Лижні черевики для конькового ходу (33 фото): кращі бігові моделі Atomic і TISA, скільки важать черевики для ковзанярського бігу

Лижні черевики для конькового ходу покликані забезпечити зручність під час пересування, а також знизити ризик травмування. Як правильно вибрати взуття? Які найкращі моделі Atomic і Tisa? Наскільки гарні черевики від інших відомих виробників?

Взуття для бігових лиж повинна забезпечувати гарну фіксацію ноги, що дозволить уникнути різних переломів і пошкоджень. Необхідно виключити теліпання ноги всередині черевика, тому що це буде доставляти дискомфорт під час руху.

Всі бігові черевики оснащені спеціальною карбонової манжетою, яка з’єднується з підошвою. Стабілізатор ноги виконується з вуглепластика, присутня внутрішня вентиляційна система. Безшовним методом проводиться верх або він має герметичну блискавку – завдяки їй зручно одягати взуття.


За рахунок утеплювача усередині зберігається тепло, анатомічна устілка є запорукою комфортного пересування. Лижні черевики для бігу важать небагато, вони дуже легкі.

Дитячі та жіночі моделі відрізняються від чоловічих тим, що в литкового частині вони трохи нижче і мають меншу жорсткість. Виготовляється взуття з м’якої шкіри та штучних матеріалів, стійких до морозів.Як правильно вибрати розмір і жорсткість?

Взуття здатна прослужити своєму власникові 10-15 років за умови правильного догляду. Підбирається спорядження наступним чином:

  • Розмір необхідно вибирати в точній відповідності з параметрами ноги для максимально щільного прилягання. Якщо розмір більше або менше цього, то це не дуже добре позначиться на спортивних результатах – збільшиться ризик травм і будуть з’являтися мозолі.
  • Моделі мають внутрішній шар утеплювача, тому відсутня необхідність використання товстих шкарпеток. Щоб підібрати черевики, потрібно надіти тонкі шкарпетки. Прямо в магазині слід трохи пройтися – якщо немає неприємних відчуттів, то взуття можна купувати.

  • Багато варіанти черевик мають додаткові фіксатори – шнурівку, липучки. Краще всього вибирати моделі, оснащені цими елементами.
  • Вид кріплення. NNN є найпопулярнішим видом. SNS призначений як для класичного ходу, так і для конькового. NN75 підходить для дітей та юніорів. Потрібно купувати взуття за типом кріплення NNN або SNS.
Дивіться також:  Як вибрати лижні черевики (63 фото): як підібрати за розміром для класичного і для конькового ходу

Вибираючи професійні черевики, необхідно особливу увагу приділяти їх жорсткості. При покупці потрібно провести експеримент – сильно відігніть верхню частину взуття. Якщо зробити це важко, значить, модель досить жорстка. В іншому випадку варто підшукати іншу пару.

Відомі виробники

Найкращі черевики мають все необхідне для комфортного катання на лижах, захищають від переломів і пошкоджень. Відмінну взуття випускають фірми Salomon (Франція) і Alpina (Словенія). Моделі відрізняються легким вагою, підвищеною жорсткістю і підходять для професійних змагань.


Австрійська компанія Atomic створює якісні черевики, для виробництва яких використовуються новітні технології. Ще одним брендом є Tisa – українська торгова марка, що надає недорогу, але дуже зручну лижну взуття для конькового ходу.

Рейтинг кращих моделей

До вдалих варіантів черевик можна віднести:

  • Salomon S-Lab Skate Pro – професійна взуття для спортсменів. Має невелику вагу, досить жорстку підошву з вуглепластика – завдяки їй лижник не буде відчувати дискомфорт при русі.


  • Alpina ESP Pro – оснащена карбонової манжетою і герметичною блискавкою, захищає від попадання всередину черевика вологи. Асиметрична шнурівка забезпечує міцну фіксацію.

  • Atomic Redster Worldcup Skate – модель володіє дуже жорсткою підошвою і особливою системою шнурівки, що забезпечує надійне кріплення ноги.


  • Tisa Skate – високі манжети фіксаторів виконують функцію, знижуючи ризик отримання травм. Підошва підвищеної жорсткості дозволяє зменшити тиск на ноги в процесі катання.

Представлений огляд лижних черевиків допоможе зробити свідомий вибір на користь зручного взуття, яка створить всі умови для впевненого пересування. Величезний асортимент моделей – серед цього різноманіття необхідно ретельно вибрати відповідні черевики, інакше неминучі спортивні травми.

Споживачі залишають позитивні відгуки про взуття для лиж. Черевики Tisa досить недорогі і прекрасно підходять для початківців спортсменів. Моделі Atomic, Alpina і Salomon мають більш високі цінники, але і призначені вони для професіоналів. Досвідчені лижники відзначають їх зручність і комфорт, максимальну жорсткість і можливість правильної фіксації ноги.

Дивіться також:  Гірськолижні черевики Rossignol (фото 48): лижні моделі, для сноуборду, дитячі черевики Россигнол