Чим почистити пральну машинку автомат від запаху і бруду? 15 фото Чистимо машину в домашніх умовах від тухлого запаху цвілі і

Пральні машинки при регулярній експлуатації схильні до утворення нальоту, цвілі і інших забруднень. Чим почистити пральну машинку автомат від запаху і бруду? Які засоби допоможуть прибрати вапняний наліт, не пошкодивши барабан і деталі машинки?

Якщо ваша пральна машинка служить вам більше місяця і регулярно використовується вами, ви вже можете помітити неозброєним оком, як накопичується наліт або бруд на деяких її частинах. Що вже там говорити про вірних помічників, які працюють вже кілька років. Хоча машина автомат допомагає рятувати білизну і одяг від плям та бруду, сама вона зовсім не застрахована від осідання і накопичення різних забруднень всередині і зовні.

Типи забруднень, з якими ви можете зіткнутися, оглянувши свою пральну машинку:

 • Білясті потьоки або жовтизна на корпусі. Такі сліди залишають частинки миючих засобів або потрапила на корпус машини мильна піна. У багатьох випадках пральна машина знаходиться у ванній кімнаті, і її поверхня постійно контактує з парою і вологою. Ці чинники і призводять до утворення слідів від миючих засобів на корпусі. Крім того, що істотно псується зовнішній вигляд самої машинки, такі забруднення з часом сильно в’їдаються в корпус, приводячи до пожовтіння вже самого пластику. До того ж уражені мильними патьоками ділянки набувають неприємний запах і можуть покритися пліснявою.

 • Сліди накипу на барабані. Вона утворюється і поступово накопичується на внутрішніх поверхнях пралки, що містяться у воді мінералів і солей. Чим вище жорсткість водопровідної води, тим активніше під час прання при високій температурі випаровуються мінеральні речовини, осідаючи на стінки барабана. Якщо такий наліт не видаляється вчасно і осідає на барабан у великій кількості, він може навіть призвести до поломки пральної машинки, застопоривши барабан під час роботи.
Дивіться також:  Олівець для праски (25 фото): як їм користуватися від накипу по інструкції і який склад олівця? Відгуки


 • Сліди миючих засобів у відсіку для порошку. Засоби для прання не завжди добре вимивається з відсіку. В залежності від його форми і конструкції, не розчинний порошок або гель для прання можуть забиватися в кути, утворюючи там в’язку масу. При наступних праннях такі заощадження можуть збільшуватися. Невымытый порошок може повільно роз’їдати пластикові частині відсіку, до того ж в таких місцях згодом добре приживається цвіль.


 • Сліди іржі. Іржа може вражати металеві частини пральної машинки, які контактують з водою. Особливо цьому схильна поверхню барабана, якщо машинка не піддається правильному просушуванню.
 • Поразки цвіллю та грибком. Такі мікроорганізми обожнюють вологе і тепле середовище, так що у ванній кімнаті вони відчувають себе відмінно. Цвіль і грибок можуть утворитися і на зовнішніх поверхнях, і на внутрішніх деталях. Крім неприємного зовнішнього вигляду, ці мікроорганізми можуть завдати шкоди здоров’ю.


Зовнішня очистка

Проблемою зовнішньої поверхні пральної машини є освіта мильних патьоків і розлучень, а також цвілі або грибка. Краще всього застосувати профілактичні заходи. Вони полягають у регулярному протиранні корпусу машини автомат вологою і сухою тканиною. За допомогою вологої губки або шматка м’якої тканини можна позбутися слідів порошку на корпусі, а також прибрати цвіль. Сухою ганчірочкою необхідно протерти пластик, щоб прибрати вологу і краплі води.

Ця нескладна робота займе 2-3 хвилини, але якщо робити її регулярно по мірі забруднення, ви зможете захистити машинку від більш серйозних забруднень.

