Истероидный тип особистості (21 фото): чим характеризується істеричне розлад нервової системи людини і истероидная акцентуація?

Истероидность – що це? Истероидный тип особистості: характеристика психотипу чоловіки і жінки. В чому причини його формування? Як вести себе з таким типом особистості? Як скорегувати поведінку?

Багато хто плутає поняття «истероидность» і «демонстративність», вважаючи їх синонімами. Але це не зовсім так. У психології іноді для спрощення термінології «истероидность» називається «демонстративностью», хоча в цілому ж поняття демонстративності не розкриває всієї повноти значення истероидности.

Для істероїдного типу особистості характерна демонстративна поведінка і вихід назовні всіх емоцій, але це не єдина риса. Такі люди не просто виявляють свої емоції напоказ, але також мають лабільну емоційність, тобто дуже рухливі в своїх емоціях. У зв’язку з цим їм властива часта зміна настрою.

Якщо людина тривалий час радіє якоїсь події, то він не належить до представленого типу.

До оточуючим людям истероидные особистості пред’являють високі вимоги, вони постійно відчувають бажання подобатися всім, і тому дуже бояться помилок. Тобто за складні завдання ці люди ніколи не візьмуться, так як провал буде предметом відчуження оточуючих по відношенню до «истероиду», принаймні, так вважає сам.

У зв’язку зі страхом не сподобатися ця людина часто підробляє свої щирі почуття.

Співпереживати близькій людині така особистість здатна, але, щоб уникнути неприємної оцінки в її бік, добре прикидається і співчуває.

Одночасно з цим «истероид» досить відкрито в своїх власних відчуттях: якщо йому смішно, то сміється, якщо прикро – обов’язково висловить це почуття через докори.


Навіть зовні ці люди намагаються виглядати так, щоб справити враження на оточуючих.

Щоб не стати «білою вороною», але в той же час виділитися в натовпі, «істероїди» виставляють себе в ідеальному вигляді.

Вони елегантні, чисті від п’ят до кінчиків нігтів, їх одяг має нестандартний крій і зазвичай дуже яскравого кольору. Особа відрізняється живою мімікою, що дозволяє розташувати до себе співрозмовника та залучити до свого розмови. Часто ці люди виділяються на святах беруть активну участь у конкурсах, можуть бути провідними. Їх характеризує чарівність, харизма, екстраординарність, за що вони і отримують так необхідну для них любов публіки.

Характеристика

Людям з истероидной акцентуацією, тобто найбільш вираженою рисою характеру, завжди легко вдається знаходити спільну мову з оточуючими. Їм властиві артистичні манери поведінки, а також истероидная реакція. Це поняття являє собою наступну модель поведінки: людина в публічному місці впадає в істерику, іноді проявляє агресію, голосить, скаржиться, при цьому привід не важливий.

Як тільки він опиняється на самоті, його реакція на ту ж ситуацію буде значно менше виражена.


Чоловіки

Чоловіки з даним типом характеру люблять грати на публіку. Їм властива надмірна емоційність, інтерес до модним тенденціям, ексцентричний стиль. Не можна назвати представників чоловічої статі з истероидной акцентуацією відповідальними, адже це може закінчитися невдачею, а значить, замість похвали на свою адресу цей чоловік отримає закиди. З-за своїх відкритих емоцій сам цей молодий чоловік може страждати, так як розуміє, що в цілому для чоловічої статі не властиво надмірно відверте вираження почуттів.

Дивіться також:  Параноїдальний тип (15 фото): симптоми параноїдального розладу особистості, опис поведінки людини паранояльного типу характеру

Дуже часто чоловіки «істероїди» добиваються великих успіхів у творчості, саме через мистецтво вони можуть себе реалізувати.

Серед знаменитих художників, поетів, музикантів чимало людей з істероїдним типом особистості. Ще одна відмінна риса цих чоловіків – особливе ставлення до свого тіла. Вони намагаються бути ідеальними в усьому, в тому числі і в зовнішності, і тому займаються спортом, відвідують оздоровчі процедури, щоб їх тіло виглядало досконалим.

Що стосується відносин з жінками, то тут «истероид» підбирає партнерку більше для демонстрації суспільству, ніж для себе.

