Чим відмити монтажну піну? 40 фото Як очистити засохлу монтажну піну з лінолеуму

Чим відмити монтажну піну самостійно в домашніх умовах? Як очистити засохлу монтажну піну з лінолеуму? Як відчистити монтажну піну, якщо вона засохла? Який засіб виведення монтажної піни вибрати? Що радять професіонали при роботі з такою речовиною?

Сьогодні практично в кожному будинку встановлені або планують встановлювати вікна з ПВХ. В процесі монтажу обов’язково буде використовуватися монтажна піна, оскільки вона є надійним герметиком.

Її унікальна здатність проникати навіть в самі крихітні щілини, вміння ущільнювати шви і склеювати деталі – основні достоїнства матеріалу. При цьому вона має волого-, тепло – і звукоізоляційні властивості.


Незважаючи на безліч плюсів цього матеріалу, він має невеликий недолік, який полягає в складності відмивання. Якщо герметик потрапив на навколишні предмети в процесі роботи, то виправити ситуацію досить складно. Багато хто задається питанням про те, чим можна видалити монтажну піну. Існують різні ефективні способи. Вибір способу повинен ґрунтуватися на матеріалі покриття.


Особливості очищення різних поверхонь

Як вже зазначалося раніше, можна виділити кілька способів видалення монтажної піни, які відрізняються ефективністю.

Важливо відзначити, що кожне покриття, яке випадково було забруднене піною, наприклад, взуття або тканина, має свої особливості і вимагає певних способів очищення.

Відтерти стару засохлу монтажну піну досить складно – краще змити її відразу.

Підлогові покриття

Їх можна очистити способами, які описані нижче.

Слід розглядати 2 варіанти. Перший – це коли піна не встигла застигнути, і другий, де піна вже застигла.

У першій ситуації зняти монтажну піну можна, використовуючи шпатель, дерев’яну паличку та інші підручні засоби. Залишилися частинки можна зібрати звичайної м’якою губкою або за допомогою спеціального розчинника. Застиглу піну таким чином прибрати не можна. Допомогти тут може спеціально розроблений очищувач.

Можна скористатися «Димексидом», який продається без рецепту в будь-якій аптеці. В цьому випадку потрібно зрізати надлишки піни, використовуючи гострий ніж. Залишки прибираються за допомогою розглянутого кошти.

Важливо пам’ятати, що звертатися з ним необхідно вкрай обережно.

При використанні речовини обов’язково слід надіти рукавички, адже «Димексид» характеризується сильною дією – він здатний залишити опіки на тілі.


Також можна скористатися спеціальним очисником, який купується в магазинах будівельних матеріалів. Використовувати його потрібно аналогічно попередньому способу.

На допомогу може прийти звичайна вода, яка допоможе в тому випадку, якщо прибрати герметик потрібно з такого покриття, як лінолеум. Застиглу піну зрізають ножем, а на залишки необхідно покласти вологу ганчірку. Приблизно через півгодини, коли шматочки піни добре розм’якшаться, можна запросто їх видалити без пошкодження підлогового покриття.

У тому разі, коли на місці видалення залишилися плями, прибрати їх можна тільки за допомогою шліфування. Якщо пляма утворилася на глянцевому або лакованої поверхні, то вихід з ситуації один – заміна покриття, оскільки очистити його у такому випадку не вийде.

Дивіться також:  Як почистити мякі меблі в домашніх умовах? 23 фото Чим відтерти бруд і плями від зеленки народними засобами зі світлою шкіряних меблів вдома


Слід зазначити, що:

 • Ковролін можна очистити за допомогою «Димексиду», бензину або гасу.
 • Для очищення лінолеуму з орнаментом або порами потрібно використовувати ацетон або уайт-спирит, однак якщо підлогове покриття не має фактурного рисунка, монтажну піну, яка застигла, можна просто віддерти.
 • Ламінат добре очищається за допомогою рослинної олії. В деяких випадках допомагає спеціальна рідина, призначена для очищення пістолетів. Користуватися водою, ацетоном або «Димексидом» у цьому випадку не рекомендується.Вікно

  Монтажна піна стала головним помічником при монтажі віконних або дверних конструкцій. Вона здатна герметизувати і зміцнювати віконну раму, а також виступає в якості звукоізоляції і сприяє збереженню тепла в приміщенні. Наскільки би акуратно не проходив процес монтажу, кілька плям монтажної піни напевно з’являться на поверхні. Використання очисника – крайня міра, оскільки він може несприятливо позначитися на зовнішньому вигляді вікна, адже скло може постраждати.

