Манікюр і педикюр (86 фото): професійний дизайн нігтів, красиві поєднання червоного і білого кольорів на нігтях

Що являють собою сучасні методики манікюру і педикюру? Які різновиди даних методик сьогодні існують? Як зробити професійний дизайн нігтів самостійно? Які можна використовувати красиві поєднання тонів для нігтів рук і ніг, крім червоного і білого кольорів?

Розглядаючи загальні поняття, можна виділити кілька типів манікюру і педикюру. Вони бувають медичних, косметичних, декоративним і перманентним. При цьому кожен тип має свої особливості. Наприклад, медичний варіант ділиться на два різновиди: гігієнічний і лікувальний. Стосовно косметичної різновиди варто відзначити, що він ділиться на кілька методик:

 • Обрізну. Техніка з размачиванием нігтів і обрізання кутикули.
 • Необрізну. Європейська техніка, при якій кутикулу розм’якшують ремувером і відсувають.
 • Американську, практично вторящую класичного манікюру або педикюру з тією лише різницею, що форма нігтів прагне до мигдалеподібної.
 • Бразильську. Методика з масою процедур, размачиванием, використанням ремувера, відсуненням і видалення кутикули.


Обрізний

Необрізний

Американський

Бразильський

 • Японську. Методика без використання грубих металевих інструментів, при якій важливо максимально поліпшити натуральний вигляд нігтьових пластин.
 • Іспанську. Варіант з наслаиванием контрастних лаків і технікою, схожий з європейською.
 • Спа. Комплекс процедур по оздоровленню шкіри рук і нігтів.
 • Нарощування. Класика і подовження нігтя з застосуванням акрилатика одночасно.


Японський

Іспанська

Спа

Нарощування

Гаряча методика відрізняється від інших різновидів додаванням у воду теплого (порядку 40-50 градусів) лосьйону. В іншому це той же самий класичний метод. Застосування теплої лосьйону сприяє розм’якшенню шкіри, такий манікюр (педикюр) особливо рекомендується для сухої і грубої шкіри. Чоловічий манікюр відрізняється від жіночого тим, що при ньому використовують кусачки огляду на більш щільною і грубої шкіри. Для дитячого використовують спеціальні засоби, які не викликають алергічної реакції. Крім того, ця методика не передбачає спилювання нігтьових пластин.


Крім того, існують методики по системі Jessica і апаратний метод, гарячий і чоловічою, а також дитячий. Що стосується апаратної технології, то вона відрізняється від інших різновидів тим, що більшість операцій виконуються з допомогою різних насадок спеціального апарату. Даний спосіб примітний ще й тим, що виконують його завжди на сухі нігті. Радує і той факт, що сьогодні у продажу можна придбати апарати, адаптовані для роботи в домашніх умовах.


метод по системі Jessica

апаратний метод

гарячий метод

чоловічий метод

дитячий метод

Перманентний тип передбачає використання гель-лаку. Це досить стійкий і довговічний дизайн, який виконують за допомогою гібридних лаків, що поєднують в собі властивості гелю і лаку. Дані лакові продукти потребують сушіння під спеціальною лампою, після чого вони отримують високу зносостійкість і не потребують корекції практично місяць. Проте термін експлуатації покриття може бути скорочений, якщо при виконанні була порушена технологія виконання.

Чим покрити?

Покрити нігті краще всього гель-лаком. Як не крути, сьогодні цей продукт не знає конкурентів. Крім того, що він відмінно тримається на нігтях, він ще і виглядає так, немов тільки що зроблений. Як правило, покриття не втрачає привабливості первісного вигляду досить довго (стандартно від двох тижнів і у деяких клієнтів до двох місяців). Довговічність залежить не тільки від технології: багато значить і досвід майстра, а також його ставлення до своєї роботи.

Професійний манікюр або педикюр виконується, як правило, надовго. При цьому іноді неважливо, експрес це метод або повний комплекс процедур з замочуванням і зволоженням шкіри.


