Флегматик (30 фото): хто це такий? Характеристика людини, відмінність флегматичного чоловіка від меланхоліка, темперамент дитини

Флегматик – хто це такий? Характеристика людини з флегматичним типом темпераменту. У чому полягає відмінність флегматичного чоловіка від меланхоліка, сангвініка і холерика? Як виховувати дитину флегматика?

Під визначенням флегматика в психології позначаються дуже повільні люди, особливістю яких є незворушність, яку вони зберігають у будь-якій ситуації. Для того щоб вивести їх з рівноваги, потрібно дійсно постаратися, такі люди вкрай небагатослівні і, як правило, ретельно приховують свої почуття і переживання.

З-за того, що у флегматиків знижена швидкість реагування, багатьом ці люди здаються млявими, стомленими і навіть не бажають виконувати прохання друзів і розпорядження начальства. Часом складається відчуття, що ці люди не здатні відчути ні страх, смуток, ні радість, ні захоплення. Власне, багато хто вважає, що флегматики не відчувають ніяких емоцій взагалі, але це далеко не так. Під маскою безтурботності ховається справжній ураган почуттів і переживання, але ці люди ніколи ні поглядом, ні словом не видадуть себе.

Флегматики спокійні, врівноважені і непохитні як скеля, дочекатися від них агресію можна лише в крайніх ситуаціях. Цих людей відрізняє також грунтовність, виваженість прийнятих рішень. Флегматики ніколи не засновують їх на почуттях і відчуттях, остаточний вердикт ці люди виносять тільки за результатом ретельного обмірковування, багатоденної аналізу та зважування всіх плюсів і мінусів. Це означає, що ви ніколи не почуєте від такої людини фразу «мені підказав внутрішній голос…», вони виключно відповідальні і гранично зосереджені.

Флегматики уникають конфліктів, досить важким випробуванням для них вважається вихід зі звичної зони максимального комфорту. Ці люди люблять жити тим життям, до якої звикли, що будь-які зміни неприйнятні для них.

Виділити флегматика досить просто. Це люди скупі на прояви емоцій. Свою радість або смуток завжди виражають виключно стримано, найбільша проблема для них – різка зміна діяльності або швидкоплинність подій, що відбуваються в особистому житті. Наприклад, вони можуть засмутитися, якщо закриється улюблений ресторан або належить небажаний переїзд на нове місце проживання. Відсутність яких-небудь змін стає базовим параметром добробуту та повної безпеки. Якщо обставини навколо змінюються занадто сильно і швидко, це може стати причиною нервового зриву і неврозу, оскільки психіка флегматика просто не витримує гострих внутрішніх переживань.

Флегматики є інтровертами, тобто людьми, які часто вдаються до самопізнання і самоаналізу. Будучи на самоті, отримують можливість помріяти, поміркувати про своїх помилках і скласти плани на майбутнє.

Як правило, флегматичні особистості мають адекватну або навіть знижену самооцінку. Ці люди не мають звички пред’являти до оточуючих підвищених вимог, їм не властиво прояв амбіцій, тому в кар’єрі нечасто досягають висот, їм цілком вистачає синиці в руках. Флегматики уникають бути в центрі уваги, їм чужа натовп, велика аудиторія або які-небудь публічні виступи.

У відносинах з рідними і близькими всіляко намагаються уникати загострення кутів. У момент сварок або мовчать, або погоджуються зі своїм опонентом, а частіше просто йдуть, щоб не приймати участі в розборках.

Плюси і мінуси

Флегматичний характер має як свої переваги, так і недоліки.

Цих людей відрізняє зовнішня твердість характеру, абсолютний спокій, сила і впевненість. Зазвичай до подібним особистостям тягнуться всі оточуючі, їх приваблює можливість знайти підтримку і участь. Флегматики – це милі і дуже привабливі люди, які заряджають своїх друзів і родичів своєю харизматичністю.

