Дитина – інтроверт (17 фото): ознаки і особливості поведінки підлітків-інтровертів. Як виховувати і готувати замкнутого дитину до школи чи дитячого садку?

Як взаємодіяти з дитиною інтровертом і допомогти йому адаптуватися в дитячому саду і школі? Ознаки та особливості поведінки підлітків-інтровертів. Як правильно виховувати інтроверта і з якими труднощами можна зіткнутися?

Напрям у власний внутрішній світ з дитинства – головна відмінна риса інтроверсії. Саме там людина буде черпати енергію, в той час як екстраверти отримують її від спілкування з іншими особистостями. Діти-інтроверти не здатні встановлювати контакт з ким-небудь. Малюк не потребує інших людей постійно, відмінно відчуває себе наодинці з собою. Йому подобається відокремлена діяльність. Інші діти будуть вважати, що він замкнений, але це не так, адже інтровертам також необхідно спілкування. Це є проблемою, так як він не може йти на контакт, але потреба в цьому є.

Інтроверти досить швидко втомлюються від контактів з соціумом. Після того, як вони побували на заході, де знаходилося багато людей, їм потрібно відновитися. Тому намагаються залишитися на самоті. Діти мають стриманий характер, не стануть розповідати батькам про свої емоції та думки. Якщо вони про що-небудь переживають, мати про це не дізнається. Така поведінка нормально, не варто переживати.

Інтроверт може перебувати в малій групі або ж мати одного найкращого друга. Якщо його оточує велика кількість людей, йому не надто затишно і він намагається бути непомітним.

Добре і комфортно такій дитині тільки з тими, хто йому близькі. У цьому випадку дитина зможе відкриватися і спілкуватися, розповідати про переживаннях і думках.

Кілька ознак дитину-інтроверта.

 • Намагається не контактувати з незнайомими людьми поглядом. Йому не подобається знайомитися з новими особистостями, тому діти намагаються цього не робити. Таким чином вони намагаються захиститися від критики і оцінки себе, а також від необхідності з ким-небудь спілкуватися.
 • При сильної втоми у малюка починається істерика. Це відбувається не тому, що він примхливий, а в зв’язку з тим, що нервова система не здатна справлятися з цією навантаженням.
 • Такі діти тихі, найчастіше будуть спілкуватися з іграшками. Не будуть залучати до себе увагу і вести себе погано в магазині, завжди стоять спокійно поруч з батьками.
 • Інтроверти мають багату фантазію.
 • У таких дітей не буде великої кількості друзів, лише ті, кому вони беззастережно довіряють.
 • Спробувати щось нове вкрай складно для інтроверта. Зміни здатні налякати дитину.
 • Не здатні виступити на очах у людей, їм краще перебувати в масовці.
 • Практично не виражають свої емоції, іноді здаються байдужими.
 • Дивіться також:  Чоловік-інтроверт (10 фото): особливості поведінки такого хлопця у відносинах і в любові. Як з ним спілкуватися? Як зрозуміти, чи закоханий чи інтроверт?


  Ознаки інтроверсії у підлітків є схожими з ознаками цього ж якості у дітей. Є замкнутими людьми з багатим внутрішнім світом. Частіше тягнуться до знань, ніж до взаємодії з соціумом. Не будуть ходити на різні вечірки. Якщо ж потрапляють туди, завжди намагаються зробити так, щоб їх не помічали. Підлітки інтроверти вкрай чутливі, краще інших помічають фарби, запахи і звуки навколишнього світу. Бачать велику кількість дрібних деталей. Це творчі особистості, які мають нестандартне мислення.

  Такі підлітки здатні уважно вислухати людину, зрозуміти чужі емоції. Мають досить мало друзів, але ця дружба їм дорога. Якщо довіра близької людини втрачено, це сильно засмучує дитини.

  Відмінності від аутиста

  Яскравим відзнакою інтроверта від дитини, хворого аутизмом, є можливість дітей з интроверсией спокійно перебувати в суспільстві. Вони можуть вчитися і взаємодіяти з оточуючими, якщо це необхідно. При аутизмі малюкові неймовірно важко спілкуватися з людьми, він відрікається від світу повністю. У дітей аутистів досить вузьке коло інтересів. Інтроверт може мати широкий. Аутисти не здатні розуміти оточуючих, їх переживання та емоції. Інтроверсія ж дозволяє дітям досить добре розбиратися в оточуючих осіб.

  Різниця з синдромом Аспергера

  Малюк з даним синдромом використовує мінімальну кількість міміки, практично не використовує виразний мову жестів. Погіршується координація, рухи можуть виглядати дивно і незграбно. Може наражатись на різноманітні предмети, іноді – на стіни. Дітям з таким діагнозом вкрай важко займатися спортом і фізичною активністю.

  Труднощі у вихованні

  Важливо спробувати зрозуміти малюка, постаратися поставити себе на його місце і збагнути, що інтроверти – люди, яким подобається спілкування, але вони не можуть занадто довго спілкуватися з оточуючими. Це дається важко. Постійний страх і замкнутість – те, що заважає таким дітям розширити свої соціальні контакти. Інтроверт буде боятися виступити перед класом, що є проблемою для емоційного стану і навчання.

  Коли дитину карають, він не стане висловлювати образу, а просто залишить її всередині себе. Батьки можуть подумати, що малюк не зрозумів уроку, але насправді довіру до них підривається і в наступний раз, якщо що-небудь трапиться, син чи дочка не буде про це розповідати, щоб дорослі не засудили. Інтроверти частіше мовчать, від них досить важко почути відповідь або розповідь про те, чим викликане занепокоєння.

  Як адаптувати до життя в суспільстві?