Вибір покриття для манікюру або педикюру сьогодні може поставити в глухий кут, адже різновидів різних лаків існує чимало. Крім того, що колірна палітра рясніє різноманітністю всіляких відтінків гібридних продуктів, привертають увагу самі покриття. Приміром, сьогодні можна купити такі варіанти:

 • матові;
 • глянсове;
 • хамелеоновые;
 • температурні;
 • желейні;
 • кракелюровые;


 • голографічні;
 • шиммерные;
 • з блискітками;
 • з ефектом «котяче око»;
 • дзеркальні;
 • йогуртові.


Крім цього, існують різноманітні види втирок і акрилатиков, з допомогою яких можна змінити до невпізнання рідні нігті. Що стосується модних тенденцій, то у них сьогодні є свої фаворити з представленого списку різновидів лаків.

Так, наприклад, у моді матовий гель-лаки з фактурою текстилю. При цьому популярні не тільки покриття під оксамит: в тренді лаки з фактурою ситцю і вельвету.

До інших затребуваним покриттів відносять глянцеві гель-лаки. Вони є відмінною основою будь-якого манікюру, причому їх без особливих зусиль можна матувати, використовуючи для цього топ з матовим ефектом. До іншим популярним покриттям відносять варіанти під металеву поверхню або дзеркало, а також варіанти з акваріумним ефектом. Користуються успіхом і желейні різновиди, а також напівпрозорі покриття.Нюанси форми

З приходом нового сезону змінюються тенденції форми нігтьових пластин рук і ніг. Що стосується нігтів рук, то сьогодні мода рекомендує:

 • не робити спіли різкими прямими (в куточках їх потрібно скругляющі);
 • уникати зайвої довжини і гостроти країв (нігті-метелики є табу);
 • прибирати з ужитку накладні нігті (краще нарощувати свої, якщо їх форма далека від ідеальної);
 • уникати короткої довжини: в пріоритеті подовжена форма;
 • вибирати з усіх типів форм (овальної, прямий і мигдалеподібної) ту, яка більше підходить для своїх природних нігтів.Важливо звертати увагу і на той факт, що всі нігті (будь то манікюр або педикюр) повинні мати однакову довжину. Не допускається різна довжина, як і різна форма спила. Необхідно приділяти увагу кожному нігтя, інакше огріхи будуть помітними на підсумковому результаті.

Дивіться також:  Прозорий манікюр (67 фото): як зробити покриття нігтів безбарвним лаком в домашніх умовах?

Не обійшла увагою мода і нігті ніг. Сьогодні:

 • категорично протипоказані накладні нігті;
 • під забороною велика довжина (максимум ніготь повинен підноситися над пальцем на 2 мм);
 • не повинно бути ніяких об’ємних прикрас, які будуть чіплятися за все що завгодно;
 • неприйнятна гострота краю нігтьової пластини.


Різновиди декоративних методик

Декоративний манікюр і педикюр також поділяються на кілька різновидів. Наприклад, до них відносять дизайн:

 • класичний;
 • традиційний і перевернутий френч;
 • місячний;
 • градієнтний;
 • пудровий;
 • вуалевый;
 • ефект битого скла.

Кожна методика має свої відмінності, що робить її популярною.

Поряд з уже сформованими варіантами мода сьогодні пропонує і новинки дизайну. На сьогоднішній день з відомих технік виконання можна виділити декілька. Розглянемо їх основні нюанси з урахуванням сучасних тенденцій.

Класичний

Класикою називають однотонне оформлення нігтів. При цьому нігтьову пластину забарвлюють по всій площі, використовуючи будь-яке покриття з різним типом фактури. Класична техніка є чудовою базою під подальше декорування нігтів. Нерідко для цього дизайну використовують і покриття з благородною фактурою, які не потребують додаткового украшательстве. Наприклад, це може бути гель-лак з бархатисто-матовим ефектом.

Френч

Французький манікюр хтось помилково називає класикою, хоча в дійсності оформлення відрізняється від класичного. На відміну від нього френч має обведення верхнього краю, іменовану посмішкою. Посмішка може бути різною, наприклад, сьогодні, крім тонкої смужки, вона нерідко буває оформлена асиметрично у вигляді діагоналі. Крім того, її оформляють за однотонної основі, залишаючи одне з кіл, розташованих трикутник.