Безсумнівна перевага флегматиків – це те, що їх майже нереально вибити з рівноваги. Щоб вони вийшли з себе, має статися щось екстраординарне, в цьому випадку він висловить своє невдоволення досить суворо, дуже грізним голосом, але лаконічно. Як правило, такого роду «зауваження» виробляють на суперника нищівної враження.

Флегматики вважаються унікальними людьми, які можуть легко ужитися з представниками всіх інших типів темпераменту. Такі люди приймають оточуючих як є, не прагнуть прогнути під себе і переробити. Це природжені дипломати, які завжди зможуть знайти спільну мову навіть з неблагодушно налаштованими особами. Не сприймають розчарування, образи і погрози близько до серця, тому рідко відчувають неприємне відчуття гіркоти, якщо бажане не виходить.

Такі люди абсолютно не мають звички використовувати оточуючих їх людей для отримання особистої вигоди, їм невластиве плести різні інтриги за спиною, такі люди добре зберігають таємниці і їм завжди можна довіритися, не боячись розголосу.

Флегматики завжди допомагають, якщо ви просите їх про допомогу, але роблять все від них залежне, щоб прохання було задоволено. При цьому завжди відповідають за свої слова, а якщо за надану підтримку їх віддячити, то надалі будуть намагатися допомогти з ще більшою ретельністю.

Дивіться також:  Визначення темпераменту (37 фото): як визначити тип темпераменту? Діагностика меланхоліка і холерика, флегматика і сангвініка

Флегматики мають особливість довго приймати рішення, але якщо вони все ж мають намір діяти, то будуть йти до кінця. Якщо ситуація починає виходити з-під контролю, то активізують всі свої внутрішні сили і направлять їх на пошук виходу зі сформованої ситуації. Виняткова цілеспрямованість, повне старанність і нескінченне працьовитість – ось основні якості флегматика.

Не варто вважати, що флегматики завжди «в собі», навпаки, це люди з добре розвиненим почуттям гумору. При цьому не кидаються жартами безупинно на відміну від сангвініків, але завжди в скрутну хвилину можуть розрядити обстановку дотепним жартом.

Крім того, флегматик дуже акуратний – в його кімнаті або на робочому столі ви ніколи не помітите безладу.

Втім, є у флегматиків і недоліки.

Люди такого типу важко адаптуються до різних змін, які можуть на тривалий час вибити їх з колії, позбавляють відчуття безпеки і захищеності, викликають ностальгію. Флегматики не дуже люблять подорожі та поїздки, так як нездатні швидко звикнутися з новими побутовими умовами.

Зовні ці люди не показують жодних емоцій, тому багато навколо розцінюють таке ставлення як повну байдужість. Таких людей нерідко звинувачують у черствості і безсердечності. А оскільки вони небагатослівні, то не прагнуть переконати оточуючих у зворотному.

Жертовність – це особливість, яка досить часто завдає шкоди самому флегматику, так як досить стрімко виснажує її нервову систему. У будь-якій непростій ситуації флегматик намагається втішити інших, буквально випромінюючи впевненість і спокій, проте в душі у них кипить справжня буря. Внутрішні переживання не отримують зовнішнього виходу і виснажують внутрішні сили організму. Таким чином, весь свій негатив флегматик направляє на самого себе, оскільки відіграш на інших людях для них – табу.

Характеристика

Як правило, флегматикам потрібно чимало часу, щоб оцінити навколишню обстановку. Будь-яка зміна обставин може вибити грунт з-під ніг, а ось після того, як все оточення буде гарненько проаналізовано, флегматики починають робити кроки у напрямку до досягнення поставлених перед собою цілей.

Завдяки врівноваженості такі люди досить працьовиті і наполегливі, вони мають властивість запам’ятовувати велику кількість інформації і гарненько аналізувати всі наявні в них відомості.

