Форми особи (125 фото): яка ідеальна, як правильно визначити і як підібрати макіяж, які типи бувають у жінок і як дізнатися свій

При виборі зачіски і макіяжу треба враховувати форми особи. Які вони бувають? Форма обличчя: як правильно визначити і як підібрати макіяж? Як правильно використовувати темні і світлі тональні засоби для різних типів особи? Яка зачіска ідеальна для круглого обличчя? Як підібрати макіяж з урахуванням його типу?

Перш ніж наносити макіяж і робити зачіску, слід визначитися з типом своєї зовнішності. Ідеальна для вас зачіска і ідеальний макіяж будуть залежати від форми обличчя, носа, відтінку шкіри і волосся. Кожен тип має власні ознаки і відповідні для нього лінії укладання волосся і способи декору особи.

Сучасне життя мобільна, люди змінюють місце проживання, і на вулицях російських міст можна зустріти людей з різною зовнішністю. Однак найчастіше ми побачимо слов’янський, скандинавський або монголоїдний тип.Коли ми говоримо «слов’янське обличчя», ми маємо на увазі овальне або округле обличчя з прямим або злегка кирпатим носом, невисокі вилиці, досить великі очі, які бувають блакитними, синіми, сірими, зеленими, світло-карими. Цьому типу притаманні світла шкіра і волосся всіх відтінків русявого і попелястого кольору.Дещо інакше виглядає скандинавський тип. Основні його характеристики – це правильний овал обличчя, дуже світла шкіра рожевого відтінку, очі світлі (найчастіше блакитні, можуть бути сірими або зеленим). А також його будуть відрізняти невеликі вилиці, вузький ніс, дуже світлі, майже білі або рудувате волосся.
Зовсім по-іншому буде виглядати монголоїдної особа. Насамперед, воно буде відрізнятися формою і розрізом очей. Вони невеликі, часто розкосі, верхнє повіку потовщується до перенісся. Колір очей дуже темний.

Інші відмітні риси – чітко окреслені високі вилиці, чорне волосся, найчастіше прямі, жовтий відтінок шкіри. Само собою зрозуміло, що макіяж для жіночого монголоїдного особи буде істотно відрізнятися від макіяжу для європейської жінки.


Однак жіночі обличчя настільки різні, що розділити їх на всі ці три категорії і підбирати до них макіяж явно недостатньо. Підбираючи макіяж, потрібно також враховувати і форму особи.

В залежності від форми обличчя коригується форма брів, по-різному наносяться рум’яна, використовуються темні і світлі тони пудри, декоруються очі. Тому для жінок дуже важливо знати форму свого обличчя.
Публікації в періодичних виданнях пропонують тест, за допомогою якого можна дізнатися форму особи. Питання тесту також зводяться до порівняння розмірів різних ділянок обличчя і визначення форми підборіддя.

Можна виділити кілька основних форм.

 • Овальна. У овального обличчя його довжина явно переважає над шириною, лоб дещо ширше щелеп, а вилиці ширше лоба. Округлений підборіддя надає овалу завершений вигляд. Овальне обличчя можна порівняти з перевернутим курячим яйцем. • Кругла. Якщо виміряти висоту особи та його ширину на рівні скул, то виявиться, що вони практично однакові. Підборіддя звужується донизу і має округлу форму, а невисокий лоб обрамляє плавна лінія росту волосся. • Квадратна. Це також особа з однаковою висотою і шириною, однак підборіддя буде кутастим. Досить високий лоб має однакову ширину з вилицями і щелепою. Треба лобом пряма лінія росту волосся, що нагадує своїми обрисами дужку. • Трикутна. Ширина такої особи трохи поступається висоті. Лоб – найширша його частина. Вилиці іноді такі ж по ширині, але донизу обличчя стає все вже, а завершує трикутну форму маленький загострене підборіддя. • Ромбовидна. По висоті обличчя трохи більше, ніж по ширині. Вилиці, як правило, високі. Від цієї самої широкої частини обличчя звужується і донизу і догори. У підборіддя загострена форма, а лоб, завдяки своєрідній лінії росту волосся, нагадує конус. • Трапецієвидна. В цьому випадку ширина обличчя поступається його висоті. Вилиці досить широкі, але лінія щелепи ширше лінії скул. Особа звужується догори, і лінія лоба найменша.


