Масаж обличчя (33 фото): класичний варіант в домашніх умовах і інші техніки, що моделюють процедури для схуднення особи, апаратний масаж

Масаж шкіри обличчя допомагає зберегти молодість. Класичні та лікувальні варіанти масажу можна робити в салоні краси і домашніх умовах. Які існують основні методики проведення масажу? Розглядаємо класичні та інші техніки.

У сучасному світі масаж використовується для схуднення, для поліпшення кровообігу, здоров’я шкіри і так далі. А сьогодні можна зробити собі масаж обличчя будинку, не володіючи при цьому жодними медичними навичками.

У більшості випадків до процедури вдаються для видалення зморшок, поліпшення стану шкіри і розслаблення.

Користь і шкода

В останні роки косметологи і лікарі активно вивчають переваги та недоліки проведення масажних процедур, а також їх вплив на людський організм. Однією з переваг масажі є можливість зняти напругу. Коли м’язи на обличчі напружені, то шанси появи зморшок збільшуються в кілька разів, тому ця область повинна постійно масажувати.

Американські фахівці вважають, що достатньо двох хвилин масажу в день, щоб повністю розслабити м’язи обличчя. При цьому слід враховувати, що тривалість масажу залежить від типу шкіри. Якщо ви є власником жирної і вугрової шкіри, то краще проводити масаж не менше 10 хвилин в день. А ось для шкіри, яка відрізняється нормальним кольором і еластичністю, вистачить і п’яти хвилин в день. Ще однією перевагою масажу є його здатність покращувати кровообіг. Якщо проводити масаж м’яких ліній навколо рота, очей і брів, то можна збільшити приплив крові і кисню до лиця.

Практично всі косметологи стверджують, що масаж являє собою природну підтяжку обличчя. Стимулювання м’язів за допомогою регулярного масажу дозволяє забезпечити приплив крові, що саме по собі є природною формою антивікового догляду за шкірою. Чим більше крові отримує область обличчя, тим сильніше виробляється колаген, що відповідає за здоровий і природний вигляд обличчя.

Ще однією перевагою даної медичної косметологічної процедури є поліпшення засвоюваності коштів шкірою. Якщо ви хочете підвищити ефективність процедур, які проводяться для поліпшення зовнішнього вигляду, то необхідно обов’язково включити масаж обличчя в список щоденного догляду. Наприклад, якщо перед нанесенням на шкіру спеціальної сироватки і зволожуючого крему проводити м’які масажні рухи, то дані продукти будуть набагато швидше і ефективніше вбиратися.

В основному, відвідувачок салонів краси вдаються до використання цієї медичної процедури для розгладження зморшок і повернення пружності шкіри. І саме масаж вважається найбільш оптимальним способом досягти подібного результату. Найголовніше при цьому-правильно вибрати майстра, який має всі необхідні знання та навички для того, щоб провести процедуру на вищому рівні. А грамотне вплив на рецептори дозволяє поліпшити в клітинах шкіри всі обмінні процеси, які мають позитивний вплив на виробництво організмом колагену.

В результаті шкіра набуває більш пружний і еластичний вигляд, природний колір і молодість.

Відмітна особливість масажних рухів також полягає в тому, що вони істотно поліпшують лімфодренаж, в результаті чого виводиться зайва рідина з організму. Саме завдяки цьому вдається в лічені хвилини усунути набряки, які завдають шкоди організму і погіршують зовнішній вигляд людини. Крім того, з-за набряків клітини особи не отримують необхідну кількість кисню, що призводить до передчасного старіння, появи зморшок. Курс масажних процедур в косметологічному кабінеті дозволить позбутися від набряклості, мішків під очима і темних кіл, які властиві жінкам після 40 років.


Перевагою даної процедури є її здатність поліпшити кровообіг у верхніх шарах шкіри, завдяки чому можна позбутися від блідості особи, усунути нездорову білизну і домогтися появи рум’янцю. Якщо фахівець володіє всіма необхідними навичками, то він зможе провести м’яку опрацювання м’язів, що призведе до їх тонізації.

Завдяки поліпшенню кровообігу всі волокна починають отримувати величезну кількість поживних речовин, в результаті чого шкіра стане еластичною і підтягнеться. Основна проблема шкіри особи полягає в тому, що вона включає в себе величезну кількість дрібних м’язів, які ми не використовуємо. Під час розмов або прийомів їжі задіюються виключно великі м’язи, а дрібні залишаються неактивними. Це призводить до того, що особа втрачає свою первісну форму і здоровий зовнішній вигляд.