Перевернутий френч

Ця технологія є не що інше, як френч навпаки. Відрізняється такий дизайн тим, що посмішку при ньому оформляють не вгорі, а біля самої основи нігтьової пластини. При цьому нерідко перевернута посмішка більше нагадує тонку обведення нігтьової пластини, ніж дужку з потовщеною серединою. У цьому сезоні майстри нерідко використовують золото і срібло для підкреслення зони кутикули.Місячний

Такий дизайн чимось схожий на перевернутий френч. Різницю становить форма дуги. У місячного оформлення вона нагадує півколо, в той час як у перевернутого френча це не більш ніж смужка. Сьогодні прийнято задіяти в дизайні так званий прийом негативного простору. Зовні це незабарвлена лунка на тлі однорідного покриття. Крім того, популярно оформлення лунки вторинної дужкою. Сама лунка може бути виконана золотом або сріблом, а також контрастний основному кольору лаком.


Градієнтний

Під даною технікою розуміється оформлення нігтів з ефектом омбре. Таке оформлення створюють, використовуючи декілька контрастних або споріднених відтінків гель-лаку. Згідно модним тенденціям, сьогодні омбре повинен мати максимально плавну розтяжку. Для такого ефекту майстра розтирають переходи тонів пензликом, роблячи це безпосередньо на самих нігтях або використовуючи спеціальну губку.


Пудровий

Ця техніка виконується з використанням спеціального полімерного порошку або акрилової пудри. Речовина має масу відтінків і дозволяє створити унікальну фактуру поверхні, яку нерідко порівнюють з манною крупою. На сьогоднішній день це одна з найбільш популярних технік, однак, частіше її використовують не для основного манікюру, але для акцентних нігтів. Пудру наносять на шар топа, після чого сушать. При бажанні пудрою створюють не цільне покриття, а малюнки.


Вуалевый

Техніка, що дозволяє створити на поверхні нігтів тонку вуаль, має другу назву «капронові колготи». Сьогодні такий дизайн входить в число кращих і модних. Створюється він шляхом додавання до прозорого гель-лаку декількох крапель пігменту. Получившимся напівпрозорим лаком покривають поверхню нігтів, а потім прикрашають їх малюнками, виконуваними за допомогою акрилової фарби. Готовий дизайн закріплюють шаром топа.


Бите скло

Такий дизайн сьогодні займає почесне перше місце у трійці фаворитів сезону. Його відрізняє ультранеординарность, а створюють дане оформлення за допомогою спеціальної плівки. З неї знімають захисне покриття, іноді видаляють липкий шар, нарізують, а потім приклеюють до нігтьової пластини, формуючи шматочки плівки впритул один до одного. Після декор закріплюють двома шарами топа. На світлих і темних пігментів такий дизайн виглядає по-різному, але завжди яскраво і ефектно.

Ідеї оригінального дизайну

Багато з описаних вище технік передбачають подальше декорування поверхні нігтів рук і ніг. Прикраса нігтів сьогодні також має деякі особливості. З урахуванням модних тенденцій нового сезону сьогодні прийнято:

 • зменшувати кількість використовуваного декору, оскільки від цього дизайн втрачає свою виразність;
 • зменшувати кількість акцентів (дизайн, при якому декор є на всіх пальцях, виглядає безглуздо і без смаку);
 • позбавлятися від кислотних і отруйних відтінків покриттів (використовувані тони покриттів повинні бути м’якими і благородними);
 • прагнути до мінімального використання об’ємного декору;
 • намагатися декорувати нігті так, щоб малюнки на загальному тлі не вибивалися з колірного поєднання основи і контрасту;
 • по можливості створювати сезонні дизайни, що дозволить оформлення гармонійно завершувати будь-жіночий цибулю;
 • підбирати відтінки і дизайн з урахуванням основних образів;
 • користуватися сучасними прийомами декорування, що спрощують роботу з малюнками;
 • домагатися легкості сприйняття оформлення (перевантажений складним візерунком і великою кількістю контрастів манікюр або педикюр здатний зруйнувати жіночий цибуля).Ідеї унікального дизайну можуть бути самими різними. Приміром, сьогодні використовують різні прийоми прикрас. Серед них особливо затребувані:

