Чим відтерти монтажну піну з дверей? 21 фото: Як очистити з деревяних дверей, як прибрати, якщо вона засохла, чим відмити з металевої поверхні

Чим відтерти монтажну піну з дверей? Як очистити з дерев’яних дверей монтажну піну самостійно в домашніх умовах? Як прибрати її, якщо вона засохла?

Основою монтажної піни є поліуретан, який під тиском суміші вытеснительных газів подається з сопла балона. Поліуретан може складатися з одного і двох компонентів: поліуретану і затверджувача. Хороша піна має високу адгезію практично до будь-якої поверхні. Винятками є поліетилен, тефлон, масло і силікон. У складі будь піни є поверхнево-активні речовини, які безпосередньо впливають на її здатність до рівномірного вспінювання. Якщо склад вивірений неправильно, застиглої піни будуть помітні великі бульбашки і порожнечі.

Застосовувана професійна піна зазвичай характеризується контрольованим виходом, невеликою зміною обсягу, великим обсягом придатного продукту.

При ремонті приміщень в основному використовують однокомпонентний склад. Він може бути закачаний у рідкому вигляді в балони, що розрізняються за способом подачі піни: для побутового застосування і для професійних робіт. Розглянемо особливості кожного типу.

  • Побутові балончики забезпечені насадкою у вигляді пластикової трубочки-сопла. Подача складу з таких пристосувань вкрай нерівномірна, тиск не регулюється. Тому часто піна йде ривками і подається в більшій кількості, ніж це необхідно.
  • Професійні балони забезпечені пристроєм-насадкою, подає складу через монтажний пістолет.

При використанні якісного пістолета витрату піни більш контрольований, можливо видавити рівно стільки матеріалу, скільки потрібно на виконувану операцію.


Ймовірність виходу зайвої піни після завершення операції висока, якщо робота ведеться з застосуванням побутових балонів. У побутових балонах неконтрольований витрата складу призводить до того, що вона збільшується в об’ємі до 100%. Крім цього газ подається нерівномірно, балон починає «плюватися». В результаті піна, витиснута з отриманого нею шва, може більше ніж наполовину закрити собою поверхні з двох сторін. Зазвичай з одного боку розташована стіна, забруднити яку не так страшно, з іншого боку знаходиться елемент оздоблення приміщення.

Оскільки склад піни володіє високою адгезією практично до будь-якої поверхні, попадання на елементи оздоблення у вигляді дверей МДФ, укосів, підлогового покриття і інших не рекомендується. Стерти або змити даний будівельний склад вкрай складно. При використанні професійного пістолета ймовірність забруднити піною елементи оздоблення незначна, але вона існує.

Для виключення випадкового забруднення в процесі монтажу конструкцій необхідно захищати їх декоративну поверхню. Для захисту може бути використана плівка ПВХ або малярний скотч потрібної ширини.

Двері зазвичай захищені транспортувальними захисними покриттями, які рекомендується знімати не пізніше двох тижнів після монтажу. Якщо виріб не має захисного покриття, робота ускладнюється.

Чим можна відтерти?

У процесі роботи монтажний склад може потрапити на руки або елементи обробки, які він може зіпсувати. Попадання складу на руки не так катастрофічно, як якщо він потрапляє на міжкімнатні або вхідні двері. Всі двері мають різне покриття, тому і алгоритм дій буде залежати від матеріалу верхнього шару.

Дивіться також:  Очищувач монтажної піни (26 фото): чим розчинити засохлу піну, склад розчинника

Існують різні розчинники піни, які її руйнують. До них відносяться ацетон, розчинники 646, 647, димексид (продається в аптеках), уайт-спірит, готові засоби для промивання монтажних пістолетів, а також космофен різної активності.

Можна використовувати різні склади для ефективного видалення плям від піни. До професійних засобів відносять Penosil Foam Cleaner, Waller, Ultima Professional, Oppa.

