Настінна прасувальна дошка (31 фото): відкидна вбудована в стіну дошка Ikea і складна підвісна з кріпленням

Настінна прасувальна дошка є ідеальним варіантом для невеликих квартир, тому важливо знати, як правильно вибрати такий виріб. Яка краще: відкидна вбудована в стіну гладилка або проста стаціонарна від ikea? Як збирається складна підвісна дошка з кріпленням? На що потрібно звертати увагу при виборі настінних прасувальних дощок?

Прасувальні дошки, які кріпляться до стіни, найчастіше ховаються в шафу, щоб приховати потрібний у побуті предмет недалеко і раціонально розподілити простір приміщення. Настінна прасувальна дошка буде зручна тим, хто не має в квартирі комори або спеціального приміщення для господарських потреб. Таким чином, є можливість розмістити всі необхідні речі в одному місці: праска, розпилювач з водою, аксесуари для чистки праски, додатковий підлокітник для дошки і багато що інше. Пристінна модель зазвичай позбавлена таких переваг і може розміщуватися в будь-якому куточку квартири, навіть якщо це не зовсім зручно господарям.

Якщо прасувальна дошка ховається в шафу, найчастіше її роблять складаний, а значить, пристрій значно ускладнюється. Можна виділити такі основні елементи, як:

 • опора;
 • механізм розкладання;
 • поверхня для прасування.

Опора є тією частиною, яка кріпиться безпосередньо до поверхні стіни або шафи. Важливо добре закріпити основу, щоб вона легко витримувала як речі при прасуванні, так і сам вагу дошки в складеному вигляді. Наступною важливою деталлю є кріплення, які повинні бути зроблені тільки з якісних і міцних матеріалів, щоб виріб служило максимально довго.


Остання частина, а саме прасувальна поверхня може бути дерев’яною або металевою, в залежності від необхідності і побажань.

Габарити дошки можуть бути найрізноманітнішими, від мініатюрних, де будуть міститися невеликі предмети гардеробу, до повноцінної півтораметрової поверхні, на якій легко можна випрасувати вечірнє плаття або плащ. Кріплення буде відрізнятися для кожного з випадків: більш потужна конструкція вимагає міцних і надійних систем, більш дрібна – дає можливість використовувати дюбелі і саморізи довжини, які вкручуються в задню стінку шафи, якщо вона достатньо міцна, або ж в стіну.

Різновиди

Варіантів настінних прасувальних дощок багато, тому важливо знати про всі існуючі різновиди до того, як зробити остаточний вибір.

Є такі варіанти:

 • відкидна;
 • вбудована;
 • складна і розкладне;
 • підвісна і навісна.
Відкидна різновид є найбільш популярною, зважаючи максимальної міцності виробу, а також стійкості, що дозволяє спокійно залишати праска на поверхні, не побоюючись, що він впаде. Такий варіант може прослужити довгі роки, радуючи господиню, будучи зручним у використанні і надійним. Серед конструктивних особливостей даного варіанта можна виділити такі:

 • кріплення стільниці проводиться до металевої рами з відкидним механізмом, яка, у свою чергу, кріпиться до стіни;
 • відкидна конструкція, яка розміщується на стіні, може мати різні габарити;
 • знайти дошку, прикріплену таким чином в приміщенні важко, бо для неї вибирають відповідне місце розташування;
 • щоб вдосконалити систему, навколо дошки споруджується конструкція за типом шафи, або він купується спочатку, з урахуванням потрібних габаритів.
Дивіться також:  Як погладити піджак? 23 фото Як відпарити праскою дитячий піджак в домашніх умовах? Як правильно відпрасувати рукава без стрілок?


Відкидна прасувальна дошка може бути захована за дзеркалом, що дозволить вирішити відразу кілька завдань: зручне місце для дошки, розширення простору за рахунок дзеркала, можливість подивитися на себе на весь зріст, завдяки відповідним габаритами поверхні для прасування.