Так як все життя він прагне блищати, то готовий як знаряддя до заповітної мети використовувати і свою кохану. Тому цей чоловік пред’являє до своїй дамі дуже високі вимоги. Справжнє почуття любові йому не знайоме, до кінця життя вона залишається на рівні закоханості до дружини. У ліжку ці чоловіки завжди на висоті і всіма силами намагаються сподобатися партнерці. Не проти рольових ігор і сучасних секс-іграшок, але грубу атрибутику воліють не використовувати.

Жінки

У будинку цієї дівчини завжди панує чистота. Її світосприйняття не повинно бути забруднена немитої тарілкою в раковині або випав з шафи носком. Вона комунікабельна, має багато друзів, часто виявляється в центрі уваги всієї компанії, легко вливається в новий колектив, але недоліки характеру не завжди дозволяють до кінця утримувати інтерес публіки.

Макіяж, прикраси та одяг цих дам завжди на висоті і повністю відповідають останнім писком моди. Помітний одяг, маса знайомств, вміння підлаштуватися під інших – це робиться з її боку тільки для того, щоб опинитися в центрі загальної уваги. Нерідко вона не отримує потрібного результату.

Незважаючи на купу знайомих, тісних зв’язків їй не вдається роздобути. Спілкування їй потрібно тільки для того, щоб насолодитися своєю порцією уваги.

Якщо новий знайомий починає нею захоплюватися, то вона зблизитися з ним, але якщо з часом ця людина емоційно охолоне до жінки «истероиду», то вона не просто віддалиться від нього, але навіть почне відчувати почуття ненависті.

Дами цього типу характеру дуже жіночні, але одночасно з цим досить сміливі. Готові залучатися до авантюри і проявляти завзятість. Але все це знову ж обумовлено потребою у загальній зацікавленості. У натовпі вони завжди помітні – голосно сміються, ридма плачуть, активно лаються. Стосунки з чоловіками даються їм непросто. З-за відсутності почуття відповідальності ці дівчата часто розлучаються.

Дивіться також:  Шизоид (27 фото): ознаки і симптоми сенситивного шизоїдного типу особистості у чоловіків і жінок, визначення психотипу в психології

Причини формування психотипу

Найчастіше истероидный тип формується в період статевого дозрівання. У цей час у підлітка визначається його его і сексуальність, а всі заходи батьківського виховання не сприймаються як основний предмет, що заслуговує уваги. Однак саме упущення з боку батьків може стати причиною, яка і спровокувала зародження истероидной акцентуації.

Найчастіший фактор – нав’язування дитині думки про неповноцінність його статі на відміну від протилежної статі.

Тому в майбутньому доросла дитина буде несвідомо вступати в деструктивну боротьбу з протилежною статтю і намагатися захопити тотальну владу над його представником.

Ще один недолік у вихованні дитини, здатний сформувати истероидный тип особистості, пов’язаний з бажанням батьків придушити раскрывающуюся сексуальність. Їм підсвідомо хочеться, щоб їх чадо завжди залишалося дитиною, і тому вони нав’язують йому характерну модель поведінки. На певному етапі розвитку психіки підлітка ця манера виховання надає зворотний ефект, який закріплюється і веде до формування істероїдного психотипу.

Також істеричні психопатії можуть розвиватися вже в половозрелом віці, і вони обумовлені не тільки вихованням та індивідуальними психічними особливостями, але і життєвими обставинами:

  • стреси, негативні новини, нещасний випадок з одним з близьких людей можуть конкретно впливати на світогляд людини і розвиток психіки;
  • незадоволеність на роботі, конфлікти з колегами, постійне невдоволення керівництва – все це може стати причиною формування істеричного розладу;
  • шкідливі звички, а саме зловживання алкоголем, транквілізаторами, антидепресантами, таблеток снодійного, грають величезну роль у формуванні психотипу.

Як вести себе з такою людиною?

Незважаючи на ексцентричність цих людей і їх занадто високі запити, все ж можна спробувати знайти спільну мову з «истероидом» так, щоб у разі розриву відносин він не затаїв зла.