Якщо ж на корпусі вже є жовтуваті в’їдаються плями, грибок або цвіль, допоможе протирання слабким оцтовим розчином:

 • 1 ч. л. 6% яблучного оцту розчиняється в літрі води. Змоченою в розчині губкою слід протерти зовнішні поверхні машинки.
 • Почекайте близько п’яти хвилин, потім протріть всі поверхні вологою губкою або тканиною, змоченою у звичайній теплій воді.
 • Насухо протріть корпус сухою тканиною.
Дивіться також:  Як почистити фільтр в пральній машині? 19 фото Правильно чистимо зливний фільтр в машинці


Чистимо всередині

Помити пралку всередині, позбутися запаху, бруду, вапна та від цвілі допоможуть прості і доступні засоби. Ці способи перевірені часом і досвідом господинь і мали успішне застосування для видалення аналогічних забруднень в домашніх умовах ще задовго до того, як з’явилися сучасні хімічні засоби. Напевно, вам не складе труднощів знайти на кухні соду, оцет, лимонну кислоту. Ці прості речовини є хорошими избавителями від затхлого запаху, осілого бруду, цвілі і інших неприємностей, які вражають нутрощі машини автомат.

Щоб почистити барабан від накипу і позбутися від тухлого запаху, потрібно скористатися лимонною кислотою.

Для цього знадобитися 50 г порошку кислоти, які можна висипати прямо в барабан або додати в лоток для прального порошку. Далі необхідно запустити будь-цикл прання, який буде йти близько години і температура води в ньому складе 60-70 градусів. Також поставте режим додаткового полоскання, щоб добре промити барабан.

Лимонна кислота має слабкі відбілюючі властивості, добре освіжає, так що цю процедуру можна провести, заклавши в барабан білизна. Речі, природно, повинні бути світлими або білими.

Почистити пралку всередині можна за допомогою столового оцту і відбілювача. 2 склянки яблучного оцту потрібно залити у відсік для рідких засобів. Запустити програму прання при 80 градусах. Після закінчення програми слід налити в лоток відбілювач і знову запустити будь-яку коротку програму. Відбілювач прибере кислуватий запах оцту і відмиє розчинені оцтом забруднення. Після слід поставити цикл полоскання для завершальної очищення барабана.

Відтерти видимі забруднення з корпусу барабана машини допоможе кашка з соди.

Харчову соду слід змішати з водою до отримання суміші, по консистенції нагадує рідку сметану. Сода в такому розчиненому вигляді не подряпає і не зашкодить пластикові або металеві поверхні. Губкою, змоченою в отриманій содової кашки, протріть поверхні машинки. Змийте соду чистою вологою губкою або запустіть режим полоскання.

Дивіться також:  Швабра для миття вікон (26 фото): магнітні варіанти з телескопічною ручкою для миття зовні, як мити, моделі «Білий кіт»

Лоток для порошку та миючих засобів також потребує регулярного промиванні, очищенні і сушінню. Як вже говорилося вище, в різні частини цього лотка часто забивається нерозчинений порошок для прання. Вийміть лоток для порошку і ретельно промийте його під струменем теплої води. За допомогою щітки або губки протріть його поверхні, видаливши пристав наліт. Відчистіть нерозчинений порошок з важкодоступних місць за допомогою старої зубної щітки.

Якщо наліт від миючих засобів не змивається губкою, змочіть її розчином оцту або скористайтеся розведеною содою.

Профілактика

Крім регулярного і своєчасного очищення пральної машини, дуже важливо дотримуватися правил догляду та експлуатації, які суттєво зменшать ступінь забруднення її деталей і поверхонь:

 • Ретельно протирайте внутрішні і зовнішні поверхні машинки. Не залишайте краплі води або вологи.
 • Намагайтеся регулярно провітрювати приміщення, в якому знаходиться ваша машинка-автомат.
 • Після кожного прання добре промивайте лоток для порошку. Протирайте і просушуйте його.
 • Після прання, навіть якщо ви протерли барабан, не закривайте деякий час дверку. Краще взагалі тримати дверцята пральної машинки прочиненими, якщо вона нікому не заважає в такому положенні і в будинку немає тварин, які могли б забратися всередину.

А тепер рекомендуємо подивитися відео, в якому домогосподарка розповість з особистого досвіду про те, як правильно стежити за пральною машнкой-автомат.