Вбудовані прасувальні дошки можуть бути представлені такими варіантами:

 • шафа з дзеркалом, де розміщена дошка;
 • орний шафа або шафа-купе;
 • пенал або підвісна тумба з полицями, яку можна розмістити в будь-якій кімнаті.

Досить зручним варіантом є вбудовування прасувальної поверхні в висувний шафа або окрему полицю. В цьому випадку додатково монтується ще підьомний механізм, який піднімає дошку вище під час роботи, і опускає в рівень полки, що дозволяє заховати її, зробивши абсолютно непомітною. Є також вбудовані конструкції, які мають можливість повороту для прасування будь-яких речей з максимальним комфортом.


Складна прасувальна дошка являє собою конструкцію, поверхня якої складається не з одного шматка дерева або металу, а з декількох. Найчастіше їх всього дві. Такий варіант дає можливість зменшити площу дошки, що полегшує приміщення її в будь-шафа, полицю або тумбу. Процес прасування ніяким чином не страждає, ускладнюється лише процедура постановки дошки і її прибирання, зважаючи додаткового дії по розкладці частин, їх фіксації та зворотних дій.


Підвісна настінна конструкція далеко не завжди обрамляється шафою або подібної меблями, у деяких випадках дошка просто кріпиться до стіни. Це зручно, якщо приміщення призначене для прибирання та інших подібних заходів. Завдяки простоті, гладилку легко вдається привести в робоче положення і також швидко прибрати. У цьому випадку важливо придбати надійні кріпильні механізми і добре прикрутити дошку до стіни.

Навісна конструкція від підвісної мало чим відрізняється, різниця лише в тому, що прасувальна поверхня в цьому випадку автономна, вона навішується на кріплення, які вже є в стіні або будь-якої іншої поверхні. Зберігати частини єдиного цілого можна в одному місці, так і в різних, на функціональність це ніяк не впливає.


Вибір варіанту буде обумовлений кімнатою, в якій потрібно встановити прасувальну дошку, габаритами приміщення, крім того, важливо те, наскільки часто господиня буде використовувати поверхню і якого розміру речі вона зазвичай гладить. Облік всіх цих факторів може допомогти вибрати найбільш підходящий варіант.

Щоб зробити правильний вибір, важливо знати не тільки різновиди пристрою, але і популярні моделі дощок, які на даний момент існують на ринку.

Дивіться також:  Чохол на прасувальну дошку (19 фото): як підібрати за розміром і одягнути чохол з тефлоновим накладкою з тканини з поролоном?

Серед найбільш актуальних виділяють наступні.

 • Iron Slim – є трансформером, тому що вбудовується в шафу, який маскується за дзеркалом; особливістю моделі є розетка, яка вже вбудована в шафу, а для ефектного зовнішнього вигляду, вся конструкція виготовлена в металевому відтінку.

 • Shelf on Iron Box Eco – цей варіант багато в чому схожий на попередній, так як вбудовується в шафу, але відмітною ознакою будуть дві полиці, які додані всередині, щоб була можливість розміщувати одяг або необхідні дрібниці.

 • Asko Hi 115 T – представлена зовсім іншою модифікацією, яка встановлюється в висувний ящик шафи, що дозволяє істотно заощадити місце в приміщенні, крім того, вся дошка з механізмом зроблена зі сталі, яка дозволяє рівномірно розподіляти навантаження, що істотно продовжує термін служби обладнання.

Варіантів настінних, вбудованих та розкладних моделей дуже багато, тому перш ніж купувати, варто порівняти основні характеристики, а краще особисто подивитися товар, спробувати його скласти і розкласти. Далеко не всі бренди випускають таку лінійку, деякі до цих пір віддають перевагу класиці, тим моделям, які встановлюються в будь-якому місці в кімнаті і є автономними; серед таких можна виділити відому і популярну компанії Ikea.


Вибір прасувальної дошки господиня повинна робити сама, спираючись на знання і свої суб’єктивні відчуття, так, щоб обладнання доставляло їй радість від використання, а не навпаки.

На що орієнтуватися при виборі?

