Чим очистити монтажну піну з одягу? 29 фото Як прибрати і способи видалити плями, чим відмити і як відтерти в домашніх умовах

Далеко не кожна людина знає, чим очистити монтажну піну з одягу. Як прибрати такі забруднення? Які способи видалити плями є найбільш ефективними? Якими засобами краще користуватися? Які рекомендації дають професіонали?

Монтажна піна є одним з найпопулярніших будівельних матеріалів. Вона застосовується для закладення щілин і тріщин на різних поверхнях. Суміш відмінно проникає навіть у важкодоступні місця і щільно з’єднується з поверхнею.

Високі технічні характеристики матеріалу є безумовною перевагою в будівництві, чого не скажеш про тих випадках, коли суміш вступає в контакт з одягом.

Видалити пінополіуретановий герметик з тканини досить проблематично. Особливо це стосується тих випадків, коли піна встигла застигнути. При застиганні монтажна суміш розширюється і заповнює всі великі площі тканини. Впоратися із застарілими плямами можна тільки за допомогою досить агресивних способів очищення.


Чим відтерти?

Найбільш простий метод очищення речей від пінополіуретанового герметика – використання спеціальних сумішей. У будівельних магазинах продається розчин для промивання будівельного пістолета від залишків піни. Це засіб легко видаляє пінополіуретановий герметик з тканини. Однак такого розчину може і не бути під рукою. Вивести пляму самостійно можна також шляхом використання народних коштів.

Підручні засоби

Не завжди під рукою бувають спеціальні розчини для усунення слідів від монтажної піни. У такому разі впоратися з забрудненням можна за допомогою народних засобів.

В побуті для запальничок та газових пальників часто використовується очищений бензин. Такий розчин в основному використовують для видалення масляних лакофарбових матеріалів. Однак очищений бензин також добре розм’якшує монтажну піну. Перевагою цього засобу є відсутність у складі компонентів, які могли б залишити сліди бруду на тканини.

Практично у кожної представниці жіночої статі в будинку знайдеться косметичний засіб для видалення лаку для нігтів. Якщо до складу такої рідини входить ацетон, засіб можна сміливо використовувати для видалення монтажної піни. Однак розчин для зняття лаку здатний впоратися тільки зі свіжими плямами.

Соняшникова олія впливає на пінополіуретановий герметик не гірше розчинників. Для кращого ефекту масло рекомендується підігріти перед нанесенням на забруднену ділянку. Недоліком цього методу є поява жирних масляних плям на одязі, позбутися яких буде не так просто.


Спеціальні склади

До спеціальних сумішей відносяться засоби для прочищення монтажних пістолетів, які найчастіше випускаються виробниками разом з конкретним видом герметика, а також склади, призначені для видалення монтажної піни з різних поверхонь.

Розчин для промивання будівельних пістолетів добре справляється зі свіжими, ще не засохлими плямами. Зчищати застарілі забруднення краще всього за допомогою спеціальних аерозолів.

Розчинники для монтажної піни здатні розм’якшити будівельний матеріал, що дозволить стерти його з поверхні. Такі суміші дорожче розчинів для монтажного пістолета, але і більш ефективні.

Дивіться також:  Як відіпрати плями від апельсина? Чим вивести пляму з білого одягу?

Свіжі і не засохлі сліди від піни можна спробувати відіпрати. До мильній воді іноді додають кілька ложок солі і замочують у отриманому розчині одяг. Забруднену ділянку потрібно відмити, старанно потерши руками. Якщо монтажна піна не встигла глибоко проникнути в структуру тканини, то вона легко віддалиться.

Видалити монтажну піну з одягу можна також за допомогою звичайних засобів для виведення плям. Верхній шар піни необхідно зняти лезом канцелярського ножа. Потім проблемну ділянку обробляють плямовивідником, після чого річ потрібно ретельно випрати.

Для більшого ефекту можна послідовно використовувати бензин і плямовивідник. Однак такі засоби можуть зіпсувати одяг, тому працювати з ними потрібно дуже акуратно.


Пінополіуретановий герметик після застигання глибоко проникає між волокнами тканини і міцно зчіплюється з ними. Засохлі плями монтажної піни вийде видалити тільки за допомогою використання агресивних засобів. Якщо в будинку не виявилося спеціального розчину для видалення пінополіуретанового герметика, то можна скористатися наступними складами:

 • очищеним бензином для газових пальників;
 • ацетоном;
 • спеціальними рідинами для видалення сухого монтажної суміші;
 • розчинником уайт-спірит.

За допомогою ватного тампона або ганчірки вибраний засіб наноситься на забруднену поверхню, після чого піна вичищається з тканини щіткою. Потім одяг треба добре випрати.


До недоліків використання хімічних розчинів відносяться наступні моменти:

 • розм’якшити і відчистити монтажну піну розчинниками набагато складніше і довше за часом, ніж при використанні спеціального складу;
 • агресивні розчини можуть зіпсувати річ, так як при активному впливі здатні розчинити фарбувальні пігменти на одязі або волокна тканини.

Не кожна тканина може витримати впливу сильних хімічних речовин, тому будь вибране засіб перед нанесенням на забруднену поверхню необхідно протестувати на невеликому малопомітній ділянці тканини.

Із застарілими плямами допоможе впоратися диметилсульфоксид. Засіб можна придбати в будь-якій аптеці. У народі розчин відомий як «димексид». Змочену в такому складі вату накладають на забруднену ділянку і залишають для хорошої просочення приблизно на півгодини.

Пінополіуретановий герметик під впливом диметилсульфоксиду стає м’яким і еластичним. Піну можна засмутити кінчиком ножа і знімати невеликими шматками тканини. Залишки піни можна змити мильним розчином.


Огляд магазинних сумішей

На ринку будівельних матеріалів існує безліч розчинів для видалення монтажної піни з різних поверхонь. Ефективність того чи іншого очисника залежить від складу суміші, а також від виробника. Перед проведенням будівельних робіт бажано заздалегідь придбати спеціальний очищувач. Ознайомитися з асортиментом можна безпосередньо в магазині або ж вивчити інформацію про товар заздалегідь.

 • Очисник «Oppa» розроблений для видалення залишків пінополіуретанового герметика з монтажних пістолетів. Однак це засіб відмінно справляється з забрудненнями від монтажної піни і на інших поверхнях. Суміш випускається в аерозольних балонах об’ємом 500 мл Багато майстри рекомендують до використання саме очищувач «Oppa». Суміш полюбилася покупцям за високу якість і невелику вартість. До недоліків відносять великий витрата розчину.
 • Makroflex Premium. Засіб для очищення піни Makroflex підходить тільки для видалення свіжих плям. Ціна на цей продукт значно вище вартості очисника «Oppa». Випускається товар Makroflex Premium також в аерозольних балонах об’ємом 500 мл Покупці відзначають хорошу якість суміші. Зі свіжими плямами очищувач справляється досить швидко і ефективно.
Дивіться також:  Як відіпрати плями від апельсина? Чим вивести пляму з білого одягу?


 • Grover. Під цією маркою випускається дві модифікації пінополіуретанового герметика: Grover Cleaner і Grover Remover. Grover Cleaner застосовується тільки для видалення свіжих слідів. Цей розчин також можна використовувати в якості обезжиривающего засоби для різних поверхонь перед нанесенням на них лакофарбового покриття. Grover Remover є більш популярною модифікацією. Такий розчин найбільш ефективний у боротьбі із забрудненнями від монтажної піни і допомагає видалити навіть старі сліди. Очистити плями від піни можна не тільки із звичайної тканини, але і з шкіряних речей. Цей продукт не містить в складі фреонів.

Працювати з таким матеріалом можна навіть в закритому приміщенні. Покупці Grover Remover відзначають відмінну якість суміші і зручність у використанні. Розчин випускається у вигляді аерозольного балона. В комплекті до спрею є зручна насадка.


 • Soudal. Продукція по очищенню монтажної піни Soudal випускається у вигляді спрею і спеціальної пасти. Аерозоль допомагає справлятися тільки зі свіжими слідами. Порівняно з пастою цей вид очисника відрізняється невисокою вартістю.

Паста Soudal для очищення застиглої піни коштує дорожче, ніж багато аерозолі. Однак такий недолік компенсується високою якістю продукту і невеликою витратою. Покупці виділяють наступні переваги цього засобу:

 • легкість в роботі;
 • для видалення плям потрібно зовсім небагато такої пасти;
 • не псує поверхню.


Способи очищення в домашніх умовах

  Процес чищення одягу від монтажної піни буде повністю залежати від обраного засобу. Як вже зазначалося раніше, найпростішим способом видалення такого забруднення є рідина для прочищення монтажного пістолета. В цьому випадку процес очищення буде проходити наступним чином:

  • Зовнішній шар піни видаляється з поверхні за допомогою металевого шпателя або леза ножа.
  • Різні види тканини можуть давати різну реакцію на хімічний засіб. Тому попередньо рекомендується нанести трохи розчину на непомітний ділянку одягу. Якщо тканина не зіпсувалася і не поміняла колір, то рідина можна застосовувати на забрудненому ділянці.
  • На шматок вати або м’яку тканину необхідно налити очисника, після чого почати акуратно втирати розчин у пляма на одязі.
  • Коли піна добре розмокне, її необхідно зачистити з поверхні за допомогою губки для миття посуду або щітки з жорсткою щетиною.
  • Потім річ перуть будь-яким зручним способом з додаванням великої кількості господарського мила або прального порошку.
  Дивіться також:  Як відіпрати плями від апельсина? Чим вивести пляму з білого одягу?


  Найефективнішим засобом для видалення старих слідів від монтажної піни є спеціальні розчинники. Перед нанесенням рідини на забруднену ділянку тканину треба добре почистити від прилиплих шматків піни. Для цієї мети можна використовувати гострий ніж або тонке лезо. Діяти треба акуратно, щоб не порізати тканина.

  На в’їлися в структуру матеріалу піну впливають за допомогою розчинника. Проблемну ділянку промачивают в розчині і залишають розмокнути на час, вказаний на упаковці. Найчастіше достатньо почекати 15 хвилин. М’яку піну можна зчистити за допомогою щітки чи тертя забрудненої ділянки.

  Найбільш зручні в використанні аерозольні розчинники для монтажної піни. Такими розчинами легко обробляти забруднену ділянку. Час дії такого складу збільшують до 25 хвилин. Отмякшую піну видаляють губкою з поролону.


  Нестандартні методи

   Впливати на забруднення від монтажної піни можна не тільки за допомогою спеціальних або підручних засобів. Будівельний матеріал реагує на температурний вплив. Існує два способи очищення одягу від пінополіуретанового герметика за допомогою температури:

   • під впливом негативних температур;
   • під впливом високих температур.

   У першому випадку одяг щільно упакований в поліетиленовий пакет, при цьому забруднену ділянку тканини повинен виступати назовні. Потім річ необхідно прибрати в морозилку до повного замерзання плями від піни. Після того як герметик застиг, забруднену ділянку зачищається лезом ножа. Решту піну можна видалити за допомогою розчинника. На завершення одяг необхідно добре випрати.

   Очистити старі джинси або куртку з парусинової тканини можна за допомогою тривалого впливу високих температур. Речі необхідно розвісити таким чином, щоб на них не потрапляли прямі сонячні промені і залишити їх на декілька днів. Забруднені ділянки тканини необхідно як можна частіше розтирати руками, щоб піна краще сходила з матеріалу.


   Рекомендації

   При використанні агресивних хімічних засобів для видалення плям від монтажної піни, потрібно подбати не тільки про збереження тканини, але і про власне здоров’я. Розчинники досить токсичні, тому при роботі з такими речовинами приміщення повинне добре провітрюватися.

   Варто уникати попадання рідини на слизову оболонку очей, рота і носа. Усі роботи повинні проводитися в гумових рукавичках, щоб уникнути подразнення шкіри рук.

   Не завжди є можливість вивести застаріле пляма від монтажної піни з одягу. Будівельний матеріал може достатньо глибоко проникнути в структуру тканини і погано піддаватися впливу різних засобів для очищення. В такому випадку можна обробити забруднену ділянку фарбою з тканини відповідного кольору – так пляма стане менш помітним.

   Для очищення штанів з делікатних тканин краще не використовувати агресивні засоби і розчинники. Хімічні речовини можуть роз’їсти волокна матеріалу, і штани прийдуть в непридатність.


   Про те, як видалити монтажну піну з одягу, дивіться у наступному відео.