 • Прямокутна. Особа має витягнуту форму, його висота більше ширини. Високий лоб має однакову ширину з вилицями і щелепою. У таких осіб досить масивний широкий підборіддя, а лінія росту волосся, як правило, випрямлена.Визначення

Буває, що за описами все ж не вдається визначити форму обличчя. У цьому випадку можна в домашніх умовах провести нехитрі маніпуляції, які допоможуть зрозуміти свій тип.

Сядьте перед великим дзеркалом, прибравши волосся з обличчя. Намагайтеся сидіти прямо, не нахиляючись вперед. Прослідкуйте, щоб світло падало правильно: зверху, не прямуючи вам в обличчя. Фломастером, маркером або шматочком крейди обведіть контури особи на своє відображення в дзеркалі. Вуха в цей контур включати не потрібно.

Тепер уважно досліджуйте свій малюнок. Визначте найширшу його частина, порівняйте з висотою. Розгляньте форму підборіддя і лінію росту волосся.

Всі ці деталі допоможуть вам зрозуміти, яке у вас обличчя.А також зрозуміти форму обличчя допоможуть кілька простих вимірювань за допомогою звичайної кравецької вимірювальної стрічки. Вам треба розташуватися біля дзеркала в приміщенні з хорошим освітленням, голову тримайте прямо.

 • Прикладіть стрічку до самої широкої частини лоба.
 • Знайдіть виділяються точки скул і виміряйте відстань між ними. Так як стрічка натягується на переніссі, не прикладайте її щільно до щоки, щоб не спотворити результат вимірювань.
 • Виміряйте щелепу. Для цього стрічку прикладають на нижню щелепу від виступаючого куточка до середини підборіддя. Отриманий результат треба подвоїти.
 • Дізнайтеся висоту особи вимірюванням відрізку від середини лінії росту волосся до нижньої точки підборіддя.

Результати всіх вимірювань записуйте. Вони наочно вам покажуть пропорції обличчя і допоможуть підібрати відповідний опис.Як користуватися декоративною косметикою?

Існує безліч прийомів в нанесенні макіяжу, щоб пропорції обличчя виглядали збалансовано. При виборі колірної палітри декоративної косметики обов’язково треба враховувати колір очей і волосся, тон шкіри.

Неправильно підібрані рум’яна, помада, тональна основа і колірна палітра тіней можуть зіпсувати навіть ідеальну форму. Повинні відрізнятися денний та вечірній макіяж. Крім того, візажисти не радять робити два акценту одночасно: на очі і губи.Простіше за все підібрати макіяж для овальної форми – правильний овал не потребує корекції. Хайлайтер або рум’яна допоможуть зробити його більш рельєфним. Їх наносять на саму опуклу частину скул і розтушовують в напрямку до скронь.

Дивіться також:  Ромбовидное особа (46 фото): корекція форми «ромб» або «алмаз» з високим і низьким чолом за допомогою макіяжу

Дещо більше зусиль потрібно, якщо є необхідність візуально збільшити маленькі очі або вузькі губи, зменшити великий ніс або приховати другий підборіддя.Володарки овальних осіб можуть використовувати досить яскравий макіяж для очей. Тіні краще взяти двох-трьох кольорів: світлий відтінок для внутрішніх куточків, більш темний для зовнішніх.

Потрібно врахувати, що блондинкам не варто використовувати чорний олівець або підводку для очей – виберіть більш спокійний колір.

Добре на овальному обличчі буде виглядати сучасний стильний макіяж «смокі айс». Він характеризується плавним переходом світлих тіней в темні і створенням ефекту димки. Класичні темні, сірі та чорні тони підійдуть для вечірнього макіяжу. Денну «серпанок» можна створити іншими квітами, поєднуючи їх з кольором очей. Верхню і нижню стрілки за зовнішнім куточком ока з’єднувати необов’язково.Якщо жінка все ж таки вирішить зробити акцент на губи і нафарбує їх яскравою помадою, то очі зовсім без макіяжу залишати не варто – стрілки для очей і тіні можна не використовувати, але вії злегка підфарбувати бажано.