Як правило, флегматики часто виступають в якості жилетки – постійно підставляють плече і готові надати будь-яку підтримку. Їх розсудливість і внутрішній стрижень дозволяє їм переглянути проблемну ситуацію і запропонувати інше рішення, більш зважене і обдумане.

Що ж стосується власних переживань, то людина такого типу ніколи не стане ділитися ними з іншими людьми, навіть найближчими. Ці люди – справжні реалісти, які не мають жодних ілюзій, живуть сьогоденням, ставлять перед собою чіткі завдання і не вважають мріяння потрібними і корисними для життя.

Визначити, про що думає і що відчуває флегматик, неможливо, їх обличчя позбавлене будь-яких емоцій і дати по ньому опис їх почуттів і думок складно. До речі, це часом виводить з себе більш запальних холериків і емоційних сангвініків. Багато приймають це зовнішній спокій і низьку швидкість реакції за те, що людина просто загальмований, але насправді це зовсім не так.

Втім, якщо ви постараєтеся» і все ж виведіть флегматика на прояв емоцій і змусити його плакати, то заспокоїти такої людини вам буде ох як непросто.

Флегматики досить замкнуті люди, саме тому їм досить складно завести друзів і побудувати близькі стосунки. Вони досить неохоче йдуть на контакт і занадто довго сходяться з іншими. Але якщо ж ця особа все ж вибрала собі друга, то такий зв’язок буде дуже міцною, це дружба, що називається «на століття». Можна з упевненістю стверджувати, що більш вірного і надійного приятеля, ніж флегматик, вам не знайти.

Флегматики вважаються дуже хорошими семьянинами, свою другу половину вони рідко знаходять з числа нових знайомих. Як правило, це буває людина, з яким вони вже давно знайомі – можливо, жили по сусідству або разом навчалися. Коли вони дозрівають до пропозиції руки і серця, то флегматики думають досить довго. Хоча така загальмованість швидше йде їм на користь, так як чоловік – це чоловік, з яким доведеться рука в руку йти з життя, і рішення про шлюб має бути максимально виваженим і продуманим. Значення шлюбних уз для флегматика дуже велике.

Дивіться також:  Темперамент дитини (30 фото): як визначити свій тип? Характеристика сангвініка дошкільного віку, особливості темпераменту і тест на визначення характеру

Як правило, подружні відносини флегматики вступають в середньому віці. Їх сімейне життя проходить рівно – ніяких скандалів з биттям посуду ви від них не дочекаєтеся. Якщо партнер заподіє їм біль, вони просто замкнуться і припинять спілкуватися на невизначений час.

Порівняння з іншими типами темпераменту

Сангвініки характеризуються як активні, живі та рухливі люди, які швидко відгукуються на події, що відбуваються навколо них події і при цьому порівняно легко переживає невдачі і неприємності, які з ними трапляються. Цей тип повністю протилежний повільного, страшащемуся змін флегматику, якому властиво самокопання і самоаналіз, включаються всякий раз, коли в житті щось відбувається не за планом.

Холерик – це, мабуть, самий емоційний тип, екстраверт. Люди такого темпераменту рвучкі, швидкі і при цьому абсолютно неврівноважені. Холерикам властиві зміни настрою, бурхливі нервові реакції, емоційні спалахи і зміна лінії поведінки. На відміну від вміють тримати себе в руках флегматики, холерики ніколи не стане збирати невдоволення – усе, що він хоче сказати опонента, він не скаже, а прокричить. Це означає, що італійські пристрасті з киданням предметів і биттям посуду – про них.

А ось меланхоліки описується психологами як дуже ранимі і чутливі люди, які глибоко і довго переживають навіть незначні невдачі – у цьому полягає основна їх відмінність від флегматиків. Але відсутність сильної зовнішньої реакції, безумовно, об’єднує два цих темпераменту. Це якийсь змішаний тип між холериком і флегматиком.

Як виховувати дитину флегматика?

