поживних речовин (білків, кальцію)

Таку недостачу може провокувати не тільки погано збалансоване харчування, але і різні хвороби, при яких травлення і засвоєння вітамінів погіршується, наприклад, анемія або гастроентерит.

Неправильний догляд

Пластина може тоншати і викривлятися при застосуванні дешевих лаків і засобів, що містять ацетон. До проблем з нігтями може призвести і неправильне їх зрізання, якщо використовуються недостатньо гострі ножиці, а сам ніготь обрізається не по прямій лінії, а з закругленням (на ногах це робити категорично не рекомендується).

Незручне взуття

Якщо вона поганої якості, виконана з штучних матеріалів або занадто тісний, то це негативно позначається на стані нігтів і може провокувати згинання. Неприпустимо носити тісні і вузькі туфлі, адже вони будуть травмувати нігті і викликати їх деформацію.


Грибкова інфекція

Її появі сприяє погана гігієна або підвищена пітливість, в результаті чого ноги стають вологими, а грибки розвиваються активніше. Поразка нігтів на ногах грибком проявляється не тільки деформацією, але і зміною кольору, появою плям і смужок, потовщенням та іншими ознаками. Підтвердити наявність спровокованої грибком інфекції має дерматолог з допомогою дослідження частини нігтя.


Захворювання внутрішніх органів

Наприклад, щитовидної залози або серця. При таких патологіях зміни нігтів виступають лише одним із симптомів, тому для правильної діагностики слід звернутися до педіатра або терапевта, а потім – до вузького фахівця, який і буде лікувати основне захворювання.

До хвилястості нігтів може призводити екзема, псоріаз. У цьому випадку проблема лікується під контролем дерматолога. Ще однією причиною викривлення буває антибіотик – або хіміотерапія, а також отруєння. При підозрі на дію отруйних речовин або побічний вплив ліків слід відразу проконсультуватися з лікарем.

Спадковість

Хоч і дуже рідко, але деформація нігтів буває обумовлена вродженою патологією. Це, як правило, виявляють уже в ранньому віці.

Як виправити ситуацію?

Нерівні нігті не тільки псують зовнішній вигляд, але і можуть викликати дискомфорт або болі, наприклад, якщо вони будуть чіплятися за взуття. У цьому випадку рекомендується звернутися до лікаря. Якщо у дитини або дорослого нігті на ногах ростуть вгору, то потрібно впливати на причину такого явища.

Якщо була виявлена нестача вітамінів в їжі, слід збалансувати раціон або по рекомендації лікаря включити вітамінні добавки. У їх складі обов’язково повинні бути вітаміни А, Н, Е і В1.

При захворюваннях травної системи пацієнт повинен бути направлений до гастроентеролога, який призначить відповідне лікування, після чого стан нігтів нормалізується.

Якщо викривлення у дорослих викликане неправильним доглядом, необхідно відпочити від педикюру, зміцнити нігтьові пластини спеціальними лаками, робити ванночки з солями або маслами.

При грибкової інфекції потрібне лікування, спрямоване на збудників. Воно буває і місцевим (мазі, креми), і загальним (таблетки або навіть ін’єкції), але призначати протигрибкові препарати повинен фахівець.


Якщо причиною є спадковість, то ніякого лікування не призначають, а рекомендують приймати вітаміни, робити теплі ванночки і зрізати нігті до безпечної довжини.

При травмі потрібно спостерігати за пошкодженої пластиною, поки вона не оновиться природним шляхом.

В деяких випадках не обійтися без хірургічного втручання, при якому весь ніготь або його частина видаляється.


Заходи профілактики

Якщо нігті тільки починають деформуватися і викривлятися вгору, слід не допустити погіршення ситуації. Це потрібно робити за допомогою ретельного догляду і регулярного зволоження. Такі заходи потрібні і після лікування, коли причина ростуть вгору нігтів виявлена і усунена. Запобігти захворювання нігтів допомагають наступні дії:

  • своєчасне состригание, при якому пластини не зрізаються дуже коротко;
  • використання зручного взуття, виконаної з якісного матеріалу, – вона повинна підходити за розміром;
  • регулярний педикюр вдома або у перевіреного майстра з застосуванням продезинфицированного і заточеного інструменту;

  • виконання масажу стоп для кращого кровообігу;
  • щоденна гігієна і регулярна зміна шкарпеток, яка не допустить сприятливих умов для розмноження грибків;
  • використання гумової індивідуальної взуття при відвідуванні басейну, сауни або лазні;

  • застосування якісних лаків і засобів для їх видалення;
  • профілактика травм пальців на ногах;
  • збалансований раціон з достатньою кількістю білків, кальцію і заліза;
  • достатня фізична активність – часті прогулянки на свіжому повітрі і повноцінний нічний сон, адже ці фактори важливі для здоров’я організму в цілому.

Дорослі для зміцнення нігтів можуть також скористатися рекомендаціями косметологів і різними народними засобами. Наприклад, до них можна віднести втирання корисних масел – мигдальне, жожоба, оливкової та інших – двічі на тиждень, також можна використовувати періодичне оброблення пластин йодом. Хороший ефект дають примочки з трав’яними настоями (наприклад, на основі ромашки, оману, череди, лепехи або чистотілу).

Про нюанси вирівнювання нігтів, що ростуть вгору, розповідається в відео.