  Нижче представлені два оптимальних способу очищення вікна від монтажної піни.

  В першу чергу, необхідно акуратно зрізати застиглу піну таким чином, щоб на вікні залишилася лише тоненька плівка. Саме від цього залишку проблематично позбутися, особливо в тому випадку, коли вкрай важливо залишити поверхню цілою і неушкодженою.

  На цю плівку необхідно нанести невелику кількість рослинного масла. Потім потрібно почекати хвилин 20 для того, щоб масло проникло в структуру плівки і пом’якшило її.

  Після цього можна використовувати губку, має жорстку прокладку. Нею необхідно терти пляма, періодично перевертаючи на м’яку сторону. Терти необхідно інтенсивно, однак не варто перестаратися, оскільки, переборщивши з силою, можна пошкодити поверхню, що очищається. Після того, як пляма повністю відмиється, слід взяти звичайну воду, яку попередньо потрібно розбавити пральним порошком, і протерти цю поверхню, щоб зняти слід від жиру.


  Аптечний метод, який передбачає придбання гелю «Димексид». Він продається без рецепта для людей з хворими суглобами. Гель запросто зможе розм’якшити піну, яка добре застигла. Наносити цей засіб можна руками або за допомогою пензля. Важливо вдягати рукавички, щоб не завдати шкоди шкірі. Процес видалення вельми схожий на попередній метод.

  Плитка

  Якщо піна потрапила на кахельну плитку, то для того, щоб її відмити, можна використовувати один з представлених вище способів. В деяких випадках вирішити проблему можна за допомогою ватного диска, який попередньо слід змочити оцтом. Такий склад слід нанести на кахель.

  Дивіться також:  Як почистити килим в домашніх умовах за допомогою соди і оцту? 19 фото Чистимо палас від бруду розчином з перекисом, порошком і миючим засобом, відгуки

  Шкіра

  Щоб уникнути подібної проблеми, краще всього при роботі з піною для монтажу надягати спеціальні рукавички. Якщо не вдалося запобігти таку ситуацію, то вирішити проблему можна за допомогою наступних засобів:

  • спирту;
  • бензину;
  • трипроцентного оцту;
  • лакоочистителя.

   Слід взяти ватяний спонж і змочити його в одному з представлених коштів, після чого необхідно акуратно протерти ділянку шкіри, замурзаний піною. Потім рука промивається звичайною водою. Найкраще промити її рідким милом, а потім розтерти уражену ділянку дитячим кремом.


   Можна виділити й інші способи видалення пінополіуретану з шкіри:

   • За допомогою куховарської солі, одну ложку якої потрібно додати в тазик з теплою водою. Руки слід опустити в цю ємність і тримати там до тих пір, поки піна повністю не розм’якне і її можна зняти рукою або губкою.
   • За допомогою мильної води, яка допоможе тільки в тому випадку, якщо свіжі плями. У цьому випадку руки необхідно опустити в теплий мильний розчин. Щоб досягти швидкого ефекту, можна використовувати мочалку чи губку.
   • Використовуючи розігріте олію, яким необхідно розтерти проблемну ділянку. Засипавши пошкоджене місце пральним порошком, його потрібно спінити. Потім потрібно промити цю ділянку шкіри великою кількістю води.   Засоби для очищення

   Для того щоб швидко очистити поверхню будь-якого покриття від герметика, виробниками був розроблений спеціальний удалітель. Відвідавши магазин будівельних матеріалів, можна побачити, що такі очисники класифіковані на два типи: одні призначені для незастиглому піни, інші – для затверділого герметика.