При виборі потрібно орієнтуватися на той тип піни, що був обраний для монтажу.


Краще вибирати засоби одного виробника, так як у кожного з них є свої секрети-присадки в монтажній піні.

  • Soudal Pu Remover. Одним з хороших препаратів є паста Soudal Pu Remover, призначена для однойменної монтажної піни. Для видалення потрапив на декоративні поверхні складу пасту наносять пензлем і залишають на 15 – 20 хвилин. Залишки видаляють з поверхні шпателем (переважно не жорстким). Після процедури поверхню насухо протирають.
  • Ацетон. Як будь розчинник, пом’якшує матеріал плями. При проведенні роботи потрібно акуратність. Важливо стежити за тим, щоб склад не руйнував оброблювану поверхню.
  • Засоби для чищення монтажних пістолетів. Зазвичай ними легко відчистити свіжу піну, не встигла повністю полімеризовані (висохнути). Для застиглої піни дані склади можуть виявитися марними.
  • Препарати для засохлою піни. Дані склади досить гарні, але перед застосуванням конкретного препарату необхідно перевірити його дію в непомітному місці. Якщо декоративна поверхня не руйнується, не мутніє, склад можна застосувати на відкритій ділянці дверного полотна або коробки.


Soudal Pu Remover

Ацетон

  • Космофен. Найсильнішим з препаратів з видалення монтажної піни вважається складу під номером 5. Номер 20 – самий щадний. Космофен є затребуваним засобом, при цьому № 20 можна застосовувати для очищення монтажної піни з одягу без пошкодження волокон тканини.
  • Тканинна серветка. Прибирає налиплу піну без полімеризації. Після зняття механічного дефекту потрібно через 20-30 хвилин обробити пляму звичайним миючим засобом, содою або розчинником, не псує поверхню, що очищається.
Дивіться також:  Як відмити лінолеум від вївся бруду? 39 фото Чим помити, щоб блищав, як прибрати плями в домашніх умовах зі світлого вироби

Як очистити: ефективні способи

Не дарма на будівельному ринку кошти з видалення монтажної піни представлені в широкому асортименті. У кожному конкретному випадку необхідно використовувати певний засіб. Розглянемо кілька варіантів зняття піни з різних поверхонь матеріалів, враховуючи різне покриття дверей.

Металеву з фарбою

Металеві двері з порошковим покриттям або пофарбована запеченої молоткової емаллю відрізняється особливою міцністю шару фарби. Розчинники його не зіпсують.

На всякий випадок треба спочатку спробувати дію розчинника в нижньому куті коробки, який буде пізніше закритий підлоговим плінтусом.

Піну не варто намагатися прибрати, поки вона знаходиться не в полимеризованном стані. Це призведе до того, що на дверях залишиться розмазаний ділянку більшої площі. Потрібно дочекатися, поки вся поверхня грудочки покриється плівкою і трохи підсохне. Потім слід акуратно взятися за утворився кульку і відламати його.


Якщо піна потрапила не крапелькою, а наползла шубою, можна зрізати її гострим малярським ножем. Дефектний ділянку варто зачистити дрібним абразивом, щоб не залишити подряпин. Це допоможе вичистити залишки піни.

Якщо залишається пляма, краще обробити його підходящим зі списку розчинником. Якщо є можливість купити засіб для видалення піни того ж виробника, чиїм продуктом користувалися при монтажі дверей, це буде найкращим виходом. Необхідно уважно прочитати, які поверхні можна обробляти пропонованим складом.

Лаковану

Необхідно обов’язково дочекатися полімеризації піни до стану густого тіста або з м’якої гуми. Легко потягнувши за верхню частину грудочки, слід відокремити піну заплямованої поверхні. Зазвичай при такій маніпуляції не залишається ніяких слідів на поверхні дверей. Маленькі бризки легко видалити сухою серветкою з мікрофібри. Якщо залишилися сліди від піни, можна розмочити їх димексидом (він розм’якшує піну за 2-3 хвилини) і зняти залишки серветкою. Якщо лак помутнів, його можна відполірувати за допомогою звичайної поліролі для меблів.