Масаж ж стимулює дані області, не допускаючи утворення зморшок і забезпечуючи приплив до них поживних речовин. Це особливо важливо для місць, де шкіра дуже тонка і немає практично ніякої жирового прошарку. Під час проведення процедури мозок отримує сигнал про те, що організму приємні подібні руху, в результаті чого починається вироблення ендорфіну. А цей гормон відповідає не тільки за гарний настрій, але і дозволяє позбутися від стресів і характеризується своїми знеболюючими властивостями. Саме тому після масажної процедури зазвичай настає релаксація і людина відчуває себе максимально спокійним і розслабленим.

Більшість людей вважають, що масажні рухи можуть принести тільки користь і ніяк не здатні нашкодити організму людини.


Однак на практиці навіть настільки проста і приємна для людини процедура може завдати шкоди організму. В першу чергу, все залежить від типу шкіри і від обраного виду масажу. Краще всього звернутися до досвідченого фахівця, який на основі індивідуальних особливостей організму зможе підібрати найбільш оптимальний вид дотиків. В іншому випадку при грамотному підборі декількох сеансів вистачить для того, щоб не тільки покращити стан організму, але і не завдати йому шкоди.

Дивіться також:  Масаж для обличчя Асахі (38 фото): процедура Зоган по системі японського лікаря після 50 років, відгуки

Однією з найбільш поширених проблем, на яку скаржаться представниці прекрасної половини людства, є больові відчуття. На практиці подібна проблема є нешкідливою і можна на неї не звертати уваги. Якщо фахівець проводить скульптурний масаж обличчя, намагаючись обробляти всі м’язи і м’язи, а дама при цьому відчуває біль, то це може говорити тільки про низькому порозі болю. Якщо ж больові відчуття присутні і через кілька днів після проведення процедури, то це свідчить про те, що м’язові волокна були пошкоджені і відновлюються. До такого майстра краще більше не ходити, так як він здатний позитивно вплинути на стан вашого обличчя за допомогою своєї техніки масажу.

Ще однією досить поширеною проблемою є поява гематоми після проведення масажних процедур. Основною причиною такого явища є крихкість кровоносних судин. Зазвичай кожна людина, яка страждає подібною патологією, знає про це і попереджає масажиста. Проте тут все не обмежується звичайним дискомфортом. Непрофесійний підхід може призвести до серйозних порушень кровообігу, в результаті чого з’являються набряки, шкіра набуває нездоровий відтінок і вид.

Одним з найбільш серйозних наслідків масажу вважається розтягування м’язів обличчя. А таке трапляється, якщо неправильно підібрати техніку і не враховувати всі індивідуальні особливості організму людини. Слід зазначити, що в основному з подібною проблемою стикаються дами похилого віку, які не можуть похвалитися сильними м’язами.

Крім того, їх шкіра дуже тонка, тому будь-який вплив може завдати їй серйозної шкоди.


Види

Сучасна медицина і косметологія знають величезна кількість видів масажу, кожен з яких має свої власні корисні властивості. Одним з найбільш популярних і затребуваних сьогодні вважається лікувальний масаж, назва якого говорить сама за себе. Подібні процедури використовуються для лікування деяких захворювань шкіри, включаючи усунення вугрової висипки і так далі. Слід зазначити, що лікувальний масаж, у свою чергу, включає величезну кількість інших подібних технік, найбільш популярним з яких вважається щипковий. Відмінною особливістю всіх різновидів лікувальних впливів на шкіру є їх інтенсивність, яка покликана забезпечити активізацію життєво важливих процесів в даній області.

Серед інших різновидів масажу обличчя можна виділити наступні.

 • Класичний масаж, який також вважається одним з найбільш затребуваних в косметологічної індустрії. Його особливість полягає в м’якості вироблених рухів, які покликані стимулювати обмінні процеси в області обличчя і не пошкодити м’язи. У ході таких процедур шкіра розгладжується, для цього можна використовувати спеціальні креми для обличчя або масло. Фахівці рекомендують вдаватися до даного виду масажу у разі, коли шкіра втрачає свій привабливий зовнішній вигляд, природність і здається збезводненої. Крім того, класичні рухи досить ефективні у випадках, коли лицьові м’язи втрачають тонус, що сприяє появі зморшок.

 • Розслабляючий. Такі процедури зазвичай є стартовим етапом у комплексній програмі, хоча і можуть здійснюватися як самостійних маніпуляцій. Основна мета таких рухів полягає в тому, щоб усунути напругу у пацієнта і розслабити м’язи його обличчя. Крім того, розслаблюючі масажні маніпуляції сприяють очищенню зовнішнього шару дерми і поліпшенню кровообігу в цій області. А деякі косметологи вдаються до розслабляючого масажу для того, щоб поліпшити проникність використовуваних косметологічних засобів.
Дивіться також:  Масаж обличчя від зморшок (31 фото): омолоджуюча процедура в домашніх умовах, як зробити точковий зміцнюючий масаж самостійно, відгуки

 • Лімфодренажний. Головне завдання полягає в тому, щоб поліпшити роботу лімфатичних судин, позитивно вплинути на кровообіг і не допустити закупорки капілярів. При грамотному підході лімфодренаж і масажні процедури дозволяють позбутися від набряклості і зайвої рідини, а також прибрати кола під очима.

