Наречена кидає букет (29 фото): традиція кидання букета на весіллі. Чи можна кидати свій і як оригінально це зробити? Шукаємо альтернативу

Існує традиція: на весіллі наречена кидає букет. Як вона з’явилася? Що символізує традиція кидання букета на весіллі? Які є альтернативні варіанти?

Ніхто не знає, як з’явилася традиція кидання весільного букета незаміжнім жінкам, але припущень накопичилося досить багато. Згідно одному з них у багатьох країнах весільний букет був символом щасливого життя та успіху. Природно, всі присутні на торжестві прагнули його отримати. Згодом це набуло зовсім інший зміст, який знайомий нам усім: визначення майбутньої нареченої.

На сьогоднішній день традицію кинути букет використовують як невинної розваги. Певних правил немає, і зробити це можна в будь-який зручний для нареченого і нареченої момент. Наприклад, після виходу з Рагсу, під час фотосесії або прогулянки, на початку банкету або коли торжество підійде до кінця.

Як правило, більшість запрошених провідних намагаються запланувати проведення традиції до завершення банкету, щоб уникнути можливих конфузів з вже нетверезими гостями. До того ж цей момент є свого роду кульмінацією усього вечора, а тому повинен бути добре організований.

Ведучий повинен подбати про те, щоб до лову букета всі учасниці були на місці. Тому бажано оголосити про майбутній конкурс за пару хвилин до його початку і докладно пояснити правила оточуючим. Насамперед, запрошується наречена, яка має продемонструвати усім гостям свій прекрасний букет і відповісти на каверзне питання про те, хто зловить букет цим вечором. Потім запрошуються всі представниці жіночої статі, які ще не вийшли заміж.

Деякі наречені віддають перевагу перед киданням букета подарувати всім учасницям невеликі символічні презенти і висловити тепле напуття.


Для неодружених друзів нареченого існує схожа розвага з киданням підв’язки, яка попередньо знімається з витонченою ніжки нареченої. Зловив підв’язку чоловік, згідно традиції, найближчим часом зустріне свою половинку і одружується на ній.


У разі, якщо на торжестві немає незаміжніх дам, то наречена повинна подарувати букет першій зустрічній незаміжньою дівчині по дорозі на банкет. Або ж можна поступити більш романтично і пустити весільний букет за течією річки. Якщо на святі присутня одна незаміжня дівчина, наречена повинна просто передати їй весільний букет, сказавши кілька теплих слів.

Дивіться також:  Червоно-білий букет нареченої (79 фото): вибираємо весільні букети в синьо-біло-червоному кольорі з стрічкою

Традиція кидання весільного букета прийшла до нас із заходу, а з’явилася в Америці. У Франції, наприклад, наречена після того як її шлюб був зареєстрований, разом з нареченим відправляється в храм і дарує квіти одному з святих. Це робиться як знак вдячності за те, що небесні ангели дозволили двом земним закоханим зустрітися і об’єднатися в міцний союз. У Великобританії існує інша традиція, згідно з якою весільний букет має бути покладено на одного з пам’ятників.

Альтернативні варіанти

Молодята при плануванні весільного торжества все частіше відходять від цієї традиції, роблячи вибір на користь більш оригінальних рішень. У зв’язку з цим за останні кілька років з’явилося безліч варіацій. Серед них є вдалі, і вони широко використовуються.

  • Перша альтернативна традиція полягає у використанні стрічок. Весільний букет бере участь у цій дії. Красиві атласні стрічки, які були обрані в тій же кольоровій гамі, що й весільні декорації, прив’язуються до букету. Родзинка цього способу в тому, що прив’язана лише одна стрічка, інші наречена притримує рукою. Вона і всі незаміжні дівчата стають у коло. Витягнувши руку з букетом, наречена дає можливість учасницям вибрати собі стрічку. За сигналом ведучого всі учасниці тягнуть за стрічку, і та, чия стрічка залишиться в руці нареченої, і стає переможницею цього конкурсу. Саме їй, згідно з традицією, що належить такій вийти заміж.