Щоб вибір настінного прасувальної дошки був вірним, варто звернути увагу на деякі речі, які допоможуть оцінити якість виробу, його працездатність та зручність у процесі використання. До таких відносять наступні характеристики.

 • Перевірка якості відкидного механізму. Дана деталь є основоположною, тому на неї варто звернути особливу увагу. У разі якщо цей механізм справляє враження не самого якісного, він легкий і при зусиллі може деформуватися, то це зовсім не те, що варто купувати. Якість металу і складання відкидний системи має бути на висоті, тільки це гарантує тривалість роботи з дошкою.
 • Перевірка якості опори. Дуже важливим моментом є кріплення опори дошки до стіни, шафи або полиці, що гарантує надійність перебування гладилки всередині як в складеному, так і в робочому положенні. При слабкій або неякісної опорі дошка може просто випасти з ніші, в якій розташована.

 • Вага, який має прасувальна дошка. При занадто великій вазі будь опорі буде складно витримувати навантаження і рано чи пізно кріплення не витримають. Крім цього чинника, варто звернути увагу на товщину стінки, до якої кріпиться гладилка. Оптимальний вагу конструкції і потрібна товщина стінки дадуть можливість надійно зафіксувати дошку і користуватися нею без будь-якого ризику.
 • Перевірка доповнень, що йдуть в комплекті з дошкою і шафою. Крім короба, де розміщена гладилка, може бути ще ряд доповнень, який може істотно вплинути на вартість товару: всередині може бути кілька поличок для білизни або необхідних речей, розетка, регулювальник висоти дошки. Замість звичайної дверки шафи, може бути встановлено дзеркало і т. д.
 • Варто звернути особливу увагу на стійкість дошки в робочому положенні. Це важливо для тих, у кого є маленькі діти або домашні тварини, які можуть ненавмисно зачепити гладилку, що спричинить падіння праски і неприємні наслідки. Крім цього, сама господиня може випадково обпектися, маючи нестабільну поверхню для прасування.
Дивіться також:  Прасувальна дошка-стремянка (13 фото): складана дошка з сходами два в одному, відгуки


Пройшовшись по всім вищевказаним критеріям, можна досить легко підібрати для себе якісний виріб, який прослужить довго і надійно. Щоб настінна конструкція була доречна в конкретному приміщенні, варто підбирати її у відповідності з габаритами. Для невеликої кімнати потрібна компактна модель, де буде тільки найнеобхідніше, а для просторого приміщення є можливість придбати те, що буде найбільш зручним для господині.


Як прикріпити?

Щоб помістити на стіну прасувальну дошку своїми руками, потрібно знати певні правила, за якими проводиться дана робота. Починати варто з того, що визначитися з яким типом дошки доведеться мати справу. Якщо дошка розташований у выдвигающемся ящику, то закріпити її можна завдяки опорної конструкції, яка вже повинна бути в наявності. Важливо, щоб висота висувної полиці не перевищувала одного метра, інакше це суттєво ускладнить процес прасування.

Товщина дошки, на яку кріпиться пристрій, повинна бути 16 мм, а саме кріплення відбувається за допомогою гвинтів.

Якщо ж є бажання повісити прасувальну дошку, розмістивши її на стіні або в шафі, то процес буде відрізнятися. У цьому випадку потрібен буде утримувач і кронштейн, матеріали, яких можуть різнитися, але найчастіше це симбіоз сталі та пластику. Саме такий тандем дозволяє створити надійну систему кріплення, яка дозволить швидко прибирати дошку і приводити в робоче положення, при цьому надійність виробу буде на вищому рівні.

   Кожен з вищевказаних варіантів зручний для малогабаритних квартир, де немає великої кількості місця для побутових дрібниць. За допомогою полиць і ящиків, є можливість не тільки сховати гладилку, але і зробити її зручною у використанні, оснастивши механізмом повороту в будь-яку сторону. При відсутності опори знизу, набагато зручніше гладити светри та інші речі, які немає можливості розстебнути. Настінні і вбудовані конструкції мають безліч переваг і лише один недолік, який полягає у високій вартості виробу.

   Поради щодо вибору дощок у відео нижче.