Подібні маніпуляції неможливо проводити без застосування спеціальних олій або складів, які включають в себе величезну кількість корисних компонентів, вітамінів і мінералів.

 • Пластичний масаж, який необхідно виконувати за допомогою ритмічних і сильних рухів. Саме при подібних маніпуляціях дами можуть відчувати невеликі больові відчуття. Відмітна особливість таких рухів полягає в тому, що для їх проведення застосовується тальк, а не масло. Без таких сеансів неможливо обійтися, якщо шкіра дівчини стоншена, набрякла, вкрита різними плямами. В косметологічної індустрії ця техніка вважається однією з найбільш ефективних і результативних, тому його дуже часто порівнюють з пластичною хірургією.

 • Хиропластический. Це передова методика впливу на шкіру, яка була розроблена в Барселоні. Подібні маніпуляції роблять позитивний вплив на судини, які знаходяться в дермі. Слід зазначити, що хиропластика може проводитися не тільки для обличчя, але і для рук і інших частин тіла.

 • Щипковий. Даний вид масажу був винайдений ще в XIX столітті і заснований на діях, які дозволяють вичавлювати сальні залози і тим самим гарантувати їх оптимальну роботу. Подібні сеанси вкрай ефективні при себореї або ж появі плям після акне. Тривалість процедур залежить від індивідуальних особливостей організму і шкіри пацієнта, однак не може перевищувати 20 хвилин.

 • Міофасциальний. Це комплексний метод, який включає в себе глибоке дихання, а також навантаження на одну або кілька м’язових груп. Завдяки подібним технологіям вдається розслабити лицьові м’язи, а також зняти з них втому і напругу. В результаті вдається скорегувати овал обличчя і зробити шкіру більш гладкою, усунувши при цьому зморшки і інші недоліки.

Як часто можна робити?

Незважаючи на те, що масаж відрізняється величезною кількістю переваг і позитивно впливає на організм, проводити його на щоденній основі не можна. Фахівці радять вдаватися до інтенсивних різновидам не частіше двох разів у рік. Слід розуміти, що кожен раз варто проводити від 10 до 15 процедур протягом декількох тижнів. Крім того, для того, щоб підтримати вже отримані результати, необхідно буде звертатися до спеціальних процедур. Тут необхідно визначати все індивідуально з лікарем і косметологом, так як багато чого залежить від особливостей організму пацієнта – типу шкіри, швидкості метаболізму і так далі.

Однак є загальні рекомендації, яких слід дотримуватися при проведенні подібних маніпуляцій.

Якщо пацієнту від 30 до 40 років і у нього немає ніяких особливих проблем зі здоров’ям і станом шкіри, то йому достатньо провести полукурс, що включає в себе близько 7 процедур. Цього цілком достатньо, щоб позбутися від невеликих дефектів особи, усунути зморшки, розгладити шкіру і надати природний зовнішній вигляд. При цьому не можна забувати відвідувати косметологічні кабінети для підтримки отриманого результату.

Жінкам після 40 років доведеться збільшувати кількість сеансів на рік і їх тривалість, так як проблем з шкірою в цьому віці спостерігається набагато більше. А що стосується підтримують сеансів, то вони повинні проводитися на регулярній основі, в іншому випадку отриманий результат зникне вже через місяць після проведення масажних процедур.

Будь-який професійний масажист здійснює подібні маніпуляції курсами, які включають в себе не більше 10 сеансів. Найкраще відвідувати такі заняття два рази в рік, так як подібна методика дає найбільш ефективний результат.

Косметологи радять починати регулярне відвідування масажиста з 25 років. Згідно зі статистикою, саме в цьому віці починають з’являтися симптоми старіння шкіри. Частота масажу і його тривалість залежать від індивідуальних особливостей шкіри людини і різновиди використовуваної техніки. Наприклад, якщо мова йде про розслабляючий вид, то його тривалість зазвичай становить близько 20 хвилин і немає сенсу проводити більше 10 сеансів за півроку. Справа в тому, що даний вид масажної маніпуляції дає результат практично після першого сеансу, тому немає ніякого сенсу проводити його на регулярній основі.

