Хто повинен купувати букет нареченої? 15 фото наречений Повинен принести букет на весілля?

Букет нареченої – значуща частина не тільки зовнішнього вигляду дівчини, але і змістовної частини весільної церемонії. Хто повинен купувати квіти для нареченої? Тільки наречений може принести букет на весілля? Як правильно підібрати композицію?

Наші предки вважали, що купувати букет для нареченої повинен тільки наречений або його родичі чоловічої статі. Жінкам не рекомендувалося навіть доторкатися до квітів в ім’я благополуччя подружнього життя молодят.

Вважалося доброю ознакою, якщо, купуючи букет, наречений отримував здачу. Це передбачало фінансову незалежність пари в подальшому. Існував навіть ритуал його придбання. Наречений повинен був виходити з дому з правої ноги, не кажучи нікому ні слова, а повертатися додому по іншій дорозі, і заходити в приміщення вже з лівої ноги.

Сам букет викидати було не можна. Його сушили і зберігали довгі роки.


Квітковий етикет

При складанні композиції для букета нареченої важливо не тільки поєднання з весільним платтям, але і її смислове наповнення. Більшість флористів, знаючи значення кольорів в різних релігіях і народності, що не включають в композицію деякі їх види. Це допомагає уникнути непорозумінь під час весілля, і якщо вірити прикметам, після неї.

Існує ряд кольорів, які прийнято приносити на похорон або покладати до могил і пам’ятників солдатам:

  • кали;
  • азалії;
  • лілії;
  • червоні гвоздики.

Їх не використовують в букеті нареченої, так як це може принести нещастя.

Що стосується лілій, у них є ще кілька негативних якостей. Їх пилок інтенсивно обсипається, і це може зіпсувати зовнішній вигляд наряду нареченої. Крім того, лилейный аромат здатний викликати головний біль.

Прихильники суворого дотримання всіх традицій вважають квітами скорботи і троянди, мають білий, жовтий або чайний кольору.

Досвідчені майстри-флористи стежать за тим, щоб заповітна композиція не включала швидко зів’ялих квітів чи рослин, які бояться холоду. Враховуючи все вищезазначене, букет краще купувати у фахівців.

Дивіться також:  Блакитний весільний букет (58 фото): обираємо букет для нареченої з білими квітами і в ніжно-персикових тонах

Купівля

Всі вірування схожі в одному: букет нареченої – сакральний предмет, вибір і придбання якого не можна довірити сторонній людині.

Враховуючи сучасні, більш вільні від забобонів уми молодих людей, довірити покупку можна нареченого, батька або свідку нареченого, батька нареченої, подружкам нареченої. Звичайно, букет може купити і сама дівчина.

Найромантичнішим варіантом є купівля квітів нареченим. Це створює додаткову інтригу перед торжеством. Адже так дівчина отримує можливість поглянути на себе очима коханого. Дізнатися, на яку квітку вона схожа зовні і за характером для свого майбутнього чоловіка.


Коли заздалегідь відомо, що молодий чоловік не обтяжений знаннями у флористиці, дівчина може ненав’язливо натякнути, які саме композиції кращі, показавши йому кілька фото в інтернеті. Такий же підхід застосуємо і до друзів нареченого.

Відмінним варіантом стане самостійний вибір букета нареченою. Адже сама дівчина точно знає, який варіант краще підійде до весільної сукні і буде в її смаку. Іноді необхідно побачити гілочку рослини або бутон, щоб визначитися з вибором. При цьому наречений може просто оплатити покупку. Ще одним плюсом стане те, що молодій людині не доведеться порушувати важливу традицію, і розпитувати про дизайн весільної сукні.

Подружки нареченої також можуть вирішити проблему вибору букета, проте лише в тому випадку, коли наречена не забобонна.

Зовнішній вигляд дівчини в сукні і її уподобання їм будуть відомі, що допоможе визначитися з варіантами. Самій нареченій такий варіант заощадить час для планування та інших деталей урочистості.

У разі коли покупка весільного букета лягає на плечі батьків, краще обговорити деякі нюанси завчасно. Адже більш доросле покоління не завжди розбирається в сучасних тенденціях моди, в тому числі і квіткової. Тому не варто активно критикувати вибір батьків. Найкращим рішенням в даній ситуації може стати досвідчений флорист. А щоб не поранити рідних і не залишитися без бажаного букета, з ним можна заздалегідь зустрітися і обговорити всі тонкощі.

Дивіться також:  Червоно-білий букет нареченої (79 фото): вибираємо весільні букети в синьо-біло-червоному кольорі з стрічкою

Ну а якщо наречена не проти сюрпризу, то батькам буде приємно взяти участь у створенні образу дочки чи майбутньої невістки. У деяких ситуаціях це може допомогти налагодити взаємини з батьками чоловіка.

Правила вибору

Важливим моментом у виборі є розмір букета. Він визначається виходячи із зовнішніх даних нареченої, дизайну весільного плаття і правил квіткового дизайну.

Букет у вигляді каскаду добре підійде високим дівчатам в довгому прямому сукню. Якщо обрані рослини з великими бутонами, їх не повинно бути занадто багато. В іншому випадку букет буде виглядати надто об’ємним. Маленьких же рослин, навпаки, повинно бути побільше.

Для невисоких наречених у вбранні з пишними багатошаровими спідницями підійде круглий букет з коротко обрізаними стеблами.


круглий

каскад

У тому випадку якщо дівчина невеликого зросту вибирає пряме плаття, купують компактний букет, оформлений в романтичному або класичному стилі. Відмінно підійде і «помандер», який має кулясту форму і кріпиться стрічками на зап’ясті.

Для дівчат, які віддають перевагу більш яскраво підкреслювати індивідуальність, флористи пропонують асиметричні букети незвичайної форми. Композиція складається фахівцем виходячи з характеру конкретної дівчини.


асиметричний

помандер

Але яким би не був вибір нареченої, про такому важливому елементі, як букет, варто подбати завчасно. У більшості квіткових салонів і магазинів замовлення можна зробити на конкретну дату торжества, і композиція буде готова вчасно.

Як вибрати букет нареченої і не помилитися, ви дізнаєтесь із наступного відео.