Діти флегматики повною мірою відповідають характерним рисам цього типу темпераменту. Вже з самого юного віку такі крихти відрізняються крайньою повільністю, любов’ю до порядку. В той же час вони характеризуються високою працездатністю і енергійністю. Діти цього типу з великими труднощами переключаються з одного заняття на інше. Вони важко сприймають будь-які зміни, тому зміна школи і місця проживання може викликати у них великий стрес.

Багато хто називає дітей-флегматиків золотими, з ними дуже просто порозумітися, діти дуже слухняні і малорухливі. В самому юному віці дуже рідко плачуть і не вимагають до себе підвищеної батьківської уваги. Такі діти повільно кажуть, між словами роблять великі паузи. Малюки не відразу відповідають на поставлені питання і можуть буквально годинами сидіти над листком паперу, і часто їх потрібно підштовхувати для того, щоб вони почали щось робити.

Цим дітям непросто швидко звикнути до дитячого саду і школи, проте коли повністю адаптуються, то в звичному середовищі відчувають себе досить комфортно і починають дуже добре справлятися з усіма поставленими перед ними завданнями.

Саме тому психологи дають кілька важливих рекомендації батькам дітей флегматиків.

Намагайтеся розвивати в дитині рухливість, але робити це треба поступово, не поспішаючи. Віддавайте його в спортивну секцію, але бажано, щоб це були не командні види спорту – нехай він іде своїм власним шляхом. Паралельно займайтеся його загартовуванням, не давайте йому занадто багато спати. Такого малюка не варто залишати одного надовго, йому потрібно забезпечити часту зміну фонів і вражень – подорожуйте з ним разом, відвідуйте виставки, музеї, концерти, обов’язково ходіть в гості і запрошуйте друзів до себе у будинок.

Намагайтеся розвивати творчі здібності дитини, нехай він малює, музикує, танцює, ліпить, декламує і всіляко самовиражається. При цьому не ставте перед собою мету зробити з нього великого артиста або художника. Ваше завдання – зменшити страх дитини перед публікою, перед спілкуванням і самовираженням.

Окрема роль у вихованні флегматика належить іграм. Можливо, вам здається, що вашій дитині нічого не потрібно і нецікаво, але це далеко не так. Всередині флегматика киплять неабиякі пристрасті і вам слід навчити дитину з ними справлятися. Саме тому основну роль у вашому дозвіллі повинні займати рольові ігри, при цьому простимулює дитини на самостійне придумування тематичної лінії, цікавтеся, з ким саме ви маєте намір грати – плюшевим зайчиком чи кошеням. Попросіть його самого придумати ім’я свого героя, запропонуйте самому скласти маршрут пересувань іграшки і знайти вихід зі складної ситуації, в яку потрапив звірятко. Дитина повинна відчувати себе справжнім господарем становища. Такі ігри потрібні дитині, причому з самого раннього дитинства – тільки так він поступово навчиться реагувати на ті чи інші ситуації і до 4-5 років зможе впевнено тримати себе в колі ровесників.

Дивіться також:  Характеристика жінки флегматика (10 фото): плюси, мінуси і опис флегматичних дівчат

Окрему увагу приділяйте рухливим іграм. Багатьом мамам здається безглуздим проведення часу в пісочниці, і це природно, адже картинка щасливого дитинства у більшості з нас асоціюється з активним проведенням часу, веселими забігами з друзями, іграшковими боями, догонялками і салочками. І все ж не намагайтеся зламати дитину, ви повинні допомогти йому адаптуватися, збудити його інтерес до рухової активності, але не примушувати його. Для початку почніть з самих звичайних ігор, наприклад, доганялок. Нехай малюк наздоганяє вас, а потім ви його, при цьому обов’язково дозвольте йому вас зловити, а самі зробіть все можливе, щоб дитина вважав себе швидким і спритним. Це породжує у дитини впевненість у собі і відкривав його.