Якщо «истероид» дійсно цікавий і ви налаштовані на тривалі дружні стосунки, то рекомендується давати йому те, чого він і домагається: хвалити, дарувати компліменти, захоплюватися ним, проявляти терпіння до ексцентричного поведінки.

Краще не вступати в суперечку з цим типом особистості, якщо вам дороги відносини. Переконати жінку або чоловіка з цими психічними особливостями вкрай складно.

Як тільки цю людину спіткає стан істерики, він почне проявляти агресію. Не реагуйте на нього тим же, це лише ще більше розпече його.

У разі необхідності взаємодії з «истероидом» з робочих питань краще не покладати на нього завдання, що вимагають зосередженості на деталях і наполегливості. Рекомендується надати йому презентацію проекту – з цим він справляється на ура.

Якщо ви не зацікавлені в тісному спілкуванні з «истероидом», але все ж маєте необхідність рідкісних зустрічей, наприклад, по роботі, не намагайтеся з ним зблизитися, зведіть спілкування до сухого обміну інформацією.

Дивіться також:  Параноїдальний тип (15 фото): симптоми параноїдального розладу особистості, опис поведінки людини паранояльного типу характеру

Рекомендації щодо корекції поведінки

Надмірна емоційність часто стає причиною не тільки серйозних істероїдних розладів, але і погіршення здоров’я. Постійне психологічне незадоволення веде до зниження роботи імунної системи, провокує неврози, недуги органів ШКТ, стає фактором постійних головних болів. В медицині не раз описувалися випадки, коли у людини, яка звертається до гастроентеролога зі скаргою на біль у шлунку, було виявлено гастрит.

Лікування, призначене фахівцем, не допомагало, хвороба відступила лише після того, як чоловік звертався до психолога.

Після корекції професійної поведінки він позбавлявся звільнення від постійного страху, боязні втратити повагу колективу і т. д.

У зв’язку з цим люди з істероїдним типом особистості знаходяться в серйозній зоні ризику. Це як раз той випадок, про який кажуть: «всі хвороби від нервів».

Щоб уникнути таких неприємних наслідків, «истероидам» рекомендується постаратися дещо змінити своє світосприйняття і поведінку.

Щоб уникнути таких неприємних наслідків, «истероидам» рекомендується постаратися дещо змінити своє світосприйняття і поведінку.

Щоб «истероид» завжди відчував задоволення, йому рекомендується стати керівником якого суспільства. Наприклад, влаштуватися головою ТСЖ, стати лідером профспілки та інше. Таким чином він завжди буде забезпечений необхідною увагою, а крім того, його невичерпна енергія буде спрямована в корисне русло. Відчуваючи себе значимою людиною, здатним вплинути на події, що відбуваються, «истероид» буде повністю задоволений.

Емоції «истероида» часто виливаються в громадському місці. Магазинні скандалісти, люди, ті, хто викрикує щось з натовпу під час публічного виступу іншої людини – все це особистості з представленим психотипом. Помітивши за собою таку манеру, важливо навчитися перемикатися з безцільного і небезпечного епатажу, провокаційного і зухвалої поведінки.

Дуже добре для корекції поведінки допомагають різні психологічні тренінги.

Також впоратися з симптомами прояву істероїдного поведінки допоможе спеціальна література. Є безліч робіт, створених професіоналами у сфері психології, які знаходяться у відкритому доступі і розроблені спеціально для допомоги людям, які страждають від істероїдного поведінки.

Якщо корекцію поведінки не почати вчасно, то ця проблема може розвинутися до такого стану, коли потрібна серйозна психотерапія і прийом сильнодіючих ліків. Про трансформації істеричного типу в психопатію говорять наступні ознаки:

  • повна втрата здатності до комунікації з громадськістю, дезадаптація людини в будь-якій соціальній сфері;
  • здійснення вчинків, небезпечних для життя і здоров’я, в цьому випадку в свідомості ліквідується оцінка драматичності дій;
  • зростання сплеску емоцій, їх несподіване виникнення і частота.

Помітивши у себе або близької людини вище перелічені ознаки, рекомендується вдатися до допомоги фахівця.

Детальніше про истероидном тип особистості дивіться у відео нижче.