Лінія брів може бути будь-який: горизонтальної, із зламом, дугоподібної. Якщо ви віддасте перевагу горизонтальну, треба стежити, щоб брови не були дуже низькими, інакше похмурого погляду не уникнути.Кругле обличчя потребує деякої коригування: його необхідно злегка «витягнути».

Перш за все це допоможе зробити закруглена форма брів. Не треба їх робити дуже тонкими або широкими. Біля скронь вони повинні бути тонше, ніж у перенісся.Буде потрібно два тони тональної основи. Більш світлий тон застосовується для середини особи. На бічні його боку наносять темний тон і ретельно розтушовують. Кордонів між тональними основами бути не повинно.

Якщо ви з якихось причин не використовуєте тональний крем, а пудру, то принцип її нанесення той же: темній припудрюють бокові сторони особи.

Акцентуючи очі, можна використовувати будь-які тіні підходять до кольоротипу дівчата, але темні краще. Тіні слід наносити на зовнішні куточки очей. Під самі брови їх наносити не рекомендується.

Стрілки не робіть видовженими, їх «хвостики» у зовнішнього боку очей повинні спрямовуватися вгору.

Туш використовують таким чином, щоб сильніше фарбувати вії у зовнішніх країв верхніх повік. Нижні вії можна залишати ненафарбованими.


Щоб не губах додатковий обсяг, посилюючи округлу форму, не слід користуватися контурними олівцями. Оформити губи можна за допомогою блиску або помади природних відтінків. Кричущі тони недоречні, а ось перламутр вітається.

Завершить коригування нанесення рум’ян. Їх від найбільш опуклої частини скул розтушовують в напрямку до середини щоки.Для дівчат з квадратною формою обличчя також існують свої правила макіяжу. Так як таке обличчя виглядає масивним, слід затемнити його контури. Темний тон використовується для щоки, підборіддя, лоба у лінії росту волосся. Основна частина обличчя освітлюється за допомогою косметичних засобів. Якщо ніс великий, то на нього також наносять засіб потаємні.

Рум’яна не повинні бути дуже темними. Краще всього, якщо це буде світлий перламутровий відтінок, відповідний до загального кольоротипу жінки. Рум’яна розтушовують від скул вниз по щоці до лінії губ.

Бровам слід надати форму з вигином і не робити їх занадто довгими. Небажані їх округла або випрямлена лінія.Тіні краще використовувати однотонні, так як їх різнобарвна палітра зробить акцент на високий лоб. Стрілки на повіках повинні йти по висхідній лінії.

При квадратній формі буде дуже доречно зробити акцент на губи. Якщо вони вузькі, то за допомогою контурного олівця можна збільшити їх межі. Однак не слід відступати більш ніж на 1 мм від природного контуру.

Для денного макіяжу чудово підійде блиск для губ, так як він візуально збільшує обсяг. Для вечірнього хорошим вибором стане помада з сатиновим або перламутровим ефектом.

Контурний олівець повинен бути в одній колірній гаммі з помадою і може бути лише трохи темніше її.Трикутна форма потребує візуальному зменшення верхньої частини обличчя та розширення нижньої. Тому темний тон треба нанести на верхню половину лоба і на бічні частини обличчя до лінії скул. На середину особи наносять світлий тон. Для зорового врівноваження верхньої і нижньої частин на контури нижньої щелепи наносять найсвітліше тональний засіб. Для відволікання уваги від загостреного підборіддя його можна покрити темним засобом.

Брови не повинні бути довгими, їх можна вкоротити біля скронь. Не рекомендуються брови з гострим кутом, вони повинні мати заокруглену форму.

Рум’яна лягають від скул вниз на щоки. У вас повинен вийти клин без чітких обрисів.Робити макіяж очей слід за допомогою темних тіней, акцентуючи центральну частину століття. Малюючи стрілки, піднімайте їх злегка вгору, не заводячи далеко за контури очей.