  • Цікавою і досить оригінальною альтернативою традиційному кидання нареченою весільного букета є спосіб з використанням скриньки. У нього поміщається весільний букет і закривається на ключ. Потім ключик кладуть у атласний мішечок або яку-небудь гарну ємність і перемішують з невідповідними до замка ключі. Кожна з незаміжніх дівчат бере собі один і намагається роздобути весільний букет. Та, якій це вдасться, виграє конкурс.
Дивіться також:  Фіолетовий букет нареченої (67 фото): весільний букет в біло-синьо-фіолетових тонах, з бузковими і ніжно-жовтими кольорами на весілля

  • В сучасних весільних урочистостях знайшлося місце і давньоруським традиціям, а саме: хороводная передача букета нареченої. Всі незаміжні, присутні на святі, утворюють коло, в якому наречена стоїть посередині. Потім включається ритмічна музика, і учасниці починають вести хоровод. Тим часом наречена паморочиться в протилежному напрямку. Даний спосіб є одним з найбільш змагальних, так як, передчуваючи передачу букета, деякі подружки нареченої починають рухатися швидше або повільніше, тим самим створюючи веселу і радісну атмосферу. Виключення музики буде сигналом того, що всім учасницям процесу необхідно зупинитися. Дівчина, навпроти якої виявиться витягнута рука з букетом нареченої, перемагає в конкурсі.

  • Наступний спосіб є вкрай зворушливим, він покаже тепле ставлення нареченої до всіх присутніх дамам на торжестві. Однак необхідно заздалегідь знати точну кількість учасниць. Суть даного способу полягає в тому, щоб створити кілька однакових квіткових композицій і з’єднати їх в одну таким чином, щоб вона виглядала ніби цілий букет. Коли наречена буде кидати весільний букет, він розділиться на кілька частин, і кожна з учасниць вийде переможницею.  • Відповідно до такого методу вся відповідальність переходить на бік удачі або випадку. Кожній з незаміжніх дівчат надається можливість написати своє ім’я на папері. Після чого папірці перемішуються в скляній банці. Завдання нареченої лише витягнути папірець і вручити букет тією, чиє ім’я на ній зазначено.
  • Вкрай оригінальним способом вручення квіткової композиції в руки подружки нареченої є використання великої рогатки. Незважаючи на уявну небезпеку процесу, все досить невинно. Двоє із запрошених на весілля чоловіків тримають заздалегідь виготовлену велику рогатку, в той час як наречена натягує гумку і кидає квіти. Цей момент однозначно стане яскравим і незабутнім подією, що гості будуть згадувати ще дуже довго. Не забудьте зробити кілька барвистих фотографій.
  • Цікавою альтернативою є створення інтелектуального завдання. Кожній дівчині буде запропоновано відповісти на декілька жартівливих запитань про сімейне життя. Сама активної дівчині вручається букет з теплими побажаннями.


  • Наступний спосіб ще не набув широкої популярності, але зате ви зможете здивувати присутніх оригінальним підходом. На підошві взуття нареченої фломастером пишуться імена всіх що беруть участь у конкурсі дівчат. Протягом усього свята всім гостям і самій нареченій забороняється дивитися на зворотну сторону туфельок. По завершенні торжества ведучий з нареченою вирішують, яке ім’я буде обрано: те, що стерлося більше або менше всього. Переможниці наречена передає квіти.
Дивіться також:  Біло-зелений букет для нареченої (51 фото): вибираємо весільні квіти в біло-зелених тонах

Букет-дублер

Розмірковуючи про альтернативні методи передачі квіткової композиції від нареченої до незаміжньої дівчини, варто згадати і про оригінальні види весільних букетів. Наприклад, мало хто знає, але для конкурсу частенько використовується букет-дублер, покликаний замінити оригінал. Він абсолютно ідентичний тому, що тримає наречена під час усієї церемонії одруження.

Як правило, такий букет важить набагато легше, ніж оригінал. Це пов’язано з тим, що букет-дублер хоч і виглядає так само, як оригінальний, але за розміром він значно менше. Флористи намагаються максимально полегшити його, щоб нареченій було легше його підкинути.

Згідно з ще однією традицією, наречена, щоб бути щасливою в шлюбі, протягом всього торжества не повинна розлучатися з квітами, які були з нею під час церемонії одруження. Існує повір’я, що квіти вбирають позитивну енергетику, що йде від двох закоханих сердець, і не повинні бути передані кому-небудь.

Весільний букет-дублер позбавить забобонну наречену від зайвих переживань. Традицій, які вказують на те, що наречена в обов’язковому порядку повинна передати незаміжній дамі саме оригінал, не існує.


Оформлення букета обмежується лише фантазією нареченої. Але традиційно прийнято підв’язати до квітів мішечок невеликого розміру, в який будуть насипані кавові зерна, чай або улюблені солодощі нареченої. Це є свого роду натяком на те, щоб майбутня наречена запросила до себе подругу в гості. Однак ця традиція зовсім необов’язковим до виконання і є лише примхою самої нареченої. А також можна доповнити квіткову композицію будь-якими декоративними прикрасами.

Про слов’янської версії походження весільного букета дивіться далі.