   Важливо пам’ятати, що краще очищати піну, яка ще не встигла застигнути, – таким чином можна нанести мінімальної шкоди поверхні. По-перше, в такій ситуації піна буде більш податливою до очищення, а по-друге, очищувачі, призначені для ще незастившего герметика, більш дбайливо ставляться до стану поверхні. Якщо діяти оперативно, то можна уникнути будь-яких пошкоджень.

   Для застиглої піни виділена певна класифікація очисників, які мають особливий склад. Рекомендується зупиняти вибір на фірмової продукції, незважаючи на те, що коштує вона дорожче.


   Можна виділити наступні варіанти очищення:

   • Механічне відтирання. Воно передбачає використання шматочка пластику або іншого матеріалу, твердість якого вище твердості монтажної піни, однак нижче оттираемой поверхні. Цей спосіб може бути використаний для очищення предметів з металу.
   • Видалення піни за допомогою використання «Димексиду». Це засіб перевірено часом і підходить для чутливих поверхонь. Завдяки йому піна легко відмивається з лінолеуму, пластику або дерева, покритого лаком. Вартість «Димексиду» досить низька, при цьому придбати засіб можна у будь-якій аптеці. Воно відмінно розм’якшує шматки застиглої герметика, який потім можна легко видалити.
   • Особливі розчинники, про які вже говорилось раніше. Придбати їх можна в різних будівельних магазинах. Скористатися ними слід у тій ситуації, коли механічне відтирання не дало результатів.
   Дивіться також:  Магнітна щітка для миття вікон (41 фото): моделі на магніті для використання з двох сторін склопакета і відгуки покупців

   Важливо відзначити, що незалежно від того, на якому способі очищення зупинитися, цей процес досить стомлюючий і не завжди дає бажаний результат.

   Корисні поради

   Нижче представлені деякі рекомендації, які можуть допомогти в процесі монтажних робіт з використанням герметика.

   Важливо пам’ятати, що далеко не з кожного типу поверхні можна без побоювань знімати незастиглим герметик з допомогою розчинника. Наприклад, використання очисника категорично заборонено, коли мова стосується лакованих або пофарбованих поверхонь. У першому випадку розчинник обов’язково зітре наявний шар лаку, а в другому – будуть утворені світлі плями.

   Виходячи з цього, перш ніж взятися за стирання монтажної піни, слід врахувати той момент, що реакція на розчинник у оброблюваної поверхні може бути різною.


   Щоб виконати таку перевірку, слід нанести невелику кількість засобу на непомітний ділянку і залишити його на деякий час.

   Якщо через годину на поверхні не з’являться плями, то можна сміливо приступати до очищення, в іншому випадку необхідно шукати підходящий засіб.


   Якщо стоїть вибір, відтирати свіжу монтажну піну або почекати, коли вона висохне, то обов’язково потрібно вибрати перший варіант, оскільки він завдасть мінімальний шкоди поверхні або зовсім не зашкодить їй. Якщо момент упущений і тепер необхідно буквально «відривати» монтажну піну, то слід скористатися представленими нижче способів, які допоможуть позбутися від застиглого герметика:

   • можна скористатися представленими раніше способом з використанням рослинної олії;
   • використовувати унікальне засіб «Димексид» – воно здатне справитися з твердою монтажною піною;
   • у тому випадку, коли поверхня негладка, можна скористатися лезом або наждачним папером.


    Купуючи герметик, можна купити відразу і очисники, призначені для застиглою і ще незастиглому піни, при цьому слід вибирати розчин тієї ж торгової марки. Це пов’язано з тим, що кожен пінополіуретан має свої особливості, які враховуються виробником при розробці очисника, адже «рідне» засіб в будь-якій ситуації буде більш ефективним, ніж інші.


    Для запобігання попадання піни на предмети будівельники використовують звичайну плівку, щоб застелити нею площа місця роботи.

    Обов’язково потрібно дотримуватися основні правила безпеки: очищення повинна здійснюватися в добре провітрюваному приміщенні, при цьому слід надіти захисний одяг і бути в рукавичках. Необхідно стежити за тим, щоб використовуване засіб не потрапило на шкіру або в очі.


    Засоби і способи відмивання монтажної піни з рук дивіться у відеоролику нижче.