Дивіться також:  Чубчик для квадратного особи (31 фото): який тип підійде для квадратної форми, косою варіант для дівчат з високим і низьким чолом

Власницям трикутного обличчя варто виділити губи яскравою помадою. Якщо вони невеликі, то спочатку контурним олівцем слід надати їм видовжену форму. Помаду краще вибирати з глянцевим блиском або зі світловідбиваючими частинками.


Так як ромбовидное особа звужується догори і донизу, то коригування темним тональним засобом підлягають його бічні частини. На верхню половину лоба, підборіддя і центральну частину обличчя накладають світлий грим.

Рум’яна наносять на опуклі частини щік і розтушовують по діагоналі в напрямку до скронь. Рум’яна не повинні бути дуже яскравими світлими, тим більш блискучими, так як висвітлення області вилиць призведе до того, що ви чіткіше позначите геометрію обличчя. Колір треба вибирати природний, трохи темніше кольору вашої шкіри.

Для брів вибирають форму з легким вигином. Залишайте їх широкими, уникайте чіткого вигину і прямої форми.


При ромбовидної особі доречно використовувати яскраві фарби для очей. Тіні переважно темних відтінків, в зовнішніх куточках очей відтінки більш інтенсивні, ніж на внутрішніх. Стрілки можуть бути товстими і тонкими, але піднімаються.

Жінки з ромбовидним особою можуть дозволити собі досить густо нафарбувати вії. Їм підійде туш з ефектом накладних вій.Інша характерна особливість особи цієї форми – можливість робити одночасний акцент на губи. Якщо жінка віддає перевагу акцент тільки на очах, губи все ж слід підфарбувати блиском або світлою помадою.

Роблячи акцент на губи, уникайте занадто темних тонів.

При трапецієподібній формі треба візуально зменшити нижню третину особи і пом’якшити лінії. Для врівноваження пропорцій світлий тон наносять на весь лоб, не затемнюючи його з боків. Більш темний використовують для бічних контурів обличчя і підборіддя.

Рум’янами покривають область під вилицями і розтушовують в бік скронь.


Брови повинні бути досить широкими і довгими, мати вигин. Чим ширше відстань між ними, тим краще. Добре прокрашенние густі брови з чіткою формою послужать зоровому розширенню верхньої частини обличчя.

Цього ж допоможе макіяж, акцентує очі. Тіні використовуйте як мінімум двох тонів: світлі для внутрішніх куточків очей, темні – для зовнішніх. Використовуючи підводку, не промальовувати стрілки у внутрішніх куточків.

На губи акцент робити не варто. Підійдуть блиски і помади світлих і пастельних тонів.


Для прямокутного обличчя також існує своя техніка нанесення макіяжу, завдання якої – зробити обличчя візуально коротше і ширше, максимально наблизити його до овальної форми.

Верхню половину лоба і підборіддя потрібно затонувати темним засобом, а центральну частину обличчя і щоки, навпаки, висвітлити.

Рум’яна наносять в область нижче скул, ближче до середини щоки і розтушовують таким чином, щоб вийшов трикутник. Колір не потрібно вибирати дуже яскравий.

Брови повинні мати вигляд дуже плавної дуги, щоб не привертати уваги до великого лобі. Але також брови не повинні зближуватися у перенісся.

Для макіяжу очей можна використовувати досить яскраві і темні тіні. Вони можуть бути однотонними, але їх смуга на столітті повинна розширюватися від внутрішнього куточка ока до зовнішнього. Стрілки для очей робіть довгими, піднімаючи їх у бік скронь. Не забудьте зробити вії довгими і пухнастими.

Одночасно з акцентом на очі зробіть акцент і на губи, як і у випадку з квадратним обличчям. Використовуйте яскраві помади, глянцеві і перламутрові. Якщо ви не хочете другий акцент на обличчі, застосовуйте блиски для губ – вони не дадуть яскравого тону, але зроблять губи більш пухкими.

Уникайте занадто темних тонів, особливо якщо у вас тонкі губи. Темний тон зробить їх ще тонше.