 • малюнки акриловими фарбами і спеціальними тонкими ручками, що дозволяють отримати найтонші професійні лінії і візерунки;
 • всілякі наклейки плоского або 3D типу, за рахунок яких можна заощадити час на промальовування дрібних деталей малюнка;
 • стемпинг або штампи з готовими візерунками, які наносять на поверхню нігтів методом друку, використовуючи губку;
 • бульонки або мікроскопічний бісер, що дозволяють додати акцентним нігтям оригінальну фактуру поверхні;
 • спеціальну фольгу, за рахунок якої можна зробити яскравим і ефектним навіть самий лаконічний дизайн;
 • дрібні стрази, за допомогою яких можна внести красу і урочистість в оформлення нігтів, надаючи їм витонченість і жіночність;
 • шматочки газет, що дозволяють створити дизайн з буквами або навіть ієрогліфами;
 • всілякі блискітки і гліттер, за рахунок яких можна урізноманітнити дизайн нігтів;
 • втирка або спеціальний порошок, що надає унікальний багатогранний вид навіть самому простому гель-лаку.
Дивіться також:  Французький манікюр (152 фото): що таке френч на нігтях? Новинки лаків і трафаретів для манікюру. Весняний декор з смужками

У моді сезонний манікюр: можна прикрасити нігті рук модним пляжним малюнком, що зображує морське узбережжя. Гармонійно виглядають дизайни з річною квіткової тематикою. Модними малюнками літнього сезону є квіти і рослини, а також гілки, мережива і пір’я. Для осінніх дизайнів гарні листя і колосся.Для зими актуальні сніжинки, створені з акриловою пудрою.

Чи повинні бути нігті на ногах і руках одного кольору?

На сьогоднішній день не існує жорстких обмежень, що свідчать на користь відмови від різного дизайну і кольору. Однак у всьому має бути відчуття міри. Скажімо, однаковий дизайн на руках і ногах виглядає красиво і естетично. Не менш гармонійно поєднання споріднених кольорів палітри в оформленні нігтів рук і ніг.

В цілому, модні тенденції впевнені в тому, що колір манікюру і педикюру може бути різним, однак при цьому він обов’язково повинен поєднуватися. Сьогодні стилісти пропонують не ламати голову над кращим дуетом колірних відтінків, а скористатися загальними гармонійними контрастами. Причому важливо продумати не тільки поєднання кольорів манікюру та педикюру: має значення їх поєднання з одягом гардеробу.

Безумовно, повне збіг кольору нігтів на руках, ногах, та ще й одягу буде виглядати нудно. Особливо протипоказано прикрашати нігті рук і ніг золотом і вже тим більше неоном. Кращим поєднанням буде використання двох споріднених відтінків одного кольору. Наприклад, це може бути світлий і насичений корал, рожевий і тепла бузок, бежевий і світло-коричневий. Відтінки можуть відрізнятися між собою на один або декілька тонів, при цьому виглядати такий спосіб буде досить красиво і доречно.

Можливе використання додаткових кольорів. Наприклад, це може бути поєднання жовтого й зеленого лайма і фіолетового. Допускається комбінування двох яскравих тонів, одного більш насиченого з приглушеним контрастом (червоного з кораловим, червоного і білого, фіолетового і чорного). Гармонійно виглядає поєднання світлого і темного тонів (беж і винний, білий і чорний, мальва і світлий рожевий).


Крім гармонійних поєднань нейтральних відтінків (наприклад, сірого і білого), доречно їх комбінування з кольоровими фарбами, а також золотом і сріблом. Зручно поєднувати колір, коли планується багатобарвний дизайн. У цьому випадку можна нафарбувати нігті ніг або рук в одному з кольорів акценту. Підводячи підсумок, можна сказати, що красиво виглядають мікси:

 • у родинному кольорі;
 • в одній гамі;
 • комплементарні;
 • дуетів темного зі світлим;
 • нейтральних барв;
 • нейтральні з кольоровим;
 • багатоколірні з одним із тонів візерунка;
 • з схожою текстурою;
 • з різною температурою основного кольору.