Якщо дитина весело скочується з гірки – обов’язково голосно виразіть захват його швидкості і спритності, якщо він закинув м’яч у ворота – привітайте його з успішно забитим голом. Дитина повинна полюбити спортивні ігри, тільки в цьому випадку фізична активність стане частиною його життя в майбутньому.

Дитина флегматик набагато більше, ніж всі інші, потребує проявах батьківської турботи і ласки. Обов’язково читайте з ним, виходьте на прогулянки, грайте, і будьте впевнені, що ваш малюк неодмінно виросте щасливим і соціально адаптованим людиною.

Відповідні професії

Робота для людей з флегматичним темпераментом розглядається з точки зору досягнення різних бізнес-цілей. Як правило, на старті вони дають сповільнену реакцію, але завдяки схильності до аналізу, нескінченного ретельності і винятковій працьовитості зазвичай стають ідеальними виконавцями.

Незважаючи на велику кількість позитивних характеристик, такі люди, як правило, схильні занижувати свою самооцінку, не відчувають впевненості в своїх силах, що не дозволяє їм збудувати гарну кар’єру і досягти якихось Топових позицій у бізнесі.

Така людина завжди відмовляється від масових заходів, лекцій, семінарів, тренінгів, виступів і зустрічей з партнерами в громадських місцях. Флегматики категорично не сприймають роботу, пов’язану з постійними відрядженнями та роз’їздами, оскільки в цьому разі будуть змушені покинути свій будинок і хоча б мінімальний час провести там, де їм все чуже й далеко.

Флегматики виключно тверезо оцінюють свої здібності і ніколи не візьмуть на себе вирішення тих завдань, які їм не під силу. Варіант «головне вплутатися у війну – а там подивимося» не для них, тому воліють стабільні трудові відносини зі стандартним набором посадових обов’язків.

У той же час ці люди завжди доводять до кінця почате, і якщо вже взялися за роботу, то обов’язково доведуть її до свого логічного завершення.

Такі начальники дуже цінуються серед підлеглих – інертні і неговіркі, ніколи не будуть сварити свого співробітника, тим більше привселюдно. Звичайно на перший погляд співробітники побоюються його, але з часом знаходять слабкі місця і починають досить впевнено маніпулювати таким босом.

Найкращими сферами прикладання праці для флегматиків вважаються професії з наступного списку:

  • вчений та дослідник;
  • бухгалтер або фінансовий аналітик;
  • ботанік;
  • доктор.

Відомі особистості

Серед відомих в історії особистостей досить багато флегматиків. Так, найвідоміший російський полководець, розбив армію Наполеона, – Михайло Іванович Кутузов, мав флегматичний склад темпераменту. Компанію йому складає видає байкар Іван Андрійович Крилов, а також прославив себе перший канцлер ФРН Аденауер – саме йому належить заслуга відновлення Німеччини в післявоєнні роки, коли він буквально підняв її з руїн і вивів до стабільного економічного і соціального зростання. До речі, як свідчить історія, в університеті він не користувався популярністю у студентів – його вважали занудою, тому весь свій час він витрачає виключно на навчання і науку.

Творець водневої бомби, відомий радянський вчений Андрій Сахаров теж був флегматик, причому серед колег його вважали справжнім тугодумом, який нездатний швидко зрозуміти те, що йому говорять.

Як не дивно, у світі спорту теж чимало флегматиків. Наприклад, всім відомий тренер футбольної команди Дік Адвокат відноситься саме до цього типу, хоча навіть він часом дозволяє собі піддатися емоціям на полі, а от з представниками преси спілкується виключно стримано і небагатослівно.

З відомих жінок флегматиків можна також відзначити російську поетесу Марину Цвєтаєву, а також співачок Лоліту Мілявську, Аллу Пугачову, Людмилу Зикіну і актрис Наталю Гундарєву та Ірину Муравйову.

    А серед чоловіків до флегматиків можна віднести знаменитого політика Геннадія Зюганова і філософа минулих років Іммануїла Канта.


    Про особливості характеру флегматиків дивіться у відео нижче.