  Багатьом батькам здається, ніби дитині не хочеться спілкуватися, але це не зовсім так. Інтровертам необхідні соціальні контакти, вони можуть відчувати себе не дуже добре, якщо їх практично немає. Слід спробувати адаптувати дитину до соціуму, допомогти навчитися бути в колективі. Але якщо дитина не бажає цього робити, краще не примушувати. Ідеальним варіантом є виклик інтересу.

  Дивіться також:  Конфліктна особистість (18 фото): психологічні типи, характеристика поведінки людей в конфліктних ситуаціях, взаємодія різних культур

  Інтроверт боїться нових ситуацій, тому потрібно постаратися знайомити дитину з ними не різко. Якщо дитина відправляється в дитячий сад або школу, варто поговорити з ним про це, розповісти про те, що там неймовірно цікаво і безпечно, можна дізнатися багато нової інформації.

  Слід врахувати, що такі діти повільні. Не потрібно їх квапити. Також важливо зрозуміти, що інтровертам необхідно відновити енергію. Буде краще, якщо у нього з’явиться можливість перебувати на самоті деякий час.

  Дитина інтроверт потреби в якому-небудь захоплення, яке стане помічником у розвитку. Якщо йому подобається конструювати або займатися творчістю, варто надати можливість це робити. Але потрібно пам’ятати, що соціальні навички так само важливі, тому слід розвивати і їх. Потрібно зробити для цього спеціальне місце, де дитина зможе самостійно грати і відпочивати.

  Найстрашніше для батьків інтроверта – необхідність віддавати малюка в садок і школу. Екстраверти без будь-яких проблем знайомляться з людьми і ходять в навчальний заклад з великим задоволенням. Їх протилежності необхідна допомога.

  Методи підготовки малюка до дитячого саду.

  • Перед тим як дитина почне відвідувати дитячий садок, потрібно розповісти про те, що він із себе представляє і навіщо малюкові треба туди ходити.
  • Спочатку слід залишити його в саду на кілька годин, щоб малюк звик до обстановки, трохи поспілкувався з іншими дітьми і проявив інтерес до іграшок. Інтровертам складно звикнути до нових місць, тому їм потрібно дати якийсь час, щоб вони адаптувалися. Адаптація – важливий аспект.
  • Після того як дитина побув у групі, варто розпитати про те, що він там робив, з ким спілкувався, яку цікаву інформацію дізнався.
  • Вкрай важливо ретельно і уважно вибирати вихователя, так як такі діти не зможуть перенести недбале і грубе поводження. Подібне ставлення до них може збільшити стрес і внутрішнє напруження малюка. Робота педагога з дошкільням вкрай важлива.


  Багато батьків намагаються захистити своїх дітей від переживань і не відправляють їх в сад. Цей варіант досить хороший, якщо дитина відвідує різноманітні заняття для розвитку, на яких може вчитися спілкуватися з іншими дітьми і розвивати необхідні навички. Якщо ж він взаємодіє лише з батьками та іншими близькими, з цього буде випливати велика кількість проблем, коли малюк підросте і піде в школу.

  Дивіться також:  Інтроверт (33 фото): який це чоловік? Що значить інтроверсія в психології простими словами? Як використовувати особливості такого характеру?

  Як допомогти підготуватися до школи?

  Відправлення дитини до школи – відповідальний і важливий момент. Діти повинні вміти обслуговувати себе самостійно, спокійно реагувати на які-небудь нові ситуації і взаємодіяти з людьми (наскільки це можливо). Буде краще, якщо дитина абсолютно спокійно поставиться до школи й однолітків.

  Кілька корисних рекомендацій.

  • Дітям варто розповісти про те, що вони стали більш дорослими і тепер потрібно ходити в школу.
  • Слід обережно з’ясувати, чи є страх. Якщо так, обговорити це і заспокоїти.
  • Не рекомендується залякувати інтровертів уроками, злими вчителями, різними труднощами, так як це вплине на емоційний стан. У перший же день такі малюки будуть відчувати великий стрес.
  • Потрібно постаратися готуватися разом з дітьми. Відвідати магазини, вибрати гарний портфель, придбати інші потрібні речі.
  • Від правильного вибору школи залежить стан малюка. Краще віддати дитину туди, де враховують індивідуальність кожної дитини, а не працюють з усіма дітьми за одним принципом.
  • Краще розвивати таланти і сприяти тому, щоб дитина тягнулася до знань.

  Рекомендації по взаємодії з дітьми

  Щоб правильно виховати дитину, слід враховувати особливості характеру. Якщо малюк хоче помовчати, не варто змушувати його розмовляти. Перебуваючи наодинці з собою, інтроверти відновлюють життєву енергію. Коли вони спілкуються, вона витрачається. Тому коли діти приходять з якого-небудь заходу, де шумно, хочуть помовчати і відпочити. Не варто намагатися дізнатися про їх враження.

  Таким дітям украй складно звикнути до нової ситуації, тому слід спокійно ставитися до того, що дитині досить важко звикати до нових колективах. Якщо дитина йде куди-небудь в гості з батьками, потрібно дозволити малюкові пограти в стороні від усіх, якщо в компанії знаходиться велика кількість незнайомих дітей. Коли він до них звикне, досить швидко увійде в групу. Важливо не намагатися тиснути.

  Маленький інтроверт – не привід для переживай. Якщо активно допомагати йому, з’являться потрібні навички в спілкуванні. А різноманітні таланти, яких у таких дітей досить багато, зможуть знайти своє вираження у творчій діяльності. Потрібно звертати увагу на самостійність дитини, допомагати йому і постаратися викликати інтерес до соціуму. Батьки повинні бути міцною опорою для малюка, так як незнайомий світ його лякає.

  Поради батькам дитину-інтроверта дивіться у наступному відео.