Трохи про зачіску

Всі жінки знають, що вдала зачіска може означати дуже багато для створення образу і здатна перетворити зовнішній вигляд. На обкладинках журналів можна побачити красиві модні укладання. Однак не варто сліпо слідувати моді і відтворювати побачене – зачіска повинна підходити вашому типу особи і вирівнювати його пропорції.

Тільки власниці осіб правильної овальної форми можуть експериментувати зі своїм волоссям і використовувати різні стилі. Вони можуть дозволити собі стрижки різної довжини і форми, пишні й гладкі зачіски. Єдине, що їм нема чого робити – це відпускати довгі густі чілки та пасма, що падають на обличчя, щоб не приховувати гарні пропорції.


Жінкам з овальними особами при виборі зачіски треба взяти до уваги якість волосся, і є риси їхнього обличчя великими або дрібними.

Якщо волосся негусто, краще не носити їх довгими, а зробити коротку стрижку. Якщо риси обличчя крупні, краще будуть виглядати гладкі волосся або великі хвилі. Дрібні риси обличчя добре поєднуються з завивками.


Підкоригувати форму обличчя і надати йому овальний вигляд допоможе правильно підібрана зачіска.

Для круглого обличчя ідеально підходящими є високі зачіски з великим об’ємом. Це можуть бути як стрижки, так і подовжені волосся, зачесане назад і створюють об’єм на маківці. Стрижки повинні опускатися за лінію підборіддя.

Добре буде виглядати і високий хвіст. Щоб візуально звузити обличчя, можна носити довгу чубок, покладену набік. Підходить і пишне каре з видовженими пасмами спереду.

Не підходить круглого обличчя прямий проділ і гладко розчесані в сторони від проділу волосся.


При квадратному обличчі не зачісували волосся назад, не розпускайте по плечах і не збирайте в пучок, відкриваючи вуха. І також не рекомендований прямий проділ – він повинен бути косим.

Дивіться також:  Стрижки для квадратного особи (85 фото): які короткі варіанти підійдуть, приклади-2018 жіночих прическок для форми «квадрат» до і після

Пишні локони вздовж обличчя допоможуть його візуально наблизити до овалу. Буде добре, якщо локони трохи прикриють щоки. Виграшно виглядатиме коса або зачесана набік чубчик.

Відмінним рішенням з’явиться стильна стрижка з коротким волоссям на потилиці і більш довгими спереду.


При трикутному особі бажано відпускати чубок. Низький лоб добре замаскує асиметрична чубчик.

Цьому типу особи не підійдуть укорочені стрижки і висока завивка треба лобом. Така зачіска поставить сильний акцент на гостре підборіддя. Волосся слід завити з боків і зачесати на щоки.

А також треба уникати гладких укладок і зачесанных назад волосся. Принцип – пишність зачіски і обсяг біля підборіддя, а завитки кінчиків волосся спрямовані у бік особи. Оптимально довгими будуть локони, не доходять до плечей.


Ретельно підбирати зачіску доведеться дівчатам з ромбовидним особою. Їм потрібно відмовитися від коротких стрижок, набагато доречніше, щоб зачіска закривала шию. Основний обсяг зачіски повинен бути зосереджений внизу, біля скул він неприпустимий. А також щоб не підкреслювати ширину скул, не закладайте волосся за вуха. Волосся можна зібрати в хвіст, але тільки при наявності чубчика.

Якщо ви все ж таки віддаєте перевагу коротку стрижку, то чубчик також необхідна. Ні в якому разі чубчик не повинна бути гладкою. Вона допоможе візуально вкоротити особа. Проділи слід робити збоку. Уникайте створення прямих проділів і обсягів на маківці, щоб візуально не подовжувати особа.

На волоссі середньої довжини виберіть рвану стрижку. Підійдуть будь-які зачіски з створенням обсягу у підборіддя. Волосся можна носити і довгими. На всій довжині волосся вітаються локони з завитками.

Для рідко зустрічається трапецієподібного особи слід створювати об’ємні зачіски, причому обсяг повинен бути або вище підборіддя, або нижче за нього. Добре скорегують форму зачесане до щік завитки локонів. Підійдуть косі проділи і пишні густі чілки. Прекрасним варіантом виявляться рвані стрижки.