Дивіться також:  Вакуумний масаж особи (42 фото): баночний варіант в домашніх умовах, як робити силіконовими банками, відгуки про результати

Використання сучасних технологій дозволяє з кожним днем покращувати проведення масажу і розробляти все нові його види. Одним з них є кріомасаж, на який можна ходити кілька разів на тиждень. Він дозволить завжди тримати м’яза особи в тонусі. А при наявності серйозних косметичних дефектів частота відвідування масажного кабінету для проведення кріопроцедур повинна збільшитися.

Однак при проведенні таких маніпуляцій слід звернутися до досвідченого фахівця, так як неграмотний підхід може завдати серйозної шкоди не тільки зовнішнім виглядом, але і стан м’язів.

Підготовка і загальні правила

Незалежно від обраної техніки для того, щоб отримати максимальний ефект і не нашкодити при цьому м’язів обличчя, необхідно в точності дотримувати деякі правила. Якщо проводиться самомасаж, то для отримання оптимальних результатів необхідно вдаватися до подібних процедур близько 2 разів на тиждень, витрачаючи на це по 15 хвилин. Перед всіма маніпуляціями з шкірою в обов’язковому порядку її необхідно очищати і розпарювати, а також проводити всі процедури по дезінфекції рук.

У сучасних магазинах можна знайти величезну кількість спеціальних кремів і лосьйонів для обличчя, які можна використовувати під час масажних процедур. Всі рухи пальців повинні бути м’якими і акуратними і виконуватися в певному порядку. Тільки в такому разі можна досягти оптимальних результатів і не завдати шкоди організму. Руху здійснювати найкраще по масажних лініях, які представляють собою ділянки, по яких рухається лімфа. Якщо все робити правильно, то можна не переживати за появу розтягнень та інші проблеми.

Вибираємо масло

Більшість різновидів масажу неможливі без використання спеціальних масел, в основі яких знаходяться ефірні компоненти, що поліпшують стан особи і шкіри. На сьогоднішній день виділяють наступні базові основи, які відрізняються ефективністю.

 • Оливкова. Один з найбільш популярних компонентів, який може похвалитися величезним вмістом вітамінів А і Е. Завдяки цьому оливкова олія може вирішувати величезну кількість проблем, продовжуючи молодість і забезпечуючи шкірі більш пружний і зволожений вигляд. Олива включає в себе величезну кількість корисних компонентів, які були відомі ще з давніх часів. Саме тому вона входить до складу величезної кількості кремів і масел, призначених для поліпшення стану шкіри обличчя. Фахівці рекомендують засоби на основі оливи для дам, які володіють сухою шкірою і бажають зволожити її.
 • Кунжутна основа. Відмітна особливість засобу полягає в тому, що він сприяє виведенню токсинів і шлаків, а також очищенню покрив від шкідливих речовин.

Лінолева кислота, яка міститься в кунжутній олії, дозволяє швидко загоювати травмовані м’язи і вважається оптимальним рішенням для жінок, які мають жирною шкірою.


 • Мигдальний. Забезпечує шкірі привабливий і еластичний зовнішній вигляд. Крім того, вона сприяє зміцненню м’язів особи і забезпечення їх необхідним рівнем вологи. Головна перевага мінералів мигдалю полягає в тому, що вони дуже швидко вбираються в шкіру і не залишають ніяких слідів.
 • Жожоба. Унікальний багатофункціональний склад, який може похвалитися своїми протизапальними властивостями. До складу такого масла входять унікальні компоненти, які забезпечують надійний захист шкірних покривів від шкідливих факторів. В основному, такі кошти використовуються до настання похилого віку.


Техніка

Успіх масажу залежить не тільки від правильно підібраного його виду і використовуваних масел, але і від техніки проведення. Класичний масаж передбачає застосування певних прийомів, яких на сьогоднішній день налічується безліч. Серед найбільш популярних можна виділити погладжування і розминання. А що стосується застосування додаткових олій або кремів, то в такому випадку найбільш оптимальною технікою вважається розтирання. Для досягнення більш відчутного ефекту в процесі проведення масажних процедур використовують спеціальні креми і масло.


Відгуки

Судячи з відгуків, кожна жінка любить масаж як лікувальний, так і розслабляючий. Найбільш популярними техніками є моделюючий, підтягуючий, апаратний (ультразвуковий) і реафирмирующий масаж.

Жінки вдаються до масажу шиї, носогубних складок, щік і навіть лоба. В даному випадку все залежить від індивідуальних особливостей організму та проблем шкіри особи. Деякі воліють робити кисточковый масаж в домашніх умовах, без участі досвідчених фахівців.


Як правильно робити класичний масаж обличчя по Ахабадзе, дивіться у наступному відео.