Шпоновані та екошпон

Ці матеріали мають рельєфну поверхню. Якщо спробувати використовувати для видалення монтажної піни димексид, він може зруйнувати малюнок, що імітує волокна дерева. Тому спочатку слід спробувати механічну очистку поверхні. Для цього можна застосувати ніж або пластиковий шпатель. Можна спробувати злегка зачистити поверхню за допомогою абразиву з дрібним зерном.

Після механічного очищення поверхню необхідно промити вологою губкою, застосовуючи жорстку сторону, після чого насухо протерти чистою серветкою. Для закріплення результату поверхню обробляють розчином соди.

Дивіться також:  Щітка для миття вікон (34 фото): варіант для чищення з двох сторін, двостороння продукція з телескопічною ручкою, варіанти для миття зовні

Скляне підстава

Декоративні виставки покращують зовнішній вигляд будь-якого елемента дизайну. Але при попаданні на них бризок піни, вони втрачають свою декоративну привабливість і здаються неохайними. Для очищення скла від монтажної піни спочатку використовують механічний спосіб-зрізання дефекту гострим малярським ножем.

Якщо пляма від піни залишається на поверхні скла, на нього наносять наскільки крапель рослинної олії. Від цього піна розм’якшиться. Пляму протирають жорсткої стороною господарської губки, потім поверхню витирають насухо полотняній серветкою.

З допомогою рослинних олій можна видаляти свіжу піну. Якщо пляма знаходиться на поверхні тривалий час, цей спосіб не дасть потрібних результатів.


Залізні двері

Ця поверхня сама невибаглива. Піна з неї вважається механічним способом. Забруднене місце не чіпають до повного висихання монтажної складу. Після цього руками знімають частинки засохлою піни. Якщо залишаються плями, в місцях потрапляння піну видаляють зашкуриванием дрібним абразивом або розчинником, не впливає на металеве покриття.

Дерев’яну поверхню

Рекомендації по очищенню дерев’яної поверхні ті ж, що і з очищення лакованої поверхні. Завдання спрощується тим, що поверхня деревини звичайно матова. Якщо після чищення залишилося невелика пляма, що відрізняється за кольором від решти поверхні, можна скористатися восковим дрібному для меблів відповідного кольору. Такі крейди продають у будь-якому спеціалізованому магазині меблевої фурнітури. Просте нанесення крейди дає матову поверхню.

Нанесення меблевого воску в розплавленому вигляді дозволяє отримати блискучу, максимально наближену до лакованої поверхні. Після нанесення його можна полірувати, якщо декоративне покриття цього вимагає.


Корисні поради

Намагайтеся не користуватися побутовими балонами. Вони доречні тільки у випадку дрібного ремонту, доставляють безліч незручностей, якщо необхідно заповнити досить глибокий шов. Іноді піною заповнюють великі отвори між стіною і дверима, що залишилися після будівельників. У цьому випадку варто придумати який-небудь додатковий заповнює матеріал: картон, пінопласт, зім’ятий папір.

Всю зайву піну після повного висихання зрізують гострим малярським ножем, не торкаючись до основних поверхонь.

Не поспішайте застосовувати розчинник, димексид або гелієвий розчин. Спочатку потрібно постаратися видалити дефекти від разбрызгавшегося складу механічним способом. Тільки якщо ефект від цієї очищення нульовий, варто переходити на хімічні методи очищення, не забуваючи після відмити поверхню і витерти насухо.

Попадання монтажної піни на декоративну частину дверей – справа поправимо, якщо слідувати інструкції професіоналів. У доданому відео міститься поетапна схема видалення будівельного матеріалу.