Красивими поєднаннями відтінків на нігтях є комбінації:

 • коралового і сріблястим;
 • нюдового з білим;
 • білого з рожевим;
 • блакитного з білим і срібним;
 • червоного з білим;
 • бузкового з м’ятним;
 • рожевого з ментоловим;
 • бірюзового з білим;
 • фіолетового з молочним;
 • м’ятного з рожевим і бузковим;

 • блакитного з пудровим;
 • білого з сріблом і чорним;
 • жовтого з синім;
 • коралового з блакитним;
 • фіолетового з рожевим;
 • смарагдового з апельсиновим;
 • темно-рожевого з сонячним;
 • темно-синього з білим і винним;
 • фіолетовий з білим;
 • персикового з блакитним;
 • лазурного з зеленим.

Варіанти однорідного покриття

На сьогоднішній день у колірній палітрі є чимало шляхетних тонів, за допомогою яких можна зробити однотонне покриття без жодного малюнка. Кращими відтінками цього сезону є винний, бузковий, фіолетовий, м’ятний, бежевий. Неймовірно популярний сьогодні рожевий колір, який представлений в різноманітною фактурою випускаються різновидів.

На подив затребуваний чорний колір, а також його комбінування з кольоровими фарбами колірної палітри. Особливої уваги заслуговують блакитні і сині кольори. У цьому сезоні вони представлені безліччю різноманітних по температурі і насиченості відтінків. Привертає увагу бордово-фіолетовий колір, а також покриття з втиркой.


Даний порошок здатний вмить змінити сприйняття однотонного дизайну, змушуючи відтінок грати веселковими переливами.

Що потрібно для дизайну в домашніх умовах?

Сучасний підхід до оформлення нігтів дозволяє проводити процедуру самостійно в домашніх умовах. Для того, щоб удома зробити дизайн, не поступається професійному, варто підготувати необхідні інструменти для обробки нігтів. Це щипчики для видалення кутикули, манікюрні ножиці, а також інструменти для підняття і видалення кутикули і птеригия.

Доведеться запастися і спеціальній сушильній лампою, без якої неможлива робота з гель-лаком. Вона буває різною (УФ і LED), відрізняється потужністю і розмірами. Для будинку досить варіанти середньої потужності та тієї моделі, під якою можна розмістити одну руку або ногу. Бюджетні варіанти подібного обладнання складуть 300-500 рублів. При цьому такі лампи мають вбудований таймер, що виключає необхідність засекания часу на сушку кожного нанесеного шару.

Дивіться також:  Френч на короткі нігті (74 фото): дизайн французького манікюру на маленькі нігті білим або кольоровим лаком, красиві варіанти малюнків

Для самого дизайну варто підготувати дегидратор, базове і топове покриття, пігментований гель-лак і елементи декору. Не обійтися без додаткової пензлики, якщо захочеться скористатися наклейками. Якщо планується використання втирки або пудри, про це також піклуються заздалегідь. Ніщо не повинно відволікати, коли процедура вже розпочато.


Як зробити процедуру самостійно?

Насправді зробити дизайн нігтів в домашніх умовах не так складно, хоча цей процес вимагає ретельної підготовки нігтьових пластин і акуратності. Дана робота є основою основ: якщо поспішати і смикати шкіру, можна травмувати її. Розглянемо основні нюанси виконання манікюру (педикюру), які дозволять зрозуміти саму суть технології дизайну.

Підготовка нігтів

Нігті замочують у теплій воді: так буде простіше працювати з кутикулою і видаляти птеригий (шкіру з боків, врастающую в нігтьову пластину). Через 10-15 хвилин пальці виймають з води і витирають. На шкіру в зоні кутикули наносять розм’якшує масло. Це спростить роботу з підготовки нігтів до декоративного оформлення.

Далі за допомогою інструментів зачищають бічні валики, прибираючи птеригий. Після цього піднімають кутикулу і зрізають її, наприклад, манікюрними ножичками. Щоб не відрізати більше, ніж потрібно, відтягують шкіру: це покаже кордон можливого відрізу, а також вбереже пальці від хворобливого травмованого виду.

Формують край нігтя, надаючи йому потрібну форму. При цьому потрібно враховувати довжину і симетрію кожної нігтьової пластини. При необхідності звіряють, щоб нігті двох рук (ніг) були ідентичними. Краю приділяють особливу увагу: від його підготовки буде залежати довговічність дизайну і ступінь стійкості покриття.