Носити волосся, прибраними за вуха, не рекомендується.

При трапециевидном особі чудово будуть виглядати короткі стрижки, пишні вгорі.


Довгі локони також будуть доречні, так як позбавлять від акценту на широку нижню частину обличчя. Якщо волосся довге, їх можна заколоти наверх і пишно укласти. Така зачіска виглядає акуратно і елегантно, підійде як для денного, так і вечірнього образу. Прекрасним доповненням стануть обручі і цікаві шпильки.При прямокутному особі завдання зачіски – згладити масивне підборіддя і зменшити довжину обличчя.

Краще всього, якщо волосся коротке або мають середню довжину, але довжина не повинна закінчуватися на рівні підборіддя. Проте дуже короткі стрижки, як і гладко зачесане назад волосся, тільки підкреслять видовжену форму особи. З цієї ж причини негарно виглядають пучок і хвіст.

Чудово підійде модна в цьому сезоні стрижка боб. Вона може бути класичною: подовжені пасма біля обличчя, а ззаду вкорочені. Можна носити і її різновиди: асиметричну, градуйовану, рвану, видовженої, з чубком. Будь-яка з них створить необхідний природний об’єм біля скронь.Невідповідні варіанти – великі обсяги на маківці, рівні проділи, дуже короткі чубчика, зачіски, при яких вуха і щоки залишаються відкритими. Не слід також залишати відкритим лоб і гладко зачісувати волосся.

При прямокутному обличчі можна носити довге волосся. Не зіпсують образу завитки.

Так само добре приховають геометрію обличчя зачіски без дотримання симетрії.

Корисні поради

Незалежно від форми обличчя, існують правила макіяжу, яких повинна дотримуватися кожна жінка.

 • Накладаючи темний тональний засіб, розтушуйте його на область шиї, за вуха, інакше колір обличчя буде контрастувати з кольором шкіри інших ділянок тіла, що виглядає безглуздо.
 • Використовуючи різні по відтінку тональні основи, рум’яна, хайлайтеры і бронзантов, допоможіть плавних переходів кольору, ретельно розтушовуйте косметичні засоби.
 • Дотримуйтесь правильну послідовність нанесення косметичних засобів.
 • Якщо ви використовуєте жирні рум’яна наносите їх до припудрювання. Сухі будуть краще розподілятися поверх пудри.
 • Низько навислі брови навряд чи прикрасять жіноче обличчя. Візуально їх підняти допоможуть білі тіні, нанесені під самі брови.


 • Перш ніж накладати макіяж, бажано підготувати шкіру: протерти тоніком або мицеллярной водою, нанести базовий шар денного захисного крему.
 • Підбирайте косметичні засоби відповідно до типу вашої шкіри, а декоративну косметику – по вашому кольоротипу.
 • Пам’ятайте, що доглядати за особою потрібно не час від часу, а постійно. Тільки на доглянутому обличчі макіяж буде виглядати красиво.
 • Роблячи вечірній макіяж і використовуючи більш яскраві і темні тони декоративної косметики, не захоплюйтесь дуже темними помадами – вони йдуть далеко не всім і можуть старіти особа.
 • Зробити очі більше допоможе білий олівець. Нанесіть лінію на внутрішній край нижньої повіки. • Кремові тіні часто бувають з яскравим перламутром і ідеально підходять для вечірнього макіяжу, але вони ж і скочуються на повіках набагато швидше сухий косметики. Використання спеціальної бази під тіні додасть їм стійкості.
 • Не використовуйте темно-коричневі тіні, якщо у вас стомлене обличчя.
 • Гримируя особа, використовуйте дзеркало з збільшує ефектом, щоб не допустити недбалості в макіяжі.
 • Не робіть денний макіяж при штучному освітленні – при світлі дня він може виявитися грубим.
 • Обов’язково змивайте косметику перед сном, навіть якщо вона вважається нешкідливою і гіпоалергенною; використовуйте для цього спеціальні засоби.Про те, як визначити форму обличчя і правильно її скорегувати, дивіться у наступному відео.

Дивіться також: