Апарат для манікюру і педикюру (51 фото): яка професійна машинка краще? Як вибрати прилад з пилососом? Відгуки

Апарат для манікюру і педикюру є незамінним помічником у догляді на нігтями. Яка професійна машинка краще підійде для догляду за шкірою ніг? Як вибрати прилад з відсмоктуванням для домашнього використання? рекомендації по вибору.

Манікюрний апарат носить назву фрезера і належить до електромеханічним пристроям, в яких робота електричного двигуна перетворюється в обертовий момент. Конструктивно апарат представлений корпусом, робочої ручкою і ножним приводом (в деяких моделях може бути відсутнім).
Корпус включає в себе блок живлення, регулятор кількості обертів, кнопку включення/вимикання, світловий індикатор, відсмоктування і підставку для робочої ручки. Пневмоотсос призначений для видалення утворюється нігтьового спила, залишків старого лаку і відмерлої шкіри. Прилад працює синхронно з обертанням вала і миттєво забирає дрібнодисперсний субстрат.
Ручка являє собою циліндричний прилад, що нагадує товстий маркер, і складається з мікроскопічного мотора, що забезпечує обертання вала, і наконечника з комплектом насадок.

Мікромотор, встановлюваний в манікюрних апаратах, має два різновиди. Перший тип представлений колекторним пристроєм і функціонує з допомогою щіток, які приводять в рух вал. Безколекторний тип є більш вдосконаленим варіантом і встановлюється на професійні прилади великої потужності. Забезпечення крутного моменту в таких пристроях зумовлено наявністю спеціальних датчиків, які подають струм безпосередньо на робочий вал.


Моделі відрізняються довгим терміном служби і абсолютно безшумною роботою, що пояснюється відсутністю в їх конструкції системи щіток, схильних до стирання і виробляють достатню кількість шуму при роботі. Швидкість обертання вала професійних безколекторних моделей досягає 60 тисяч обертів у хвилину, у той час як у домашніх колекторних апаратів цей показник варіюється від 15 до 30 тисяч.


Знімний наконечник служить для фіксації численних насадок і являє собою пристрій з поворотно-пружинним механізмом, що служить для надійного закріплення борів. Втім, в деяких моделях заміна інструменту проводиться методом відкручування спеціального болта і віднімає деяку кількість часу, що не дуже зручно.

Насадки для наконечника відрізняються великою різноманітністю і представлені моделями для шліфування нігтів, спеціальними прорезинеными ковпачками для полірування, абразивами, обробними нігтьовий валик, фрезами, кутикулу видаляють, а також дисковими насадками, коригуючими форму нігтьових пластин, та конусоподібними насадками, призначеними для видалення мозолів і натоптишів. Всі інструменти мають єдиний калібр хвостовика, що становить 2,35 мм, що робить їх універсальними і сумісними з усіма типами манікюрних апаратів.


Ножний привід, запускає микромоторчик в робочій ручці, присутній у більшості професійних моделей. Пристрій виконаний у формі великої кнопки або педалі, яка розміщується на підлозі. Наводиться вона в дію легким натисканням ноги, а приєднується до основного корпусу за допомогою дроту.


Крім головних елементів конструкції, що забезпечують функціонування агрегату, багато моделей оснащені допоміжними пристроями. До числа додаткових опцій відносять підсвічування, перемикач швидкості і захист від перегріву. І якщо без підсвічування можна легко обійтися, то дві інші функції є дуже корисними. Перемикач швидкості дозволяє контролювати і змінювати кількість обертів вала, а захисне реле негайно розімкне ланцюг у разі перегріву котушки електродвигуна.


Манікюрні апарати поділяються на портативні і стаціонарні. Стаціонарні моделі включають усі перераховані вище елементи і використовуються, як правило, в студіях нігтьового сервісу і салонах краси. Зовсім прості портативні моделі можуть не мати ні основного корпусу, ні педалі. Такі апарати складаються з робочої ручки з вбудованим блоком живлення, а приводяться в дію за допомогою коліщатка-перемикача.


Призначення

Апарат для манікюру і педикюру призначений для професійного і домашнього догляду за нігтьовими пластинами, а також шкірою рук і ніг. Використання машинки дозволяє відмовитися від травмуючих поверхню нігтя манікюрних інструментів, і виконувати всі необхідні маніпуляції за допомогою обертових насадок. Прилади достатньо функціональні і здатні здійснювати не тільки вирівнювання та полірування нігтів, але і спилювати штучні гелеві, лакові і акрилові покриття, підпилювати краю нігтів, видаляти і шліфувати кутикулу, звільняти ніготь від птеригия, очищати бічні валики від старої шкіри і обробляти огрубілі ділянки шкіри на стопах і долонях.

Дивіться також:  Педикюр Golden Trace (23 фото): що це за косметика? Особливості препаратного ферментативного кошти, відгуки


Кожна з таких процедур здійснюється за допомогою певної насадки, має вузьку спеціалізацію. Так, за допомогою крупнозернистих керамічних насадок, які як не можна краще підходять для початківців користувачів, можна видалити ороговілу шкіру стоп, а за допомогою середньозернистих моделей – обробити кутикулу. Дрібнозерниста кераміка призначена в основному для шліфування нігтів і використовується при проведенні фінішних робіт з окремими ділянками шкірного покриву.
Для роботи зі шкірою найбільш ефективними вважаються кремнієво-карбідні, а також пісочні моделі, що мають різний діаметр і різну ступінь абразивності. І якщо керамічні насадки, незалежно від рівня зернистості, є досить м’яким матеріалом, то алмазні моделі значно жорсткіше і багатофункціональніше. З допомогою алмазного інструменту великого діаметру можна надавати нігтьових пластинок бажану форму і видаляти огрубілі ділянки, а насадками малого діаметра – обробляти кутикулу і бічні валики.


Твердосплавна фреза має титанове або вольфрамове напилення і застосовується на початковому етапі манікюру. Насадка призначена для зняття великого ороговілого шару п’ят і зайвого акрилового покриття. Фисурные моделі добре чистять тріщини на ступнях і пальцях, а також ефективно видаляють старі мозолі.

Ще один вид насадок – полірувальники, призначений для фінішних робіт по шліфуванню стоп, і обробки гелевих та акрилових поверхонь. Моделі мають у своєму складі силіконові присадки, завдяки чому шліфування виконується в щадному режимі. Крім силіконових моделей існують полірувальники, виготовлені з вовняних або бавовняних волокон та фетру. За допомогою такого інструменту вдається досягти ефекту глибокого глянцю і надати нігтям неповторний блиск.


Переваги і недоліки

Високий споживчий попит на професійні та побутові манікюрні апарати обумовлений рядом незаперечних переваг даних приладів.

 • Завдяки універсальності і багатофункціональності апаратів немає необхідності використання великої кількості манікюрних інструментів. За допомогою машинки можна виконати повний цикл процедур догляду за нігтями, а також зробити манікюр і педикюр самостійно.
 • Можливість обробки сухої шкіри дозволяє відмовитися від попереднього розпарювання рук і ніг, що значно скорочує час виконання манікюру.
 • Завдяки великій кількості насадок і можливості підбору інструменту під певний тип шкіри, вдається уникнути болю і неприємних відчуттів при обробці нігтів. Крім того, відсутність в комплекті гострих інструментів виключає травмування шкіри і не допускає інфікування.
 • При машинній обробці нігтів і шкіри немає необхідності у використанні води. Це виключає ризик появи і передачі грибкових інфекцій і робить процедуру абсолютно стерильною і гігієнічними.
 • Обробка стоп за допомогою спеціальних насадок допомагає позбавитися від застарілих мозолів і натоптишів практично за один сеанс.
 • Здійснення точкового масажу, що відбувається при виконанні процедур, благотворно впливає на організм.
 • Завдяки пневмоотсосу, що діє за принципом пилососа, майстер і клієнт захищені від вдихання дрібнофракційних суспензій, утворених при шліфуванні і обробці нігтів.

До мінусів приладів відносять енергозалежність, ймовірність зниження кількості обертів при недостатньому рівні напруги в мережі, неефективність виконання процедур при запущеному стані нігтьових пластин і шкіри, а також неможливість обробки надто тонких нігтів.

Особливості і різновиди

Апарати для манікюру і педикюру випускаються в різних варіантах потужності та комплектації. Це істотно полегшує вибір необхідної моделі і дозволяє придбати як багатофункціональну професійну модель для салону, так і простий і бюджетний прилад для домашнього використання. Домашні прилади мають, як правило, вузький спектр можливостей і призначаються для апаратного манікюру. Функція догляду за шкірою в таких моделях часто не передбачена, але завдяки універсальному розміром хвостовиків, насадки для догляду за шкірою можуть бути придбані окремо.

Однак, перш ніж купувати додатковий інструмент, необхідно подивитися в інструкції максимальна кількість обертів даного приладу. Так, машинки, що розвивають швидкість до 10 тисяч обертів на хвилину навряд чи впораються зі старими мозолями і натоптишів, з-за чого придбання спеціальних насадок може виявитися марним. Однак для догляду за нігтьовими пластиками такі прилади підходять ідеально і можуть бути використані людьми, які не мали раніше досвіду у виконанні макіяжу.

Дивіться також:  Ванночка для педикюру (18 фото): ванна для ніг на коліщатках з гідромасажем та підігрівом

Зазвичай швидкість обертання вала домашніх приладів не перевищує 20 оборотів в хвилину, а в якості джерела живлення служить мережу напругою 220 в Потужність таких моделей не перевищує 35 Вт, регулятор швидкості при цьому може і зовсім бути відсутнім, набір фрез і насадок рідко перевищує 5-7 одиниць, а довжина проводу може бути невеликий і часто сковує рухи користувача. Моделі відрізняються невисокою вартістю і простотою використання, є ідеальним варіантом для індивідуального використання.

Професійні прилади характеризуються великою потужністю, що досягає 120 Вт і високою швидкістю. Число оборотів стаціонарних моделей нерідко перевищує 45 тисяч обертів у хвилину, а в деяких випадках досягає 50 тисяч. Апарати оснащені ножним приводом, що істотно полегшує роботу майстра, а також мають вбудований пилосос і перемикач швидкості. У деяких високотехнологічних моделях встановлений вентилятор і система реверсу, що дозволяє валу обертатися в обидві сторони. Вироби оснащені довгим шнуром і укомплектовані великою кількістю різноманітних насадок. Єдиним мінусом професійних апаратів є висока вартість, що, в принципі, цілком виправдано відмінною якістю, великою кількістю функцій і тривалим терміном експлуатації.

Як вибрати найкращий варіант?

Критерії вибору домашніх і професійних електричних машинок для манікюру і педикюру дещо відрізняються. При купівлі аматорської моделі потрібно мати на увазі, що занадто малопотужні прилади придатні виключно для виконання манікюру, і з педикюром впоратися навряд чи зможуть. Так, для виконання манікюру цілком підійде апарат потужністю до 30 Вт: така модель здатна легко впоратися з нігтями і нігтьовими валиками. У той час як для педикюру потрібно агрегат потужністю від 35 до 60 Вт і швидкістю 30-35 тисяч обертів у хвилину. Така кількість оборотів вважається досить безпечним, так як навіть при невмілому використанні не зможе призвести до травмування шкіри і нігтів. Такої швидкості буде цілком достатньо для обробки огрубілою шкіри ніг і спилювання гель-лаку з акрилом.

При виборі професійного апарату слід звертати увагу на потужність і швидкість приладу. Оптимальною вважається потужність 60-100 Вт при швидкості до 50 000 об/хв. Такі моделі володіють великим ресурсом і здатні прослужити до 10 років при збереженні основних робочих параметрів. Крім того, потужність приладу має величезне значення при видаленні накладних нігтів. Знімати накладний ніготь необхідно дуже швидко, щоб натуральний ніготь не встиг за цей час нагрітися. Малопотужні прилади зробити це не в змозі, тому процедура зняття накладок відбувається досить болісно.


Крім швидкості і потужності, необхідно звертати увагу на ергономічність приладу. Найбільш зручними в експлуатації є ручки з тонкими наконечниками, які важать не більше 200 грам. Крім того, прилад повинен зручно лягає в руку і не вислизати з неї під впливом вібрації. Важливим критерієм є довжина проводу приладу. Вона не повинна сковувати і обмежувати рухи майстра під час виконання манікюру і педикюру.


Також слід звертати увагу на габарити виробу. При цьому потрібно співвіднести його розміри з розмірами робочого столу і кількістю супутніх предметів: флаконів, кремів і лакофарбової продукції. Разом з тим занадто маленький за розміром агрегат також не варто вибирати: такі моделі гірше охолоджуються і вимагають періодичного припинення роботи для охолодження двигуна. При виборі професійної моделі слід звернути увагу на наявність додаткових функцій, багато з яких значно спрощують користування приладом, полегшують роботу майстра і прискорюють строки виконання процедур. Однією з таких опцій є вбудований пристрій для сушки лаку, яке дозволяє не витрачати час на природне висихання складу і швидше перейти до наступних етапів манікюру.


Поради по експлуатації

При роботі з апаратом необхідно чітко слідувати правилам, визначеним в інструкції з експлуатації приладу, і дотримувати техніку безпеки.

 • Проведення всіх процедур повинно здійснюватися тільки при сухій шкірі. Якщо шкіра рук або ніг потребує розпарювання, то з моменту водної процедури до виконання манікюру повинно пройти не менше трьох годин.
 • Під час обробки кінчиків нігтьових пластин необхідно знижувати оберти. Це зменшить ризик травмування нігтя і шкіри в околоногтевой зоні.
 • Проводити апаратний манікюр рекомендується не частіше двох разів на місяць.
 • При падінні потужності мікромотора тиснути на ніготь або шкіру не рекомендується. В цьому випадку потрібно додати число оборотів, а при використанні приладів, які не мають регулятора швидкості – зробити перерву і дати апарату відпочити.
 • Після закінчення процедури робоча ручка, корпус і наконечник повинні бути очищені від крихти і пилу, а всі насадки повинні проходити дезінфекцію і ретельно просушуватися.
 • Зберігати насадки і фрези рекомендується в спеціальних футлярах подалі від опалювальних приладів і прямих сонячних променів.
Дивіться також:  Підставка для педикюру (26 фото): як вибрати підставку під ванночку для ніг?

Відгуки та рейтинг виробників

Сучасний ринок електротехніки представляє величезний вибір апаратів для манікюру і педикюру. Моделі представлені в широкому асортименті з великою різноманітністю функцій і дизайну. Це значно полегшує підбір потрібного агрегату і дозволяє придбати його за комфортною вартості. Найбільш популярними і затребуваними як для професійного, так і для домашнього використання вважаються ряд моделей.

 • Південнокорейська машинка Strong 210.105 L користується підвищеним попитом і відрізняється високою потужністю, що досягає 64 Вт. Володіючи середньою швидкістю обертання, що становить 35 000 обертів, модель підходить як для домашнього використання, так і для ведення професійної діяльності. Прилад оснащений вбудованою функцією охолодження і пружинно-поворотний затиск, міцно фіксує фрезу. Крім того, агрегат обладнаний аварійним реле, яке розмикає ланцюг у разі перегріву двигуна або короткого замикання в мережі. Модель відноситься до середньої цінової категорії: її вартість становить 7200 рублів.

 • Фрезер російської компанії RuNail РМ 25000 призначений для домашнього використання, оснащений ножним приводом і має потужність 10 Вт. Швидкість обертання вала становить 25 000 об/хв, чого цілком достатньо для обробки нігтьових пластинок, видалення штучних нігтів і обробки огрубілих ділянок шкіри. Модель обладнана функцією реверсу, а заміна фрез здійснюється без застосування ключа. Вартість моделі складає 4 тисячі рублів.

 • Прилад Marathon 3 Champion відрізняється простотою в експлуатації і високою ефективністю. Максимальна швидкість обертання вала становить 35 000 об/хв, потужність – 40 Вт. Апарат оснащений системою реверсу і ножним приводом. Вартість моделі становить 7 950 рублів. Країна-виробник – Південна Корея.

 • Німецька модель Beurer MP41 відноситься до найбільш бюджетним апаратів і складається лише з робочої ручки, яка включає в себе мікромотор і наконечник. Швидкість обертання вала становить всього 3800-4600 обертів, вартість виробу – 2 299 рублів.

 • Модель Vitek VT 2204 китайського виробництва важить в зборі 580 грамів і може працювати як від мережі, так і від акумулятора ємністю 500 маг. Прилад укомплектований десятьма насадками, зарядним пристроєм, може працювати в двошвидкісних режимах, що відрізняється безшумною роботою і невеликими розмірами. Вартість апарату становить 790 рублів.

Судячи з відгуків користувачів, найбільш зручним у використанні є моделі компанії Strong. Відзначається висока якість південнокорейських машинок, м’який хід обертання вала, наявність великої кількості насадок і можливість перемикання швидкостей. Багато схвальних відгуків заслужив і німецький Beurer. Моделі прості у використанні і відрізняються гарною якістю насадок. Найбільше критики заробили китайські прилади Vitek. Відзначається низька швидкість обертання фрез, низька якість матеріалу для насадок і нетривалий термін служби.

Таким чином, манікюрні апарати є дуже практичним винаходом. Вони допомагають безболісно виконувати манікюр і педикюр будь-якої складності, виступають у ролі незамінних помічників по догляду за шкірою рук і ніг.

Про те, як вибрати апарат для манікюру, дивіться у наступному відео.