Якщо з боків є шорсткості шкіри, від них можна позбутися, використовуючи пилку для шліфування нігтьових пластин. Проте робити це потрібно до того, як пальці будуть пом’якшувати. Після того як буде прибрана кутикула і зачищені бічні валики, необхідно зняти глянець з самих нігтів. Це дозволить покриттю довше триматися на нігтях.

Прибирають глянець, використовуючи м’яку пилку з дрібною фракцією. Роблять це акуратно, не сильно вдавлюючи пилку в нігті. Ні в якому разі не можна прибирати глянець звичайною пилкою: від цього не тільки з’явиться шорсткість, яка буде перешкоджати рівномірному розтіканню лаків, але також буде стоншена нігтьова пластина.

Коли глянець буде знятий з усіх нігтів, потрібно прибрати залишковий опил і залишки масла. Для цього використовують знежирювачах або дегидратор. Прибирають все це для того, щоб воно не стало причиною відставання покриття від основи. На даному етапі підготовка нігтів вважається закінченою, пора приступати до фарбування і декорування.

Фарбування

Ще недавно фарбували нігті звичайними лаками, причому в більшості випадків такі покриття скалывались вже до кінця робочого дня. Сьогодні манікюр (педикюр) неможливий без спеціальних засобів, які наносять на нігтьові пластини подібно самим лакам. Спочатку беруть базу або базове покриття і розподіляють її тонким шаром по всій площі нігтя. Шар повинен бути практично невагомим, адже товщина може стати причиною затікання складу за зону кутикули і бічні валики.

До того ж важливо врахувати, що всі нанесені шари повинні бути тонкими, інакше покриття швидко злізе з нігтя і не протримається на ньому навіть декількох днів. Після сушіння бази ніготь покривають двома шарами пігменту з просушуванням під спеціальною лампою кожного з них. Щоб пігментований гель-лак не полосил, після нанесення треба дати йому хоча б півхвилини, і тільки після цього приступати до сушіння. Час необхідно для того, щоб пігмент розтікся по нігтьовій пластині.

Якщо наносити щільний шар лаку, він потече за бічні валики і кутикулу біля основи. Тим, хто невпевнений у своїй акуратності, після попередньої підготовки нігтів варто нанести на шкіру навколо нігтів спеціальну латексну плівку. Після нанесення вона застигне і лак, що потрапляє повз нігтя, залишиться на ній. Зняти його можна в самому кінці манікюру (педикюру).

Після того як ви пофарбували ніготь і висушили його під лампою, залишиться задекорувати акценти. Для цього на обраних нігтях створюють малюнки або приклеюють до них наклейки, стрази. Клеять подібний декор практично завжди на шар невисушеної топа. Якщо ваш дизайн не передбачає декорування, після пігменту нігті покривають шаром топа і сушать. Далі потрібно зняти залишкову клейкість. Робота закінчена.


Гарні приклади

   Пропонуємо вашій увазі кілька вдалих і стильних прикладів сучасного дизайну нігтів.

   • Стильний френч у пудровом кольорі з акцентом місячної техніці не виходить з моди.
   • Яскраве рішення в морській тематиці сподобається будь-якій модниці.
   • Комбінування однотонної класики і френча. Використання двох різних технік для ніг і рук.
   • Ефектний дизайн манікюру з рослинною тематикою в синьо-пудровом контрасті.
   • Шикарний педикюр в пляжній тематиці з використанням пайеток і позолоти.
   • Дизайн в рожевому кольорі з застосуванням стемпинга і дрібних страз.


   • Використання лаків різної фактури, але спорідненого кольору.
   • Гармонійне оформлення нігтів із застосуванням камифубуки і блискучого декору.
   • Поєднання контрастних тонів, стильне і свіже рішення для літа.
   • Неординарний дизайн манікюру/педикюру з використанням етнічного орнаменту.
   • Свіже рішення в жовтих тонах. Поєднання френча з класикою.

   Про те, які бувають новинки дизайну і секрети ідеального оформлення нігтів, дивіться у наступному відео.